Kogel door de kerk: Vanhaezebrouck blijft bij AA Gent

door
Kogel door de kerk: Vanhaezebrouck blijft bij AA Gent

AA Gent kende een zeer bewogen seizoen, waarin het een moeilijke start kende maar na Nieuwjaar een stevige remonte maakte. Het kan uiteindelijk nog tevreden zijn over de eindbalans: het pakte de Croky Cup door in de finale Anderlecht na strafschoppen te kloppen, in de competitie greep het maar net naast de top vier en won het de Europe Play-Off en in de Conference League haalde het de achtste finale, waarmee Gent als enige Belgische club Europees overwinterde.


Hein Vanhaezebrouck pakte zo zijn tweede trofee met de Buffalo's na de titel in 2015, maar het was nog maar de vraag of dat succes nog een vervolg zou krijgen. De onderhandelingen over een verlenging van zijn aflopende contract liepen immers moeizaam, vooral omdat de trainer garanties wou dat er in de zomer voldoende geïnvesteerd zou worden in de ploeg om volgend seizoen weer stappen vooruit te kunnen zetten.

De laatste dagen zag het er wel alsmaar meer naar uit dat beide partijen elkaar nog zouden vinden en dat is nu ook gebeurd. AA Gent bevestigde het nieuws vrijdagochtend officieel. "Het nieuws waar alle supporters van KAA Gent op zaten te wachten, is een feit: Hein Vanhaezebrouck zal ook de komende twee seizoenen onze trainer zijn! KAA Gent is blij en trots te kunnen melden dat Hein zijn contract verlengd heeft tot 2024", laat de club weten in een statement.

TWEEDE PERIODE
De tweede passage van Vanhaezebrouck in de Ghelamco Arena duurt dus nog wat langer, nadat hij in december 2020 terugkeerde. Hij had Gent eerder al gecoacht van 2014 tot 2017. Tussendoor was hij even zonder al te veel succes aan de slag bij Anderlecht.


LEES OOK: Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Zal AA Gent volgend seizoen beter doen?

Meest recent

Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

7
7
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

168
168
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

324
324
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

433
433
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

258
258
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

289
289
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

208
208
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

531
531
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

206
206
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

79
79
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

246
246
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

78
78
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

426
426
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

67
67
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

44
44
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

71
71
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

181
181
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

116
116
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

61
61
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

257
257
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

119
119
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

168
168

Meer sportnieuws