Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

663 stemmen
Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

Het einde van het huidige voetbalseizoen is in zicht en dat betekent dat de zomermercato onvermijdelijk aan het naderen is. Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Vinicius Souza, de sterke Braziliaanse beer die dit seizoen door Lommel SK verhuurd wordt aan KV Mechelen. De 22-jarige bezit een interessant profiel voor de Belgische landskampioen en Vinicius Souza vertoont ook veel gelijkenissen met Odilon Kossounou, de Ivoriaan die vorig jaar voor 23 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.


TWEE VLIEGEN IN ÉÉN KLAP

Club Brugge verzekerde zich vorig weekend van een derde landstitel op een rij en dat behaalde succes ging uiteraard gepaard met de nodige festiviteiten. De spelers werden zondag aan het Jan Breydelstadion opgewacht en er werd gevierd tot in de late uurtjes. Deze week volgde een snoepreisje naar Ibiza en op 23 mei vindt er een grote kampioenenviering plaats op de Grote Markt van Brugge. Tussen al die festiviteiten in, bereidt Vincent Mannaert alvast de eerstkomende zomermercato voor.

En de manager van Club Brugge heeft alvast werk genoeg te doen: La Dernière Heure meldde eerder deze week dat er nog een pak versterking zal volgen. Vincent Mannaert zou onder meer een centrale verdediger zoeken, ongeacht wie er blijft of vertrekt bij de Belgische landskampioen. Daarnaast staat ook een centrale middenvelder hoog genoteerd op het verlanglijstje. In die optiek bericht Het Nieuwsblad dat de Bruggelingen gecharmeerd raakten door de polyvalente Vinicius Souza.



De 22-jarige Braziliaan speelde dit jaar een uiterst knap seizoen bij KV Mechelen, de club die hem tot eind juni 2022 huurt van Lommel SK. Vinicius Souza speelde Achter de Kazerne als centrale verdediger én als verdedigende middenvelder, waardoor Club Brugge dus meteen twee vliegen in één klap zou kunnen vangen. Hij zou bovendien ook een erg kwalitatieve aanvulling betekenen op de ploeg van de West-Vlamingen, want het profiel van Vinicius Souza is erg aantrekkelijk en interessant.

TOPTRANSFER VAN MALINWA

Vinicius Souza startte dit seizoen als centrale verdediger, maar gaandeweg schoof hij een rijtje hogerop het veld als verdedigende middenvelder. Hij viel vooral op door zijn defensieve bijdrage, want in de defensieve regelmaat, de gewonnen duels en aantal geslaagde intercepties, presteerde er dit seizoen geen enkele speler van KV Mechelen beter dan hem. Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was de sterke prestaties van Vinicius Souza allerminst een verrassing. Het duo kent zijn kwaliteiten als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde.



“Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken eerder dit seizoen al vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.” Dat dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. Inderdaad een stevige boy, dus.

KOSSOUNOU OF BUSQUETS

In het licht van een potentiële transfer naar Club Brugge speelt de polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder alvast in het voordeel van Vinicius Souza. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan aan het begin van dit seizoen, was de sportief directeur van KV Mechelen namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En achteraf bekeken kreeg hij ook overschot van gelijk.

Het profiel van de 22-jarige Braziliaan vertoont zelfs meerdere gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou, het voormalige goudhaantje van Club Brugge. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om in de zomermercato van vorig jaar nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Daarnaast laat Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk gelden. Door zijn voetballend vermogen was hij twee seizoenen geleden bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval.



Door de combinatie van zijn fysieke en voetballende kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Het is dus duidelijk dat de 22-jarige Braziliaan een grote toekomst voor zich heeft en dat zijn plafond hoger ligt dan dat van KV Mechelen. Het is dan ook geen toeval dat Bologna eerder dit seizoen al belangstelling toonde voor hem, en nu dus ook Club Brugge. De West-Vlamingen zullen zich wel moeten voorbereiden op stevige onderhandelingen met de City Football Group, want Vinicius Souza ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Lommel SK.

PATAT VAN EEN SPELER

Bovendien hoopt KV Mechelen ook om zijn sterkhouder langer bij de club te houden. Ook Vinicius Souza verklaarde eerder dit seizoen dat hij hoopt om volgend seizoen nog Achter de Kazerne te spelen, al zal de interesse van Club Brugge hem wellicht doen twijfelen. “Vini is niet ­alleen een belangrijke schakel voor het team, maar ook een toffe gast die goed in de groep ligt. We onderhouden nauwe contacten met de mensen van de City Group”, zei Tom Caluwé in januari aan Gazet van Antwerpen. “Een verlengd verblijf is dus een ­realistische optie. Wij staan daar zeker voor open. Ik denk dat hij bij ons nog stappen kan zetten.”



Ook Steven Defour is een groot bewonderaar van Vinicius Souza. De assistent-coach van KV Mechelen sprak mooie woorden over de polyvalente middenvelder en hij voorspelt hem een grote toekomst. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour deze week in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

13
13
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

14
14
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

126
126
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

69
69
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

153
153
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

153
153
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

196
196
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

89
89
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

194
194
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

886
886
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

387
387
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

213
213
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

228
228
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

380
380
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

320
320
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

69
69
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

283
283
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

357
357
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

482
482
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

228
228
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

377
377
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

209
209
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

172
172
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

361
361
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

370
370

Meer sportnieuws