Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

stemmen
Club Brugge gaat all-in voor ‘nieuwe Kossounou’

Het einde van het huidige voetbalseizoen is in zicht en dat betekent dat de zomermercato onvermijdelijk aan het naderen is. Club Brugge wordt alvast gelinkt aan Vinicius Souza, de sterke Braziliaanse beer die dit seizoen door Lommel SK verhuurd wordt aan KV Mechelen. De 22-jarige bezit een interessant profiel voor de Belgische landskampioen en Vinicius Souza vertoont ook veel gelijkenissen met Odilon Kossounou, de Ivoriaan die vorig jaar voor 23 miljoen euro werd verkocht aan Bayer Leverkusen.


TWEE VLIEGEN IN ÉÉN KLAP

Club Brugge verzekerde zich vorig weekend van een derde landstitel op een rij en dat behaalde succes ging uiteraard gepaard met de nodige festiviteiten. De spelers werden zondag aan het Jan Breydelstadion opgewacht en er werd gevierd tot in de late uurtjes. Deze week volgde een snoepreisje naar Ibiza en op 23 mei vindt er een grote kampioenenviering plaats op de Grote Markt van Brugge. Tussen al die festiviteiten in, bereidt Vincent Mannaert alvast de eerstkomende zomermercato voor.

En de manager van Club Brugge heeft alvast werk genoeg te doen: La Dernière Heure meldde eerder deze week dat er nog een pak versterking zal volgen. Vincent Mannaert zou onder meer een centrale verdediger zoeken, ongeacht wie er blijft of vertrekt bij de Belgische landskampioen. Daarnaast staat ook een centrale middenvelder hoog genoteerd op het verlanglijstje. In die optiek bericht Het Nieuwsblad dat de Bruggelingen gecharmeerd raakten door de polyvalente Vinicius Souza.



De 22-jarige Braziliaan speelde dit jaar een uiterst knap seizoen bij KV Mechelen, de club die hem tot eind juni 2022 huurt van Lommel SK. Vinicius Souza speelde Achter de Kazerne als centrale verdediger én als verdedigende middenvelder, waardoor Club Brugge dus meteen twee vliegen in één klap zou kunnen vangen. Hij zou bovendien ook een erg kwalitatieve aanvulling betekenen op de ploeg van de West-Vlamingen, want het profiel van Vinicius Souza is erg aantrekkelijk en interessant.

TOPTRANSFER VAN MALINWA

Vinicius Souza startte dit seizoen als centrale verdediger, maar gaandeweg schoof hij een rijtje hogerop het veld als verdedigende middenvelder. Hij viel vooral op door zijn defensieve bijdrage, want in de defensieve regelmaat, de gewonnen duels en aantal geslaagde intercepties, presteerde er dit seizoen geen enkele speler van KV Mechelen beter dan hem. Voor Tom Caluwé en Wouter Vrancken was de sterke prestaties van Vinicius Souza allerminst een verrassing. Het duo kent zijn kwaliteiten als geen ander, en toen de Braziliaan beschikbaar kwam voor KV Mechelen twijfelden ze geen seconde.



“Alle credits daarvoor aan Tom Caluwé. Hij weet precies welke profielen ik graag heb”, liet Vrancken eerder dit seizoen al vallen in Het Laatste Nieuws. En nu zijn de kwaliteiten van Vinicius Souza ook bekend bij het grote publiek. “Souza was sterk aan de bal, zonder gekke dingen te doen”, verklaarde Franky Van der Elst bijvoorbeeld aan Gazet van Antwerpen. “Hij wil niet per se laten zien hoe goed hij wel kan voetballen, wat ik toejuich. Stevige boy, trouwens.” Dat dankzij zijn krachtige postuur, Vinicius Souza weegt namelijk 84 kilo voor 1 meter 89 lengte. Inderdaad een stevige boy, dus.

KOSSOUNOU OF BUSQUETS

In het licht van een potentiële transfer naar Club Brugge speelt de polyvalentie als centrale verdediger en middenvelder alvast in het voordeel van Vinicius Souza. Voor Tom Caluwé was de veelzijdigheid van Vinicius Souza een belangrijke factor om hem aan te trekken, want tijdens de persvoorstelling van de Braziliaan aan het begin van dit seizoen, was de sportief directeur van KV Mechelen namelijk erg lovend over zijn polyvalentie. En achteraf bekeken kreeg hij ook overschot van gelijk.

Het profiel van de 22-jarige Braziliaan vertoont zelfs meerdere gelijkenissen met dat van Odilon Kossounou, het voormalige goudhaantje van Club Brugge. De Ivoriaan werd bij Club Brugge namelijk geprezen door zijn polyvalentie als centrale verdediger en nummer zes, en net door die veelzijdigheid was Bayer Leverkusen bereid om in de zomermercato van vorig jaar nog enkele miljoenen meer te betalen voor Kossounou. Daarnaast laat Vinicius Souza zich ook op het technisch gebied nadrukkelijk gelden. Door zijn voetballend vermogen was hij twee seizoenen geleden bij Lommel SK bijvoorbeeld een ideaal verbindingspunt tussen de verdediging en de aanval.



Door de combinatie van zijn fysieke en voetballende kwaliteiten spiegelt Vinicius Souza zich zelfs aan Sergio Busquets. “Hij heeft ongeveer dezelfde stijl”, verklaarde de Braziliaan eerder aan Het Belang van Limburg. Het is dus duidelijk dat de 22-jarige Braziliaan een grote toekomst voor zich heeft en dat zijn plafond hoger ligt dan dat van KV Mechelen. Het is dan ook geen toeval dat Bologna eerder dit seizoen al belangstelling toonde voor hem, en nu dus ook Club Brugge. De West-Vlamingen zullen zich wel moeten voorbereiden op stevige onderhandelingen met de City Football Group, want Vinicius Souza ligt nog tot en met 2025 onder contract bij Lommel SK.

PATAT VAN EEN SPELER

Bovendien hoopt KV Mechelen ook om zijn sterkhouder langer bij de club te houden. Ook Vinicius Souza verklaarde eerder dit seizoen dat hij hoopt om volgend seizoen nog Achter de Kazerne te spelen, al zal de interesse van Club Brugge hem wellicht doen twijfelen. “Vini is niet ­alleen een belangrijke schakel voor het team, maar ook een toffe gast die goed in de groep ligt. We onderhouden nauwe contacten met de mensen van de City Group”, zei Tom Caluwé in januari aan Gazet van Antwerpen. “Een verlengd verblijf is dus een ­realistische optie. Wij staan daar zeker voor open. Ik denk dat hij bij ons nog stappen kan zetten.”



Ook Steven Defour is een groot bewonderaar van Vinicius Souza. De assistent-coach van KV Mechelen sprak mooie woorden over de polyvalente middenvelder en hij voorspelt hem een grote toekomst. “Echt waar. Vinicius gaat een patat van een speler worden. Ik kijk elke wedstrijd van KV Mechelen en Vinicius steekt er met kop en schouders bovenuit”, zei Defour deze week in de podcast 90 minutes. “Hoeveel aanvallen dat hij afbreekt en hoeveel opbouwen dat er via hem beginnen is ongelofelijk. Tegen AA Gent moest hij er bijvoorbeeld uit met een blessure en daarna kregen wij nog dubbel zoveel kansen tegen bijvoorbeeld.”

LEES OOK: Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Is Vinicius Souza een topaanwinst voor Club Brugge?

Meest recent

'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

7
7
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

186
186
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

167
167
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

601
601
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

148
148
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

400
400
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

43
43
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

511
511
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

263
263
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

244
244
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

139
139
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1286
1286
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

109
109
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

334
334
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

199
199
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

255
255
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

203
203
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

218
218
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

520
520
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

928
928
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

715
715
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

278
278
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

156
156

Meer sportnieuws