Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

door
Mignolet drukt Van Crombrugge met neus op de feiten

Vorig seizoen waren Simon Mignolet en Hendrik Van Crombrugge met voorsprong de beste doelmannen van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen waren hun prestaties over het algemeen iets minder. Maar hoewel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi deze ganse jaargang erg goed en stabiel presteerden, liet Mignolet in de Champions’ Play-offs terug duidelijk zien wie de beste doelman is op de Belgische velden.


FLATERS EN FOUTEN

De échte grote sportmannen, die staan er op de grote momenten. Simon Mignolet is er zo ééntje. De doelman van Club Brugge presteerde eerder wisselvallig in de reguliere competitie, waarin hij opvallend veel flaters beging en meerdere individuele foutjes opstapelde. En dat was best wel verrassend, voor een vaste waarde in de selectie van Rode Duivels en één tevens van de allerbeste doelmannen van de Jupiler Pro League. “Zelfs Mignolet ging de laatste maanden geregeld in de fout”, verbaasde Johan Boskamp zich eerder dit seizoen in Het Belang van Limburg.

Filip Joos was dan weer iets minder verrast over de opvallende devaluatie van Simon Mignolet in de reguliere competitie. De analist zag de doelman steeds minder punten pakken voor zijn ploeg. “Je ziet waarom het voor hem bij Liverpool niet gelukt is”, zei Joos scherp in de podcast 90 minutes. “Dat moet je nu toch ook durven te zeggen: dat het te weinig is voor dat niveau. Hij heeft dat te vaak voor. Hij is absoluut een topkeeper voor ons niveau, maar de voorbije twee speeldagen (tegen KV Mechelen en Standard, nvdr.) heeft hij Club Brugge wel vier punten gekost.”



Vorig seizoen acteerde Simon Mignolet nochtans wél op een hoog niveau, en vooral dankzij die sterke prestaties in het kalenderjaar 2021 won hij de trofee van Doelman van het Jaar. Toen verklaarde Mignolet dat zijn mindere vorm vooral te maken had met een knieblessure dat hem maandenlang parten speelde, alsook door enkele spijtige overlijdens in zijn naaste omgeving. Maar in de Champions’ Play-offs stond de ‘echte’ Simon Mignolet er terug. Fris in het hoofd en fit op het veld. De 34-jarige loodste Club Brugge bijna in z’n eentje naar de derde opeenvolgende landstitel.

KNALLEN IN DE PLAY-OFFS

“Simon Mignolet is gewoon dé man van de play-offs in Brugge. En dus ook van de derde landstitel op rij”, bevestigde Thomas Chatelle in Het Belang van Limburg. De Franstalige krant L’Avenir tipt hem zelfs als een grote kanshebber om de volgende Gouden Schoen in de wacht te slepen. Het moge duidelijk zijn dat Mignolet in de nacompetitie terug zijn rechtmatige status opeist als beste doelman van het land. Vorig seizoen heerste er nog een officieuze concurrentiestrijd met Hendrik Van Crombrugge, zoals Filip Joos toen uit de doeken deed in Extra Time, maar die is er nu niet meer.



“Ik denk zelfs dat hij (Van Crombrugge, nvdr.) op dit moment de beste doelman in onze eerste klasse is. Mignolet is misschien intrinsiek iets beter, maar op basis van dit seizoen is Van Crombrugge de beste doelman van de Jupiler Pro League”, aldus Filip Joos. Maar dit seizoen heeft Simon Mignolet zijn reputatie als de beste doelman van België dus teruggewonnen, al verdienen Anthony Moris (Union SG) en Jean Butez (Antwerp FC) in deze optiek ook wel een speciale vermelding. Mignolet stak er met kop en schouders bovenuit in money time. En da’s niet iedereen gegeven.

GEEN CONCURRENTIE

In de reguliere competitie viel Simon Mignolet meer op door zijn individuele foutjes dan met belangrijke reddingen te verrichten. Hij pakte in de reguliere competitie weinig punten voor zijn ploeg, wat gestaafd wordt door een magere reddingspercentage van 68%, wat een serieuze afname is tegenover de vorige twee seizoenen toen hij respectievelijk 73% en 83% van zijn geïncasseerde doelpogingen kon stoppen. Met dat bescheiden gemiddelde van 68% gestopte doelpogingen was Mignolet onder alle doelmannen van de Belgische competitie te vinden op een dramatische dertiende plaats.



Maar in de Champions’ Play-offs zette Simon Mignolet een serieuze inhaalbeweging in. Hij kon 20 van zijn 21 reddingen effectief stoppen, wat neerkomt op een ratio van maar liefst 95%. Ter vergelijking: Hendrik Van Crombrugge kon slechts 40% stoppen in de nacompetitie, hoewel de doelman van Anderlecht net iets meer kwalitatieve doelpogingen moest verwerken. Door zijn sterke prestaties in de nacompetitie zet Mignolet over het volledige seizoen bekeken een serieuze inhaalbeweging in op het gebied van gestopte doelpogingen. Hij klimt namelijk van plaats dertien naar plaats vijf, waarbij hij Van Crombrugge (elfde) vlotjes achter zich laat. Enkel Davy Roef, Jean Butez, Anthony Moris en Hervé Koffi waren dit seizoen nog efficiënter in hun reddingen. Maar geen enkele goalie die in de buurt komt van Mignolets krachttoer in de Play-offs.

LEES OOK: Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Is Mignolet de beste doelman van de JPL?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

25
25
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

117
117
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

43
43
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

58
58
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

44
44
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

430
430
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

100
100
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

139
139
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

177
177
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

51
51
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

400
400
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

396
396
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

229
229
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

532
532
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

99
99
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

712
712
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

158
158
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

324
324
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

135
135
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

392
392
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

576
576

Meer sportnieuws