RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

door
RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

In Duitsland werd zaterdag definitief een streep getrokken onder het seizoen 2021/22, met de bekerfinale als apotheose. Voor de eerste keer in maar liefst elf jaar werd die afgewerkt zonder Bayern München of Borussia Dortmund, want met RB Leipzig en SC Freiburg stonden de nummers vier en zes van dit seizoen tegenover elkaar. Het was uiteindelijk de Red Bull-club die aan het langste eind trok.


Het zag er aanvankelijk nochtans zeer beroerd uit voor Leipzig. Eggestein had Freiburg na nog geen 20 minuten op voorsprong gebracht en kort voor het uur moesten ze nog eens met een man minder verder toen Halstenberg aan de noodrem moest trekken. Maar Leipzig toonde zich veerkrachtig en sterspeler Nkunku sleepte een kwartier voor tijd nog verlengingen uit de brand.

Die zou Leipzig nog met negen afsluiten nadat Kampl twee minuten voor tijd een tweede gele kaart kreeg, maar doelpunten vielen er niet meer. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Het mentale voordeel lag bij Leipzig, dat vier elfmeters netjes omzette. Toen namens Freiburg na Günter ook nog eens Demirovic er niet in slaagde te scoren, mocht het feest van Leipzig losbarsten. Het is immers de allereerste trofee uit de clubgeschiedenis.

GEEN SIQUET
Bij Freiburg was er in de wedstrijdselectie overigens alweer geen spoor te bekennen van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter heeft niet veel plezier beleefd aan zijn eerste halfjaar in Duitsland, nadat hij in januari de overstap gemaakt had van Standard. Hij mocht amper één keer opdraven bij de A-ploeg, een invalbeurt van 21 minuten tegen Bayern begin april. Hij moest zelfs vier keer meespelen met de B-ploeg, die in de derde klasse speelt. Hij kon daar wel één keer scoren en een assist geven.

LEES OOK: 'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

Zal Siquet het nog waarmaken bij Freiburg?

Meest recent

Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

36
36
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

73
73
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

158
158
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

144
144
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

217
217
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

240
240
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

57
57
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

417
417
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

257
257
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

78
78
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

61
61
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

153
153
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

528
528
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

268
268
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

63
63
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

93
93
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

66
66
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

38
38
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

431
431
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

357
357
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

135
135
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

31
31
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

215
215
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

135
135
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78

Meer sportnieuws