RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

62 stemmen
RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

In Duitsland werd zaterdag definitief een streep getrokken onder het seizoen 2021/22, met de bekerfinale als apotheose. Voor de eerste keer in maar liefst elf jaar werd die afgewerkt zonder Bayern München of Borussia Dortmund, want met RB Leipzig en SC Freiburg stonden de nummers vier en zes van dit seizoen tegenover elkaar. Het was uiteindelijk de Red Bull-club die aan het langste eind trok.


Het zag er aanvankelijk nochtans zeer beroerd uit voor Leipzig. Eggestein had Freiburg na nog geen 20 minuten op voorsprong gebracht en kort voor het uur moesten ze nog eens met een man minder verder toen Halstenberg aan de noodrem moest trekken. Maar Leipzig toonde zich veerkrachtig en sterspeler Nkunku sleepte een kwartier voor tijd nog verlengingen uit de brand.

Die zou Leipzig nog met negen afsluiten nadat Kampl twee minuten voor tijd een tweede gele kaart kreeg, maar doelpunten vielen er niet meer. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Het mentale voordeel lag bij Leipzig, dat vier elfmeters netjes omzette. Toen namens Freiburg na Günter ook nog eens Demirovic er niet in slaagde te scoren, mocht het feest van Leipzig losbarsten. Het is immers de allereerste trofee uit de clubgeschiedenis.

GEEN SIQUET
Bij Freiburg was er in de wedstrijdselectie overigens alweer geen spoor te bekennen van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter heeft niet veel plezier beleefd aan zijn eerste halfjaar in Duitsland, nadat hij in januari de overstap gemaakt had van Standard. Hij mocht amper één keer opdraven bij de A-ploeg, een invalbeurt van 21 minuten tegen Bayern begin april. Hij moest zelfs vier keer meespelen met de B-ploeg, die in de derde klasse speelt. Hij kon daar wel één keer scoren en een assist geven.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Zal Siquet het nog waarmaken bij Freiburg?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

33
33
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

37
37
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

238
238
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

233
233
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

276
276
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

129
129
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

582
582
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

183
183
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

504
504
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

728
728
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

243
243
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

776
776
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

528
528
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1278
1278
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

476
476
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

490
490
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

487
487

Meer sportnieuws