Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

1141 stemmen
Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

Vorig seizoen waren Simon Mignolet en Hendrik Van Crombrugge met voorsprong de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen waren hun prestaties over het algemeen iets minder. Maar hoewel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi deze ganse jaargang erg goed en stabiel presteerden, liet Mignolet in de Champions’ Play-offs terug duidelijk zien wie de beste doelman is op de Belgische velden.


FLATERS EN FOUTEN

De échte grote sportmannen, die staan er op de grote momenten. Simon Mignolet is er zo ééntje. De doelman van Club Brugge presteerde eerder wisselvallig in de reguliere competitie, waarin hij opvallend veel flaters beging en meerdere individuele foutjes opstapelde. En dat was best wel verrassend, voor een vaste waarde in de selectie van Rode Duivels en één tevens van de allerbeste doelmannen van de Jupiler Pro League. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verbaasde Johan Boskamp zich eerder dit seizoen in Het Belang van Limburg.

Filip Joos was dan weer iets minder verrast over de opvallende devaluatie van Simon Mignolet in de reguliere competitie. De analist zag de doelman steeds minder punten pakken voor zijn ploeg. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos scherp in de podcast 90 minutes. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.”



Vorig seizoen acteerde Simon Mignolet nochtans wél op een hoog niveau, en vooral dankzij die sterke prestaties in het kalenderjaar 2021 won hij de trofee van Doelman van het Jaar. Toen verklaarde Mignolet dat zijn mindere vorm vooral te maken had met een knieblessure dat hem maandenlang parten speelde, alsook door enkele spijtige overlijdens in zijn naaste omgeving. Maar in de Champions’ Play-offs stond de ‘echte’ Simon Mignolet er terug. Fris in het hoofd en fit op het veld. De 34-jarige loodste Club Brugge bijna in z’n eentje naar de derde opeenvolgende landstitel.

KNALLEN IN DE PLAY-OFFS

“Simon Mignolet is gewoon dé man van de play-offs in Brugge. En dus ook van de derde landstitel op rij”, bevestigde Thomas Chatelle in Het Belang van Limburg. De Franstalige krant L’Avenir tipt hem zelfs als een grote kanshebber om de volgende Gouden Schoen in de wacht te slepen. Het moge duidelijk zijn dat Mignolet in de nacompetitie terug zijn rechtmatige status opeist als beste doelman van het land. Vorig seizoen heerste er nog een officieuze concurrentiestrijd met Hendrik Van Crombrugge, zoals Filip Joos toen uit de doeken deed in Extra Time, maar die is er nu niet meer.



“Ik denk zelfs dat hij (Van Crombrugge, nvdr.) op dit moment de beste doelman in onze eerste klasse is. Mignolet is misschien intrinsiek iets beter, maar op basis van dit seizoen is Van Crombrugge de beste doelman van de Jupiler Pro League”, aldus Filip Joos. Maar dit seizoen heeft Simon Mignolet zijn reputatie als de beste doelman van België dus teruggewonnen, al verdienen Anthony Moris (Union SG) en Jean Butez (Antwerp FC) in deze optiek ook wel een speciale vermelding. Mignolet stak er met kop en schouders bovenuit in money time. En da’s niet iedereen gegeven.

GEEN CONCURRENTIE

In de reguliere competitie viel Simon Mignolet meer op door zijn individuele foutjes dan met belangrijke reddingen te verrichten. Hij pakte in de reguliere competitie weinig punten voor zijn ploeg, wat gestaafd wordt door een magere reddingspercentage van 68%, wat een serieuze afname is tegenover de vorige twee seizoenen toen hij respectievelijk 73% en 83% van zijn geïncasseerde doelpogingen kon stoppen. Met dat bescheiden gemiddelde van 68% gestopte doelpogingen was Mignolet onder alle doelmannen van de Belgische competitie te vinden op een dramatische dertiende plaats.



Maar in de Champions’ Play-offs zette Simon Mignolet een serieuze inhaalbeweging in. Hij kon 20 van zijn 21 reddingen effectief stoppen, wat neerkomt op een ratio van maar liefst 95%. Ter vergelijking: Hendrik Van Crombrugge kon slechts 40% stoppen in de nacompetitie, hoewel de doelman van Anderlecht net iets meer kwalitatieve doelpogingen moest verwerken. Door zijn sterke prestaties in de nacompetitie zet Mignolet over het volledige seizoen bekeken een serieuze inhaalbeweging in op het gebied van gestopte doelpogingen. Hij klimt namelijk van plaats dertien naar plaats vijf, waarbij hij Van Crombrugge (elfde) vlotjes achter zich laat. Enkel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi waren dit seizoen nog efficiënter in hun reddingen. Maar geen enkele goalie die in de buurt komt van Mignolets krachttoer in de Play-offs.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

0
0
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

26
26
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

17
17
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

37
37
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

238
238
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

57
57
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

108
108
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

404
404
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

52
52
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

223
223
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

339
339
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1212
1212
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

530
530
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

169
169
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

201
201
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

772
772
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

570
570
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

270
270
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

131
131
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws