Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

61 stemmen
Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

In Duitsland stond vandaag het terugduel in de degradatiebarrages op het programma. Hamburger SV ontving Hertha BSC. De thuisploeg had vorige week een goede uitgangspositie verworven door met 0-1 te gaan winnen in Berlijn. Hertha zette de scheve situatie echter nog helemaal recht, met dank aan Rode Duivel Dedryck Boyata.


Het zag er voor aanvang niet al te best uit voor Hertha. De bezoekers moesten scoren. Die boodschap hadden ze goed begrepen. Na vier minuten was het Boyata die de 0-1 op het bord zette. Hij kopte een hoekschop knap binnen. Boyata had zijn eerste goal van het seizoen opgespaard voor een levensbelangrijke wedstrijd. Met de 0-1-tussenstand zouden er verlengingen aan te pas komen.

Die kwamen er uiteindelijk niet. Hertha trof ook in de tweede helft nog een keer raak. Marvin Plattenhardt scoorde met een vrije trap. De bezoekers konden die dubbele voorsprong vasthouden en zijn daardoor zeker van een verlengd verblijf op het hoogste niveau in Duitsland. Voor Hamburg zal het mislopen van de promotie hard aankomen. De Noord-Duitse club wil graag terug naar de Bundesliga, waar het sinds de oprichting van die competitie nooit uit degradeerde. Dat deed de club uiteindelijk wel in het seizoen 2017-2018 en sindsdien speelt ze onafgebroken op het tweede niveau. Ook volgend jaar dus.

WK

Boyata zal een zucht van opluchting slaken. In het najaar staat het WK op het programma en een degradatie zou zijn selectiekansen wel eens een grote knauw hebben kunnen geven. Een transfer zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar dat blijft altijd een risico met een groot toernooi voor de boeg. Voor je het weet beland je immers op de bank en verdwijn je uit beeld voor de nationale ploeg. Dat gevaar lijkt nu afgewend voor Boyata.

LEES OOK: ‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Zal hij meegaan naar het WK?

Meest recent

Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

0
0
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

28
28
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

246
246
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

53
53
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

204
204
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

48
48
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

177
177
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

273
273
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

447
447
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

145
145
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

222
222
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

170
170
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

816
816
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

202
202
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

339
339
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

201
201
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

491
491
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

351
351
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

554
554
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

488
488
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

117
117
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

225
225
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

149
149
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

100
100

Meer sportnieuws