TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp een zeer drukke transferzomer tegemoet gaat. Sportieve baas Marc Overmars zal grote kuis houden in de spelerskern. Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya en Junior Pius moeten vertrekken, terwijl de huurovereenkomsten van Ally Samatta en Nana Ampomah geen vervolg krijgen. Sam Vines, Dinis Almeida en Johannes Eggestein zouden verhuurd kunnen worden, terwijl er nog gesprekken lopen met Faris Haroun over een contractverlenging. Aurelio Buta tekende al bij Eintracht Frankfurt, terwijl Alireza Beiranvand op het punt zou staan om gratis te verkassen naar Persepolis.



Daarnaast zal ook de staf helemaal hervormd worden. Het lijkt stilaan zeker dat Mark van Bommel de nieuwe trainer van de Great Old zou worden. KRC Genk is afgehaakt voor de Nederlander, die dicht bij een akkoord voor twee jaar staat. Hij krijgt ook een Nederlandse assistent, want Andries Ulderink wordt T2. Antwerp zal wel een akkoord moeten vinden met FC Twente, dat zeer misnoegd is over de handelswijze van Ulderink en Antwerp.

Met al die vertrekkers zal er uiteraard vers bloed moeten neerstrijken op de Bosuil. Er beginnen al namen door te sijpelen, waaronder die van Jon Dagur Thorsteinsson. De 23-jarige flankaanvaller uit IJsland is einde contract bij Aarhus en is dus gratis op te pikken. De Antwerpse interesse is evenwel nog niet concreet en er liggen met Lecce en FC Utrecht kapers op de kust.



Club Brugge zoekt al volop naar versterking voor volgend seizoen en kijkt ook in eigen land. Het zou zijn oog laten vallen hebben op Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder kwam dit seizoen uit voor KV Mechelen, maar ligt onder contract bij de City Football Group. Club zal wellicht stevig in de buidel moeten tasten, want er wordt gesproken over een vraagprijs van 6 à 8 miljoen euro voor de 22-jarige, die ook interesse geniet uit Nederland en Italië.

Er zijn ook nog enkele vraagtekens bij Blauw-Zwart, zoals bijvoorbeeld Loïs Openda. De kersverse Rode Duivel keert in principe terug na een uitleenbeurt aan Vitesse, maar geniet ook interesse van heel wat buitenlandse clubs. Met een contract tot 2024 lijkt dit het ideale moment voor Club om de kassa te doen rinkelen. Bovendien lijkt Openda zelf ook weinig trek te hebben in een terugkeer, want zijn moeder verklaarde dat hij aan haar vertelde dat dat een stap achteruit zou zijn.



KRC Genk kan na een tegenvallend seizoen ook de nodige versterking gebruiken en kan terug bij een oude bekende aankloppen. In de winter toonden ze al interesse in Luis Henrique, die deze zomer mag vertrekken bij Olympique Marseille. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan de 20-jarige flankaanvaller, die 8 miljoen euro zou moeten kosten. Ook Fiorentina en Botafogo zouden aan zijn komst denken.

Genk zal in de zomer wel sowieso enkele miljoenen mogen incasseren. Zo ontspint zich stilaan een heuse soap rond de transfer van Cyriel Dessers. De Limburgers hebben al een akkoord gevonden met Feyenoord om de spits te verkopen, alleen zijn de Rotterdammers er nog niet uit met de speler zelf. Die geniet bovendien heel wat buitenlandse belangstelling, waardoor de bal in zijn kamp lijkt te liggen.



Bij AA Gent is het in de eerste plaats uitkijken naar de beslissing van Hein Vanhaezebrouck. Het is nog steeds niet duidelijk of de trainer zijn aflopende contract zal verlengen. De beslissing lijkt vooral af te hangen van de sportieve ambities van de Buffalo's. In een gesprek met de officiële clubkanalen lijkt hij een avontuur in het buitenland wel uit te sluiten. "Daar is mijn gezin nog steeds niet klaar voor", vertelde hij immers.

Bij Anderlecht zou het niet helemaal uitgesloten zijn dat Vincent Kompany in de zomer andere oorden opzoekt. De trainer werd de voorbije weken al gelinkt aan Burnley en VfL Wolfsburg, al werden die geruchten nog niet bevestigd. Als er echter een club concreet zou aankloppen, zou Kompany een vertrek overwegen.

BUITENLAND



Axel Witsel gaat als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, want Borussia Dortmund bevestigde al dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De 33-jarige middenvelder geniet alvast heel wat interesse. Zijn naam valt immers nog steeds bij Juventus, maar daar zou hij geen prioriteit zijn. Daarnaast werden ook ex-clubs Benfica en Zenit Sint-Petersburg genoemd, maar er zijn nog meer interessante opties als Galatasaray, AS Roma, Manchester United en Tottenham.

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Is een grote kuis bij Antwerp noodzakelijk?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

288
288
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

112
112
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

16
16
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

70
70
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

61
61
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

76
76
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

292
292
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

434
434
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

267
267
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

367
367
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

31
31
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

36
36
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

73
73
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

125
125
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

464
464
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

344
344
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

133
133
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

489
489
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

301
301
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

248
248
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

192
192

Meer sportnieuws