Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

751 stemmen
Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

Verkopen op het juiste moment is een kunst. En in het geval van Hendrik Van Crombrugge lijkt dat moment aangebroken te zijn. PSV Eindhoven meldt zich al voor de tweede keer bij Anderlecht voor hem, en volgens Het Eindhovens Dagblad heeft de Nederlandse topclub “er veel voor over” om Van Crombrugge naar het Philips Stadion te halen. Peter Verbeke hoort de kassa al rinkelen.


VACATURE BIJ PSV

L’Avenir stelde eerder deze week de vraag aan Hendrik Van Crombrugge of hij volgend seizoen nog bij RSC Anderlecht zal spelen. “We zullen zien”, antwoordde de doelman mysterieus. Enkele dagen later meldde Het Eindhovens Dagblad vervolgens dat PSV Eindhoven zich aangediend heeft voor Van Crombrugge. Dat was in 2020 trouwens ook al het geval, en toen raakte de 29-jarige goalie alvast gecharmeerd door de interesse van de Nederlandse topclub. Volgens Het Nieuwsblad zou Van Crombrugge “een kans om een stap hogerop te zetten niet laten liggen.”



PSV Eindhoven zou een stap hogerop betekenen voor Hendrik Van Crombrugge, en in Noord-Brabant is men halsstarrig op zoek naar naar een nieuwe eerste doelman. Dit seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. Daarom heeft Drommel nu geen grote toekomst meer in het Philips Stadion, en ondanks een héél sterk seizoenseinde zal Mvogo ook niet meer te bewonderen zijn in het shirt van PSV. De Zwitser keert na zijn tweejarige huurbeurt namelijk terug naar RB Leipzig.

BELGIË BOVEN

Joël Drommel wordt volgend seizoen hoogstens een back-up voor de eerste doelman, een daarom start PSV Eindhoven een zoektocht waarin naast Hendrik Van Crombrugge, ook Jasper Cillessen (Valencia) een grote kanshebber is. Met Maxime Delanghe (20) heeft PSV reeds een Belgische doelman in de A-kern, maar momenteel wordt er onderzocht of het grote talent eerst elders ervaring kan opdoen op uitleenbasis. Daarnaast schuift de nieuwe coach Ruud van Nistelrooij een andere Belg Kjell Peersman (17) door naar het eerste elftal.



Op De Herdgang is men ervan overtuigd dat Maxime Delanghe en Kjell Peersman mogelijkheden hebben in het betaald voetbal, maar vandaag is het nog te vroeg om de Belgische youngsters voor de leeuwen te gooien in de Eindhovense hoofdmacht. Een nieuwe ervaren doelman is daarom zeer welkom bij PSV Eindhoven en daarom staat de naam van Hendrik Van Crombrugge momenteel met stip genoteerd. Hij zou een betere versie moeten worden van Yvon Mvogo, die deze jaargang dramatisch startte, twee keer uit het basiselftal werd gegooid, maar het seizoenseinde alsnog met glans afrondde.

HET DILEMMA MVOGO

Tegen AZ Alkmaar ging Yvon Mvogo zwaar in de fout, waarna trainer Roger Schmidt hem onverbiddelijk uit zijn basiselftal zwierde. De Zwitserse doelman bleef daarna zeven wedstrijden lang op de bank gekluisterd. “Ik moet eerlijk zeggen dat ik in februari niet begreep waarom ik zo weinig krediet had. Dat ik een duidelijke fout heb gemaakt, was voor iedereen zichtbaar. Natuurlijk moest ik die bal tegen AZ beter verwerken, maar het was mijn eerste wedstrijd na een heel lange periode. Als keeper heb je ritme nodig”, verklaarde Mvogo aan Het Eindhovens Dagblad.



Maar in april kreeg Yvon Mvogo van Roger Schmidt terug zijn kans tussen de palen en die greep hij met beide handen. De doelman toonde zich erg betrouwbaar en hij rekende bijgevolg af met de harde kritiek die hij eerder dit seizoen moest incasseren. Mvogo speelde sindsdien op PSV-niveau waardoor de clubleiding zelf begon te twijfelen om de Zwitser niet permanent over te nemen van RB Leipzig. Zijn huurcontract loopt dan wel af bij PSV maar hij gaat tevens zijn laatste contractjaar in bij de Duitse topclub. Leipzig zou bovendien niet te veel geld eisen voor de viervoudige international.

SUPERDEAL OP KOMST

Uiteindelijk besloot PSV Eindhoven om Yvon Mvogo terug te laten keren naar RB Leipzig, en om volgend seizoen met een schone lei te starten tussen de palen. In die optiek is het niet vreemd dat de Nederlanders in die zoektocht uitkomen bij Hendrik Van Crombrugge, want de Belg werd in 2020 al geïdentificeerd de belangrijkste kandidaat om de eerste doelman te worden in het Philips Stadion. Toen dat niet lukte, schakelde PSV uiteindelijk over naar Mvogo, die goede reflexen zou afwisselen met uitstekend voetenwerk. Althans, zo werd hij destijds geïntroduceerd in Noord-Brabant.

Yvon Mvogo was dit seizoen niet erg efficiënt in zijn reddingen, maar hij viel vooral zwaar door de mand door zijn matige passing. In dat onderdeel haalde hij slechts 83%, een gemiddelde waarmee hij pas de dertiende beste doelman is in de Eredivisie. Dan presteert Hendrik Van Crombrugge toch wel enkele niveautjes hoger in dat onderdeel, want met 91% is hij veruit de best uitvoetballende doelman van de Jupiler Pro League.



PSV Eindhoven zal in de zomermercato geen vrede nemen met een nieuwe B-versie van Hendrik Van Crombrugge, zoals Yvon Mvogo er dus zo ééntje was, de Nederlandse topclub zal enkel willen settelen voor ‘the real deal’. Volgens Het Eindhovens Dagblad moet de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten, “maar PSV heeft er veel voor over om in het hok weer een echt onomstreden sluitpost te hebben”, stelt de krant. Sporting mag zich aldus verheugen op een miljoenenbod vanuit Eindhoven. En Van Crombrugge mag beginnen dromen van zijn eerste buitenlands avontuur.

LEES OOK: Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Moet Anderlecht Van Crombrugge verkopen?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

14
14
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

15
15
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

21
21
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

112
112
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

42
42
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

205
205
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

78
78
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

587
587
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

69
69
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

250
250
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

149
149
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

242
242
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

82
82
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

136
136
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

142
142
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

158
158
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

456
456
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws