Balans verhuurde spelers: miljoenen voor Genk, RSCA en Club

door
Balans verhuurde spelers: miljoenen voor Genk, RSCA en Club

Dit seizoen kon je het reilen en zeilen van de verhuurde spelers van de Belgische eersteklassers volgen bij VoetbalNieuws. Het seizoen loopt overal ten einde en het is tijd voor een balans. We eindigen met de spelers die een grootse indruk achterlieten.


Loïs Openda deed het voortreffelijk bij Vitesse. Hij scoorde 23 doelpunten en zorgde ook nog eens voor 5 assists in 46 wedstrijden. De speler van Club Brugge werd ook nog eens Rode Duivel. Hij was zeker niet de enige spits die het uitstekend deed. Cyriel Dessers maakte 20 doelpunten en leverde 4 assists af in 40 wedstrijden bij Feyenoord. Hij keert mogelijk terug naar KRC Genk. Jackson Muleka (Standard) schitterde bij Kasimpasa met 12 goals en 5 assists in 13 matchen en de Luikenaars zagen ook Mitchy Ntelo (MVV) met 10 doelpunten en 3 assists in 36 wedstrijden goed voor de dag komen. In Maastricht wist ook doelman Romain Matthys zich te onderscheiden. De ondertussen ex-keeper van Eupen tekende er al voor komend seizoen.

In Italië zullen ze nog wel vaker aan spelers uit België denken. Elias Cobbaut was een sterkhouder bij Parma en de club wil de aankoopoptie van 3 miljoen euro bij Anderlecht lichten. Arthur Theate schitterde bij Bologna en via een verplichte aankoopoptie leverde hij KV Oostende 6 miljoen euro op. AC Milan lonkt al naar hem. Liberato Cacace streek in januari neer bij Empoli en STVV verliest hem in de zomer voor 3 miljoen euro.

Anderlecht mag ook hopen op een mooie deal voor Mohammed Dauda. Bij Cartagena liet hij de netten 9 keer trillen en hij leverde ook 3 assists af in 38 matchen. Er is de nodige interesse. KRC Genk zag drie spelers het ook goed doen: Ike Ugbo scoorde vlot bij Troyes (5 goals in 13 matchen), Neto Borges was een vaste waarde bij Tondela (34 matchen met 2 goals en 5 assists) en Eboue Kouassi was dat bij Arouca. Die laatste viel wel uit met een zware knieblessure.

LEES OOK: Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Moet Club Openda houden?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

11
11
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

33
33
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

41
41
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

35
35
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

214
214
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

220
220
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

218
218
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

513
513
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

356
356
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

457
457
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

387
387
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

542
542
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

133
133
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws