Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

door
Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

De finale van de Europa League tussen Eintracht Frankfurt en Glasgow Rangers is ook interessant voor de Belgische voetballiefhebber. Bij beide ploegen staan immers een aantal ex-spelers uit de Jupiler Pro League onder contract.


De Belgische competitie is één van de beste competities in Europa inzake het rekruteren van buitenlands talent. Heel wat jonge buitenlandse talenten zetten er hun eerste stappen om nadien furore te maken in grotere competities. Bij Frankfurt hebben ze twee spelers met een Belgisch verleden in de ploeg. Achteraan staat de Braziliaan Tuta te schitteren. Hij speelde één jaar op huurbasis voor KV Kortrijk, waar hij een goede indruk achterliet. De Braziliaan, gewild door Dortmund, is een sterkhouder en zijn marktwaarde bedraagt al 10 miljoen euro.

Vooraan is Daichi Kamada een topper. Hij maakte één jaar furore bij STVV en nadien brak hij helemaal door bij Frankfurt. Met 9 goals en 4 assists in 45 matchen doet hij het goed, vooral in de Europa League was hij op dreef met 5 goals in 12 matchen. Zijn marktwaarde bedraagt al 22 miljoen euro.

RANGERS MET DRIE OUDE BEKENDEN

Bij Rangers hebben ze ook een aantal oude bekenden in de rangen. Ianis Hagi, die een marktwaarde heeft van 7 miljoen euro, speelde voor KRC Genk, maar dat werd geen succes. Hij is een vaste waarde bij Rangers (27 matchen met 4 goals en 4 assists), maar hij mist de finale vanwege een zware knieblessure. Kemar Roofe was actief bij Anderlecht en speelt al een tijdje bij Rangers. Met 16 goals en 2 assists in 35 matchen doet hij het goed en hij zou net op tijd fit zijn voor de finale. Tot slot is er Fashion Sakala, ex-smaakmaker van KV Oostende. De aanvaller, met een marktwaarde van 4 miljoen euro, wist dit seizoen 12 keer te scoren en 7 assists uit te delen in 48 matchen.

LEES OOK: KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

Wie gaat de finale winnen?

Meest recent

Oosting moet puzzelen: ziekenboeg Antwerp puilt uit

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

3
3
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

76
76
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

123
123
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

39
39
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

23
23
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

142
142
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

29
29
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

53
53
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

140
140
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

49
49
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

80
80
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

436
436
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

73
73
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

106
106
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

48
48
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

133
133
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

262
262
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

115
115
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

461
461
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

109
109
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

286
286
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

186
186
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

390
390

Meer sportnieuws