'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

door
'FIFA veegt verkrachtingsschandaal rond Blatter onder de mat'

Bij de FIFA maken ze zich op voor het WK op het einde van dit jaar. Dat toernooi vindt plaats in Qatar, een beslissing die de voorbije jaren al heel wat ophef veroorzaakte. Er gaan beschuldigingen rond van corruptie bij de toewijzing van de organisatie en bij die van het vorige WK in Rusland en de wereldvoetbalbond stond de laatste jaren wel vaker in een negatief daglicht. Nu duiken nog meer walgelijke verhalen op.


In een exposé in Josimar beschrijft journalist Romain Molina hoe bij Yves Jean-Bart, de voormalige voorzitter van de Haïtiaanse voetbalbond, bijna 20 jaar lang in het nationale trainingscentrum - dat gefinancierd werd door de FIFA - een netwerk uitbouwde waarbij vaak minderjarige spelers en speelsters, scheidsrechters en werknemers seksueel misbruikt werden. Daarbij werden zij vaak aangeboden als 'cadeau' voor bezoekende officials.

In één van de meest opvallende passages stelt Molina dat ook Sepp Blatter, toenmalig voorzitter van de FIFA, zo'n 'cadeau' aanvaardde. Een lid van de Haïtiaanse medische staf werd opgedragen om 'blauwe pilletjes' te kopen voor Blatter, terwijl een vrouwelijke medewerker het bevel kreeg om de nacht met Blatter door te brengen in zijn hotel. Daarnaast zou ook Yvon Avry, een Franse auditeur die in 2011 de gang van zaken in het trainingscentrum moest controleren, seks gehad hebben met verschillende vrouwelijke jeugdinternationals die daar door Jean-Bart toe gedwongen werden.

FIFA GRIJPT IN
De FIFA werd al meer dan een jaar op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen in Haïti, maar opende desondanks geen onderzoek naar Blatter of Avry. Jean-Bart werd wel voor het leven geschorst nadat het schandaal in 2020 voor het eerst door The Guardian aan de kaak gesteld werd. Andere betrokkenen zijn echter nog steeds aan de slag bij de Haïtiaanse voetbalbond, terwijl de FIFA bakken kritiek krijgt omwille van zijn gebrekkige onderzoek naar de feiten.


LEES OOK: Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

Geloof je dat de FIFA zoiets kan verbergen?

Meest recent

De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

4
4
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

15
15
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

116
116
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

93
93
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

41
41
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

109
109
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

37
37
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

114
114
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

68
68
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

179
179
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

498
498
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

405
405
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

50
50
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

380
380
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

132
132
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

58
58
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

117
117
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

103
103
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

372
372
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

247
247
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

286
286
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

132
132
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

313
313

Meer sportnieuws