TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp strikt Alderweireld, nieuw klap Real'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp in de zomer fors zal uithalen op de transfermarkt. De eerste grote naam zou zelfs al binnen zijn, want Peter Vandenbempt verklaarde zondag dat de komst van Toby Alderweireld helemaal rond zou zijn. Enkel de officiële aankondiging zou nog ontbreken. De 33-jarige Rode Duivel vertrekt zo na één jaar alweer bij het Qatarese Al Duhail.



Uiteraard zullen stevige nieuwkomers ook tot stevige vertrekkers leiden. Eén van de grote namen die andere oorden zal opzoeken, is Ally Samatta. Er zal geen vervolg gegeven worden aan de huurovereenkomst van de Tanzaniaanse spits. Wie wel aan boord lijkt te blijven, is Faris Haroun. De aanvoerder gelooft dat de besprekingen over een contractverlenging een positieve afloop zullen kennen.

Na de laatste competitiewedstrijd liet Vincent Kompany de deur open voor een vertrek door te stellen dat Anderlecht het laatste woord heeft over zijn toekomst. Maar Paars-Wit lijkt niet van plan om zijn trainer te ontslaan. Het zou de club te veel kosten om zijn nog twee jaar lopende contract te ontbinden en bovendien waren de prestaties voldoende voor de clubleiding om met hem door te willen gaan.



Bij KRC Genk werd het ontslag van Bernd Storck bevestigd en daardoor lijkt Wouter Vrancken meer dan ooit op weg om de nieuwe coach van de Limburgers te worden. Hij zou meteen ook een smaakmaker van KV Mechelen willen meenemen naar de Cegeka Arena. De naam van Nikola Storm zou immers hoog op het Genkse verlanglijstje staan, al is de interesse voorlopig nog niet concreet.

Club Brugge zal in de zomer wellicht afscheid nemen van enkele bepalende spelers. Ook Ruud Vormer zou andere oorden kunnen opzoeken nadat hij dit seizoen zijn basisplaats verloor. Desondanks sluit de Nederlander een verlengd verblijf ook niet uit. Hij geeft aan dat het zou kunnen dat hij zijn nog één jaar lopende contract gewoon uitdient.



BUITENLAND

Real Madrid liep vorig weekend een grote domper door naast de komst van Mbappé te grijpen. De Koninklijke wil dat doorspoelen door de strijd om Aurelien Tchouameni te winnen, maar dat zou weleens moeilijk kunnen worden. Het zou uitgerekend Mbappé zijn die Real weer dwars zou zitten, want hij zou de middenvelder volgend seizoen graag bij PSG zien.

Er zou overigens nog een bommetje vallen in Parijs. De Qatarese eigenaars zouden in de zomer immers Neymar willen dumpen. De Braziliaanse middenvelder blijft geplaagd worden door blessures en kan daardoor zijn astronomische transfersom én loon niet echt meer verantwoorden. Alleen zullen diezelfde factoren er ook voor zorgen dat het schier onmogelijk lijkt te gaan worden voor PSG om een overnemer te vinden.



Het is nog steeds wachten op nieuws over de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel wil liefst van al bij Napoli blijven, maar de club nam nog geen beslissing over een contractverlenging. Intussen wordt er al aan de mouw getrokken van de 35-jarige aanvaller. Maurizio Sarri zou een nieuwe samenwerking wel zien zitten en Mertens gecontacteerd hebben om hem naar Lazio te halen.

De transfersoap rond Robert Lewandowski lijkt inmiddels helemaal te ontploffen. Zijn makelaar Pini Zahavi verklaarde zondagavond openlijk de oorlog aan Bayern München, door te verklaren dat de Duitse kampioen voor Lewandowski 'verleden tijd' is en dat hij de club niet zou aanraden om hem aan zijn tot 2023 lopende contract te houden. De Pool lijkt zijn zinnen gezet te hebben op een transfer naar FC Barcelona, dat al een eerste bod uitbracht.

LEES OOK: 'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Is Alderweireld een speler die Antwerp nodig heeft?

Meest recent

‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

9
9
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

77
77
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

90
90
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

123
123
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

111
111
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

78
78
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

29
29
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

501
501
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

289
289
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

120
120
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1105
1105
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

661
661
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

56
56
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

586
586
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1287
1287
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

542
542
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

566
566
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

263
263
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

475
475
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1081
1081
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

401
401
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

331
331
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

841
841
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

344
344

Meer sportnieuws