TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp in de zomer fors zal uithalen op de transfermarkt. De eerste grote naam zou zelfs al binnen zijn, want Peter Vandenbempt verklaarde zondag dat de komst van Toby Alderweireld helemaal rond zou zijn. Enkel de officiële aankondiging zou nog ontbreken. De 33-jarige Rode Duivel vertrekt zo na één jaar alweer bij het Qatarese Al Duhail.



Uiteraard zullen stevige nieuwkomers ook tot stevige vertrekkers leiden. Eén van de grote namen die andere oorden zal opzoeken, is Ally Samatta. Er zal geen vervolg gegeven worden aan de huurovereenkomst van de Tanzaniaanse spits. Wie wel aan boord lijkt te blijven, is Faris Haroun. De aanvoerder gelooft dat de besprekingen over een contractverlenging een positieve afloop zullen kennen.

Na de laatste competitiewedstrijd liet Vincent Kompany de deur open voor een vertrek door te stellen dat Anderlecht het laatste woord heeft over zijn toekomst. Maar Paars-Wit lijkt niet van plan om zijn trainer te ontslaan. Het zou de club te veel kosten om zijn nog twee jaar lopende contract te ontbinden en bovendien waren de prestaties voldoende voor de clubleiding om met hem door te willen gaan.



Bij KRC Genk werd het ontslag van Bernd Storck bevestigd en daardoor lijkt Wouter Vrancken meer dan ooit op weg om de nieuwe coach van de Limburgers te worden. Hij zou meteen ook een smaakmaker van KV Mechelen willen meenemen naar de Cegeka Arena. De naam van Nikola Storm zou immers hoog op het Genkse verlanglijstje staan, al is de interesse voorlopig nog niet concreet.

Club Brugge zal in de zomer wellicht afscheid nemen van enkele bepalende spelers. Ook Ruud Vormer zou andere oorden kunnen opzoeken nadat hij dit seizoen zijn basisplaats verloor. Desondanks sluit de Nederlander een verlengd verblijf ook niet uit. Hij geeft aan dat het zou kunnen dat hij zijn nog één jaar lopende contract gewoon uitdient.



BUITENLAND

Real Madrid liep vorig weekend een grote domper door naast de komst van Mbappé te grijpen. De Koninklijke wil dat doorspoelen door de strijd om Aurelien Tchouameni te winnen, maar dat zou weleens moeilijk kunnen worden. Het zou uitgerekend Mbappé zijn die Real weer dwars zou zitten, want hij zou de middenvelder volgend seizoen graag bij PSG zien.

Er zou overigens nog een bommetje vallen in Parijs. De Qatarese eigenaars zouden in de zomer immers Neymar willen dumpen. De Braziliaanse middenvelder blijft geplaagd worden door blessures en kan daardoor zijn astronomische transfersom én loon niet echt meer verantwoorden. Alleen zullen diezelfde factoren er ook voor zorgen dat het schier onmogelijk lijkt te gaan worden voor PSG om een overnemer te vinden.



Het is nog steeds wachten op nieuws over de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel wil liefst van al bij Napoli blijven, maar de club nam nog geen beslissing over een contractverlenging. Intussen wordt er al aan de mouw getrokken van de 35-jarige aanvaller. Maurizio Sarri zou een nieuwe samenwerking wel zien zitten en Mertens gecontacteerd hebben om hem naar Lazio te halen.

De transfersoap rond Robert Lewandowski lijkt inmiddels helemaal te ontploffen. Zijn makelaar Pini Zahavi verklaarde zondagavond openlijk de oorlog aan Bayern München, door te verklaren dat de Duitse kampioen voor Lewandowski 'verleden tijd' is en dat hij de club niet zou aanraden om hem aan zijn tot 2023 lopende contract te houden. De Pool lijkt zijn zinnen gezet te hebben op een transfer naar FC Barcelona, dat al een eerste bod uitbracht.

LEES OOK: Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Is Alderweireld een speler die Antwerp nodig heeft?

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

1
1
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

52
52
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

85
85
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

39
39
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

82
82
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

401
401
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

83
83
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

173
173
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

43
43
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

153
153
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

77
77
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

123
123
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

274
274
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

264
264
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

126
126
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

292
292
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

217
217
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

238
238
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

798
798
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

254
254
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

673
673
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

128
128
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

86
86
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

152
152
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws