De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

192 stemmen
De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

AA Gent presteerde vanaf eind januari zeer goed en wist daardoor de Beker van België te winnen en de Europe play-offs tot een goed einde te brengen. Al is dat laatste maar een troostprijs. Voorzitter Ivan De Witte wil volgend jaar beter doen dan een vijfde plaats.


Hij was op de persconferentie zeer scherp voor de spelleiding. Tegen Cercle Brugge werd een doelpunt van de Bruggelingen goedgekeurd, waardoor Gent niet wist te winnen. De Witte is dat nog steeds niet vergeten. "Onze ambities zijn duidelijk: we willen zo hoog mogelijk meedraaien. We hadden dit jaar in play-off 1 aanwezig moeten zijn. Michel (Louwagie, nvdr.) verwees naar onze straffe campagne na Nieuwjaar, maar dat we niet in PO 1 zitten, is niet enkel aan AA Gent te danken. Ik blijf met een zuur gevoel zitten over de match bij Cercle Brugge. Dit was niet correct. Onze plaats was nu al verdiend in play-off 1 geweest. Het verloop van deze play-offs is ook duidelijk geweest. Meer zeg ik daar niet over", sneerde hij ook nog eens naar de 1 op 15 van Antwerp.

GEBREK AAN EFFICIENTIË

Toch moet de analyse dieper gaan en dient gesteld te worden dat AA Gent voor Nieuwjaar simpelweg niet goed genoeg presteerde in de competitie. Het gebrek aan efficiëntie brak hen zuur op en de mislukte zomermercato inzake aanvallend geweld is daar mee de oorzaak van. Jongens als Gianni Bruno, Darko Lemajic, Ilombé Mboyo en Vakoun Bayo waren geen succes. Daar sloeg Gent de bal stevig mis, zodat alle druk bij Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali kwam te liggen. Zij kenden een zeer goed seizoen. Komende zomer verliest Gent mogelijk Tissoudali en daar zal Vanhaezebrouck deze keer wél serieuze aanwinsten willen zien.

Is dat de hoofdreden?

Meest recent

WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

1
1
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

31
31
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

13
13
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

194
194
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

20
20
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

114
114
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

149
149
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

115
115
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

68
68
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

52
52
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

283
283
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

27
27
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

111
111
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

206
206
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

651
651
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

502
502
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

62
62
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

580
580
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

633
633
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

317
317
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

284
284
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

402
402

Meer sportnieuws