"Zal nog lang duren voor Anderlecht Club Brugge kan bijbenen"

437 stemmen

RSC Anderlecht kende een goed seizoen, maar een echte concurrent voor Club Brugge is het nog steeds. Volgens sporteconoom Trudo Dejonghe zal dat ook nog niet meteen het geval zijn. Dat verklaart hij in de Krant van West-Vlaanderen.


 "De ‘omwenteling’, het nieuwe bestuur dat Club bedrijfsmatig runt, heeft blauw-zwart op sportief en economisch vlak de fakkel van Anderlecht overgenomen. Les mauves hebben veel te lang vertoefd in de handen van één familie, nu moet Wouter Vandenhaute een grote financiële put dempen door spelers te verkopen. Het huurt noodgedwongen voetballers als Zirkzee en Kouamé, en die kunnen niet met een meerwaarde doorverkocht worden. Het zal nog lang duren eer Anderlecht Club Brugge opnieuw kan bijbenen”, laat hij weten.

VERKOPEN

RSCA moét momenteel geen spelers verkopen om putten te dempen, die werden gevuld door de kapitaalsinjecties. Het is wel een feit dat Anderlecht, net als alle andere Belgische topclubs, spelers moet verkopen om winst te maken. Dat is een belangrijke bonus inzake inkomsten, net als Europees voetbal. De afgelopen jaren moest RSCA de putten inderdaad dempen met de verkoop van spelers als Jérémy Doku en Sambi Lokonga.

Anderlecht zal deze zomer, net als de andere Belgische topclubs, spelers gaan verkopen. Paars-Wit heeft middelen om spelers aan te trekken, maar het kan absoluut niet wedijveren met Club Brugge of zelfs Royal Antwerp FC en KRC Genk. Zij staan financieel momenteel verder dan de Brusselaars, waardoor de titelambities voor Anderlecht vrij bepekt zullen zijn. Paars-Wit bokst voorlopig in dezelfde gewichtsklasse als AA Gent.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Gaat het nog een tijdje duren?

Meest recent

Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

0
0
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

39
39
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

18
18
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

40
40
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

116
116
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

71
71
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

159
159
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

315
315
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

232
232
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

148
148
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

112
112
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

140
140
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

705
705
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

405
405
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

353
353
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

863
863
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25

Meer sportnieuws