'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

door
'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

Het was voor Borussia Dortmund alweer een seizoen van net niet. Het eindigde opnieuw als tweede in de Bundesliga, deze keer op acht punten van het ongenaakbare Bayern München. In de andere competities verging het hen minder goed: in de beker sneuvelden ze al in de achtste finale tegen tweedeklasser St. Pauli, terwijl ze in de Champions League niet door de groepsfase raakten. Ze kregen vervolgens een herkansing in de Europa League, maar gingen er meteen in de play-offs uit tegen Rangers.


Dat zijn toch niet de resultaten waar de Duitse club op gehoopt had en dat zorgt voor een drastische wending. De club laat weten dat er donderdag een evaluatie van het seizoen gehouden werd en dat die geleid heeft tot de beslissing om trainer Marco Rose te ontslaan. De 45-jarige Duitser moet zo na amper één seizoen aan het roer alweer zijn biezen pakken.

Voordien was Rose wel succesvol geweest als trainer van Red Bull Salzburg en Borussia Mönchengladbach, maar bij Dortmund pakte de mosterd niet. Ook zijn assistenten Alexander Zickler en René Maric worden de laan uitgestuurd. De komende dagen zal Dortmund de zoektocht naar een opvolger beginnen.

TERZIC

Volgens Sky Sports zou Dortmund nu al zo goed als een opvolger hebben voor Rose. Het medium weet dat Edin Terzic de nieuwe trainer wordt bij de nummer twee uit de Bundesliga. Terzic is momenteel nog actief al technisch directeur bij de Borussen, maar zou dus op de bank gaan plaatsnemen. Dat is niet voor de eerste keer. Terzic mocht in het seizoen 2020-2021 al eens een zevental maanden proeven van het hoofdtrainerschap in het Signal Iduna Park. Hij zou dit weekend officieel voorgesteld worden.

LEES OOK: 'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

Goede keuze?

Meest recent

Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

3
3
'Club Brugge en Anderlecht vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

48
48
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

50
50
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

42
42
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

79
79
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

406
406
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

60
60
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

37
37
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

109
109
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

407
407
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

201
201
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

472
472
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

170
170
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

221
221
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

38
38
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

655
655
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

805
805
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

141
141
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

312
312
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

393
393
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

468
468
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

415
415
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

416
416
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

646
646

Meer sportnieuws