Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

1110 stemmen
Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

Carl Hoefkens startte vorig jaar zijn Pro License-trainerscursus van de KBVB en dat deed hij met een duidelijke reden: de voormalige Rode Duivel wil namelijk ooit hoofdtrainer worden. Maar niet bij eender welke ploeg, zo legde Hoefkens onlangs de aanbiedingen van KV Mechelen en KV Kortrijk naast zich neer. De hoofdcoach worden bij Club Brugge, dat spreekt hem dan wél weer aan. Hoefkens maakte in de voorbije jaren een indrukwekkende evolutie mee bij de Belgische landskampioen, maar de grote vraag luidt echter of hij echt wel klaar is om de sportieve eindverantwoordelijkheid te nemen bij Club.


DE VERBINDINGSMAN

Op 11 oktober vorig jaar startte de nieuwe Pro License-trainerscursus van de KBVB. Het was vechten voor een plekje in de opleiding want er waren namelijk maar liefst 85 kandidaten voor slechts twintig plaatsen. Vincent Kompany was veruit de bekendste naam die weerhouden werd, terwijl ook Mbaye Leye, Timmy Simons, Davy De fauw, Thomas Buffel, Rik De Mil, Karel Geraerts, Stijn Stijnen en Edward Still aan de Pro License mochten starten.



En ook Carl Hoefkens maakte deel uit van deze veelbelovende lichting. Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals Cisse Sandra en Charles De Ketelaere. “Of er wat jong talent zit aan te komen? Charles De Ketelaere”, voorspelde Hoefkens zelfverzekerd aan de aanwezige journalisten toen Philippe Clement net werd voorgesteld als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge.

NEUS VOOR TALENT

Met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Carl Hoefkens een belangrijke rol bij Club Brugge. Hij lag namelijk - samen met Rik De Mil - aan de basis van de doorbraak van Charles De Ketelaere, om maar één naam te noemen. Hoefkens nam de youngster onder handen om zijn verdedigend werk te verbeteren. Voelen waar en wanneer hij druk moet zetten. Uiteindelijk bleek dat de laatste schakel die De Ketelaere nodig had om het te schoppen tot een basisspeler bij Club Brugge.



Carl Hoefkens werd omschreven als de brug naar Club NXT, waar hij sterk betrokken was bij de werking van de jeugd. Hij pleegde gesprekken met de ouders en de makelaars, en bovendien hield hij zich als talentmanager ook bezig met de prestaties van de verhuurde jonge spelers. “Ook in potentiële transfers van jeugdspelers heeft hij zijn stem. Carl gaat altijd over de jonge, interessante profielen die uit de scouting komen”, zei Philippe Clement vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

HOOFDCOACH (IN WORDING?)

Na zijn uitstekend werk als verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern werd Carl Hoefkens vervolgens opgenomen in de technische staf van Philippe Clement. En dat deed hij op een nadrukkelijke manier. “Carl Hoefkens is de link. Hij is bij alles aanwezig”, zei Rik De Mil in Krant van West-Vlaanderen. Hij profileerde zich steeds meer en hij nam de spelers individueel onder handen, zoals Brandon Mechele kan beamen. Samen met Hoefkens werkte de verdediger minutieus aan blessurepreventie, startsnelheid en bepaalde dingen met de bal op het veld.

Ook onder Alfred Schreuder bleef Carl Hoefkens op post als assistent-coach en hij stelde zich steeds meer op de voorgrond. Het viel op hoe hij een bepaalde dynamiek op de groep kan overbrengen, iets wat erg complementair is met de eerder ‘passieve’ Schreuder. Dat Hoefkens in de laatste wedstrijden onder de Nederlander erg aanwezig was langs de zijlijn, onderstreept dat alleen maar. De 43-jarige maakt een mooie evolutie door bij Club Brugge en het lijdt geen twijfel dat hij ooit de stap als hoofdcoach wil wagen. ‘t Is ook daarom dat Hoefkens vorig jaar zijn Pro License-cursus startte.



De veelbelovende ontwikkeling van Carl Hoefkens bij Club Brugge is trouwens ook andere clubs niet ontgaan. KV Mechelen en KV Kortrijk wilden hem namelijk graag aantrekken als hoofdcoach, maar Hoefkens stuurde beide clubs wandelen. Volgens Het Nieuwsblad staat hij immers absoluut open om de vacante functie als hoofdcoach bij Club Brugge in te vullen. Intern is er daar nog geen beslissing over genomen. Het ene kamp wil Hoefkens een kans geven, maar een andere groepering prefereert een (gerenommeerde) buitenlandse coach.

PRO OF CONTRA?

Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe zullen zich buigen over de trainerskwestie en de algemeen manager geeft daar weinig over prijs. “Carl heeft het net als veel anderen uitstekend gedaan. We zullen rustig onze tijd nemen en dan zien we wel”, citeerde Het Laatste Nieuws. Aimé Anthuenis voorspelde in augustus 2021 alvast dat Hoefkens een grote toekomst heeft als hoofdcoach. “Van Carl Hoefkens verwacht ik veel. Hij werkt nu ook in de schaduw bij Club Brugge – net zoals Philippe dat lang heeft gedaan – maar op een dag zal hij er staan”, citeerde Humo.

Toch vinden andere analisten dat Carl Hoefkens niet té vroeg aangesteld mag worden als hoofdcoach van Club Brugge. Zo deed Philippe Clement, oorspronkelijk ook assistent-coach bij Club, eerst belangrijke ervaring op als sportief eindverantwoordelijk bij Waasland-Beveren en KRC Genk. Om vervolgens via de grote poort terug te keren naar het Jan Breydelstadion. “Ik kan me niet voorstellen dat ze Carl Hoefkens nu al naar voren gaan schuiven, ook al ontwikkelt die zich goed”, zei Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine in het maandblad.



Ook Franky Van der Elst vindt het geen goed idee om Carl Hoefkens de hoofdcoach van Club Brugge te maken. "Het zou me verbazen omdat het bestuur van Club Brugge een aantal jaar geleden tegen Philippe Clement zei, dat hij eerst elders ervaring moest opdoen voor hij van assistent kon evolueren tot hoofdcoach. In mijn ogen zou het vreemd zijn om Hoefkens wel voor de leeuwen te gooien", vertelde de ex-Rode Duivel in de podcast De Tribune. “Ik denk dat die piste een afleidingsmanoeuvre is en dat het bestuur van Club Brugge met een verrassing naar buiten zal komen", aldus Van der Elst.

LEES OOK: 'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Moet Hoefkens volgend seizoen T1 worden van Club Brugge?

Meest recent

KRC Genk verrast: voormalig aanvoerder viert comeback

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

7
7
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

77
77
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

189
189
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

331
331
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

306
306
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

375
375
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

192
192
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

441
441
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

144
144
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

209
209
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

209
209
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

93
93
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

233
233
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

530
530
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

156
156
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

219
219
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

400
400
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

98
98
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

662
662
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

65
65
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

268
268
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

436
436
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1055
1055

Meer sportnieuws