'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

door
'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

Het was voor Borussia Dortmund alweer een seizoen van net niet. Het eindigde opnieuw als tweede in de Bundesliga, deze keer op acht punten van het ongenaakbare Bayern München. In de andere competities verging het hen minder goed: in de beker sneuvelden ze al in de achtste finale tegen tweedeklasser St. Pauli, terwijl ze in de Champions League niet door de groepsfase raakten. Ze kregen vervolgens een herkansing in de Europa League, maar gingen er meteen in de play-offs uit tegen Rangers.


Dat zijn toch niet de resultaten waar de Duitse club op gehoopt had en dat zorgt voor een drastische wending. De club laat weten dat er donderdag een evaluatie van het seizoen gehouden werd en dat die geleid heeft tot de beslissing om trainer Marco Rose te ontslaan. De 45-jarige Duitser moet zo na amper één seizoen aan het roer alweer zijn biezen pakken.

Voordien was Rose wel succesvol geweest als trainer van Red Bull Salzburg en Borussia Mönchengladbach, maar bij Dortmund pakte de mosterd niet. Ook zijn assistenten Alexander Zickler en René Maric worden de laan uitgestuurd. De komende dagen zal Dortmund de zoektocht naar een opvolger beginnen.

TERZIC

Volgens Sky Sports zou Dortmund nu al zo goed als een opvolger hebben voor Rose. Het medium weet dat Edin Terzic de nieuwe trainer wordt bij de nummer twee uit de Bundesliga. Terzic is momenteel nog actief al technisch directeur bij de Borussen, maar zou dus op de bank gaan plaatsnemen. Dat is niet voor de eerste keer. Terzic mocht in het seizoen 2020-2021 al eens een zevental maanden proeven van het hoofdtrainerschap in het Signal Iduna Park. Hij zou dit weekend officieel voorgesteld worden.

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Goede keuze?

Meest recent

Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

17
17
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

39
39
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

87
87
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

42
42
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

124
124
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

400
400
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

214
214
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

253
253
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

270
270
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

97
97
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

713
713
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

354
354
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

339
339
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

347
347
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

238
238
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

423
423
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

392
392
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

132
132
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

518
518
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

232
232
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

117
117
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

443
443
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

406
406
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

154
154

Meer sportnieuws