'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

door
'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

Bij de FIFA maken ze zich op voor het WK op het einde van dit jaar. Dat toernooi vindt plaats in Qatar, een beslissing die de voorbije jaren al heel wat ophef veroorzaakte. Er gaan beschuldigingen rond van corruptie bij de toewijzing van de organisatie en bij die van het vorige WK in Rusland en de wereldvoetbalbond stond de laatste jaren wel vaker in een negatief daglicht. Nu duiken nog meer walgelijke verhalen op.


In een exposé in Josimar beschrijft journalist Romain Molina hoe bij Yves Jean-Bart, de voormalige voorzitter van de Haïtiaanse voetbalbond, bijna 20 jaar lang in het nationale trainingscentrum - dat gefinancierd werd door de FIFA - een netwerk uitbouwde waarbij vaak minderjarige spelers en speelsters, scheidsrechters en werknemers seksueel misbruikt werden. Daarbij werden zij vaak aangeboden als 'cadeau' voor bezoekende officials.

In één van de meest opvallende passages stelt Molina dat ook Sepp Blatter, toenmalig voorzitter van de FIFA, zo'n 'cadeau' aanvaardde. Een lid van de Haïtiaanse medische staf werd opgedragen om 'blauwe pilletjes' te kopen voor Blatter, terwijl een vrouwelijke medewerker het bevel kreeg om de nacht met Blatter door te brengen in zijn hotel. Daarnaast zou ook Yvon Avry, een Franse auditeur die in 2011 de gang van zaken in het trainingscentrum moest controleren, seks gehad hebben met verschillende vrouwelijke jeugdinternationals die daar door Jean-Bart toe gedwongen werden.

FIFA GRIJPT IN
De FIFA werd al meer dan een jaar op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen in Haïti, maar opende desondanks geen onderzoek naar Blatter of Avry. Jean-Bart werd wel voor het leven geschorst nadat het schandaal in 2020 voor het eerst door The Guardian aan de kaak gesteld werd. Andere betrokkenen zijn echter nog steeds aan de slag bij de Haïtiaanse voetbalbond, terwijl de FIFA bakken kritiek krijgt omwille van zijn gebrekkige onderzoek naar de feiten.


Geloof je dat de FIFA zoiets kan verbergen?

Meest recent

'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

8
8
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

16
16
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

18
18
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

18
18
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

52
52
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

129
129
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

27
27
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

198
198
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

117
117
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

155
155
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

82
82
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

107
107
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

62
62
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

123
123
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

215
215
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

63
63
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

462
462
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

88
88
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

289
289
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

100
100
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

125
125
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

116
116
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

82
82

Meer sportnieuws