Nieuw toptalent voor RSCA: "Zoals Lukaku en Doku"

door
Nieuw toptalent voor RSCA:

Wie het jeugdvoetbal in België volgt, weet dat er bij RSC Anderlecht een aantal talenten van de buitencategorie in de wachtkamer zitten. Vincent Kompany wist er al een aantal kansen te geven, maar tegen Club Brugge mocht Julien Duranville opdraven.


De 16-jarige flankaanvaller viel in tegen Club Brugge en liet enkele zeer leuke acties noteren. De dribbelvaardige jonge Belg wordt al jaren aanzien als een toptalent en het wist de speler uit de handen te houden van Ajax en ook Europese topclubs hengelden achter zijn diensten. Duranville liet zich niet gek maken en zijn entourage zorgt ervoor dat hij de voetjes op de grond houdt. 

Duranville leek eerst een speler voor in Eerste Klasse B, maar in de A-kern van Anderlecht is er alleen Francis Amuzu als rasechte flankaanvaller. Hoofd Jeugdopleiding Jean Kindermans denkt dat Duranville misschien komend seizoen al in de A-kern zal zitten. "Jongens als Lukaku, Tielemans en Doku hebben die stap ook overgeslagen. En ik weet dat trainers graag zulke spelers in hun kern hebben om het verschil te maken bij een invalbeurt. Al moeten we erover waken dat Julien volledige wedstrijden speelt. Julien heeft alles om uit te groeien tot een publiekslieveling. Hij zal Jérémy Doku achterna gaan. Al houdt Julien niet van zulke vergelijkingen", vertelt hij aan Sporza.

Al hopen ze in Brussel dat Duranville langer kan schitteren dan Doku, want die moest door de penibele financiële situatie veel te rap ten gelde gemaakt worden. Hij leverde wel al 27 miljoen euro op, waardoor hij de duurste uitgaande transfer ooit werd van RSCA.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Zal hij volgend jaar in de A-kern zitten?

Meest recent

'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

14
14
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

51
51
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

86
86
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

67
67
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

207
207
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

240
240
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

155
155
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

109
109
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

402
402
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

91
91
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

147
147
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

144
144
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

73
73
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

75
75
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

80
80
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

235
235
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

194
194
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

329
329
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

397
397
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

58
58
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

176
176
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

94
94

Meer sportnieuws