TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

431
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp een zeer drukke transferzomer tegemoet gaat. Sportieve baas Marc Overmars zal grote kuis houden in de spelerskern. Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya en Junior Pius moeten vertrekken, terwijl de huurovereenkomsten van Ally Samatta en Nana Ampomah geen vervolg krijgen. Sam Vines, Dinis Almeida en Johannes Eggestein zouden verhuurd kunnen worden, terwijl er nog gesprekken lopen met Faris Haroun over een contractverlenging. Aurelio Buta tekende al bij Eintracht Frankfurt, terwijl Alireza Beiranvand op het punt zou staan om gratis te verkassen naar Persepolis.



Daarnaast zal ook de staf helemaal hervormd worden. Het lijkt stilaan zeker dat Mark van Bommel de nieuwe trainer van de Great Old zou worden. KRC Genk is afgehaakt voor de Nederlander, die dicht bij een akkoord voor twee jaar staat. Hij krijgt ook een Nederlandse assistent, want Andries Ulderink wordt T2. Antwerp zal wel een akkoord moeten vinden met FC Twente, dat zeer misnoegd is over de handelswijze van Ulderink en Antwerp.

Met al die vertrekkers zal er uiteraard vers bloed moeten neerstrijken op de Bosuil. Er beginnen al namen door te sijpelen, waaronder die van Jon Dagur Thorsteinsson. De 23-jarige flankaanvaller uit IJsland is einde contract bij Aarhus en is dus gratis op te pikken. De Antwerpse interesse is evenwel nog niet concreet en er liggen met Lecce en FC Utrecht kapers op de kust.



Club Brugge zoekt al volop naar versterking voor volgend seizoen en kijkt ook in eigen land. Het zou zijn oog laten vallen hebben op Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder kwam dit seizoen uit voor KV Mechelen, maar ligt onder contract bij de City Football Group. Club zal wellicht stevig in de buidel moeten tasten, want er wordt gesproken over een vraagprijs van 6 à 8 miljoen euro voor de 22-jarige, die ook interesse geniet uit Nederland en Italië.

Er zijn ook nog enkele vraagtekens bij Blauw-Zwart, zoals bijvoorbeeld Loïs Openda. De kersverse Rode Duivel keert in principe terug na een uitleenbeurt aan Vitesse, maar geniet ook interesse van heel wat buitenlandse clubs. Met een contract tot 2024 lijkt dit het ideale moment voor Club om de kassa te doen rinkelen. Bovendien lijkt Openda zelf ook weinig trek te hebben in een terugkeer, want zijn moeder verklaarde dat hij aan haar vertelde dat dat een stap achteruit zou zijn.



KRC Genk kan na een tegenvallend seizoen ook de nodige versterking gebruiken en kan terug bij een oude bekende aankloppen. In de winter toonden ze al interesse in Luis Henrique, die deze zomer mag vertrekken bij Olympique Marseille. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan de 20-jarige flankaanvaller, die 8 miljoen euro zou moeten kosten. Ook Fiorentina en Botafogo zouden aan zijn komst denken.

Genk zal in de zomer wel sowieso enkele miljoenen mogen incasseren. Zo ontspint zich stilaan een heuse soap rond de transfer van Cyriel Dessers. De Limburgers hebben al een akkoord gevonden met Feyenoord om de spits te verkopen, alleen zijn de Rotterdammers er nog niet uit met de speler zelf. Die geniet bovendien heel wat buitenlandse belangstelling, waardoor de bal in zijn kamp lijkt te liggen.



Bij AA Gent is het in de eerste plaats uitkijken naar de beslissing van Hein Vanhaezebrouck. Het is nog steeds niet duidelijk of de trainer zijn aflopende contract zal verlengen. De beslissing lijkt vooral af te hangen van de sportieve ambities van de Buffalo's. In een gesprek met de officiële clubkanalen lijkt hij een avontuur in het buitenland wel uit te sluiten. "Daar is mijn gezin nog steeds niet klaar voor", vertelde hij immers.

Bij Anderlecht zou het niet helemaal uitgesloten zijn dat Vincent Kompany in de zomer andere oorden opzoekt. De trainer werd de voorbije weken al gelinkt aan Burnley en VfL Wolfsburg, al werden die geruchten nog niet bevestigd. Als er echter een club concreet zou aankloppen, zou Kompany een vertrek overwegen.

BUITENLAND



Axel Witsel gaat als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, want Borussia Dortmund bevestigde al dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De 33-jarige middenvelder geniet alvast heel wat interesse. Zijn naam valt immers nog steeds bij Juventus, maar daar zou hij geen prioriteit zijn. Daarnaast werden ook ex-clubs Benfica en Zenit Sint-Petersburg genoemd, maar er zijn nog meer interessante opties als Galatasaray, AS Roma, Manchester United en Tottenham.

LEES OOK: Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

Is een grote kuis bij Antwerp noodzakelijk?

Meest recent

Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

0
0
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

11
11
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

36
36
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

43
43
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

80
80
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

52
52
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

54
54
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

40
40
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

242
242
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

111
111
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

105
105
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

269
269
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

220
220
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

34
34
Klopp geeft groot signaal: Nations League onder druk

Chapeau Jürgen Klopp. Hij maakte twee selecties van in totaal 44 spelers bekend voor de vier ...

122
122
Club, Anderlecht of Genk: wie is hofleverancier van België?

De Rode Duivels, de beloften, de U19, de U18 en U17 van België spelen de komende dagen ...

138
138
'Versterking Kompany: Bayern lonkt wéér naar Premier League'

Bayern München is opnieuw sterk uit de startblokken geschoten. Desondanks blijft er ook bij Der ...

136
136
Verrassende bondscoach U17: Mignolet geeft tekst en uitleg

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

197
197
Franse revolutie: Zidane zorgt voor drastische veranderingen

Aanstaande vrijdag maakt niet enkel Mark van Bommel zijn grote debuut als bondscoach. Dan staat ook ...

127
127
Meteen miserie bij Duivels: Mark van Bommel 'kansloos'

Italië. Frankrijk. Turkije. En nog eens Frankrijk. Mark van Bommel staat voor een erg pittige ...

475
475
Club-aanwinst richt zich tot fans: "Spreek me met bijnaam aan"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een achttal nieuwe spelers in huis. Eén ...

438
438
OHL Women ontsnapt: gouden CL-punt na late penaltymisser

Terwijl het clubvoetbal bij de heren enkele weken stilligt door de internationale verplichtingen, ...

58
58
Pittig concurrentie-duel bij Duivels: WK-smaakmaker uit ploeg?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

367
367
Geen Courtois in Nations League: Real-boegbeeld onthult reden

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

164
164
Gedaan met kappers en smartphones: Klopp maakt korte metten

In de Nations League is het donderdagavond uitkijken naar de burenclash tussen Nederland en ...

245
245

Meer sportnieuws