RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

door
RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

In Duitsland werd zaterdag definitief een streep getrokken onder het seizoen 2021/22, met de bekerfinale als apotheose. Voor de eerste keer in maar liefst elf jaar werd die afgewerkt zonder Bayern München of Borussia Dortmund, want met RB Leipzig en SC Freiburg stonden de nummers vier en zes van dit seizoen tegenover elkaar. Het was uiteindelijk de Red Bull-club die aan het langste eind trok.


Het zag er aanvankelijk nochtans zeer beroerd uit voor Leipzig. Eggestein had Freiburg na nog geen 20 minuten op voorsprong gebracht en kort voor het uur moesten ze nog eens met een man minder verder toen Halstenberg aan de noodrem moest trekken. Maar Leipzig toonde zich veerkrachtig en sterspeler Nkunku sleepte een kwartier voor tijd nog verlengingen uit de brand.

Die zou Leipzig nog met negen afsluiten nadat Kampl twee minuten voor tijd een tweede gele kaart kreeg, maar doelpunten vielen er niet meer. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Het mentale voordeel lag bij Leipzig, dat vier elfmeters netjes omzette. Toen namens Freiburg na Günter ook nog eens Demirovic er niet in slaagde te scoren, mocht het feest van Leipzig losbarsten. Het is immers de allereerste trofee uit de clubgeschiedenis.

GEEN SIQUET
Bij Freiburg was er in de wedstrijdselectie overigens alweer geen spoor te bekennen van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter heeft niet veel plezier beleefd aan zijn eerste halfjaar in Duitsland, nadat hij in januari de overstap gemaakt had van Standard. Hij mocht amper één keer opdraven bij de A-ploeg, een invalbeurt van 21 minuten tegen Bayern begin april. Hij moest zelfs vier keer meespelen met de B-ploeg, die in de derde klasse speelt. Hij kon daar wel één keer scoren en een assist geven.

LEES OOK: 'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Zal Siquet het nog waarmaken bij Freiburg?

Meest recent

Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

33
33
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

65
65
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

268
268
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

328
328
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

22
22
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

279
279
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

95
95
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

91
91
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

183
183
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

90
90
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

53
53
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

222
222
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

122
122
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

175
175
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

234
234
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

328
328
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

422
422
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

57
57
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

200
200
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

325
325
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

270
270
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

146
146

Meer sportnieuws