Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

61
Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

In Duitsland stond vandaag het terugduel in de degradatiebarrages op het programma. Hamburger SV ontving Hertha BSC. De thuisploeg had vorige week een goede uitgangspositie verworven door met 0-1 te gaan winnen in Berlijn. Hertha zette de scheve situatie echter nog helemaal recht, met dank aan Rode Duivel Dedryck Boyata.


Het zag er voor aanvang niet al te best uit voor Hertha. De bezoekers moesten scoren. Die boodschap hadden ze goed begrepen. Na vier minuten was het Boyata die de 0-1 op het bord zette. Hij kopte een hoekschop knap binnen. Boyata had zijn eerste goal van het seizoen opgespaard voor een levensbelangrijke wedstrijd. Met de 0-1-tussenstand zouden er verlengingen aan te pas komen.

Die kwamen er uiteindelijk niet. Hertha trof ook in de tweede helft nog een keer raak. Marvin Plattenhardt scoorde met een vrije trap. De bezoekers konden die dubbele voorsprong vasthouden en zijn daardoor zeker van een verlengd verblijf op het hoogste niveau in Duitsland. Voor Hamburg zal het mislopen van de promotie hard aankomen. De Noord-Duitse club wil graag terug naar de Bundesliga, waar het sinds de oprichting van die competitie nooit uit degradeerde. Dat deed de club uiteindelijk wel in het seizoen 2017-2018 en sindsdien speelt ze onafgebroken op het tweede niveau. Ook volgend jaar dus.

WK

Boyata zal een zucht van opluchting slaken. In het najaar staat het WK op het programma en een degradatie zou zijn selectiekansen wel eens een grote knauw hebben kunnen geven. Een transfer zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar dat blijft altijd een risico met een groot toernooi voor de boeg. Voor je het weet beland je immers op de bank en verdwijn je uit beeld voor de nationale ploeg. Dat gevaar lijkt nu afgewend voor Boyata.

Zal hij meegaan naar het WK?

Meest recent

'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

25
25
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

138
138
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

186
186
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

159
159
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

151
151
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

391
391
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

347
347
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

141
141
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

119
119
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

118
118
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

28
28
'Vertrek in de maak: Bertaccini zet eerste stap'

Bij Anderlecht waren ze in de zomer zeer druk in de weer. Er streek een volledig elftal aan ...

152
152
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

78
78
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

37
37
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Grootse plannen Arsenal, Union greep naast deal'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Alderweireld bezweek na Antwerp: "Daarom gestopt bij België"

Toby Alderweireld is een legende van Royal Antwerp FC en een icoon van het Belgische voetbal. De ...

132
132
Kompany ontvangt prijs: prestigieuze eer tussen legendes

Vincent Kompany gooit hoge ogen bij Bayern München. Niet enkel sportief, maar ook daarbuiten. ...

33
33
Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

KRC Genk staat bekend om de uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers focussen zich dan erg op de ...

258
258
Beerschot sluit chouchou toch weer in de armen

Bij Beerschot willen ze zaterdag tegen Club Luik hun zegereeks verder zetten, want met een vijftien ...

105
105
'Seys krijgt uitsluitsel: droomtransfer of bittere pil?'

Club Brugge zag in de zomer alweer heel wat smaakmakers vertrekken en ook in de komende mercato's ...

404
404
Stijnen onthult opvallende Belgische droomclub

Patro Eisden speelt zondag in de Challenger Pro League een derby tegen Jong Genk, maar zoek daarbij ...

277
277
Pocognoli ligt nu al stevig onder vuur in Schotland

Het was in de voorbije interlandperiode niet alleen uitkijken naar het debuut van Mark van Bommel ...

81
81
Gent-talent speelt geen minuut en stopt als international

Heel wat spelers uit de Belgische competitie hebben zich tijdens de voorbije interlandperiode in de ...

153
153
Union zag topdeal afketsen: extra 'aanwinst' voor Hubert

Anouar Ait El Hadj had gehoopt deze zomer de stap naar een grote Europese competitie te zetten. ...

102
102

Meer sportnieuws