'Toulouse wil met extra Belg Ligue 1 in'

door
'Toulouse wil met extra Belg Ligue 1 in'

Na een afwezigheid van twee seizoenen keert Toulouse FC volgend seizoen terug in de Ligue 1. De Zuid-Franse club wist dit seizoen immers zijn favorietenrol waar te maken en pakte de titel in de Ligue 2. Daarbij was een belangrijke rol weggelegd voor een Belg, want Brecht Dejaegere droeg dit seizoen de aanvoerdersband bij Toulouse.


De voormalige middenvelder van AA Gent komt volgend seizoen mogelijk nog een landgenoot tegen bij zijn club. Toulouse is de zoektocht naar versterking voor zijn terugkeer op het hoogste niveau al gestart en volgens journalist Ignazio Genuardi denken ze daarbij aan Ahmed Touba. De 24-jarige verdediger gaat straks zijn laatste contractjaar in bij RKC Waalwijk.

Daar was Touba de voorbije twee seizoenen een sterkhouder. Vorige zomer werd hij al aan verschillende clubs gelinkt, maar tot een transfer kwam het toen uiteindelijk niet. Voor RKC is het nu wel de laatste kans om nog een transfersom te vangen voor de speler wiens waarde door Transfermarkt op 1 miljoen euro geschat wordt. Touba kwam dit seizoen 29 keer in actie voor de club en gaf één assist.

CLUB BRUGGE
Touba is een jeugdproduct van Club Brugge en werd er door Michel Preud'homme gelanceerd bij de A-kern, maar de grote doorbraak kwam er niet. Na uitleenbeurten aan OH Leuven en het Bulgaarse Beroe trok hij in de zomer van 2020 definitief naar RKC. Touba kwam in het verleden tot en met de beloften uit voor de Belgische nationale jeugdploegen, maar koos uiteindelijk voor de Algerijnse A-ploeg.


Moet hij een stap hogerop zetten?

Meest recent

Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

85
85
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

75
75
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

193
193
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

207
207
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

87
87
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

151
151
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

308
308
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

88
88
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

250
250
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

167
167
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

182
182
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

400
400
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

175
175
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

299
299
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

166
166
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

201
201
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

386
386
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

539
539
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

116
116
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

438
438
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

43
43
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

332
332
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

55
55

Meer sportnieuws