TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

413
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp in de zomer fors zal uithalen op de transfermarkt. De eerste grote naam zou zelfs al binnen zijn, want Peter Vandenbempt verklaarde zondag dat de komst van Toby Alderweireld helemaal rond zou zijn. Enkel de officiële aankondiging zou nog ontbreken. De 33-jarige Rode Duivel vertrekt zo na één jaar alweer bij het Qatarese Al Duhail.



Uiteraard zullen stevige nieuwkomers ook tot stevige vertrekkers leiden. Eén van de grote namen die andere oorden zal opzoeken, is Ally Samatta. Er zal geen vervolg gegeven worden aan de huurovereenkomst van de Tanzaniaanse spits. Wie wel aan boord lijkt te blijven, is Faris Haroun. De aanvoerder gelooft dat de besprekingen over een contractverlenging een positieve afloop zullen kennen.

Na de laatste competitiewedstrijd liet Vincent Kompany de deur open voor een vertrek door te stellen dat Anderlecht het laatste woord heeft over zijn toekomst. Maar Paars-Wit lijkt niet van plan om zijn trainer te ontslaan. Het zou de club te veel kosten om zijn nog twee jaar lopende contract te ontbinden en bovendien waren de prestaties voldoende voor de clubleiding om met hem door te willen gaan.



Bij KRC Genk werd het ontslag van Bernd Storck bevestigd en daardoor lijkt Wouter Vrancken meer dan ooit op weg om de nieuwe coach van de Limburgers te worden. Hij zou meteen ook een smaakmaker van KV Mechelen willen meenemen naar de Cegeka Arena. De naam van Nikola Storm zou immers hoog op het Genkse verlanglijstje staan, al is de interesse voorlopig nog niet concreet.

Club Brugge zal in de zomer wellicht afscheid nemen van enkele bepalende spelers. Ook Ruud Vormer zou andere oorden kunnen opzoeken nadat hij dit seizoen zijn basisplaats verloor. Desondanks sluit de Nederlander een verlengd verblijf ook niet uit. Hij geeft aan dat het zou kunnen dat hij zijn nog één jaar lopende contract gewoon uitdient.



BUITENLAND

Real Madrid liep vorig weekend een grote domper door naast de komst van Mbappé te grijpen. De Koninklijke wil dat doorspoelen door de strijd om Aurelien Tchouameni te winnen, maar dat zou weleens moeilijk kunnen worden. Het zou uitgerekend Mbappé zijn die Real weer dwars zou zitten, want hij zou de middenvelder volgend seizoen graag bij PSG zien.

Er zou overigens nog een bommetje vallen in Parijs. De Qatarese eigenaars zouden in de zomer immers Neymar willen dumpen. De Braziliaanse middenvelder blijft geplaagd worden door blessures en kan daardoor zijn astronomische transfersom én loon niet echt meer verantwoorden. Alleen zullen diezelfde factoren er ook voor zorgen dat het schier onmogelijk lijkt te gaan worden voor PSG om een overnemer te vinden.



Het is nog steeds wachten op nieuws over de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel wil liefst van al bij Napoli blijven, maar de club nam nog geen beslissing over een contractverlenging. Intussen wordt er al aan de mouw getrokken van de 35-jarige aanvaller. Maurizio Sarri zou een nieuwe samenwerking wel zien zitten en Mertens gecontacteerd hebben om hem naar Lazio te halen.

De transfersoap rond Robert Lewandowski lijkt inmiddels helemaal te ontploffen. Zijn makelaar Pini Zahavi verklaarde zondagavond openlijk de oorlog aan Bayern München, door te verklaren dat de Duitse kampioen voor Lewandowski 'verleden tijd' is en dat hij de club niet zou aanraden om hem aan zijn tot 2023 lopende contract te houden. De Pool lijkt zijn zinnen gezet te hebben op een transfer naar FC Barcelona, dat al een eerste bod uitbracht.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Is Alderweireld een speler die Antwerp nodig heeft?

Meest recent

Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

10
10
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

89
89
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

18
18
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

197
197
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

85
85
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

133
133
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

291
291
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

122
122
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

116
116
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

526
526
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

148
148
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

101
101
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

121
121
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

34
34
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

81
81
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

320
320
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

58
58
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

23
23
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

128
128
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

59
59
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

233
233
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

239
239
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

33
33

Meer sportnieuws