Nieuw toptalent voor RSCA: "Zoals Lukaku en Doku"

door
Nieuw toptalent voor RSCA:

Wie het jeugdvoetbal in België volgt, weet dat er bij RSC Anderlecht een aantal talenten van de buitencategorie in de wachtkamer zitten. Vincent Kompany wist er al een aantal kansen te geven, maar tegen Club Brugge mocht Julien Duranville opdraven.


De 16-jarige flankaanvaller viel in tegen Club Brugge en liet enkele zeer leuke acties noteren. De dribbelvaardige jonge Belg wordt al jaren aanzien als een toptalent en het wist de speler uit de handen te houden van Ajax en ook Europese topclubs hengelden achter zijn diensten. Duranville liet zich niet gek maken en zijn entourage zorgt ervoor dat hij de voetjes op de grond houdt. 

Duranville leek eerst een speler voor in Eerste Klasse B, maar in de A-kern van Anderlecht is er alleen Francis Amuzu als rasechte flankaanvaller. Hoofd Jeugdopleiding Jean Kindermans denkt dat Duranville misschien komend seizoen al in de A-kern zal zitten. "Jongens als Lukaku, Tielemans en Doku hebben die stap ook overgeslagen. En ik weet dat trainers graag zulke spelers in hun kern hebben om het verschil te maken bij een invalbeurt. Al moeten we erover waken dat Julien volledige wedstrijden speelt. Julien heeft alles om uit te groeien tot een publiekslieveling. Hij zal Jérémy Doku achterna gaan. Al houdt Julien niet van zulke vergelijkingen", vertelt hij aan Sporza.

Al hopen ze in Brussel dat Duranville langer kan schitteren dan Doku, want die moest door de penibele financiële situatie veel te rap ten gelde gemaakt worden. Hij leverde wel al 27 miljoen euro op, waardoor hij de duurste uitgaande transfer ooit werd van RSCA.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Zal hij volgend jaar in de A-kern zitten?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

59
59
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

160
160
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

127
127
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

142
142
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

73
73
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

593
593
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

299
299
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

170
170
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

309
309
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

379
379
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

484
484
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

218
218
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

420
420
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

383
383
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

306
306
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

168
168

Meer sportnieuws