Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

663 stemmen
Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

Het einde van het huidige voetbalseizoen is in zicht en dat betekent dat de zomermercato onvermijdelijk aan het naderen is. Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Vinicius Souza, de sterke Braziliaanse beer die dit seizoen door Lommel SK verhuurd wordt aan KV Mechelen. De 22-jarige bezit een interessant profiel voor de Belgische landskampioen en Vinicius Souza vertoont ook veel gelijkenissen met Odilon Kossounou, de Ivoriaan die vorig jaar voor 23 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.


TWEE VLIEGEN IN ÉÉN KLAP

Club Brugge verzekerde zich vorig weekend van een derde landstitel op een rij en dat behaalde succes ging uiteraard gepaard met de nodige festiviteiten. De spelers werden zondag aan het Jan Breydelstadion opgewacht en er werd gevierd tot in de late uurtjes. Deze week volgde een snoepreisje naar Ibiza en op 23 mei vindt er een grote kampioenenviering plaats op de Grote Markt van Brugge. Tussen al die festiviteiten in, bereidt Vincent Mannaert alvast de eerstkomende zomermercato voor.

En de manager van Club Brugge heeft alvast werk genoeg te doen: La Dernière Heure meldde eerder deze week dat er nog een pak versterking zal volgen. Vincent Mannaert zou onder meer een centrale verdediger zoeken, ongeacht wie er blijft of vertrekt bij de Belgische landskampioen. Daarnaast staat ook een centrale middenvelder hoog genoteerd op het verlanglijstje. In die optiek bericht Het Nieuwsblad dat de Bruggelingen gecharmeerd raakten door de polyvalente Vinicius Souza.



De 22-jarige Braziliaan speelde dit jaar een uiterst knap seizoen bij KV Mechelen, de club die hem tot eind juni 2022 huurt van Lommel SK. Vinicius Souza speelde Achter de Kazerne als centrale verdediger én als verdedigende middenvelder, waardoor Club Brugge dus meteen twee vliegen in één klap zou kunnen vangen. Hij zou bovendien ook een erg kwalitatieve aanvulling betekenen op de ploeg van de West-Vlamingen, want het profiel van Vinicius Souza is erg aantrekkelijk en interessant.

TOPTRANSFER VAN MALINWA

Vinicius Souza startte dit seizoen als centrale verdediger, maar gaandeweg schoof hij een rijtje hogerop het veld als verdedigende middenvelder. Hij viel vooral op door zijn defensieve bijdrage, want in de defensieve regelmaat, de gewonnen duels en aantal geslaagde intercepties, presteerde er dit seizoen geen enkele speler van KV Mechelen beter dan hem. Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was de sterke prestaties van Vinicius Souza allerminst een verrassing. Het duo kent zijn kwaliteiten als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde.



“Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken eerder dit seizoen al vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.” Dat dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. Inderdaad een stevige boy, dus.

KOSSOUNOU OF BUSQUETS

In het licht van een potentiële transfer naar Club Brugge speelt de polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder alvast in het voordeel van Vinicius Souza. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan aan het begin van dit seizoen, was de sportief directeur van KV Mechelen namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En achteraf bekeken kreeg hij ook overschot van gelijk.

Het profiel van de 22-jarige Braziliaan vertoont zelfs meerdere gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou, het voormalige goudhaantje van Club Brugge. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om in de zomermercato van vorig jaar nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Daarnaast laat Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk gelden. Door zijn voetballend vermogen was hij twee seizoenen geleden bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval.



Door de combinatie van zijn fysieke en voetballende kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Het is dus duidelijk dat de 22-jarige Braziliaan een grote toekomst voor zich heeft en dat zijn plafond hoger ligt dan dat van KV Mechelen. Het is dan ook geen toeval dat Bologna eerder dit seizoen al belangstelling toonde voor hem, en nu dus ook Club Brugge. De West-Vlamingen zullen zich wel moeten voorbereiden op stevige onderhandelingen met de City Football Group, want Vinicius Souza ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Lommel SK.

PATAT VAN EEN SPELER

Bovendien hoopt KV Mechelen ook om zijn sterkhouder langer bij de club te houden. Ook Vinicius Souza verklaarde eerder dit seizoen dat hij hoopt om volgend seizoen nog Achter de Kazerne te spelen, al zal de interesse van Club Brugge hem wellicht doen twijfelen. “Vini is niet ­alleen een belangrijke schakel voor het team, maar ook een toffe gast die goed in de groep ligt. We onderhouden nauwe contacten met de mensen van de City Group”, zei Tom Caluwé in januari aan Gazet van Antwerpen. “Een verlengd verblijf is dus een ­realistische optie. Wij staan daar zeker voor open. Ik denk dat hij bij ons nog stappen kan zetten.”



Ook Steven Defour is een groot bewonderaar van Vinicius Souza. De assistent-coach van KV Mechelen sprak mooie woorden over de polyvalente middenvelder en hij voorspelt hem een grote toekomst. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour deze week in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge en Feyenoord sluiten volgend akkoord

Club Brugge en Feyenoord vonden een akkoord over de transfer van Dévy Rigaux. Hij ruilde ...

93
93
Wilmots ziet pijnpunt dat Rode Duivels kan nekken

De Rode Duivels bereiden zich al stilaan voor op het WK. Daar hopen ze nog eens een echt positief ...

66
66
'JPL-club zet Hoefkens alsnog hoog op verlanglijst'

Carl Hoefkens en NAC Breda maakten deze week bekend dat ze ook in de Nederlandse tweede klasse samen ...

56
56
Luis Enrique ziet groot verschil tussen PSG en Arsenal

Arsenal en PSG spelen zaterdag de finale van de Champions League. Luis Enrique kan met de ...

43
43
“We praten nog met hem”: Beerschot houdt kaarten tegen de borst

Beerschot greep naast de promotie naar de Jupiler Pro League. Dat kwam hard aan bij de club, maar de ...

69
69
Fortuna Sittard pakt uit met Belgische coach

Fortuna Sittard heeft vandaag de komst van een Belgische trainer aangekondigd. De nummer elf van de ...

14
14
FC Barcelona heeft beet en kondigt megadeal aan

FC Barcelona heeft vanavond zijn eerste grote ingaande transfer voor het komende seizoen afgerond. ...

139
139
'Club Brugge en Antwerp kloppen aan bij PSV'

Club Brugge en Royal Antwerp FC zijn uiteraard volop bezig met het voorbereiden van de zomermercato. ...

138
138
Mourinho boorde Club Brugge toptransfer door de neus

Club Brugge werd kampioen en dat ondanks een wintermercato waar men toch meer van had verwacht. ...

299
299
Deschacht onthult waar Anderlecht écht op mikt

Bij RSC Anderlecht gaat het een drukke zomermercato worden. Toch moeten de fans ook geen volledige ...

169
169
KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

KV Kortrijk wist na één jaar weer te promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kerels ...

46
46
De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

251
251
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

154
154
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

102
102
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

142
142
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

146
146
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

141
141
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

360
360
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

660
660
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

708
708
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

293
293
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

347
347
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

464
464
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

50
50
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

161
161

Meer sportnieuws