Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

61 stemmen
Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

In Duitsland stond vandaag het terugduel in de degradatiebarrages op het programma. Hamburger SV ontving Hertha BSC. De thuisploeg had vorige week een goede uitgangspositie verworven door met 0-1 te gaan winnen in Berlijn. Hertha zette de scheve situatie echter nog helemaal recht, met dank aan Rode Duivel Dedryck Boyata.


Het zag er voor aanvang niet al te best uit voor Hertha. De bezoekers moesten scoren. Die boodschap hadden ze goed begrepen. Na vier minuten was het Boyata die de 0-1 op het bord zette. Hij kopte een hoekschop knap binnen. Boyata had zijn eerste goal van het seizoen opgespaard voor een levensbelangrijke wedstrijd. Met de 0-1-tussenstand zouden er verlengingen aan te pas komen.

Die kwamen er uiteindelijk niet. Hertha trof ook in de tweede helft nog een keer raak. Marvin Plattenhardt scoorde met een vrije trap. De bezoekers konden die dubbele voorsprong vasthouden en zijn daardoor zeker van een verlengd verblijf op het hoogste niveau in Duitsland. Voor Hamburg zal het mislopen van de promotie hard aankomen. De Noord-Duitse club wil graag terug naar de Bundesliga, waar het sinds de oprichting van die competitie nooit uit degradeerde. Dat deed de club uiteindelijk wel in het seizoen 2017-2018 en sindsdien speelt ze onafgebroken op het tweede niveau. Ook volgend jaar dus.

WK

Boyata zal een zucht van opluchting slaken. In het najaar staat het WK op het programma en een degradatie zou zijn selectiekansen wel eens een grote knauw hebben kunnen geven. Een transfer zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar dat blijft altijd een risico met een groot toernooi voor de boeg. Voor je het weet beland je immers op de bank en verdwijn je uit beeld voor de nationale ploeg. Dat gevaar lijkt nu afgewend voor Boyata.

LEES OOK: ‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Zal hij meegaan naar het WK?

Meest recent

Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

43
43
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

14
14
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

14
14
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

120
120
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

72
72
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

83
83
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

247
247
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

252
252
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

61
61
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

43
43
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

141
141
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

139
139
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

50
50
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

391
391
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

70
70
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

291
291
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

360
360
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

109
109
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

64
64
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

428
428
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

270
270
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

82
82
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

509
509

Meer sportnieuws