TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

431
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp een zeer drukke transferzomer tegemoet gaat. Sportieve baas Marc Overmars zal grote kuis houden in de spelerskern. Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya en Junior Pius moeten vertrekken, terwijl de huurovereenkomsten van Ally Samatta en Nana Ampomah geen vervolg krijgen. Sam Vines, Dinis Almeida en Johannes Eggestein zouden verhuurd kunnen worden, terwijl er nog gesprekken lopen met Faris Haroun over een contractverlenging. Aurelio Buta tekende al bij Eintracht Frankfurt, terwijl Alireza Beiranvand op het punt zou staan om gratis te verkassen naar Persepolis.



Daarnaast zal ook de staf helemaal hervormd worden. Het lijkt stilaan zeker dat Mark van Bommel de nieuwe trainer van de Great Old zou worden. KRC Genk is afgehaakt voor de Nederlander, die dicht bij een akkoord voor twee jaar staat. Hij krijgt ook een Nederlandse assistent, want Andries Ulderink wordt T2. Antwerp zal wel een akkoord moeten vinden met FC Twente, dat zeer misnoegd is over de handelswijze van Ulderink en Antwerp.

Met al die vertrekkers zal er uiteraard vers bloed moeten neerstrijken op de Bosuil. Er beginnen al namen door te sijpelen, waaronder die van Jon Dagur Thorsteinsson. De 23-jarige flankaanvaller uit IJsland is einde contract bij Aarhus en is dus gratis op te pikken. De Antwerpse interesse is evenwel nog niet concreet en er liggen met Lecce en FC Utrecht kapers op de kust.



Club Brugge zoekt al volop naar versterking voor volgend seizoen en kijkt ook in eigen land. Het zou zijn oog laten vallen hebben op Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder kwam dit seizoen uit voor KV Mechelen, maar ligt onder contract bij de City Football Group. Club zal wellicht stevig in de buidel moeten tasten, want er wordt gesproken over een vraagprijs van 6 à 8 miljoen euro voor de 22-jarige, die ook interesse geniet uit Nederland en Italië.

Er zijn ook nog enkele vraagtekens bij Blauw-Zwart, zoals bijvoorbeeld Loïs Openda. De kersverse Rode Duivel keert in principe terug na een uitleenbeurt aan Vitesse, maar geniet ook interesse van heel wat buitenlandse clubs. Met een contract tot 2024 lijkt dit het ideale moment voor Club om de kassa te doen rinkelen. Bovendien lijkt Openda zelf ook weinig trek te hebben in een terugkeer, want zijn moeder verklaarde dat hij aan haar vertelde dat dat een stap achteruit zou zijn.



KRC Genk kan na een tegenvallend seizoen ook de nodige versterking gebruiken en kan terug bij een oude bekende aankloppen. In de winter toonden ze al interesse in Luis Henrique, die deze zomer mag vertrekken bij Olympique Marseille. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan de 20-jarige flankaanvaller, die 8 miljoen euro zou moeten kosten. Ook Fiorentina en Botafogo zouden aan zijn komst denken.

Genk zal in de zomer wel sowieso enkele miljoenen mogen incasseren. Zo ontspint zich stilaan een heuse soap rond de transfer van Cyriel Dessers. De Limburgers hebben al een akkoord gevonden met Feyenoord om de spits te verkopen, alleen zijn de Rotterdammers er nog niet uit met de speler zelf. Die geniet bovendien heel wat buitenlandse belangstelling, waardoor de bal in zijn kamp lijkt te liggen.



Bij AA Gent is het in de eerste plaats uitkijken naar de beslissing van Hein Vanhaezebrouck. Het is nog steeds niet duidelijk of de trainer zijn aflopende contract zal verlengen. De beslissing lijkt vooral af te hangen van de sportieve ambities van de Buffalo's. In een gesprek met de officiële clubkanalen lijkt hij een avontuur in het buitenland wel uit te sluiten. "Daar is mijn gezin nog steeds niet klaar voor", vertelde hij immers.

Bij Anderlecht zou het niet helemaal uitgesloten zijn dat Vincent Kompany in de zomer andere oorden opzoekt. De trainer werd de voorbije weken al gelinkt aan Burnley en VfL Wolfsburg, al werden die geruchten nog niet bevestigd. Als er echter een club concreet zou aankloppen, zou Kompany een vertrek overwegen.

BUITENLAND



Axel Witsel gaat als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, want Borussia Dortmund bevestigde al dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De 33-jarige middenvelder geniet alvast heel wat interesse. Zijn naam valt immers nog steeds bij Juventus, maar daar zou hij geen prioriteit zijn. Daarnaast werden ook ex-clubs Benfica en Zenit Sint-Petersburg genoemd, maar er zijn nog meer interessante opties als Galatasaray, AS Roma, Manchester United en Tottenham.

LEES OOK: Antwerp strijkt deze som op voor Valencia

Is een grote kuis bij Antwerp noodzakelijk?

Meest recent

Groots Liverpool-plan met Lucca Brughmans op tafel

Het is misschien wel dé transfer van de zomermercato op de Belgische velden. Lucca Brughmans ...

26
26
KV Kortrijk slaat op het nippertje nog ferm toe

KV Kortrijk wil geen mal figuur slaan in de Jupiler Pro League en de Kerels willen de moeilijke ...

29
29
Antwerp strijkt deze som op voor Valencia

Royal Antwerp FC verkocht Anthony Valencia aan Flamengo. De Great Old deed financieel een zeer goede ...

100
100
Kompany: "Misschien verliest Duitsland de finale van België"

Jürgen Klopp was de voorbije dagen te gast bij Bayern München en volgde er onder meer een ...

145
145
STVV niet klaar: De Meyer kondigt transfers aan op Stayen

STVV heeft er met Kota Takai een opvallende versterking bij. De 21-jarige centrale verdediger wordt ...

36
36
Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

36
36
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

180
180
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

148
148
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

834
834
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

124
124
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

46
46
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

614
614
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

237
237
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

1084
1084
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

820
820
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

677
677
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

121
121
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

1071
1071
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

96
96
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

48
48
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

87
87
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

200
200
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

141
141
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

91
91

Meer sportnieuws