Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

375 stemmen
Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

De 60ste wedstrijd van het seizoen bleek er zaterdag toch net iets te veel aan voor AA Gent. Het sloot zijn jaargang immers af met een thuisnederlaag tegen Charleroi, dat in de slotseconden nog met 1-2 kwam winnen in de Ghelamco Arena. Niet dat de goal van Heymans in minuut 92 nog een wezenlijk verschil maakte, want Gent wist al dat het de Europe Play-Off zou winnen.


Ook dat maakt de Buffalo's eigenlijk weinig uit, want als bekerwinnaar waren ze sowieso al zeker van een ticket voor de Europa League terwijl er in de play-off enkel een barrage voor de Conference League te verdienen was. Hein Vanhaezebrouck tilde dan ook niet te zwaar aan het verlies en maakte vooral de balans op van dit seizoen, om er meteen de ambities voor volgend seizoen tegenaan te gooien.

"Het was een seizoen met ups en downs die we niet snel zullen vergeten. We streden op drie fronten, brachten mooi voetbal, haalden net geen Champions' Play-Off maar pakten wel de beker", vatte Vanhaezebrouck samen. "We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren. Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen."

CONFERENCE LEAGUE
Gent kwam dit seizoen uiteindelijk twee punten tekort om in de top vier te eindigen, nadat ze voor Nieuwjaar zeer wisselvallig waren en in 2022 een sterke reeks neerzetten. In Europa wisten ze als enige Belgische ploeg te overwinteren, al lieten ze zich daarna in de achtste finales van de Conference League verrassen door het Griekse PAOK.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

🚀

Kan AA Gent volgend seizoen beter doen?

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

53
53
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

168
168
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

161
161
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

226
226
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

389
389
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

179
179
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

403
403
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

32
32
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

88
88
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

113
113
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

24
24
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

77
77
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

566
566
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

93
93
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

209
209
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

294
294
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

71
71
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

143
143
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

193
193
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

111
111
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

147
147
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

219
219

Meer sportnieuws