EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

door
EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

De Rode Duivels komende volgende maand in actie in de Nations League. Ze nemen het in de groepsfase op tegen Nederland, Polen en Wales. De U17 van ons land zijn momenteel dan weer aan zet op het EK in Israël.


Daar speelden ze in hun eerste wedstrijd 1-1 gelijk tegen Servië. Onze landgenoten kwamen op voorsprong via een Servische owngoal. Ze konden de zege echter niet over de streep trekken. De Serviërs maakten in de tweede helft gelijk vanop de strafschopstip. Dat puntenverlies zou de jonge Belgen wel eens zuur kunnen opbreken.

Vrijdag verloren ze namelijk ook van topland Spanje in hun tweede groepswedstrijd, waardoor ze hun lot al niet meer in eigen handen hebben. De Spanjaarden namen de leiding via Bonar. Die kopte een voorzet vanop rechts knap binnen. Nog voor rust legde Solanilla de eindstand vast. Spanje telt zo zes punten uit twee gespeelde wedstrijden. België is derde met één punt en moet zwaar uithalen tegen Turkije om zich alsnog te kwalificeren voor de volgende ronde. Tegelijkertijd moet Servië verliezen van Spanje.

U21

Ook de beloften van België wisten zich te plaatsen voor het EK. Dat toernooi zal wel pas in 2023 plaatsvinden. De grote man in de kwalificatiecampagne was Loïs Openda. De speler met een contract bij Club Brugge scoorde aan de lopende band. Ook in de beslissende wedstrijd op het veld van Denemarken trof hij raak, een goal die meteen goed was voor EK-ticket. Dat had ook Roberto Martinez gezien, want Openda kreeg onlangs zijn eerste selectie in de bus voor de Rode Duivels.  

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Zullen ze nog doorgaan?

Meest recent

Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

8
8
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

26
26
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

128
128
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

35
35
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

61
61
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

79
79
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

211
211
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

204
204
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

85
85
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

113
113
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

97
97
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

366
366
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

422
422
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

124
124
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

388
388
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

479
479
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

291
291
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

106
106
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

83
83
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

157
157
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

258
258
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

335
335
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

378
378
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

142
142

Meer sportnieuws