Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

door
Beroering bij Club Brugge: 'verrassing op komst'

Carl Hoefkens startte vorig jaar zijn Pro License-trainerscursus van de KBVB en dat deed hij met een duidelijke reden: de voormalige Rode Duivel wil namelijk ooit hoofdtrainer worden. Maar niet bij eender welke ploeg, zo legde Hoefkens onlangs de aanbiedingen van KV Mechelen en KV Kortrijk naast zich neer. De hoofdcoach worden bij Club Brugge, dat spreekt hem dan wél weer aan. Hoefkens maakte in de voorbije jaren een indrukwekkende evolutie mee bij de Belgische landskampioen, maar de grote vraag luidt echter of hij echt wel klaar is om de sportieve eindverantwoordelijkheid te nemen bij Club.


DE VERBINDINGSMAN

Op 11 oktober vorig jaar startte de nieuwe Pro License-trainerscursus van de KBVB. Het was vechten voor een plekje in de opleiding want er waren namelijk maar liefst 85 kandidaten voor slechts twintig plaatsen. Vincent Kompany was veruit de bekendste naam die weerhouden werd, terwijl ook Mbaye Leye, Timmy Simons, Davy De fauw, Thomas Buffel, Rik De Mil, Karel Geraerts, Stijn Stijnen en Edward Still aan de Pro License mochten starten.



En ook Carl Hoefkens maakte deel uit van deze veelbelovende lichting. Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals Cisse Sandra en Charles De Ketelaere. “Of er wat jong talent zit aan te komen? Charles De Ketelaere”, voorspelde Hoefkens zelfverzekerd aan de aanwezige journalisten toen Philippe Clement net werd voorgesteld als nieuwe hoofdcoach van Club Brugge.

NEUS VOOR TALENT

Met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Carl Hoefkens een belangrijke rol bij Club Brugge. Hij lag namelijk - samen met Rik De Mil - aan de basis van de doorbraak van Charles De Ketelaere, om maar één naam te noemen. Hoefkens nam de youngster onder handen om zijn verdedigend werk te verbeteren. Voelen waar en wanneer hij druk moet zetten. Uiteindelijk bleek dat de laatste schakel die De Ketelaere nodig had om het te schoppen tot een basisspeler bij Club Brugge.



Carl Hoefkens werd omschreven als de brug naar Club NXT, waar hij sterk betrokken was bij de werking van de jeugd. Hij pleegde gesprekken met de ouders en de makelaars, en bovendien hield hij zich als talentmanager ook bezig met de prestaties van de verhuurde jonge spelers. “Ook in potentiële transfers van jeugdspelers heeft hij zijn stem. Carl gaat altijd over de jonge, interessante profielen die uit de scouting komen”, zei Philippe Clement vorig jaar in Het Laatste Nieuws.

HOOFDCOACH (IN WORDING?)

Na zijn uitstekend werk als verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern werd Carl Hoefkens vervolgens opgenomen in de technische staf van Philippe Clement. En dat deed hij op een nadrukkelijke manier. “Carl Hoefkens is de link. Hij is bij alles aanwezig”, zei Rik De Mil in Krant van West-Vlaanderen. Hij profileerde zich steeds meer en hij nam de spelers individueel onder handen, zoals Brandon Mechele kan beamen. Samen met Hoefkens werkte de verdediger minutieus aan blessurepreventie, startsnelheid en bepaalde dingen met de bal op het veld.

Ook onder Alfred Schreuder bleef Carl Hoefkens op post als assistent-coach en hij stelde zich steeds meer op de voorgrond. Het viel op hoe hij een bepaalde dynamiek op de groep kan overbrengen, iets wat erg complementair is met de eerder ‘passieve’ Schreuder. Dat Hoefkens in de laatste wedstrijden onder de Nederlander erg aanwezig was langs de zijlijn, onderstreept dat alleen maar. De 43-jarige maakt een mooie evolutie door bij Club Brugge en het lijdt geen twijfel dat hij ooit de stap als hoofdcoach wil wagen. ‘t Is ook daarom dat Hoefkens vorig jaar zijn Pro License-cursus startte.



De veelbelovende ontwikkeling van Carl Hoefkens bij Club Brugge is trouwens ook andere clubs niet ontgaan. KV Mechelen en KV Kortrijk wilden hem namelijk graag aantrekken als hoofdcoach, maar Hoefkens stuurde beide clubs wandelen. Volgens Het Nieuwsblad staat hij immers absoluut open om de vacante functie als hoofdcoach bij Club Brugge in te vullen. Intern is er daar nog geen beslissing over genomen. Het ene kamp wil Hoefkens een kans geven, maar een andere groepering prefereert een (gerenommeerde) buitenlandse coach.

PRO OF CONTRA?

Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe zullen zich buigen over de trainerskwestie en de algemeen manager geeft daar weinig over prijs. “Carl heeft het net als veel anderen uitstekend gedaan. We zullen rustig onze tijd nemen en dan zien we wel”, citeerde Het Laatste Nieuws. Aimé Anthuenis voorspelde in augustus 2021 alvast dat Hoefkens een grote toekomst heeft als hoofdcoach. “Van Carl Hoefkens verwacht ik veel. Hij werkt nu ook in de schaduw bij Club Brugge – net zoals Philippe dat lang heeft gedaan – maar op een dag zal hij er staan”, citeerde Humo.

Toch vinden andere analisten dat Carl Hoefkens niet té vroeg aangesteld mag worden als hoofdcoach van Club Brugge. Zo deed Philippe Clement, oorspronkelijk ook assistent-coach bij Club, eerst belangrijke ervaring op als sportief eindverantwoordelijk bij Waasland-Beveren en KRC Genk. Om vervolgens via de grote poort terug te keren naar het Jan Breydelstadion. “Ik kan me niet voorstellen dat ze Carl Hoefkens nu al naar voren gaan schuiven, ook al ontwikkelt die zich goed”, zei Jacques Sys, hoofdredacteur van Sport/Voetbalmagazine in het maandblad.



Ook Franky Van der Elst vindt het geen goed idee om Carl Hoefkens de hoofdcoach van Club Brugge te maken. "Het zou me verbazen omdat het bestuur van Club Brugge een aantal jaar geleden tegen Philippe Clement zei, dat hij eerst elders ervaring moest opdoen voor hij van assistent kon evolueren tot hoofdcoach. In mijn ogen zou het vreemd zijn om Hoefkens wel voor de leeuwen te gooien", vertelde de ex-Rode Duivel in de podcast De Tribune. “Ik denk dat die piste een afleidingsmanoeuvre is en dat het bestuur van Club Brugge met een verrassing naar buiten zal komen", aldus Van der Elst.

LEES OOK: Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Moet Hoefkens volgend seizoen T1 worden van Club Brugge?

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

39
39
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

49
49
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

17
17
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

23
23
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

98
98
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

88
88
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

110
110
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

168
168
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

66
66
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

280
280
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

145
145
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

476
476
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1143
1143
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

155
155
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

158
158
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

283
283
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

60
60
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

578
578
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

122
122
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

398
398
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

626
626
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

373
373

Meer sportnieuws