Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

door
Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

Carl Hoefkens startte vorig jaar zijn Pro License-trainerscursus van de KBVB en dat deed hij met een duidelijke reden: de voormalige Rode Duivel wil namelijk ooit hoofdtrainer worden. Maar niet bij eender welke ploeg, zo legde Hoefkens onlangs de aanbiedingen van KV Mechelen en KV Kortrijk naast zich neer. De hoofdcoach worden bij Club Brugge, dat spreekt hem dan wél weer aan. Hoefkens maakte in de voorbije jaren een indrukwekkende evolutie mee bij de Belgische landskampioen, maar de grote vraag luidt echter of hij echt wel klaar is om de sportieve eindverantwoordelijkheid te nemen bij Club.


DE VERBINDINGSMAN

Op 11 oktober vorig jaar startte de nieuwe Pro License-trainerscursus van de KBVB. Het was vechten voor een plekje in de opleiding want er waren namelijk maar liefst 85 kandidaten voor slechts twintig plaatsen. Vincent Kompany was veruit de bekendste naam die weerhouden werd, terwijl ook Mbaye Leye, Timmy Simons, Davy De fauw, Thomas Buffel, Rik De Mil, Karel Geraerts, Stijn Stijnen en Edward Still aan de Pro License mochten starten.



En ook Carl Hoefkens maakte deel uit van deze veelbelovende lichting. Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals Cisse Sandra en Charles De Ketelaere. “Of er wat jong talent zit aan te komen? Charles De Ketelaere”, voorspelde Hoefkens zelfverzekerd aan de aanwezige journalisten toen Philippe Clement net werd voorgesteld als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge.

NEUS VOOR TALENT

Met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Carl Hoefkens een belangrijke rol bij Club Brugge. Hij lag namelijk - samen met Rik De Mil - aan de basis van de doorbraak van Charles De Ketelaere, om maar één naam te noemen. Hoefkens nam de youngster onder handen om zijn verdedigend werk te verbeteren. Voelen waar en wanneer hij druk moet zetten. Uiteindelijk bleek dat de laatste schakel die De Ketelaere nodig had om het te schoppen tot een basisspeler bij Club Brugge.



Carl Hoefkens werd omschreven als de brug naar Club NXT, waar hij sterk betrokken was bij de werking van de jeugd. Hij pleegde gesprekken met de ouders en de makelaars, en bovendien hield hij zich als talentmanager ook bezig met de prestaties van de verhuurde jonge spelers. “Ook in potentiële transfers van jeugdspelers heeft hij zijn stem. Carl gaat altijd over de jonge, interessante profielen die uit de scouting komen”, zei Philippe Clement vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

HOOFDCOACH (IN WORDING?)

Na zijn uitstekend werk als verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern werd Carl Hoefkens vervolgens opgenomen in de technische staf van Philippe Clement. En dat deed hij op een nadrukkelijke manier. “Carl Hoefkens is de link. Hij is bij alles aanwezig”, zei Rik De Mil in Krant van West-Vlaanderen. Hij profileerde zich steeds meer en hij nam de spelers individueel onder handen, zoals Brandon Mechele kan beamen. Samen met Hoefkens werkte de verdediger minutieus aan blessurepreventie, startsnelheid en bepaalde dingen met de bal op het veld.

Ook onder Alfred Schreuder bleef Carl Hoefkens op post als assistent-coach en hij stelde zich steeds meer op de voorgrond. Het viel op hoe hij een bepaalde dynamiek op de groep kan overbrengen, iets wat erg complementair is met de eerder ‘passieve’ Schreuder. Dat Hoefkens in de laatste wedstrijden onder de Nederlander erg aanwezig was langs de zijlijn, onderstreept dat alleen maar. De 43-jarige maakt een mooie evolutie door bij Club Brugge en het lijdt geen twijfel dat hij ooit de stap als hoofdcoach wil wagen. ‘t Is ook daarom dat Hoefkens vorig jaar zijn Pro License-cursus startte.



De veelbelovende ontwikkeling van Carl Hoefkens bij Club Brugge is trouwens ook andere clubs niet ontgaan. KV Mechelen en KV Kortrijk wilden hem namelijk graag aantrekken als hoofdcoach, maar Hoefkens stuurde beide clubs wandelen. Volgens Het Nieuwsblad staat hij immers absoluut open om de vacante functie als hoofdcoach bij Club Brugge in te vullen. Intern is er daar nog geen beslissing over genomen. Het ene kamp wil Hoefkens een kans geven, maar een andere groepering prefereert een (gerenommeerde) buitenlandse coach.

PRO OF CONTRA?

Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe zullen zich buigen over de trainerskwestie en de algemeen manager geeft daar weinig over prijs. “Carl heeft het net als veel anderen uitstekend gedaan. We zullen rustig onze tijd nemen en dan zien we wel”, citeerde Het Laatste Nieuws. Aimé Anthuenis voorspelde in augustus 2021 alvast dat Hoefkens een grote toekomst heeft als hoofdcoach. “Van Carl Hoefkens verwacht ik veel. Hij werkt nu ook in de schaduw bij Club Brugge – net zoals Philippe dat lang heeft gedaan – maar op een dag zal hij er staan”, citeerde Humo.

Toch vinden andere analisten dat Carl Hoefkens niet té vroeg aangesteld mag worden als hoofdcoach van Club Brugge. Zo deed Philippe Clement, oorspronkelijk ook assistent-coach bij Club, eerst belangrijke ervaring op als sportief eindverantwoordelijk bij Waasland-Beveren en KRC Genk. Om vervolgens via de grote poort terug te keren naar het Jan Breydelstadion. “Ik kan me niet voorstellen dat ze Carl Hoefkens nu al naar voren gaan schuiven, ook al ontwikkelt die zich goed”, zei Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine in het maandblad.



Ook Franky Van der Elst vindt het geen goed idee om Carl Hoefkens de hoofdcoach van Club Brugge te maken. "Het zou me verbazen omdat het bestuur van Club Brugge een aantal jaar geleden tegen Philippe Clement zei, dat hij eerst elders ervaring moest opdoen voor hij van assistent kon evolueren tot hoofdcoach. In mijn ogen zou het vreemd zijn om Hoefkens wel voor de leeuwen te gooien", vertelde de ex-Rode Duivel in de podcast De Tribune. “Ik denk dat die piste een afleidingsmanoeuvre is en dat het bestuur van Club Brugge met een verrassing naar buiten zal komen", aldus Van der Elst.

LEES OOK: 'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfer nu al op tafel'

Moet Hoefkens volgend seizoen T1 worden van Club Brugge?

Meest recent

Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

0
0
Anderlecht staat versteld: astronomisch bod De Cat op komst

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

88
88
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

26
26
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfer nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

169
169
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

53
53
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

44
44
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

124
124
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

37
37
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

39
39
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

174
174
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

64
64
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

34
34
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

217
217
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

32
32
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

610
610
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

260
260
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

217
217
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

110
110
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

113
113
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

69
69
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

127
127
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

808
808
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

225
225
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

346
346
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

52
52

Meer sportnieuws