'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

door
'Dortmund heeft nieuwe trainer al beet'

Het was voor Borussia Dortmund alweer een seizoen van net niet. Het eindigde opnieuw als tweede in de Bundesliga, deze keer op acht punten van het ongenaakbare Bayern München. In de andere competities verging het hen minder goed: in de beker sneuvelden ze al in de achtste finale tegen tweedeklasser St. Pauli, terwijl ze in de Champions League niet door de groepsfase raakten. Ze kregen vervolgens een herkansing in de Europa League, maar gingen er meteen in de play-offs uit tegen Rangers.


Dat zijn toch niet de resultaten waar de Duitse club op gehoopt had en dat zorgt voor een drastische wending. De club laat weten dat er donderdag een evaluatie van het seizoen gehouden werd en dat die geleid heeft tot de beslissing om trainer Marco Rose te ontslaan. De 45-jarige Duitser moet zo na amper één seizoen aan het roer alweer zijn biezen pakken.

Voordien was Rose wel succesvol geweest als trainer van Red Bull Salzburg en Borussia Mönchengladbach, maar bij Dortmund pakte de mosterd niet. Ook zijn assistenten Alexander Zickler en René Maric worden de laan uitgestuurd. De komende dagen zal Dortmund de zoektocht naar een opvolger beginnen.

TERZIC

Volgens Sky Sports zou Dortmund nu al zo goed als een opvolger hebben voor Rose. Het medium weet dat Edin Terzic de nieuwe trainer wordt bij de nummer twee uit de Bundesliga. Terzic is momenteel nog actief al technisch directeur bij de Borussen, maar zou dus op de bank gaan plaatsnemen. Dat is niet voor de eerste keer. Terzic mocht in het seizoen 2020-2021 al eens een zevental maanden proeven van het hoofdtrainerschap in het Signal Iduna Park. Hij zou dit weekend officieel voorgesteld worden.

LEES OOK: 'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

Goede keuze?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

44
44
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

112
112
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

182
182
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

548
548
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

328
328
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

544
544
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

522
522
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

404
404
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

290
290
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

443
443
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1212
1212
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

354
354
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

476
476
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws