Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

61
Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

In Duitsland stond vandaag het terugduel in de degradatiebarrages op het programma. Hamburger SV ontving Hertha BSC. De thuisploeg had vorige week een goede uitgangspositie verworven door met 0-1 te gaan winnen in Berlijn. Hertha zette de scheve situatie echter nog helemaal recht, met dank aan Rode Duivel Dedryck Boyata.


Het zag er voor aanvang niet al te best uit voor Hertha. De bezoekers moesten scoren. Die boodschap hadden ze goed begrepen. Na vier minuten was het Boyata die de 0-1 op het bord zette. Hij kopte een hoekschop knap binnen. Boyata had zijn eerste goal van het seizoen opgespaard voor een levensbelangrijke wedstrijd. Met de 0-1-tussenstand zouden er verlengingen aan te pas komen.

Die kwamen er uiteindelijk niet. Hertha trof ook in de tweede helft nog een keer raak. Marvin Plattenhardt scoorde met een vrije trap. De bezoekers konden die dubbele voorsprong vasthouden en zijn daardoor zeker van een verlengd verblijf op het hoogste niveau in Duitsland. Voor Hamburg zal het mislopen van de promotie hard aankomen. De Noord-Duitse club wil graag terug naar de Bundesliga, waar het sinds de oprichting van die competitie nooit uit degradeerde. Dat deed de club uiteindelijk wel in het seizoen 2017-2018 en sindsdien speelt ze onafgebroken op het tweede niveau. Ook volgend jaar dus.

WK

Boyata zal een zucht van opluchting slaken. In het najaar staat het WK op het programma en een degradatie zou zijn selectiekansen wel eens een grote knauw hebben kunnen geven. Een transfer zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar dat blijft altijd een risico met een groot toernooi voor de boeg. Voor je het weet beland je immers op de bank en verdwijn je uit beeld voor de nationale ploeg. Dat gevaar lijkt nu afgewend voor Boyata.

Zal hij meegaan naar het WK?

Meest recent

Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

3
3
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

4
4
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

33
33
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

6
6
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

19
19
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

93
93
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

86
86
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

68
68
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

253
253
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

437
437
Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

53
53
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

68
68
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

228
228
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

42
42
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

68
68
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

70
70
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

81
81
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

88
88
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

6
6
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

220
220
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

100
100
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

190
190
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

90
90
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

139
139
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

101
101

Meer sportnieuws