TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp in de zomer fors zal uithalen op de transfermarkt. De eerste grote naam zou zelfs al binnen zijn, want Peter Vandenbempt verklaarde zondag dat de komst van Toby Alderweireld helemaal rond zou zijn. Enkel de officiële aankondiging zou nog ontbreken. De 33-jarige Rode Duivel vertrekt zo na één jaar alweer bij het Qatarese Al Duhail.



Uiteraard zullen stevige nieuwkomers ook tot stevige vertrekkers leiden. Eén van de grote namen die andere oorden zal opzoeken, is Ally Samatta. Er zal geen vervolg gegeven worden aan de huurovereenkomst van de Tanzaniaanse spits. Wie wel aan boord lijkt te blijven, is Faris Haroun. De aanvoerder gelooft dat de besprekingen over een contractverlenging een positieve afloop zullen kennen.

Na de laatste competitiewedstrijd liet Vincent Kompany de deur open voor een vertrek door te stellen dat Anderlecht het laatste woord heeft over zijn toekomst. Maar Paars-Wit lijkt niet van plan om zijn trainer te ontslaan. Het zou de club te veel kosten om zijn nog twee jaar lopende contract te ontbinden en bovendien waren de prestaties voldoende voor de clubleiding om met hem door te willen gaan.



Bij KRC Genk werd het ontslag van Bernd Storck bevestigd en daardoor lijkt Wouter Vrancken meer dan ooit op weg om de nieuwe coach van de Limburgers te worden. Hij zou meteen ook een smaakmaker van KV Mechelen willen meenemen naar de Cegeka Arena. De naam van Nikola Storm zou immers hoog op het Genkse verlanglijstje staan, al is de interesse voorlopig nog niet concreet.

Club Brugge zal in de zomer wellicht afscheid nemen van enkele bepalende spelers. Ook Ruud Vormer zou andere oorden kunnen opzoeken nadat hij dit seizoen zijn basisplaats verloor. Desondanks sluit de Nederlander een verlengd verblijf ook niet uit. Hij geeft aan dat het zou kunnen dat hij zijn nog één jaar lopende contract gewoon uitdient.



BUITENLAND

Real Madrid liep vorig weekend een grote domper door naast de komst van Mbappé te grijpen. De Koninklijke wil dat doorspoelen door de strijd om Aurelien Tchouameni te winnen, maar dat zou weleens moeilijk kunnen worden. Het zou uitgerekend Mbappé zijn die Real weer dwars zou zitten, want hij zou de middenvelder volgend seizoen graag bij PSG zien.

Er zou overigens nog een bommetje vallen in Parijs. De Qatarese eigenaars zouden in de zomer immers Neymar willen dumpen. De Braziliaanse middenvelder blijft geplaagd worden door blessures en kan daardoor zijn astronomische transfersom én loon niet echt meer verantwoorden. Alleen zullen diezelfde factoren er ook voor zorgen dat het schier onmogelijk lijkt te gaan worden voor PSG om een overnemer te vinden.



Het is nog steeds wachten op nieuws over de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel wil liefst van al bij Napoli blijven, maar de club nam nog geen beslissing over een contractverlenging. Intussen wordt er al aan de mouw getrokken van de 35-jarige aanvaller. Maurizio Sarri zou een nieuwe samenwerking wel zien zitten en Mertens gecontacteerd hebben om hem naar Lazio te halen.

De transfersoap rond Robert Lewandowski lijkt inmiddels helemaal te ontploffen. Zijn makelaar Pini Zahavi verklaarde zondagavond openlijk de oorlog aan Bayern München, door te verklaren dat de Duitse kampioen voor Lewandowski 'verleden tijd' is en dat hij de club niet zou aanraden om hem aan zijn tot 2023 lopende contract te houden. De Pool lijkt zijn zinnen gezet te hebben op een transfer naar FC Barcelona, dat al een eerste bod uitbracht.

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Is Alderweireld een speler die Antwerp nodig heeft?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

31
31
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

54
54
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

15
15
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

8
8
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

61
61
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

43
43
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

86
86
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

607
607
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

125
125
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

202
202
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

469
469
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

153
153
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

150
150
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

50
50
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

89
89
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

281
281
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

339
339
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

251
251
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

307
307
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

65
65
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

135
135
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

61
61
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

254
254
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

186
186
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

286
286

Meer sportnieuws