Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

1141
Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

Vorig seizoen waren Simon Mignolet en Hendrik Van Crombrugge met voorsprong de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen waren hun prestaties over het algemeen iets minder. Maar hoewel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi deze ganse jaargang erg goed en stabiel presteerden, liet Mignolet in de Champions’ Play-offs terug duidelijk zien wie de beste doelman is op de Belgische velden.


FLATERS EN FOUTEN

De échte grote sportmannen, die staan er op de grote momenten. Simon Mignolet is er zo ééntje. De doelman van Club Brugge presteerde eerder wisselvallig in de reguliere competitie, waarin hij opvallend veel flaters beging en meerdere individuele foutjes opstapelde. En dat was best wel verrassend, voor een vaste waarde in de selectie van Rode Duivels en één tevens van de allerbeste doelmannen van de Jupiler Pro League. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verbaasde Johan Boskamp zich eerder dit seizoen in Het Belang van Limburg.

Filip Joos was dan weer iets minder verrast over de opvallende devaluatie van Simon Mignolet in de reguliere competitie. De analist zag de doelman steeds minder punten pakken voor zijn ploeg. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos scherp in de podcast 90 minutes. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.”



Vorig seizoen acteerde Simon Mignolet nochtans wél op een hoog niveau, en vooral dankzij die sterke prestaties in het kalenderjaar 2021 won hij de trofee van Doelman van het Jaar. Toen verklaarde Mignolet dat zijn mindere vorm vooral te maken had met een knieblessure dat hem maandenlang parten speelde, alsook door enkele spijtige overlijdens in zijn naaste omgeving. Maar in de Champions’ Play-offs stond de ‘echte’ Simon Mignolet er terug. Fris in het hoofd en fit op het veld. De 34-jarige loodste Club Brugge bijna in z’n eentje naar de derde opeenvolgende landstitel.

KNALLEN IN DE PLAY-OFFS

“Simon Mignolet is gewoon dé man van de play-offs in Brugge. En dus ook van de derde landstitel op rij”, bevestigde Thomas Chatelle in Het Belang van Limburg. De Franstalige krant L’Avenir tipt hem zelfs als een grote kanshebber om de volgende Gouden Schoen in de wacht te slepen. Het moge duidelijk zijn dat Mignolet in de nacompetitie terug zijn rechtmatige status opeist als beste doelman van het land. Vorig seizoen heerste er nog een officieuze concurrentiestrijd met Hendrik Van Crombrugge, zoals Filip Joos toen uit de doeken deed in Extra Time, maar die is er nu niet meer.



“Ik denk zelfs dat hij (Van Crombrugge, nvdr.) op dit moment de beste doelman in onze eerste klasse is. Mignolet is misschien intrinsiek iets beter, maar op basis van dit seizoen is Van Crombrugge de beste doelman van de Jupiler Pro League”, aldus Filip Joos. Maar dit seizoen heeft Simon Mignolet zijn reputatie als de beste doelman van België dus teruggewonnen, al verdienen Anthony Moris (Union SG) en Jean Butez (Antwerp FC) in deze optiek ook wel een speciale vermelding. Mignolet stak er met kop en schouders bovenuit in money time. En da’s niet iedereen gegeven.

GEEN CONCURRENTIE

In de reguliere competitie viel Simon Mignolet meer op door zijn individuele foutjes dan met belangrijke reddingen te verrichten. Hij pakte in de reguliere competitie weinig punten voor zijn ploeg, wat gestaafd wordt door een magere reddingspercentage van 68%, wat een serieuze afname is tegenover de vorige twee seizoenen toen hij respectievelijk 73% en 83% van zijn geïncasseerde doelpogingen kon stoppen. Met dat bescheiden gemiddelde van 68% gestopte doelpogingen was Mignolet onder alle doelmannen van de Belgische competitie te vinden op een dramatische dertiende plaats.



Maar in de Champions’ Play-offs zette Simon Mignolet een serieuze inhaalbeweging in. Hij kon 20 van zijn 21 reddingen effectief stoppen, wat neerkomt op een ratio van maar liefst 95%. Ter vergelijking: Hendrik Van Crombrugge kon slechts 40% stoppen in de nacompetitie, hoewel de doelman van Anderlecht net iets meer kwalitatieve doelpogingen moest verwerken. Door zijn sterke prestaties in de nacompetitie zet Mignolet over het volledige seizoen bekeken een serieuze inhaalbeweging in op het gebied van gestopte doelpogingen. Hij klimt namelijk van plaats dertien naar plaats vijf, waarbij hij Van Crombrugge (elfde) vlotjes achter zich laat. Enkel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi waren dit seizoen nog efficiënter in hun reddingen. Maar geen enkele goalie die in de buurt komt van Mignolets krachttoer in de Play-offs.

LEES OOK: Leko hakt meteen knopen door voor opener tegen KV Kortrijk

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

40
40
‘Westerlo op een zucht van nieuwe toptransfer’

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato. De Kemphanen zoeken nog versterkingen en er is alvast ...

14
14
Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

45
45
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

49
49
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

439
439
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

410
410
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

101
101
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

84
84
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

246
246
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

87
87
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

306
306
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

34
34
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

76
76
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

599
599
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1718
1718
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

162
162
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

189
189
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

119
119
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

725
725
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

834
834
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

1025
1025
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

423
423
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

374
374
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

707
707
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

261
261

Meer sportnieuws