Kompany blijft op de vlakte over mogelijk vertrek

door
Kompany blijft op de vlakte over mogelijk vertrek

Anderlecht heeft zijn seizoen zondag afgesloten door in de slotfase nog een punt te pakken tegen rivaal en landskampioen Club Brugge. Voor Paars-Wit maakte het niet veel meer uit, want zij wisten al dat ze het seizoen op de derde plaats zouden afsluiten. De club lijkt nu een drukke zomer tegemoet te gaan, waarin het mogelijk een nieuwe trainer zal moeten zoeken.


De laatste dagen wordt er immers alsmaar meer gespeculeerd over een vertrek van Vincent Kompany. In Engeland werd er gezegd dat hij bovenaan het verlanglijstje van Burnley stond, maar die overstap lijkt zo goed als uitgesloten nu de club uit de Premier League degradeert. Zijn naam viel echter ook al bij VfL Wolfsburg, dat ook nog een trainer zoekt.

Zelf hield Kompany zich zondag op de vlakte over zijn toekomst. "Ik heb nog een contract voor twee jaar", vertelde hij aan RTBF. "Elk jaar zitten we op het einde van het seizoen samen om onze doelen te bepalen, om te zien waar we progressie kunnen maken. Progressie is het enige wat telt voor de club. We hebben ons opnieuw geplaatst voor Europees voetbal, we zouden nu ook graag de groepsfase halen. Maar het is samen dat we de beslissing zullen nemen."

TWEEDE SEIZOEN
Het was voor Kompany zijn tweede seizoen als hoofdtrainer na zijn pensioen als speler in augustus 2020. Enerzijds lijkt de ex-Rode Duivel zeker nog stappen te kunnen zetten bij Anderlecht, maar anderzijds zal een overstap naar het buitenland wel verleidelijk zijn. In de zomer lijkt hij op Neerpede immers weer aan een nieuwe ploeg te moeten bouwen, want er zijn opnieuw de nodige sterkhouders op weg naar de uitgang.

LEES OOK: Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

51
51
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

57
57
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

88
88
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

241
241
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

295
295
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

138
138
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

119
119
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

287
287
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

17
17
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

90
90
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

92
92
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

219
219
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

116
116
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

67
67
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

87
87
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

188
188
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

42
42
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

177
177
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

167
167
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

265
265
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

80
80
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

358
358
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

245
245
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

202
202

Meer sportnieuws