EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

81
EK: U17 op rand van uitschakeling na verlies tegen Spanje

De Rode Duivels komende volgende maand in actie in de Nations League. Ze nemen het in de groepsfase op tegen Nederland, Polen en Wales. De U17 van ons land zijn momenteel dan weer aan zet op het EK in Israël.


Daar speelden ze in hun eerste wedstrijd 1-1 gelijk tegen Servië. Onze landgenoten kwamen op voorsprong via een Servische owngoal. Ze konden de zege echter niet over de streep trekken. De Serviërs maakten in de tweede helft gelijk vanop de strafschopstip. Dat puntenverlies zou de jonge Belgen wel eens zuur kunnen opbreken.

Vrijdag verloren ze namelijk ook van topland Spanje in hun tweede groepswedstrijd, waardoor ze hun lot al niet meer in eigen handen hebben. De Spanjaarden namen de leiding via Bonar. Die kopte een voorzet vanop rechts knap binnen. Nog voor rust legde Solanilla de eindstand vast. Spanje telt zo zes punten uit twee gespeelde wedstrijden. België is derde met één punt en moet zwaar uithalen tegen Turkije om zich alsnog te kwalificeren voor de volgende ronde. Tegelijkertijd moet Servië verliezen van Spanje.

U21

Ook de beloften van België wisten zich te plaatsen voor het EK. Dat toernooi zal wel pas in 2023 plaatsvinden. De grote man in de kwalificatiecampagne was Loïs Openda. De speler met een contract bij Club Brugge scoorde aan de lopende band. Ook in de beslissende wedstrijd op het veld van Denemarken trof hij raak, een goal die meteen goed was voor EK-ticket. Dat had ook Roberto Martinez gezien, want Openda kreeg onlangs zijn eerste selectie in de bus voor de Rode Duivels.  

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Zullen ze nog doorgaan?

Meest recent

Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

59
59
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

47
47
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

81
81
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

72
72
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

131
131
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

134
134
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1201
1201
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

286
286
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

251
251
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

254
254
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

84
84
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

207
207
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

219
219
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

96
96
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

124
124
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

325
325
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

200
200
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

460
460
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

379
379
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

160
160
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

179
179

Meer sportnieuws