Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

751
Anderlecht zet zich schrap voor superdeal

Verkopen op het juiste moment is een kunst. En in het geval van Hendrik Van Crombrugge lijkt dat moment aangebroken te zijn. PSV Eindhoven meldt zich al voor de tweede keer bij Anderlecht voor hem, en volgens Het Eindhovens Dagblad heeft de Nederlandse topclub “er veel voor over” om Van Crombrugge naar het Philips Stadion te halen. Peter Verbeke hoort de kassa al rinkelen.


VACATURE BIJ PSV

L’Avenir stelde eerder deze week de vraag aan Hendrik Van Crombrugge of hij volgend seizoen nog bij RSC Anderlecht zal spelen. “We zullen zien”, antwoordde de doelman mysterieus. Enkele dagen later meldde Het Eindhovens Dagblad vervolgens dat PSV Eindhoven zich aangediend heeft voor Van Crombrugge. Dat was in 2020 trouwens ook al het geval, en toen raakte de 29-jarige goalie alvast gecharmeerd door de interesse van de Nederlandse topclub. Volgens Het Nieuwsblad zou Van Crombrugge “een kans om een stap hogerop te zetten niet laten liggen.”



PSV Eindhoven zou een stap hogerop betekenen voor Hendrik Van Crombrugge, en in Noord-Brabant is men halsstarrig op zoek naar naar een nieuwe eerste doelman. Dit seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. Daarom heeft Drommel nu geen grote toekomst meer in het Philips Stadion, en ondanks een héél sterk seizoenseinde zal Mvogo ook niet meer te bewonderen zijn in het shirt van PSV. De Zwitser keert na zijn tweejarige huurbeurt namelijk terug naar RB Leipzig.

BELGIË BOVEN

Joël Drommel wordt volgend seizoen hoogstens een back-up voor de eerste doelman, een daarom start PSV Eindhoven een zoektocht waarin naast Hendrik Van Crombrugge, ook Jasper Cillessen (Valencia) een grote kanshebber is. Met Maxime Delanghe (20) heeft PSV reeds een Belgische doelman in de A-kern, maar momenteel wordt er onderzocht of het grote talent eerst elders ervaring kan opdoen op uitleenbasis. Daarnaast schuift de nieuwe coach Ruud van Nistelrooij een andere Belg Kjell Peersman (17) door naar het eerste elftal.



Op De Herdgang is men ervan overtuigd dat Maxime Delanghe en Kjell Peersman mogelijkheden hebben in het betaald voetbal, maar vandaag is het nog te vroeg om de Belgische youngsters voor de leeuwen te gooien in de Eindhovense hoofdmacht. Een nieuwe ervaren doelman is daarom zeer welkom bij PSV Eindhoven en daarom staat de naam van Hendrik Van Crombrugge momenteel met stip genoteerd. Hij zou een betere versie moeten worden van Yvon Mvogo, die deze jaargang dramatisch startte, twee keer uit het basiselftal werd gegooid, maar het seizoenseinde alsnog met glans afrondde.

HET DILEMMA MVOGO

Tegen AZ Alkmaar ging Yvon Mvogo zwaar in de fout, waarna trainer Roger Schmidt hem onverbiddelijk uit zijn basiselftal zwierde. De Zwitserse doelman bleef daarna zeven wedstrijden lang op de bank gekluisterd. “Ik moet eerlijk zeggen dat ik in februari niet begreep waarom ik zo weinig krediet had. Dat ik een duidelijke fout heb gemaakt, was voor iedereen zichtbaar. Natuurlijk moest ik die bal tegen AZ beter verwerken, maar het was mijn eerste wedstrijd na een heel lange periode. Als keeper heb je ritme nodig”, verklaarde Mvogo aan Het Eindhovens Dagblad.



Maar in april kreeg Yvon Mvogo van Roger Schmidt terug zijn kans tussen de palen en die greep hij met beide handen. De doelman toonde zich erg betrouwbaar en hij rekende bijgevolg af met de harde kritiek die hij eerder dit seizoen moest incasseren. Mvogo speelde sindsdien op PSV-niveau waardoor de clubleiding zelf begon te twijfelen om de Zwitser niet permanent over te nemen van RB Leipzig. Zijn huurcontract loopt dan wel af bij PSV maar hij gaat tevens zijn laatste contractjaar in bij de Duitse topclub. Leipzig zou bovendien niet te veel geld eisen voor de viervoudige international.

SUPERDEAL OP KOMST

Uiteindelijk besloot PSV Eindhoven om Yvon Mvogo terug te laten keren naar RB Leipzig, en om volgend seizoen met een schone lei te starten tussen de palen. In die optiek is het niet vreemd dat de Nederlanders in die zoektocht uitkomen bij Hendrik Van Crombrugge, want de Belg werd in 2020 al geïdentificeerd de belangrijkste kandidaat om de eerste doelman te worden in het Philips Stadion. Toen dat niet lukte, schakelde PSV uiteindelijk over naar Mvogo, die goede reflexen zou afwisselen met uitstekend voetenwerk. Althans, zo werd hij destijds geïntroduceerd in Noord-Brabant.

Yvon Mvogo was dit seizoen niet erg efficiënt in zijn reddingen, maar hij viel vooral zwaar door de mand door zijn matige passing. In dat onderdeel haalde hij slechts 83%, een gemiddelde waarmee hij pas de dertiende beste doelman is in de Eredivisie. Dan presteert Hendrik Van Crombrugge toch wel enkele niveautjes hoger in dat onderdeel, want met 91% is hij veruit de best uitvoetballende doelman van de Jupiler Pro League.



PSV Eindhoven zal in de zomermercato geen vrede nemen met een nieuwe B-versie van Hendrik Van Crombrugge, zoals Yvon Mvogo er dus zo ééntje was, de Nederlandse topclub zal enkel willen settelen voor ‘the real deal’. Volgens Het Eindhovens Dagblad moet de doelman van Anderlecht meerdere miljoenen kosten, “maar PSV heeft er veel voor over om in het hok weer een echt onomstreden sluitpost te hebben”, stelt de krant. Sporting mag zich aldus verheugen op een miljoenenbod vanuit Eindhoven. En Van Crombrugge mag beginnen dromen van zijn eerste buitenlands avontuur.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Moet Anderlecht Van Crombrugge verkopen?

Meest recent

'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

3
3
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

37
37
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

8
8
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

50
50
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

182
182
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

112
112
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

80
80
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

27
27
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

157
157
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

502
502
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

148
148
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

158
158
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

109
109
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

122
122
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

295
295
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

76
76
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

180
180
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

59
59
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

356
356
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

70
70
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

271
271
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

197
197
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

472
472
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

27
27
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

376
376

Meer sportnieuws