Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

door
Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

De finale van de Europa League tussen Eintracht Frankfurt en Glasgow Rangers is ook interessant voor de Belgische voetballiefhebber. Bij beide ploegen staan immers een aantal ex-spelers uit de Jupiler Pro League onder contract.


De Belgische competitie is één van de beste competities in Europa inzake het rekruteren van buitenlands talent. Heel wat jonge buitenlandse talenten zetten er hun eerste stappen om nadien furore te maken in grotere competities. Bij Frankfurt hebben ze twee spelers met een Belgisch verleden in de ploeg. Achteraan staat de Braziliaan Tuta te schitteren. Hij speelde één jaar op huurbasis voor KV Kortrijk, waar hij een goede indruk achterliet. De Braziliaan, gewild door Dortmund, is een sterkhouder en zijn marktwaarde bedraagt al 10 miljoen euro.

Vooraan is Daichi Kamada een topper. Hij maakte één jaar furore bij STVV en nadien brak hij helemaal door bij Frankfurt. Met 9 goals en 4 assists in 45 matchen doet hij het goed, vooral in de Europa League was hij op dreef met 5 goals in 12 matchen. Zijn marktwaarde bedraagt al 22 miljoen euro.

RANGERS MET DRIE OUDE BEKENDEN

Bij Rangers hebben ze ook een aantal oude bekenden in de rangen. Ianis Hagi, die een marktwaarde heeft van 7 miljoen euro, speelde voor KRC Genk, maar dat werd geen succes. Hij is een vaste waarde bij Rangers (27 matchen met 4 goals en 4 assists), maar hij mist de finale vanwege een zware knieblessure. Kemar Roofe was actief bij Anderlecht en speelt al een tijdje bij Rangers. Met 16 goals en 2 assists in 35 matchen doet hij het goed en hij zou net op tijd fit zijn voor de finale. Tot slot is er Fashion Sakala, ex-smaakmaker van KV Oostende. De aanvaller, met een marktwaarde van 4 miljoen euro, wist dit seizoen 12 keer te scoren en 7 assists uit te delen in 48 matchen.

LEES OOK: Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Wie gaat de finale winnen?

Meest recent

'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

6
6
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

61
61
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

280
280
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

166
166
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

390
390
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

171
171
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

113
113
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

499
499
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

81
81
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

295
295
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

267
267
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

548
548
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

815
815
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

891
891
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

355
355
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

307
307
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

667
667
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

360
360
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

380
380
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

178
178
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

261
261
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

739
739
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

222
222

Meer sportnieuws