EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

81 stemmen
EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

De Rode Duivels komende volgende maand in actie in de Nations League. Ze nemen het in de groepsfase op tegen Nederland, Polen en Wales. De U17 van ons land zijn momenteel dan weer aan zet op het EK in Israël.


Daar speelden ze in hun eerste wedstrijd 1-1 gelijk tegen Servië. Onze landgenoten kwamen op voorsprong via een Servische owngoal. Ze konden de zege echter niet over de streep trekken. De Serviërs maakten in de tweede helft gelijk vanop de strafschopstip. Dat puntenverlies zou de jonge Belgen wel eens zuur kunnen opbreken.

Vrijdag verloren ze namelijk ook van topland Spanje in hun tweede groepswedstrijd, waardoor ze hun lot al niet meer in eigen handen hebben. De Spanjaarden namen de leiding via Bonar. Die kopte een voorzet vanop rechts knap binnen. Nog voor rust legde Solanilla de eindstand vast. Spanje telt zo zes punten uit twee gespeelde wedstrijden. België is derde met één punt en moet zwaar uithalen tegen Turkije om zich alsnog te kwalificeren voor de volgende ronde. Tegelijkertijd moet Servië verliezen van Spanje.

U21

Ook de beloften van België wisten zich te plaatsen voor het EK. Dat toernooi zal wel pas in 2023 plaatsvinden. De grote man in de kwalificatiecampagne was Loïs Openda. De speler met een contract bij Club Brugge scoorde aan de lopende band. Ook in de beslissende wedstrijd op het veld van Denemarken trof hij raak, een goal die meteen goed was voor EK-ticket. Dat had ook Roberto Martinez gezien, want Openda kreeg onlangs zijn eerste selectie in de bus voor de Rode Duivels.  

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Zullen ze nog doorgaan?

Meest recent

De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

8
8
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

67
67
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

57
57
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

44
44
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

156
156
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

56
56
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

187
187
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

77
77
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

48
48
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

36
36
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

94
94
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

439
439
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

93
93
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

75
75
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

217
217
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

75
75
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

68
68
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

135
135
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

93
93
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

43
43
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

66
66
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

396
396
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

69
69
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

251
251

Meer sportnieuws