Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

375 stemmen
Vanhaezebrouck gooit meteen ambities volgend seizoen op tafel

De 60ste wedstrijd van het seizoen bleek er zaterdag toch net iets te veel aan voor AA Gent. Het sloot zijn jaargang immers af met een thuisnederlaag tegen Charleroi, dat in de slotseconden nog met 1-2 kwam winnen in de Ghelamco Arena. Niet dat de goal van Heymans in minuut 92 nog een wezenlijk verschil maakte, want Gent wist al dat het de Europe Play-Off zou winnen.


Ook dat maakt de Buffalo's eigenlijk weinig uit, want als bekerwinnaar waren ze sowieso al zeker van een ticket voor de Europa League terwijl er in de play-off enkel een barrage voor de Conference League te verdienen was. Hein Vanhaezebrouck tilde dan ook niet te zwaar aan het verlies en maakte vooral de balans op van dit seizoen, om er meteen de ambities voor volgend seizoen tegenaan te gooien.

"Het was een seizoen met ups en downs die we niet snel zullen vergeten. We streden op drie fronten, brachten mooi voetbal, haalden net geen Champions' Play-Off maar pakten wel de beker", vatte Vanhaezebrouck samen. "We kijken ernaar uit om dat volgend seizoen minstens te evenaren. Al zullen we daarvoor héél veel zaken goed moeten doen."

CONFERENCE LEAGUE
Gent kwam dit seizoen uiteindelijk twee punten tekort om in de top vier te eindigen, nadat ze voor Nieuwjaar zeer wisselvallig waren en in 2022 een sterke reeks neerzetten. In Europa wisten ze als enige Belgische ploeg te overwinteren, al lieten ze zich daarna in de achtste finales van de Conference League verrassen door het Griekse PAOK.


LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Kan AA Gent volgend seizoen beter doen?

Meest recent

Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

1
1
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

26
26
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

24
24
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

26
26
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

164
164
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

124
124
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

150
150
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

300
300
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

80
80
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

186
186
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

363
363
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

169
169
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

156
156
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

71
71
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

262
262
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

287
287
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

341
341
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1009
1009
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

510
510
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

415
415
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

617
617
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

186
186
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

193
193

Meer sportnieuws