Gomez verzilvert sterk seizoen met unieke selectie

door
Gomez verzilvert sterk seizoen met unieke selectie

Sergio Gomez was een van de sterkhouders van Anderlecht dit jaar. De Spanjaard leverde een resem assists af en scoorde ook vlot voor een verdediger. Die prestaties ziet hij nu verzilverd met een bijzondere selectie.


Zo is Gomez voor het eerst opgeroepen voor de nationale ploeg van Catalonië. Dat elftal mag enkel vriendschappelijke duels afwerken, omdat het niet erkend wordt door de UEFA en de FIFA. Gomez en zijn Catalaanse ploeggenoten spelen op 25 mei een oefenduel tegen Jamaica in Girona. Hij verkeert in mooi gezelschap in de Catalaanse selectie. Zo zien we dat ook Dani Olmo (RB Leipzig), Marc Bartra (Betis, ex-Barça) en Riqui Puig (FC Barcelona) tot de selectie behoren.

Gomez is ook international bij de Spaanse beloften. Hij speelde al 9 keer voor zijn land en scoorde daarin maar liefst 6 keer. Erg fraaie statistieken. In het verleden kwam Gomez ook al in actie voor de Spaanse U19, U18 en U17. De volgende logische volgende stap lijkt dan ook een selectie voor de grote jongens van Spanje te zijn. Een transfer naar een grotere competitie zou hem daarbij kunnen helpen.

INTERESSE

Aan interesse lijkt er alvast geen gebrek te zijn voor de speler. Ploegen als Ajax, Leeds, Marseille, Inter, Chelsea en Manchester United werden al genoemd. Ook FC Barcelona werd al naar voren geschoven als mogelijke bestemming. Daarmee zou de cirkel al vroeg rond kunnen zijn voor Gomez. Hij genoot immers een groot deel van zijn opleiding bij de Blaugrana. Bij de U19 plukte Dortmund hem weg, waarna het naar SD Huesca (huur) en Anderlecht ging.

LEES OOK: 'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

Zal hij ooit A-international van Spanje worden?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

36
36
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

19
19
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

53
53
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

17
17
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

116
116
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

103
103
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

123
123
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

40
40
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

53
53
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

580
580
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

298
298
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

540
540
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

301
301
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

364
364
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

188
188
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

291
291
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

357
357
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

123
123
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

207
207
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws