De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

door
De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

AA Gent presteerde vanaf eind januari zeer goed en wist daardoor de Beker van België te winnen en de Europe play-offs tot een goed einde te brengen. Al is dat laatste maar een troostprijs. Voorzitter Ivan De Witte wil volgend jaar beter doen dan een vijfde plaats.


Hij was op de persconferentie zeer scherp voor de spelleiding. Tegen Cercle Brugge werd een doelpunt van de Bruggelingen goedgekeurd, waardoor Gent niet wist te winnen. De Witte is dat nog steeds niet vergeten. "Onze ambities zijn duidelijk: we willen zo hoog mogelijk meedraaien. We hadden dit jaar in play-off 1 aanwezig moeten zijn. Michel (Louwagie, nvdr.) verwees naar onze straffe campagne na Nieuwjaar, maar dat we niet in PO 1 zitten, is niet enkel aan AA Gent te danken. Ik blijf met een zuur gevoel zitten over de match bij Cercle Brugge. Dit was niet correct. Onze plaats was nu al verdiend in play-off 1 geweest. Het verloop van deze play-offs is ook duidelijk geweest. Meer zeg ik daar niet over", sneerde hij ook nog eens naar de 1 op 15 van Antwerp.

GEBREK AAN EFFICIENTIË

Toch moet de analyse dieper gaan en dient gesteld te worden dat AA Gent voor Nieuwjaar simpelweg niet goed genoeg presteerde in de competitie. Het gebrek aan efficiëntie brak hen zuur op en de mislukte zomermercato inzake aanvallend geweld is daar mee de oorzaak van. Jongens als Gianni Bruno, Darko Lemajic, Ilombé Mboyo en Vakoun Bayo waren geen succes. Daar sloeg Gent de bal stevig mis, zodat alle druk bij Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali kwam te liggen. Zij kenden een zeer goed seizoen. Komende zomer verliest Gent mogelijk Tissoudali en daar zal Vanhaezebrouck deze keer wél serieuze aanwinsten willen zien.

Is dat de hoofdreden?

Meest recent

Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

18
18
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

11
11
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

19
19
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

105
105
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

31
31
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

32
32
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

13
13
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

279
279
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

103
103
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

141
141
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

275
275
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

58
58
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

88
88
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

160
160
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

89
89
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

118
118
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

206
206
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

232
232
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

229
229
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

255
255
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

71
71
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

46
46

Meer sportnieuws