TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

431
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp een zeer drukke transferzomer tegemoet gaat. Sportieve baas Marc Overmars zal grote kuis houden in de spelerskern. Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya en Junior Pius moeten vertrekken, terwijl de huurovereenkomsten van Ally Samatta en Nana Ampomah geen vervolg krijgen. Sam Vines, Dinis Almeida en Johannes Eggestein zouden verhuurd kunnen worden, terwijl er nog gesprekken lopen met Faris Haroun over een contractverlenging. Aurelio Buta tekende al bij Eintracht Frankfurt, terwijl Alireza Beiranvand op het punt zou staan om gratis te verkassen naar Persepolis.



Daarnaast zal ook de staf helemaal hervormd worden. Het lijkt stilaan zeker dat Mark van Bommel de nieuwe trainer van de Great Old zou worden. KRC Genk is afgehaakt voor de Nederlander, die dicht bij een akkoord voor twee jaar staat. Hij krijgt ook een Nederlandse assistent, want Andries Ulderink wordt T2. Antwerp zal wel een akkoord moeten vinden met FC Twente, dat zeer misnoegd is over de handelswijze van Ulderink en Antwerp.

Met al die vertrekkers zal er uiteraard vers bloed moeten neerstrijken op de Bosuil. Er beginnen al namen door te sijpelen, waaronder die van Jon Dagur Thorsteinsson. De 23-jarige flankaanvaller uit IJsland is einde contract bij Aarhus en is dus gratis op te pikken. De Antwerpse interesse is evenwel nog niet concreet en er liggen met Lecce en FC Utrecht kapers op de kust.



Club Brugge zoekt al volop naar versterking voor volgend seizoen en kijkt ook in eigen land. Het zou zijn oog laten vallen hebben op Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder kwam dit seizoen uit voor KV Mechelen, maar ligt onder contract bij de City Football Group. Club zal wellicht stevig in de buidel moeten tasten, want er wordt gesproken over een vraagprijs van 6 à 8 miljoen euro voor de 22-jarige, die ook interesse geniet uit Nederland en Italië.

Er zijn ook nog enkele vraagtekens bij Blauw-Zwart, zoals bijvoorbeeld Loïs Openda. De kersverse Rode Duivel keert in principe terug na een uitleenbeurt aan Vitesse, maar geniet ook interesse van heel wat buitenlandse clubs. Met een contract tot 2024 lijkt dit het ideale moment voor Club om de kassa te doen rinkelen. Bovendien lijkt Openda zelf ook weinig trek te hebben in een terugkeer, want zijn moeder verklaarde dat hij aan haar vertelde dat dat een stap achteruit zou zijn.



KRC Genk kan na een tegenvallend seizoen ook de nodige versterking gebruiken en kan terug bij een oude bekende aankloppen. In de winter toonden ze al interesse in Luis Henrique, die deze zomer mag vertrekken bij Olympique Marseille. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan de 20-jarige flankaanvaller, die 8 miljoen euro zou moeten kosten. Ook Fiorentina en Botafogo zouden aan zijn komst denken.

Genk zal in de zomer wel sowieso enkele miljoenen mogen incasseren. Zo ontspint zich stilaan een heuse soap rond de transfer van Cyriel Dessers. De Limburgers hebben al een akkoord gevonden met Feyenoord om de spits te verkopen, alleen zijn de Rotterdammers er nog niet uit met de speler zelf. Die geniet bovendien heel wat buitenlandse belangstelling, waardoor de bal in zijn kamp lijkt te liggen.



Bij AA Gent is het in de eerste plaats uitkijken naar de beslissing van Hein Vanhaezebrouck. Het is nog steeds niet duidelijk of de trainer zijn aflopende contract zal verlengen. De beslissing lijkt vooral af te hangen van de sportieve ambities van de Buffalo's. In een gesprek met de officiële clubkanalen lijkt hij een avontuur in het buitenland wel uit te sluiten. "Daar is mijn gezin nog steeds niet klaar voor", vertelde hij immers.

Bij Anderlecht zou het niet helemaal uitgesloten zijn dat Vincent Kompany in de zomer andere oorden opzoekt. De trainer werd de voorbije weken al gelinkt aan Burnley en VfL Wolfsburg, al werden die geruchten nog niet bevestigd. Als er echter een club concreet zou aankloppen, zou Kompany een vertrek overwegen.

BUITENLAND



Axel Witsel gaat als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, want Borussia Dortmund bevestigde al dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De 33-jarige middenvelder geniet alvast heel wat interesse. Zijn naam valt immers nog steeds bij Juventus, maar daar zou hij geen prioriteit zijn. Daarnaast werden ook ex-clubs Benfica en Zenit Sint-Petersburg genoemd, maar er zijn nog meer interessante opties als Galatasaray, AS Roma, Manchester United en Tottenham.

LEES OOK: Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

Is een grote kuis bij Antwerp noodzakelijk?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

41
41
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

43
43
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

411
411
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

131
131
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

112
112
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

90
90
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

117
117
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

54
54
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

224
224
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

503
503
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

46
46
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

113
113
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

176
176
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

239
239
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

447
447
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

83
83
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

927
927
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

304
304
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

427
427
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

288
288

Meer sportnieuws