Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

117 stemmen
Europa League-finale is héél erg Belgisch getint

De finale van de Europa League tussen Eintracht Frankfurt en Glasgow Rangers is ook interessant voor de Belgische voetballiefhebber. Bij beide ploegen staan immers een aantal ex-spelers uit de Jupiler Pro League onder contract.


De Belgische competitie is één van de beste competities in Europa inzake het rekruteren van buitenlands talent. Heel wat jonge buitenlandse talenten zetten er hun eerste stappen om nadien furore te maken in grotere competities. Bij Frankfurt hebben ze twee spelers met een Belgisch verleden in de ploeg. Achteraan staat de Braziliaan Tuta te schitteren. Hij speelde één jaar op huurbasis voor KV Kortrijk, waar hij een goede indruk achterliet. De Braziliaan, gewild door Dortmund, is een sterkhouder en zijn marktwaarde bedraagt al 10 miljoen euro.

Vooraan is Daichi Kamada een topper. Hij maakte één jaar furore bij STVV en nadien brak hij helemaal door bij Frankfurt. Met 9 goals en 4 assists in 45 matchen doet hij het goed, vooral in de Europa League was hij op dreef met 5 goals in 12 matchen. Zijn marktwaarde bedraagt al 22 miljoen euro.

RANGERS MET DRIE OUDE BEKENDEN

Bij Rangers hebben ze ook een aantal oude bekenden in de rangen. Ianis Hagi, die een marktwaarde heeft van 7 miljoen euro, speelde voor KRC Genk, maar dat werd geen succes. Hij is een vaste waarde bij Rangers (27 matchen met 4 goals en 4 assists), maar hij mist de finale vanwege een zware knieblessure. Kemar Roofe was actief bij Anderlecht en speelt al een tijdje bij Rangers. Met 16 goals en 2 assists in 35 matchen doet hij het goed en hij zou net op tijd fit zijn voor de finale. Tot slot is er Fashion Sakala, ex-smaakmaker van KV Oostende. De aanvaller, met een marktwaarde van 4 miljoen euro, wist dit seizoen 12 keer te scoren en 7 assists uit te delen in 48 matchen.

LEES OOK: 'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Wie gaat de finale winnen?

Meest recent

Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

2
2
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

8
8
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

203
203
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

139
139
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

252
252
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

39
39
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

68
68
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

203
203
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

519
519
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

149
149
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

195
195
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

56
56
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

244
244
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

582
582
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

105
105
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

71
71
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

399
399
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

623
623
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

77
77
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

401
401
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

174
174
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

439
439
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1331
1331
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

868
868

Meer sportnieuws