Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

751 stemmen
Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

Verkopen op het juiste moment is een kunst. En in het geval van Hendrik Van Crombrugge lijkt dat moment aangebroken te zijn. PSV Eindhoven meldt zich al voor de tweede keer bij Anderlecht voor hem, en volgens Het Eindhovens Dagblad heeft de Nederlandse topclub “er veel voor over” om Van Crombrugge naar het Philips Stadion te halen. Peter Verbeke hoort de kassa al rinkelen.


VACATURE BIJ PSV

L’Avenir stelde eerder deze week de vraag aan Hendrik Van Crombrugge of hij volgend seizoen nog bij RSC Anderlecht zal spelen. “We zullen zien”, antwoordde de doelman mysterieus. Enkele dagen later meldde Het Eindhovens Dagblad vervolgens dat PSV Eindhoven zich aangediend heeft voor Van Crombrugge. Dat was in 2020 trouwens ook al het geval, en toen raakte de 29-jarige goalie alvast gecharmeerd door de interesse van de Nederlandse topclub. Volgens Het Nieuwsblad zou Van Crombrugge “een kans om een stap hogerop te zetten niet laten liggen.”



PSV Eindhoven zou een stap hogerop betekenen voor Hendrik Van Crombrugge, en in Noord-Brabant is men halsstarrig op zoek naar naar een nieuwe eerste doelman. Dit seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. Daarom heeft Drommel nu geen grote toekomst meer in het Philips Stadion, en ondanks een héél sterk seizoenseinde zal Mvogo ook niet meer te bewonderen zijn in het shirt van PSV. De Zwitser keert na zijn tweejarige huurbeurt namelijk terug naar RB Leipzig.

BELGIË BOVEN

Joël Drommel wordt volgend seizoen hoogstens een back-up voor de eerste doelman, een daarom start PSV Eindhoven een zoektocht waarin naast Hendrik Van Crombrugge, ook Jasper Cillessen (Valencia) een grote kanshebber is. Met Maxime Delanghe (20) heeft PSV reeds een Belgische doelman in de A-kern, maar momenteel wordt er onderzocht of het grote talent eerst elders ervaring kan opdoen op uitleenbasis. Daarnaast schuift de nieuwe coach Ruud van Nistelrooij een andere Belg Kjell Peersman (17) door naar het eerste elftal.



Op De Herdgang is men ervan overtuigd dat Maxime Delanghe en Kjell Peersman mogelijkheden hebben in het betaald voetbal, maar vandaag is het nog te vroeg om de Belgische youngsters voor de leeuwen te gooien in de Eindhovense hoofdmacht. Een nieuwe ervaren doelman is daarom zeer welkom bij PSV Eindhoven en daarom staat de naam van Hendrik Van Crombrugge momenteel met stip genoteerd. Hij zou een betere versie moeten worden van Yvon Mvogo, die deze jaargang dramatisch startte, twee keer uit het basiselftal werd gegooid, maar het seizoenseinde alsnog met glans afrondde.

HET DILEMMA MVOGO

Tegen AZ Alkmaar ging Yvon Mvogo zwaar in de fout, waarna trainer Roger Schmidt hem onverbiddelijk uit zijn basiselftal zwierde. De Zwitserse doelman bleef daarna zeven wedstrijden lang op de bank gekluisterd. “Ik moet eerlijk zeggen dat ik in februari niet begreep waarom ik zo weinig krediet had. Dat ik een duidelijke fout heb gemaakt, was voor iedereen zichtbaar. Natuurlijk moest ik die bal tegen AZ beter verwerken, maar het was mijn eerste wedstrijd na een heel lange periode. Als keeper heb je ritme nodig”, verklaarde Mvogo aan Het Eindhovens Dagblad.



Maar in april kreeg Yvon Mvogo van Roger Schmidt terug zijn kans tussen de palen en die greep hij met beide handen. De doelman toonde zich erg betrouwbaar en hij rekende bijgevolg af met de harde kritiek die hij eerder dit seizoen moest incasseren. Mvogo speelde sindsdien op PSV-niveau waardoor de clubleiding zelf begon te twijfelen om de Zwitser niet permanent over te nemen van RB Leipzig. Zijn huurcontract loopt dan wel af bij PSV maar hij gaat tevens zijn laatste contractjaar in bij de Duitse topclub. Leipzig zou bovendien niet te veel geld eisen voor de viervoudige international.

SUPERDEAL OP KOMST

Uiteindelijk besloot PSV Eindhoven om Yvon Mvogo terug te laten keren naar RB Leipzig, en om volgend seizoen met een schone lei te starten tussen de palen. In die optiek is het niet vreemd dat de Nederlanders in die zoektocht uitkomen bij Hendrik Van Crombrugge, want de Belg werd in 2020 al geïdentificeerd de belangrijkste kandidaat om de eerste doelman te worden in het Philips Stadion. Toen dat niet lukte, schakelde PSV uiteindelijk over naar Mvogo, die goede reflexen zou afwisselen met uitstekend voetenwerk. Althans, zo werd hij destijds geïntroduceerd in Noord-Brabant.

Yvon Mvogo was dit seizoen niet erg efficiënt in zijn reddingen, maar hij viel vooral zwaar door de mand door zijn matige passing. In dat onderdeel haalde hij slechts 83%, een gemiddelde waarmee hij pas de dertiende beste doelman is in de Eredivisie. Dan presteert Hendrik Van Crombrugge toch wel enkele niveautjes hoger in dat onderdeel, want met 91% is hij veruit de best uitvoetballende doelman van de Jupiler Pro League.



PSV Eindhoven zal in de zomermercato geen vrede nemen met een nieuwe B-versie van Hendrik Van Crombrugge, zoals Yvon Mvogo er dus zo ééntje was, de Nederlandse topclub zal enkel willen settelen voor ‘the real deal’. Volgens Het Eindhovens Dagblad moet de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten, “maar PSV heeft er veel voor over om in het hok weer een echt onomstreden sluitpost te hebben”, stelt de krant. Sporting mag zich aldus verheugen op een miljoenenbod vanuit Eindhoven. En Van Crombrugge mag beginnen dromen van zijn eerste buitenlands avontuur.

LEES OOK: 'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Moet Anderlecht Van Crombrugge verkopen?

Meest recent

'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

63
63
De Mil op glad ijs: AA Gent vist gebeten hond weer op

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

25
25
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

214
214
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

126
126
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

218
218
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

258
258
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

211
211
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

81
81
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

183
183
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

195
195
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

165
165
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

75
75
Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

272
272
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

52
52
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

213
213
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

105
105
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

542
542
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

100
100
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

237
237
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

100
100
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

241
241
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

109
109
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

563
563
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

409
409

Meer sportnieuws