Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

door
Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

De 60ste wedstrijd van het seizoen bleek er zaterdag toch net iets te veel aan voor AA Gent. Het sloot zijn jaargang immers af met een thuisnederlaag tegen Charleroi, dat in de slotseconden nog met 1-2 kwam winnen in de Ghelamco Arena. Niet dat de goal van Heymans in minuut 92 nog een wezenlijk verschil maakte, want Gent wist al dat het de Europe Play-Off zou winnen.


Ook dat maakt de Buffalo's eigenlijk weinig uit, want als bekerwinnaar waren ze sowieso al zeker van een ticket voor de Europa League terwijl er in de play-off enkel een barrage voor de Conference League te verdienen was. Hein Vanhaezebrouck tilde dan ook niet te zwaar aan het verlies en maakte vooral de balans op van dit seizoen, om er meteen de ambities voor volgend seizoen tegenaan te gooien.

"Het was een seizoen met ups en downs die we niet snel zullen vergeten. We streden op drie fronten, brachten mooi voetbal, haalden net geen Champions' Play-Off maar pakten wel de beker", vatte Vanhaezebrouck samen. "We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren. Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen."

CONFERENCE LEAGUE
Gent kwam dit seizoen uiteindelijk twee punten tekort om in de top vier te eindigen, nadat ze voor Nieuwjaar zeer wisselvallig waren en in 2022 een sterke reeks neerzetten. In Europa wisten ze als enige Belgische ploeg te overwinteren, al lieten ze zich daarna in de achtste finales van de Conference League verrassen door het Griekse PAOK.


LEES OOK: Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

Kan AA Gent volgend seizoen beter doen?

Meest recent

SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

0
0
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

17
17
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

112
112
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

28
28
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

59
59
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

159
159
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

156
156
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

616
616
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

88
88
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

223
223
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

413
413
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

455
455
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

585
585
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

240
240
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

582
582
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

401
401
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

142
142
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

217
217
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

236
236
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

199
199
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

104
104

Meer sportnieuws