Balans verhuurde spelers: miljoenen voor Genk, RSCA en Club

262 stemmen
Balans verhuurde spelers: miljoenen voor Genk, RSCA en Club

Dit seizoen kon je het reilen en zeilen van de verhuurde spelers van de Belgische eersteklassers volgen bij VoetbalNieuws. Het seizoen loopt overal ten einde en het is tijd voor een balans. We eindigen met de spelers die een grootse indruk achterlieten.


Loïs Openda deed het voortreffelijk bij Vitesse. Hij scoorde 23 doelpunten en zorgde ook nog eens voor 5 assists in 46 wedstrijden. De speler van Club Brugge werd ook nog eens Rode Duivel. Hij was zeker niet de enige spits die het uitstekend deed. Cyriel Dessers maakte 20 doelpunten en leverde 4 assists af in 40 wedstrijden bij Feyenoord. Hij keert mogelijk terug naar KRC Genk. Jackson Muleka (Standard) schitterde bij Kasimpasa met 12 goals en 5 assists in 13 matchen en de Luikenaars zagen ook Mitchy Ntelo (MVV) met 10 doelpunten en 3 assists in 36 wedstrijden goed voor de dag komen. In Maastricht wist ook doelman Romain Matthys zich te onderscheiden. De ondertussen ex-keeper van Eupen tekende er al voor komend seizoen.

In Italië zullen ze nog wel vaker aan spelers uit België denken. Elias Cobbaut was een sterkhouder bij Parma en de club wil de aankoopoptie van 3 miljoen euro bij Anderlecht lichten. Arthur Theate schitterde bij Bologna en via een verplichte aankoopoptie leverde hij KV Oostende 6 miljoen euro op. AC Milan lonkt al naar hem. Liberato Cacace streek in januari neer bij Empoli en STVV verliest hem in de zomer voor 3 miljoen euro.

Anderlecht mag ook hopen op een mooie deal voor Mohammed Dauda. Bij Cartagena liet hij de netten 9 keer trillen en hij leverde ook 3 assists af in 38 matchen. Er is de nodige interesse. KRC Genk zag drie spelers het ook goed doen: Ike Ugbo scoorde vlot bij Troyes (5 goals in 13 matchen), Neto Borges was een vaste waarde bij Tondela (34 matchen met 2 goals en 5 assists) en Eboue Kouassi was dat bij Arouca. Die laatste viel wel uit met een zware knieblessure.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Moet Club Openda houden?

Meest recent

Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

5
5
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

31
31
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

106
106
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

59
59
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

403
403
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

247
247
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

19
19
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

173
173
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

548
548
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

123
123
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

354
354
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

648
648
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

495
495
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

329
329
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

514
514
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

140
140
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

159
159
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

99
99
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

105
105
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

204
204
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

330
330
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

694
694
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

170
170
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

96
96

Meer sportnieuws