Beerschot stelt nieuwe trainer officieel voor

door
Beerschot stelt nieuwe trainer officieel voor

Beerschot beleefde een desastreus seizoen in de JPL en moet daardoor volgend jaar een reeks zakken. De Ratten zullen daarbij op zoek moeten gaan naar vers spelersbloed, want heel wat pionnen namen al afscheid van de club. De coach voor volgend seizoen is wel al bekend.


Zo kondigt Beerschot op zijn website de komst aan van Andreas Wieland. De 38-jarige Oostenrijker zette maandag zijn kribbel onder een contract voor twee seizoenen, met optie als de promotie een feit wordt. Op 20 juni begint hij aan zijn trainersavontuur op het Kiel. Wieland was een vrije coach, nadat hij begin mei ontslagen werd bij LASK Linz. Daarvoor was hij ook al hoofdtrainer van FC Juniors OÖ, een andere club uit eigen land.

Wieland is een tevreden man na zijn aanstelling. "Ik kan niet wachten om aan dit nieuwe project te beginnen", zegt hij op de clubwebstek. "Ik vond het een heel erg interessante kans om hier bij Beerschot iets nieuws te kunnen bouwen. Ik kijk er naar uit om de spelers te zien op het veld en om de tribunes hier vol fans te zien", voegt hij toe. Voorzitter Francis Francken legt de keuze voor Wieland uit. "Coach Wieland was voor ons een topkandidaat vanwege zijn profiel, voetbalvisie en karakter", klinkt het.

OVERWINTERING

Met LASK Linz slaagde Wieland er dit seizoen in om Europees te overwinteren. Het verhaal van de Oostenrijkse club eindigde in de achtste finales van de Conference League. Slavia Praag was daarin te sterk. De reguliere competitie sloot LASK af op een teleurstellende achtste plaats, waardoor het de play-offs tegen de degradatie moest spelen. Begin mei zat het verhaal van Wieland er dan op bij de Oostenrijkse club, maar erg lang heeft hij dus niet moeten zoeken naar een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀

Vreemde keuze?

Meest recent

‘Kompany maakt Real Madrid gek: stunt van 11M nabij?’

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

35
35
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

21
21
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

96
96
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

22
22
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

43
43
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

218
218
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

182
182
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

114
114
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

73
73
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

89
89
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

265
265
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

217
217
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

80
80
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

345
345
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

115
115
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

276
276
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

412
412
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

268
268
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

670
670
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

253
253
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

179
179
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

125
125
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

182
182
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

100
100
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

293
293

Meer sportnieuws