RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

62
RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

In Duitsland werd zaterdag definitief een streep getrokken onder het seizoen 2021/22, met de bekerfinale als apotheose. Voor de eerste keer in maar liefst elf jaar werd die afgewerkt zonder Bayern München of Borussia Dortmund, want met RB Leipzig en SC Freiburg stonden de nummers vier en zes van dit seizoen tegenover elkaar. Het was uiteindelijk de Red Bull-club die aan het langste eind trok.


Het zag er aanvankelijk nochtans zeer beroerd uit voor Leipzig. Eggestein had Freiburg na nog geen 20 minuten op voorsprong gebracht en kort voor het uur moesten ze nog eens met een man minder verder toen Halstenberg aan de noodrem moest trekken. Maar Leipzig toonde zich veerkrachtig en sterspeler Nkunku sleepte een kwartier voor tijd nog verlengingen uit de brand.

Die zou Leipzig nog met negen afsluiten nadat Kampl twee minuten voor tijd een tweede gele kaart kreeg, maar doelpunten vielen er niet meer. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Het mentale voordeel lag bij Leipzig, dat vier elfmeters netjes omzette. Toen namens Freiburg na Günter ook nog eens Demirovic er niet in slaagde te scoren, mocht het feest van Leipzig losbarsten. Het is immers de allereerste trofee uit de clubgeschiedenis.

GEEN SIQUET
Bij Freiburg was er in de wedstrijdselectie overigens alweer geen spoor te bekennen van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter heeft niet veel plezier beleefd aan zijn eerste halfjaar in Duitsland, nadat hij in januari de overstap gemaakt had van Standard. Hij mocht amper één keer opdraven bij de A-ploeg, een invalbeurt van 21 minuten tegen Bayern begin april. Hij moest zelfs vier keer meespelen met de B-ploeg, die in de derde klasse speelt. Hij kon daar wel één keer scoren en een assist geven.

LEES OOK: Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Zal Siquet het nog waarmaken bij Freiburg?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

127
127
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

69
69
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

19
19
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

73
73
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

117
117
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

88
88
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

218
218
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

167
167
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

58
58
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

64
64
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

367
367
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1777
1777
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

637
637
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

580
580
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

559
559
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

54
54
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

134
134
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

159
159
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

497
497
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

214
214
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

214
214
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

154
154
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

184
184
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

133
133
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

292
292

Meer sportnieuws