Boyata en Hertha met één been in 2. Bundesliga

door
Boyata en Hertha met één been in 2. Bundesliga

Dedryck Boyata en Hertha BSC zijn nog altijd niet zeker van een verlengd verblijf in de Bundesliga. De Berlijnse club sloot de competitie af op plaats 16 en moet daardoor barrages spelen tegen de derde uit de 2. Bundesliga. Dat is Hamburger SV.


Hertha - met Boyata in de basis - mocht donderdagavond eerst thuis spelen in het eigen Olympiastadion. Dat bracht geen geluk. In de eerste helft slaagden beide ploegen er niet in om te scoren. We gingen rusten met 0-0 op het scorebord. In de tweede helft was het Hamburg dat vlak voor het uur de score opende via Ludovit Reis. Er werd daarna niet meer gescoord, waardoor de traditieclub uit het noorden van Duitsland een goede uitgangspositie beet heeft.

Boyata en Hertha zullen uit hun pijp mogen in het Volksparkenstadion. Als ze dat niet doen, dan volgt al zeker minstens één seizoen in de 2. Bundesliga. Hamburg kan zijn plaatsje in de Bundesliga opnieuw innemen. De club was een vaste waarde op het hoogste niveau, tot ze in het seizoen 2017-2018 degradeerde. Dat was voor het eerst in de clubgeschiedenis.

WK IN GEVAAR?

Een degradatie met Hertha zou de WK-kansen van Dedryck Boyata zeker geen deugd doen. De verdediger blijft het best op het hoogste niveau spelen om zeker te zijn van zijn plaats in de selectie. Een transfer zou in die context soelaas kunnen brengen. Boyata ligt nog tot midden 2024 vast in Berlijn. Voor de Nations League-groepsfase, die in juni start, behoort hij alvast wél tot de selectie van bondscoach Roberto Martinez.  

Wie degradeert?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

70
70
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

68
68
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

79
79
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

26
26
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

73
73
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

378
378
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

53
53
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

100
100
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

624
624
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

323
323
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

118
118
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

574
574

Meer sportnieuws