RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

door
RB Leipzig pakt na penaltythriller Duitse beker

In Duitsland werd zaterdag definitief een streep getrokken onder het seizoen 2021/22, met de bekerfinale als apotheose. Voor de eerste keer in maar liefst elf jaar werd die afgewerkt zonder Bayern München of Borussia Dortmund, want met RB Leipzig en SC Freiburg stonden de nummers vier en zes van dit seizoen tegenover elkaar. Het was uiteindelijk de Red Bull-club die aan het langste eind trok.


Het zag er aanvankelijk nochtans zeer beroerd uit voor Leipzig. Eggestein had Freiburg na nog geen 20 minuten op voorsprong gebracht en kort voor het uur moesten ze nog eens met een man minder verder toen Halstenberg aan de noodrem moest trekken. Maar Leipzig toonde zich veerkrachtig en sterspeler Nkunku sleepte een kwartier voor tijd nog verlengingen uit de brand.

Die zou Leipzig nog met negen afsluiten nadat Kampl twee minuten voor tijd een tweede gele kaart kreeg, maar doelpunten vielen er niet meer. Strafschoppen moesten dus de beslissing brengen. Het mentale voordeel lag bij Leipzig, dat vier elfmeters netjes omzette. Toen namens Freiburg na Günter ook nog eens Demirovic er niet in slaagde te scoren, mocht het feest van Leipzig losbarsten. Het is immers de allereerste trofee uit de clubgeschiedenis.

GEEN SIQUET
Bij Freiburg was er in de wedstrijdselectie overigens alweer geen spoor te bekennen van Hugo Siquet. De 19-jarige rechtsachter heeft niet veel plezier beleefd aan zijn eerste halfjaar in Duitsland, nadat hij in januari de overstap gemaakt had van Standard. Hij mocht amper één keer opdraven bij de A-ploeg, een invalbeurt van 21 minuten tegen Bayern begin april. Hij moest zelfs vier keer meespelen met de B-ploeg, die in de derde klasse speelt. Hij kon daar wel één keer scoren en een assist geven.

LEES OOK: ‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Zal Siquet het nog waarmaken bij Freiburg?

Meest recent

Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

7
7
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

175
175
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

49
49
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

54
54
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

112
112
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

22
22
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

56
56
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

133
133
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1206
1206
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

167
167
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

464
464
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

240
240
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

10
10
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

199
199
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

558
558
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

477
477
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

488
488
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

471
471
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

91
91
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

708
708
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

661
661
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

503
503
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

390
390

Meer sportnieuws