TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

431 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote kuis Antwerp, Witsel maakt toptransfer'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Antwerp een zeer drukke transferzomer tegemoet gaat. Sportieve baas Marc Overmars zal grote kuis houden in de spelerskern. Bruny Nsimba, Alexis De Sart, Nill De Pauw, Sander Coopman, Frank Boya en Junior Pius moeten vertrekken, terwijl de huurovereenkomsten van Ally Samatta en Nana Ampomah geen vervolg krijgen. Sam Vines, Dinis Almeida en Johannes Eggestein zouden verhuurd kunnen worden, terwijl er nog gesprekken lopen met Faris Haroun over een contractverlenging. Aurelio Buta tekende al bij Eintracht Frankfurt, terwijl Alireza Beiranvand op het punt zou staan om gratis te verkassen naar Persepolis.



Daarnaast zal ook de staf helemaal hervormd worden. Het lijkt stilaan zeker dat Mark van Bommel de nieuwe trainer van de Great Old zou worden. KRC Genk is afgehaakt voor de Nederlander, die dicht bij een akkoord voor twee jaar staat. Hij krijgt ook een Nederlandse assistent, want Andries Ulderink wordt T2. Antwerp zal wel een akkoord moeten vinden met FC Twente, dat zeer misnoegd is over de handelswijze van Ulderink en Antwerp.

Met al die vertrekkers zal er uiteraard vers bloed moeten neerstrijken op de Bosuil. Er beginnen al namen door te sijpelen, waaronder die van Jon Dagur Thorsteinsson. De 23-jarige flankaanvaller uit IJsland is einde contract bij Aarhus en is dus gratis op te pikken. De Antwerpse interesse is evenwel nog niet concreet en er liggen met Lecce en FC Utrecht kapers op de kust.



Club Brugge zoekt al volop naar versterking voor volgend seizoen en kijkt ook in eigen land. Het zou zijn oog laten vallen hebben op Vinicius Souza. De Braziliaanse middenvelder kwam dit seizoen uit voor KV Mechelen, maar ligt onder contract bij de City Football Group. Club zal wellicht stevig in de buidel moeten tasten, want er wordt gesproken over een vraagprijs van 6 à 8 miljoen euro voor de 22-jarige, die ook interesse geniet uit Nederland en Italië.

Er zijn ook nog enkele vraagtekens bij Blauw-Zwart, zoals bijvoorbeeld Loïs Openda. De kersverse Rode Duivel keert in principe terug na een uitleenbeurt aan Vitesse, maar geniet ook interesse van heel wat buitenlandse clubs. Met een contract tot 2024 lijkt dit het ideale moment voor Club om de kassa te doen rinkelen. Bovendien lijkt Openda zelf ook weinig trek te hebben in een terugkeer, want zijn moeder verklaarde dat hij aan haar vertelde dat dat een stap achteruit zou zijn.



KRC Genk kan na een tegenvallend seizoen ook de nodige versterking gebruiken en kan terug bij een oude bekende aankloppen. In de winter toonden ze al interesse in Luis Henrique, die deze zomer mag vertrekken bij Olympique Marseille. Er hangt wel een stevig prijskaartje aan de 20-jarige flankaanvaller, die 8 miljoen euro zou moeten kosten. Ook Fiorentina en Botafogo zouden aan zijn komst denken.

Genk zal in de zomer wel sowieso enkele miljoenen mogen incasseren. Zo ontspint zich stilaan een heuse soap rond de transfer van Cyriel Dessers. De Limburgers hebben al een akkoord gevonden met Feyenoord om de spits te verkopen, alleen zijn de Rotterdammers er nog niet uit met de speler zelf. Die geniet bovendien heel wat buitenlandse belangstelling, waardoor de bal in zijn kamp lijkt te liggen.



Bij AA Gent is het in de eerste plaats uitkijken naar de beslissing van Hein Vanhaezebrouck. Het is nog steeds niet duidelijk of de trainer zijn aflopende contract zal verlengen. De beslissing lijkt vooral af te hangen van de sportieve ambities van de Buffalo's. In een gesprek met de officiële clubkanalen lijkt hij een avontuur in het buitenland wel uit te sluiten. "Daar is mijn gezin nog steeds niet klaar voor", vertelde hij immers.

Bij Anderlecht zou het niet helemaal uitgesloten zijn dat Vincent Kompany in de zomer andere oorden opzoekt. De trainer werd de voorbije weken al gelinkt aan Burnley en VfL Wolfsburg, al werden die geruchten nog niet bevestigd. Als er echter een club concreet zou aankloppen, zou Kompany een vertrek overwegen.

BUITENLAND



Axel Witsel gaat als vrije speler op zoek naar een nieuwe club, want Borussia Dortmund bevestigde al dat zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De 33-jarige middenvelder geniet alvast heel wat interesse. Zijn naam valt immers nog steeds bij Juventus, maar daar zou hij geen prioriteit zijn. Daarnaast werden ook ex-clubs Benfica en Zenit Sint-Petersburg genoemd, maar er zijn nog meer interessante opties als Galatasaray, AS Roma, Manchester United en Tottenham.

Is een grote kuis bij Antwerp noodzakelijk?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

0
0
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

72
72
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

40
40
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

51
51
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

119
119
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

145
145
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

161
161
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

129
129
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

283
283
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

338
338
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

76
76
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

71
71
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

417
417
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

612
612
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

236
236
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

295
295
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

98
98
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

902
902
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

485
485
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

148
148
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

450
450
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

598
598
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

81
81

Meer sportnieuws