TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp in de zomer fors zal uithalen op de transfermarkt. De eerste grote naam zou zelfs al binnen zijn, want Peter Vandenbempt verklaarde zondag dat de komst van Toby Alderweireld helemaal rond zou zijn. Enkel de officiële aankondiging zou nog ontbreken. De 33-jarige Rode Duivel vertrekt zo na één jaar alweer bij het Qatarese Al Duhail.



Uiteraard zullen stevige nieuwkomers ook tot stevige vertrekkers leiden. Eén van de grote namen die andere oorden zal opzoeken, is Ally Samatta. Er zal geen vervolg gegeven worden aan de huurovereenkomst van de Tanzaniaanse spits. Wie wel aan boord lijkt te blijven, is Faris Haroun. De aanvoerder gelooft dat de besprekingen over een contractverlenging een positieve afloop zullen kennen.

Na de laatste competitiewedstrijd liet Vincent Kompany de deur open voor een vertrek door te stellen dat Anderlecht het laatste woord heeft over zijn toekomst. Maar Paars-Wit lijkt niet van plan om zijn trainer te ontslaan. Het zou de club te veel kosten om zijn nog twee jaar lopende contract te ontbinden en bovendien waren de prestaties voldoende voor de clubleiding om met hem door te willen gaan.



Bij KRC Genk werd het ontslag van Bernd Storck bevestigd en daardoor lijkt Wouter Vrancken meer dan ooit op weg om de nieuwe coach van de Limburgers te worden. Hij zou meteen ook een smaakmaker van KV Mechelen willen meenemen naar de Cegeka Arena. De naam van Nikola Storm zou immers hoog op het Genkse verlanglijstje staan, al is de interesse voorlopig nog niet concreet.

Club Brugge zal in de zomer wellicht afscheid nemen van enkele bepalende spelers. Ook Ruud Vormer zou andere oorden kunnen opzoeken nadat hij dit seizoen zijn basisplaats verloor. Desondanks sluit de Nederlander een verlengd verblijf ook niet uit. Hij geeft aan dat het zou kunnen dat hij zijn nog één jaar lopende contract gewoon uitdient.



BUITENLAND

Real Madrid liep vorig weekend een grote domper door naast de komst van Mbappé te grijpen. De Koninklijke wil dat doorspoelen door de strijd om Aurelien Tchouameni te winnen, maar dat zou weleens moeilijk kunnen worden. Het zou uitgerekend Mbappé zijn die Real weer dwars zou zitten, want hij zou de middenvelder volgend seizoen graag bij PSG zien.

Er zou overigens nog een bommetje vallen in Parijs. De Qatarese eigenaars zouden in de zomer immers Neymar willen dumpen. De Braziliaanse middenvelder blijft geplaagd worden door blessures en kan daardoor zijn astronomische transfersom én loon niet echt meer verantwoorden. Alleen zullen diezelfde factoren er ook voor zorgen dat het schier onmogelijk lijkt te gaan worden voor PSG om een overnemer te vinden.



Het is nog steeds wachten op nieuws over de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel wil liefst van al bij Napoli blijven, maar de club nam nog geen beslissing over een contractverlenging. Intussen wordt er al aan de mouw getrokken van de 35-jarige aanvaller. Maurizio Sarri zou een nieuwe samenwerking wel zien zitten en Mertens gecontacteerd hebben om hem naar Lazio te halen.

De transfersoap rond Robert Lewandowski lijkt inmiddels helemaal te ontploffen. Zijn makelaar Pini Zahavi verklaarde zondagavond openlijk de oorlog aan Bayern München, door te verklaren dat de Duitse kampioen voor Lewandowski 'verleden tijd' is en dat hij de club niet zou aanraden om hem aan zijn tot 2023 lopende contract te houden. De Pool lijkt zijn zinnen gezet te hebben op een transfer naar FC Barcelona, dat al een eerste bod uitbracht.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Is Alderweireld een speler die Antwerp nodig heeft?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

77
77
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

41
41
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

37
37
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

523
523
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

248
248
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

390
390
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

136
136
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

210
210
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

186
186
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

144
144
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

314
314
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

88
88
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

526
526
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

123
123
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

400
400

Meer sportnieuws