Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

door
Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

Carl Hoefkens startte vorig jaar zijn Pro License-trainerscursus van de KBVB en dat deed hij met een duidelijke reden: de voormalige Rode Duivel wil namelijk ooit hoofdtrainer worden. Maar niet bij eender welke ploeg, zo legde Hoefkens onlangs de aanbiedingen van KV Mechelen en KV Kortrijk naast zich neer. De hoofdcoach worden bij Club Brugge, dat spreekt hem dan wél weer aan. Hoefkens maakte in de voorbije jaren een indrukwekkende evolutie mee bij de Belgische landskampioen, maar de grote vraag luidt echter of hij echt wel klaar is om de sportieve eindverantwoordelijkheid te nemen bij Club.


DE VERBINDINGSMAN

Op 11 oktober vorig jaar startte de nieuwe Pro License-trainerscursus van de KBVB. Het was vechten voor een plekje in de opleiding want er waren namelijk maar liefst 85 kandidaten voor slechts twintig plaatsen. Vincent Kompany was veruit de bekendste naam die weerhouden werd, terwijl ook Mbaye Leye, Timmy Simons, Davy De fauw, Thomas Buffel, Rik De Mil, Karel Geraerts, Stijn Stijnen en Edward Still aan de Pro License mochten starten.



En ook Carl Hoefkens maakte deel uit van deze veelbelovende lichting. Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals Cisse Sandra en Charles De Ketelaere. “Of er wat jong talent zit aan te komen? Charles De Ketelaere”, voorspelde Hoefkens zelfverzekerd aan de aanwezige journalisten toen Philippe Clement net werd voorgesteld als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge.

NEUS VOOR TALENT

Met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Carl Hoefkens een belangrijke rol bij Club Brugge. Hij lag namelijk - samen met Rik De Mil - aan de basis van de doorbraak van Charles De Ketelaere, om maar één naam te noemen. Hoefkens nam de youngster onder handen om zijn verdedigend werk te verbeteren. Voelen waar en wanneer hij druk moet zetten. Uiteindelijk bleek dat de laatste schakel die De Ketelaere nodig had om het te schoppen tot een basisspeler bij Club Brugge.



Carl Hoefkens werd omschreven als de brug naar Club NXT, waar hij sterk betrokken was bij de werking van de jeugd. Hij pleegde gesprekken met de ouders en de makelaars, en bovendien hield hij zich als talentmanager ook bezig met de prestaties van de verhuurde jonge spelers. “Ook in potentiële transfers van jeugdspelers heeft hij zijn stem. Carl gaat altijd over de jonge, interessante profielen die uit de scouting komen”, zei Philippe Clement vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

HOOFDCOACH (IN WORDING?)

Na zijn uitstekend werk als verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern werd Carl Hoefkens vervolgens opgenomen in de technische staf van Philippe Clement. En dat deed hij op een nadrukkelijke manier. “Carl Hoefkens is de link. Hij is bij alles aanwezig”, zei Rik De Mil in Krant van West-Vlaanderen. Hij profileerde zich steeds meer en hij nam de spelers individueel onder handen, zoals Brandon Mechele kan beamen. Samen met Hoefkens werkte de verdediger minutieus aan blessurepreventie, startsnelheid en bepaalde dingen met de bal op het veld.

Ook onder Alfred Schreuder bleef Carl Hoefkens op post als assistent-coach en hij stelde zich steeds meer op de voorgrond. Het viel op hoe hij een bepaalde dynamiek op de groep kan overbrengen, iets wat erg complementair is met de eerder ‘passieve’ Schreuder. Dat Hoefkens in de laatste wedstrijden onder de Nederlander erg aanwezig was langs de zijlijn, onderstreept dat alleen maar. De 43-jarige maakt een mooie evolutie door bij Club Brugge en het lijdt geen twijfel dat hij ooit de stap als hoofdcoach wil wagen. ‘t Is ook daarom dat Hoefkens vorig jaar zijn Pro License-cursus startte.



De veelbelovende ontwikkeling van Carl Hoefkens bij Club Brugge is trouwens ook andere clubs niet ontgaan. KV Mechelen en KV Kortrijk wilden hem namelijk graag aantrekken als hoofdcoach, maar Hoefkens stuurde beide clubs wandelen. Volgens Het Nieuwsblad staat hij immers absoluut open om de vacante functie als hoofdcoach bij Club Brugge in te vullen. Intern is er daar nog geen beslissing over genomen. Het ene kamp wil Hoefkens een kans geven, maar een andere groepering prefereert een (gerenommeerde) buitenlandse coach.

PRO OF CONTRA?

Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe zullen zich buigen over de trainerskwestie en de algemeen manager geeft daar weinig over prijs. “Carl heeft het net als veel anderen uitstekend gedaan. We zullen rustig onze tijd nemen en dan zien we wel”, citeerde Het Laatste Nieuws. Aimé Anthuenis voorspelde in augustus 2021 alvast dat Hoefkens een grote toekomst heeft als hoofdcoach. “Van Carl Hoefkens verwacht ik veel. Hij werkt nu ook in de schaduw bij Club Brugge – net zoals Philippe dat lang heeft gedaan – maar op een dag zal hij er staan”, citeerde Humo.

Toch vinden andere analisten dat Carl Hoefkens niet té vroeg aangesteld mag worden als hoofdcoach van Club Brugge. Zo deed Philippe Clement, oorspronkelijk ook assistent-coach bij Club, eerst belangrijke ervaring op als sportief eindverantwoordelijk bij Waasland-Beveren en KRC Genk. Om vervolgens via de grote poort terug te keren naar het Jan Breydelstadion. “Ik kan me niet voorstellen dat ze Carl Hoefkens nu al naar voren gaan schuiven, ook al ontwikkelt die zich goed”, zei Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine in het maandblad.



Ook Franky Van der Elst vindt het geen goed idee om Carl Hoefkens de hoofdcoach van Club Brugge te maken. "Het zou me verbazen omdat het bestuur van Club Brugge een aantal jaar geleden tegen Philippe Clement zei, dat hij eerst elders ervaring moest opdoen voor hij van assistent kon evolueren tot hoofdcoach. In mijn ogen zou het vreemd zijn om Hoefkens wel voor de leeuwen te gooien", vertelde de ex-Rode Duivel in de podcast De Tribune. “Ik denk dat die piste een afleidingsmanoeuvre is en dat het bestuur van Club Brugge met een verrassing naar buiten zal komen", aldus Van der Elst.

LEES OOK: Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Moet Hoefkens volgend seizoen T1 worden van Club Brugge?

Meest recent

'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

31
31
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

34
34
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

40
40
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

354
354
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

105
105
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

201
201
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

112
112
VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

491
491
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

222
222
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

142
142
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

171
171
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

271
271
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

209
209
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

362
362
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

255
255
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

494
494
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

155
155
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

987
987
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

196
196
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

797
797
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

81
81
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

243
243
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

258
258
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

99
99
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

189
189

Meer sportnieuws