Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

61
Scorende Boyata houdt Hertha in Bundesliga

In Duitsland stond vandaag het terugduel in de degradatiebarrages op het programma. Hamburger SV ontving Hertha BSC. De thuisploeg had vorige week een goede uitgangspositie verworven door met 0-1 te gaan winnen in Berlijn. Hertha zette de scheve situatie echter nog helemaal recht, met dank aan Rode Duivel Dedryck Boyata.


Het zag er voor aanvang niet al te best uit voor Hertha. De bezoekers moesten scoren. Die boodschap hadden ze goed begrepen. Na vier minuten was het Boyata die de 0-1 op het bord zette. Hij kopte een hoekschop knap binnen. Boyata had zijn eerste goal van het seizoen opgespaard voor een levensbelangrijke wedstrijd. Met de 0-1-tussenstand zouden er verlengingen aan te pas komen.

Die kwamen er uiteindelijk niet. Hertha trof ook in de tweede helft nog een keer raak. Marvin Plattenhardt scoorde met een vrije trap. De bezoekers konden die dubbele voorsprong vasthouden en zijn daardoor zeker van een verlengd verblijf op het hoogste niveau in Duitsland. Voor Hamburg zal het mislopen van de promotie hard aankomen. De Noord-Duitse club wil graag terug naar de Bundesliga, waar het sinds de oprichting van die competitie nooit uit degradeerde. Dat deed de club uiteindelijk wel in het seizoen 2017-2018 en sindsdien speelt ze onafgebroken op het tweede niveau. Ook volgend jaar dus.

WK

Boyata zal een zucht van opluchting slaken. In het najaar staat het WK op het programma en een degradatie zou zijn selectiekansen wel eens een grote knauw hebben kunnen geven. Een transfer zou ook een mogelijkheid geweest zijn, maar dat blijft altijd een risico met een groot toernooi voor de boeg. Voor je het weet beland je immers op de bank en verdwijn je uit beeld voor de nationale ploeg. Dat gevaar lijkt nu afgewend voor Boyata.

Zal hij meegaan naar het WK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

17
17
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

39
39
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

77
77
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

11
11
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

109
109
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

203
203
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

271
271
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

255
255
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

38
38
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

271
271
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

67
67
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

36
36
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

142
142
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

132
132
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

77
77
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

55
55
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

58
58
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

363
363
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

66
66
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

150
150
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

96
96
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

159
159
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

191
191

Meer sportnieuws