'Het ongelijk van Hein: Henry versiert toptransfer'

543 stemmen
'Het ongelijk van Hein: Henry versiert toptransfer'

AA Gent was onlangs nog beenhard voor Thomas Henry. Een spits die geen bal kon bijhouden, iemand die te veel duels verloor en die volgend jaar in de Serie B zou spelen. Dat zal wellicht niet gaan gebeuren.


De Italiaanse eersteklasser Venezia haalde Thomas Henry afgelopen zomer voor 5,5 miljoen euro weg bij Oud-Heverlee Leuven en dat bleek een gouden zet te zijn. Vanhaezebrouck gaf dat bedrag liever uit aan mislukte transfers als Darko Lemajic, Gianni Bruno, Vakoun Bayo en Ilombé Mboyo. Die laatste twee verlieten de club ondertussen al. Mede door het gebrek aan efficiëntie haalde AA Gent geen Champions’ play-offs.

Henry degradeerde met Venezia naar de Serie B, maar de Franse aanvaller mag terugblikken op een zeer goed seizoen. Met 9 goals en 3 assists in 33 competitiewedstrijden deed hij het als spits goed bij een laagvlieger in de Italiaanse eerste klasse, die van een hoger niveau is dan de Belgische.

15 MILJOEN EURO

Door zijn goede seizoen is er de nodige interesse gekomen in Henry. De Engelse eersteklasser Wolverhampton zou hem alvast gescout hebben volgens Italiaanse media en ook tal van Italiaanse eersteklassers zouden hem graag willen aantrekken. Venezia kan alvast een mooie winst maken op de 27-jarige spits, want de transferprijs bedraagt ondertussen al 15 miljoen euro. Dan toch een inschattingsfout van Vanhaezebrouck? Het staat nu al vast dat de Buffalo’s in de zomermercato een nieuwe aanvaller moeten halen en ook de toekomst van Tarik Tissoudali is nog hoogst onzeker.

Een blunder van Hein?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

40
40
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

109
109
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

111
111
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

18
18
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

44
44
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

69
69
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

40
40
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

322
322
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

350
350
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

543
543
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

156
156
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

447
447
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

142
142
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

636
636

Meer sportnieuws