'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

door
'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

Bij de FIFA maken ze zich op voor het WK op het einde van dit jaar. Dat toernooi vindt plaats in Qatar, een beslissing die de voorbije jaren al heel wat ophef veroorzaakte. Er gaan beschuldigingen rond van corruptie bij de toewijzing van de organisatie en bij die van het vorige WK in Rusland en de wereldvoetbalbond stond de laatste jaren wel vaker in een negatief daglicht. Nu duiken nog meer walgelijke verhalen op.


In een exposé in Josimar beschrijft journalist Romain Molina hoe bij Yves Jean-Bart, de voormalige voorzitter van de Haïtiaanse voetbalbond, bijna 20 jaar lang in het nationale trainingscentrum - dat gefinancierd werd door de FIFA - een netwerk uitbouwde waarbij vaak minderjarige spelers en speelsters, scheidsrechters en werknemers seksueel misbruikt werden. Daarbij werden zij vaak aangeboden als 'cadeau' voor bezoekende officials.

In één van de meest opvallende passages stelt Molina dat ook Sepp Blatter, toenmalig voorzitter van de FIFA, zo'n 'cadeau' aanvaardde. Een lid van de Haïtiaanse medische staf werd opgedragen om 'blauwe pilletjes' te kopen voor Blatter, terwijl een vrouwelijke medewerker het bevel kreeg om de nacht met Blatter door te brengen in zijn hotel. Daarnaast zou ook Yvon Avry, een Franse auditeur die in 2011 de gang van zaken in het trainingscentrum moest controleren, seks gehad hebben met verschillende vrouwelijke jeugdinternationals die daar door Jean-Bart toe gedwongen werden.

FIFA GRIJPT IN
De FIFA werd al meer dan een jaar op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen in Haïti, maar opende desondanks geen onderzoek naar Blatter of Avry. Jean-Bart werd wel voor het leven geschorst nadat het schandaal in 2020 voor het eerst door The Guardian aan de kaak gesteld werd. Andere betrokkenen zijn echter nog steeds aan de slag bij de Haïtiaanse voetbalbond, terwijl de FIFA bakken kritiek krijgt omwille van zijn gebrekkige onderzoek naar de feiten.


Geloof je dat de FIFA zoiets kan verbergen?

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

43
43
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

74
74
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

64
64
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

267
267
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

315
315
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

29
29
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

257
257
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

134
134
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

187
187
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

141
141
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

330
330
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

470
470
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

127
127
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

97
97
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

53
53
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

65
65
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

226
226
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1570
1570
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

286
286
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

160
160
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

47
47
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

372
372

Meer sportnieuws