De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

door
De Witte ziet dé oorzaak voor mislopen van Champions’ play-offs

AA Gent presteerde vanaf eind januari zeer goed en wist daardoor de Beker van België te winnen en de Europe play-offs tot een goed einde te brengen. Al is dat laatste maar een troostprijs. Voorzitter Ivan De Witte wil volgend jaar beter doen dan een vijfde plaats.


Hij was op de persconferentie zeer scherp voor de spelleiding. Tegen Cercle Brugge werd een doelpunt van de Bruggelingen goedgekeurd, waardoor Gent niet wist te winnen. De Witte is dat nog steeds niet vergeten. "Onze ambities zijn duidelijk: we willen zo hoog mogelijk meedraaien. We hadden dit jaar in play-off 1 aanwezig moeten zijn. Michel (Louwagie, nvdr.) verwees naar onze straffe campagne na Nieuwjaar, maar dat we niet in PO 1 zitten, is niet enkel aan AA Gent te danken. Ik blijf met een zuur gevoel zitten over de match bij Cercle Brugge. Dit was niet correct. Onze plaats was nu al verdiend in play-off 1 geweest. Het verloop van deze play-offs is ook duidelijk geweest. Meer zeg ik daar niet over", sneerde hij ook nog eens naar de 1 op 15 van Antwerp.

GEBREK AAN EFFICIENTIË

Toch moet de analyse dieper gaan en dient gesteld te worden dat AA Gent voor Nieuwjaar simpelweg niet goed genoeg presteerde in de competitie. Het gebrek aan efficiëntie brak hen zuur op en de mislukte zomermercato inzake aanvallend geweld is daar mee de oorzaak van. Jongens als Gianni Bruno, Darko Lemajic, Ilombé Mboyo en Vakoun Bayo waren geen succes. Daar sloeg Gent de bal stevig mis, zodat alle druk bij Laurent Depoitre en Tarik Tissoudali kwam te liggen. Zij kenden een zeer goed seizoen. Komende zomer verliest Gent mogelijk Tissoudali en daar zal Vanhaezebrouck deze keer wél serieuze aanwinsten willen zien.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Is dat de hoofdreden?

Meest recent

'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

3
3
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

9
9
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

42
42
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

63
63
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

236
236
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

36
36
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

231
231
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

774
774
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

53
53
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

101
101
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

181
181
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

489
489
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

513
513
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

381
381
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

521
521
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

157
157
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

488
488
'KRC Genk zoekt coach: De Condé broedt op verrassing'

Door het ontslag van Thorsten Fink moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe coach, en dus wordt er druk ...

644
644
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

50
50
De Cat zéér streng bij Anderlecht: “Dat moet echt beter"

Nathan De Cat is stilaan één van de grote publiekslievelingen van het Lotto Park aan ...

121
121
HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Thorsten Fink is de volgende trainer die ontslagen is in de Jupiler Pro League. Na desastreuze ...

184
184
Schokkende bekentenis John Terry: “Bijna zelfmoord”

John Terry maakte jarenlang furore bij Chelsea en de Engelse nationale ploeg. Nu is de voormalige ...

40
40
Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

216
216
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

275
275

Meer sportnieuws