Deinze kiest voor zeer verrassende opvolger voor De Decker

door
Deinze kiest voor zeer verrassende opvolger voor De Decker

Volgend seizoen belooft de strijd om promotie in 1B weer zeer spannend te worden. De voorbije maanden vielen weer een aantal extra clubs in handen van ambitieuze buitenlandse investeerders, waaronder ook KMSK Deinze. De nummer vier van dit seizoen werd overgenomen door ACA Football Partners, een investeringsgroep uit Japan.


Zij mochten de voorbije weken op zoek naar een nieuwe trainer, want Wim De Decker koos ervoor om te vertrekken. Zijn opvolger werd nu gevonden en het gaat om een wel zeer opmerkelijke naam. De bijna volslagen onbekende Japanner Takahisa Shiraishi wordt namelijk de nieuwe hoofdcoach. De 46-jarige was in februari met de nieuwe eigenaars neergestreken als sportief directeur, maar wordt nu dus trainer.

Shiraishi kan wel wat ervaring in België voorleggen, want hij was nog even assistent-trainer bij STVV. Daarnaast werkte hij in het verleden ook als jeugdtrainer bij FC Barcelona en assistent bij enkele kleine Spaanse clubs en bij Excelsior Rotterdam. "In Spanje, Nederland en Italië heb ik verschillende geavanceerde tactieken en trainingsmethodes geleerd alsook het belangrijkste: duurzame groei. Onze bedoeling is om gestaag te blijven groeien, steeds verder te bouwen aan onze tactiek en te blijven innoveren", belooft de nieuwe coach in zijn eerste reactie.

VOLLEDIG BUITENLANDS
Opvallend is dat ook de rest van de staf volledig buitenlands kleurt. Er wordt nog gezocht naar een T2, maar als T3 werd al de Nederlander René van Eck binnengehaald. Hij was dit seizoen nog hoofdcoach van de Zwitserse tweedeklasser SC Kriens en coachte in het verleden ook nog onder meer FC Luzern, Alemannia Aachen en Den Bosch. De rest van de staf bestaat uit Spanjaarden, met  keepertrainer Marc Gamon, fitness coach David Rodriguez, strength & condition coach Moisés Falces Prieto en recovery coach Samuel López.


Zal Deinze volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

27
27
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

82
82
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

26
26
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

612
612
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

74
74
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

189
189
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

240
240
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

114
114
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

179
179
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

67
67
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

66
66
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

404
404
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

72
72
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

39
39
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

251
251
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

154
154
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

132
132
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

414
414
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

565
565
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

46
46
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

360
360
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

118
118
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1182
1182
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

67
67
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

126
126

Meer sportnieuws