Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

751
Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

Verkopen op het juiste moment is een kunst. En in het geval van Hendrik Van Crombrugge lijkt dat moment aangebroken te zijn. PSV Eindhoven meldt zich al voor de tweede keer bij Anderlecht voor hem, en volgens Het Eindhovens Dagblad heeft de Nederlandse topclub “er veel voor over” om Van Crombrugge naar het Philips Stadion te halen. Peter Verbeke hoort de kassa al rinkelen.


VACATURE BIJ PSV

L’Avenir stelde eerder deze week de vraag aan Hendrik Van Crombrugge of hij volgend seizoen nog bij RSC Anderlecht zal spelen. “We zullen zien”, antwoordde de doelman mysterieus. Enkele dagen later meldde Het Eindhovens Dagblad vervolgens dat PSV Eindhoven zich aangediend heeft voor Van Crombrugge. Dat was in 2020 trouwens ook al het geval, en toen raakte de 29-jarige goalie alvast gecharmeerd door de interesse van de Nederlandse topclub. Volgens Het Nieuwsblad zou Van Crombrugge “een kans om een stap hogerop te zetten niet laten liggen.”



PSV Eindhoven zou een stap hogerop betekenen voor Hendrik Van Crombrugge, en in Noord-Brabant is men halsstarrig op zoek naar naar een nieuwe eerste doelman. Dit seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. Daarom heeft Drommel nu geen grote toekomst meer in het Philips Stadion, en ondanks een héél sterk seizoenseinde zal Mvogo ook niet meer te bewonderen zijn in het shirt van PSV. De Zwitser keert na zijn tweejarige huurbeurt namelijk terug naar RB Leipzig.

BELGIË BOVEN

Joël Drommel wordt volgend seizoen hoogstens een back-up voor de eerste doelman, een daarom start PSV Eindhoven een zoektocht waarin naast Hendrik Van Crombrugge, ook Jasper Cillessen (Valencia) een grote kanshebber is. Met Maxime Delanghe (20) heeft PSV reeds een Belgische doelman in de A-kern, maar momenteel wordt er onderzocht of het grote talent eerst elders ervaring kan opdoen op uitleenbasis. Daarnaast schuift de nieuwe coach Ruud van Nistelrooij een andere Belg Kjell Peersman (17) door naar het eerste elftal.



Op De Herdgang is men ervan overtuigd dat Maxime Delanghe en Kjell Peersman mogelijkheden hebben in het betaald voetbal, maar vandaag is het nog te vroeg om de Belgische youngsters voor de leeuwen te gooien in de Eindhovense hoofdmacht. Een nieuwe ervaren doelman is daarom zeer welkom bij PSV Eindhoven en daarom staat de naam van Hendrik Van Crombrugge momenteel met stip genoteerd. Hij zou een betere versie moeten worden van Yvon Mvogo, die deze jaargang dramatisch startte, twee keer uit het basiselftal werd gegooid, maar het seizoenseinde alsnog met glans afrondde.

HET DILEMMA MVOGO

Tegen AZ Alkmaar ging Yvon Mvogo zwaar in de fout, waarna trainer Roger Schmidt hem onverbiddelijk uit zijn basiselftal zwierde. De Zwitserse doelman bleef daarna zeven wedstrijden lang op de bank gekluisterd. “Ik moet eerlijk zeggen dat ik in februari niet begreep waarom ik zo weinig krediet had. Dat ik een duidelijke fout heb gemaakt, was voor iedereen zichtbaar. Natuurlijk moest ik die bal tegen AZ beter verwerken, maar het was mijn eerste wedstrijd na een heel lange periode. Als keeper heb je ritme nodig”, verklaarde Mvogo aan Het Eindhovens Dagblad.



Maar in april kreeg Yvon Mvogo van Roger Schmidt terug zijn kans tussen de palen en die greep hij met beide handen. De doelman toonde zich erg betrouwbaar en hij rekende bijgevolg af met de harde kritiek die hij eerder dit seizoen moest incasseren. Mvogo speelde sindsdien op PSV-niveau waardoor de clubleiding zelf begon te twijfelen om de Zwitser niet permanent over te nemen van RB Leipzig. Zijn huurcontract loopt dan wel af bij PSV maar hij gaat tevens zijn laatste contractjaar in bij de Duitse topclub. Leipzig zou bovendien niet te veel geld eisen voor de viervoudige international.

SUPERDEAL OP KOMST

Uiteindelijk besloot PSV Eindhoven om Yvon Mvogo terug te laten keren naar RB Leipzig, en om volgend seizoen met een schone lei te starten tussen de palen. In die optiek is het niet vreemd dat de Nederlanders in die zoektocht uitkomen bij Hendrik Van Crombrugge, want de Belg werd in 2020 al geïdentificeerd de belangrijkste kandidaat om de eerste doelman te worden in het Philips Stadion. Toen dat niet lukte, schakelde PSV uiteindelijk over naar Mvogo, die goede reflexen zou afwisselen met uitstekend voetenwerk. Althans, zo werd hij destijds geïntroduceerd in Noord-Brabant.

Yvon Mvogo was dit seizoen niet erg efficiënt in zijn reddingen, maar hij viel vooral zwaar door de mand door zijn matige passing. In dat onderdeel haalde hij slechts 83%, een gemiddelde waarmee hij pas de dertiende beste doelman is in de Eredivisie. Dan presteert Hendrik Van Crombrugge toch wel enkele niveautjes hoger in dat onderdeel, want met 91% is hij veruit de best uitvoetballende doelman van de Jupiler Pro League.



PSV Eindhoven zal in de zomermercato geen vrede nemen met een nieuwe B-versie van Hendrik Van Crombrugge, zoals Yvon Mvogo er dus zo ééntje was, de Nederlandse topclub zal enkel willen settelen voor ‘the real deal’. Volgens Het Eindhovens Dagblad moet de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten, “maar PSV heeft er veel voor over om in het hok weer een echt onomstreden sluitpost te hebben”, stelt de krant. Sporting mag zich aldus verheugen op een miljoenenbod vanuit Eindhoven. En Van Crombrugge mag beginnen dromen van zijn eerste buitenlands avontuur.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Moet Anderlecht Van Crombrugge verkopen?

Meest recent

"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

0
0
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

29
29
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

44
44
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

31
31
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

114
114
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

83
83
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

41
41
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

85
85
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

43
43
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

185
185
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

212
212
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

152
152
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

124
124
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

328
328
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

424
424
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

147
147
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

333
333
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

280
280
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

90
90
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

51
51
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

280
280
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

135
135
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

22
22
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

103
103
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

124
124

Meer sportnieuws