Deinze kiest voor zeer verrassende opvolger voor De Decker

86 stemmen
Deinze kiest voor zeer verrassende opvolger voor De Decker

Volgend seizoen belooft de strijd om promotie in 1B weer zeer spannend te worden. De voorbije maanden vielen weer een aantal extra clubs in handen van ambitieuze buitenlandse investeerders, waaronder ook KMSK Deinze. De nummer vier van dit seizoen werd overgenomen door ACA Football Partners, een investeringsgroep uit Japan.


Zij mochten de voorbije weken op zoek naar een nieuwe trainer, want Wim De Decker koos ervoor om te vertrekken. Zijn opvolger werd nu gevonden en het gaat om een wel zeer opmerkelijke naam. De bijna volslagen onbekende Japanner Takahisa Shiraishi wordt namelijk de nieuwe hoofdcoach. De 46-jarige was in februari met de nieuwe eigenaars neergestreken als sportief directeur, maar wordt nu dus trainer.

Shiraishi kan wel wat ervaring in België voorleggen, want hij was nog even assistent-trainer bij STVV. Daarnaast werkte hij in het verleden ook als jeugdtrainer bij FC Barcelona en assistent bij enkele kleine Spaanse clubs en bij Excelsior Rotterdam. "In Spanje, Nederland en Italië heb ik verschillende geavanceerde tactieken en trainingsmethodes geleerd alsook het belangrijkste: duurzame groei. Onze bedoeling is om gestaag te blijven groeien, steeds verder te bouwen aan onze tactiek en te blijven innoveren", belooft de nieuwe coach in zijn eerste reactie.

VOLLEDIG BUITENLANDS
Opvallend is dat ook de rest van de staf volledig buitenlands kleurt. Er wordt nog gezocht naar een T2, maar als T3 werd al de Nederlander René van Eck binnengehaald. Hij was dit seizoen nog hoofdcoach van de Zwitserse tweedeklasser SC Kriens en coachte in het verleden ook nog onder meer FC Luzern, Alemannia Aachen en Den Bosch. De rest van de staf bestaat uit Spanjaarden, met  keepertrainer Marc Gamon, fitness coach David Rodriguez, strength & condition coach Moisés Falces Prieto en recovery coach Samuel López.


Zal Deinze volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

4
4
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

57
57
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

34
34
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

44
44
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

58
58
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

446
446
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

18
18
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

35
35
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

52
52
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

171
171
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

112
112
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

125
125
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

204
204
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

66
66
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

109
109
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

119
119
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

141
141
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

383
383
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

135
135
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

412
412
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

227
227
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

195
195
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

80
80

Meer sportnieuws