Anderlecht pakt punt op Club na blunder Buchanan

door
Anderlecht pakt punt op Club na blunder Buchanan

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben de voetbaljaargang 2021-2022 afsloten. In het Jan Breydelstadion, waar er flink werd gefeest vanwege het behalen van de titel, zagen ze een echte eindeseizoenswedstrijd. Het werd 1-1.


Club begon heel goed aan de partij en Lang bracht Nusa meteen in stelling, die Van Crombrugge meteen aan het werk zette. Anderlecht reageerde scherp, want Zirkzee kreeg dé kans op 0-1. Hij stond alleen voor Mignolet, maar 'Big Si' redde knap. Een zeer leuk begin van de match en Paars-Wit bleef de beste kansen krijgen. Amuzu noopte Mignolet weer tot een straffe redding en ook Cullen zette de doelman aan het werk. RSCA verdiende duidelijk een voorsprong.



DEKSEL OP DE NEUS

Anderlecht was de betere ploeg, maar in de 39ste minuut pakte Skov Olsen uit met een knappe individuele actie en de Deen trapte knap de bal voorbij een kansloze Van Crombrugge. Het was de eerste echte kans voor de Bruggelingen, die zo met een zeer gevleide voorsprong de rust in konden gaan.  In de tweede helft kwamen Ricca (voor Skov Olsen) en Mikhalychenko (voor Gomez) in de ploeg. Het was weinig soeps in de tweede helft, maar na een kwartier pakte Lang uit met een heerlijke run. De paal stond een heerlijk doelpunt in de weg.

Enkele minuten later kreeg Vormer nog een invalbeurt. Hij kreeg een staande ovatie. Het was mogelijk zijn laatste match voor Club. De thuisploeg was de betere ploeg en Vanaken trapte nog eens over. Na 71 minuten kreeg Mignolet een applauswissel en zijn plaats werd ingenomen door Lammens. Een verdiend eerbetoon aan de beste speler uit de play-offs. Bij RSCA liet Kompany de 16-jarige Duranville nog debuteren. Bij Club nam Lang (wellicht) afscheid met een wissel in de 84ste minuut. 

In het slot scoorde El Hadj de al bij al logische 1-1. Buchanan wilde bal op een onorthodoxe manier wegwerken, maar de Canadees ging helemaal de mist in. Op die manier kon El Hadj aanleggen, zijn schot week af via Hendry en Lammens grabbelde het leer over de lijn. En zo eindigde de laatste JPL-wedstrijd van het seizoen op een puntendeling.

Scoreverloop:

1-0 (39') Andreas Skov Olsen
1-1 (85') own-goal Jack Hendry

LEES OOK: Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Een logisch gelijkspel?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

89
89
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

188
188
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

99
99
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

182
182
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

93
93
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

84
84
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

162
162
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

270
270
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

257
257
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

269
269
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

623
623
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

466
466
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

103
103
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

358
358
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

597
597
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

451
451
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

413
413
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws