Kogel door de kerk: Vanhaezebrouck blijft bij AA Gent

door
Kogel door de kerk: Vanhaezebrouck blijft bij AA Gent

AA Gent kende een zeer bewogen seizoen, waarin het een moeilijke start kende maar na Nieuwjaar een stevige remonte maakte. Het kan uiteindelijk nog tevreden zijn over de eindbalans: het pakte de Croky Cup door in de finale Anderlecht na strafschoppen te kloppen, in de competitie greep het maar net naast de top vier en won het de Europe Play-Off en in de Conference League haalde het de achtste finale, waarmee Gent als enige Belgische club Europees overwinterde.


Hein Vanhaezebrouck pakte zo zijn tweede trofee met de Buffalo's na de titel in 2015, maar het was nog maar de vraag of dat succes nog een vervolg zou krijgen. De onderhandelingen over een verlenging van zijn aflopende contract liepen immers moeizaam, vooral omdat de trainer garanties wou dat er in de zomer voldoende geïnvesteerd zou worden in de ploeg om volgend seizoen weer stappen vooruit te kunnen zetten.

De laatste dagen zag het er wel alsmaar meer naar uit dat beide partijen elkaar nog zouden vinden en dat is nu ook gebeurd. AA Gent bevestigde het nieuws vrijdagochtend officieel. "Het nieuws waar alle supporters van KAA Gent op zaten te wachten, is een feit: Hein Vanhaezebrouck zal ook de komende twee seizoenen onze trainer zijn! KAA Gent is blij en trots te kunnen melden dat Hein zijn contract verlengd heeft tot 2024", laat de club weten in een statement.

TWEEDE PERIODE
De tweede passage van Vanhaezebrouck in de Ghelamco Arena duurt dus nog wat langer, nadat hij in december 2020 terugkeerde. Hij had Gent eerder al gecoacht van 2014 tot 2017. Tussendoor was hij even zonder al te veel succes aan de slag bij Anderlecht.


LEES OOK: Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Zal AA Gent volgend seizoen beter doen?

Meest recent

‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

7
7
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

13
13
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

21
21
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

127
127
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

103
103
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

173
173
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

108
108
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

301
301
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

177
177
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

333
333
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

85
85
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

28
28
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

238
238
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

343
343
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

276
276
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

105
105
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

739
739
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

144
144
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

454
454
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

98
98
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

465
465
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

475
475
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

138
138
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

514
514
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

391
391

Meer sportnieuws