'Het ongelijk van Hein: Henry versiert toptransfer'

door
'Het ongelijk van Hein: Henry versiert toptransfer'

AA Gent was onlangs nog beenhard voor Thomas Henry. Een spits die geen bal kon bijhouden, iemand die te veel duels verloor en die volgend jaar in de Serie B zou spelen. Dat zal wellicht niet gaan gebeuren.


De Italiaanse eersteklasser Venezia haalde Thomas Henry afgelopen zomer voor 5,5 miljoen euro weg bij Oud-Heverlee Leuven en dat bleek een gouden zet te zijn. Vanhaezebrouck gaf dat bedrag liever uit aan mislukte transfers als Darko Lemajic, Gianni Bruno, Vakoun Bayo en Ilombé Mboyo. Die laatste twee verlieten de club ondertussen al. Mede door het gebrek aan efficiëntie haalde AA Gent geen Champions’ play-offs.

Henry degradeerde met Venezia naar de Serie B, maar de Franse aanvaller mag terugblikken op een zeer goed seizoen. Met 9 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden deed hij het als spits goed bij een laagvlieger in de Italiaanse eerste klasse, die van een hoger niveau is dan de Belgische.

15 MILJOEN EURO

Door zijn goede seizoen is er de nodige interesse gekomen in Henry. De Engelse eersteklasser Wolverhampton zou hem alvast gescout hebben volgens Italiaanse media en ook tal van Italiaanse eersteklassers zouden hem graag willen aantrekken. Venezia kan alvast een mooie winst maken op de 27-jarige spits, want de transferprijs bedraagt ondertussen al 15 miljoen euro. Dan toch een inschattingsfout van Vanhaezebrouck? Het staat nu al vast dat de Buffalo’s in de zomermercato een nieuwe aanvaller moeten halen en ook de toekomst van Tarik Tissoudali is nog hoogst onzeker.

Een blunder van Hein?

Meest recent

‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

19
19
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

30
30
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

25
25
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

90
90
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

35
35
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

90
90
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

75
75
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

93
93
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

201
201
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

195
195
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

362
362
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

171
171
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

246
246
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

189
189
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

135
135
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

124
124
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

385
385
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

434
434
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

390
390
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

88
88
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

429
429
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

268
268
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

357
357
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

111
111

Meer sportnieuws