Anderlecht pakt punt op Club na blunder Buchanan

door
Anderlecht pakt punt op Club na blunder Buchanan

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben de voetbaljaargang 2021-2022 afsloten. In het Jan Breydelstadion, waar er flink werd gefeest vanwege het behalen van de titel, zagen ze een echte eindeseizoenswedstrijd. Het werd 1-1.


Club begon heel goed aan de partij en Lang bracht Nusa meteen in stelling, die Van Crombrugge meteen aan het werk zette. Anderlecht reageerde scherp, want Zirkzee kreeg dé kans op 0-1. Hij stond alleen voor Mignolet, maar 'Big Si' redde knap. Een zeer leuk begin van de match en Paars-Wit bleef de beste kansen krijgen. Amuzu noopte Mignolet weer tot een straffe redding en ook Cullen zette de doelman aan het werk. RSCA verdiende duidelijk een voorsprong.



DEKSEL OP DE NEUS

Anderlecht was de betere ploeg, maar in de 39ste minuut pakte Skov Olsen uit met een knappe individuele actie en de Deen trapte knap de bal voorbij een kansloze Van Crombrugge. Het was de eerste echte kans voor de Bruggelingen, die zo met een zeer gevleide voorsprong de rust in konden gaan.  In de tweede helft kwamen Ricca (voor Skov Olsen) en Mikhalychenko (voor Gomez) in de ploeg. Het was weinig soeps in de tweede helft, maar na een kwartier pakte Lang uit met een heerlijke run. De paal stond een heerlijk doelpunt in de weg.

Enkele minuten later kreeg Vormer nog een invalbeurt. Hij kreeg een staande ovatie. Het was mogelijk zijn laatste match voor Club. De thuisploeg was de betere ploeg en Vanaken trapte nog eens over. Na 71 minuten kreeg Mignolet een applauswissel en zijn plaats werd ingenomen door Lammens. Een verdiend eerbetoon aan de beste speler uit de play-offs. Bij RSCA liet Kompany de 16-jarige Duranville nog debuteren. Bij Club nam Lang (wellicht) afscheid met een wissel in de 84ste minuut. 

In het slot scoorde El Hadj de al bij al logische 1-1. Buchanan wilde bal op een onorthodoxe manier wegwerken, maar de Canadees ging helemaal de mist in. Op die manier kon El Hadj aanleggen, zijn schot week af via Hendry en Lammens grabbelde het leer over de lijn. En zo eindigde de laatste JPL-wedstrijd van het seizoen op een puntendeling.

Scoreverloop:

1-0 (39') Andreas Skov Olsen
1-1 (85') own-goal Jack Hendry

LEES OOK: 'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Een logisch gelijkspel?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

8
8
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

52
52
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

190
190
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

163
163
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

95
95
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

252
252
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

266
266
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

511
511
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

431
431
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

251
251
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws