'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

77
'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

Het was voor Borussia Dortmund alweer een seizoen van net niet. Het eindigde opnieuw als tweede in de Bundesliga, deze keer op acht punten van het ongenaakbare Bayern München. In de andere competities verging het hen minder goed: in de beker sneuvelden ze al in de achtste finale tegen tweedeklasser St. Pauli, terwijl ze in de Champions League niet door de groepsfase raakten. Ze kregen vervolgens een herkansing in de Europa League, maar gingen er meteen in de play-offs uit tegen Rangers.


Dat zijn toch niet de resultaten waar de Duitse club op gehoopt had en dat zorgt voor een drastische wending. De club laat weten dat er donderdag een evaluatie van het seizoen gehouden werd en dat die geleid heeft tot de beslissing om trainer Marco Rose te ontslaan. De 45-jarige Duitser moet zo na amper één seizoen aan het roer alweer zijn biezen pakken.

Voordien was Rose wel succesvol geweest als trainer van Red Bull Salzburg en Borussia Mönchengladbach, maar bij Dortmund pakte de mosterd niet. Ook zijn assistenten Alexander Zickler en René Maric worden de laan uitgestuurd. De komende dagen zal Dortmund de zoektocht naar een opvolger beginnen.

TERZIC

Volgens Sky Sports zou Dortmund nu al zo goed als een opvolger hebben voor Rose. Het medium weet dat Edin Terzic de nieuwe trainer wordt bij de nummer twee uit de Bundesliga. Terzic is momenteel nog actief al technisch directeur bij de Borussen, maar zou dus op de bank gaan plaatsnemen. Dat is niet voor de eerste keer. Terzic mocht in het seizoen 2020-2021 al eens een zevental maanden proeven van het hoofdtrainerschap in het Signal Iduna Park. Hij zou dit weekend officieel voorgesteld worden.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Goede keuze?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

13
13
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

27
27
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

29
29
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

21
21
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

94
94
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

73
73
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

39
39
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

49
49
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

22
22
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

14
14
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

209
209
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

105
105
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

324
324
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

63
63
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

67
67
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

301
301
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

118
118
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws