Kompany blijft op de vlakte over mogelijk vertrek

door
Kompany blijft op de vlakte over mogelijk vertrek

Anderlecht heeft zijn seizoen zondag afgesloten door in de slotfase nog een punt te pakken tegen rivaal en landskampioen Club Brugge. Voor Paars-Wit maakte het niet veel meer uit, want zij wisten al dat ze het seizoen op de derde plaats zouden afsluiten. De club lijkt nu een drukke zomer tegemoet te gaan, waarin het mogelijk een nieuwe trainer zal moeten zoeken.


De laatste dagen wordt er immers alsmaar meer gespeculeerd over een vertrek van Vincent Kompany. In Engeland werd er gezegd dat hij bovenaan het verlanglijstje van Burnley stond, maar die overstap lijkt zo goed als uitgesloten nu de club uit de Premier League degradeert. Zijn naam viel echter ook al bij VfL Wolfsburg, dat ook nog een trainer zoekt.

Zelf hield Kompany zich zondag op de vlakte over zijn toekomst. "Ik heb nog een contract voor twee jaar", vertelde hij aan RTBF. "Elk jaar zitten we op het einde van het seizoen samen om onze doelen te bepalen, om te zien waar we progressie kunnen maken. Progressie is het enige wat telt voor de club. We hebben ons opnieuw geplaatst voor Europees voetbal, we zouden nu ook graag de groepsfase halen. Maar het is samen dat we de beslissing zullen nemen."

TWEEDE SEIZOEN
Het was voor Kompany zijn tweede seizoen als hoofdtrainer na zijn pensioen als speler in augustus 2020. Enerzijds lijkt de ex-Rode Duivel zeker nog stappen te kunnen zetten bij Anderlecht, maar anderzijds zal een overstap naar het buitenland wel verleidelijk zijn. In de zomer lijkt hij op Neerpede immers weer aan een nieuwe ploeg te moeten bouwen, want er zijn opnieuw de nodige sterkhouders op weg naar de uitgang.

LEES OOK: Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

23
23
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

15
15
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

152
152
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

60
60
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

168
168
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

118
118
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

98
98
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

319
319
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

99
99
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

77
77
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

158
158
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

146
146
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

431
431
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

581
581
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

301
301
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

385
385
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

335
335
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1352
1352
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

383
383
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

200
200
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

185
185
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

193
193
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

165
165
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

319
319

Meer sportnieuws