Martinez zal met 5 sterkhouders moeten puzzelen

49 stemmen
Martinez zal met 5 sterkhouders moeten puzzelen

Komend weekend wordt er nog een punt gezet achter heel wat Europese competitie en daarna volgen nog de finales van de Conference League en de Champions League, maar daarna is het podium weer aan de nationale ploegen. Begin juni wordt de derde editie van de Nations League afgetrapt, waarin de Rode Duivels ingedeeld werden in een poule met Nederland, Polen en Wales.


Het wordt een bijzonder drukke interlandperiode, want op elf dagen tijd worden er maar liefst vier wedstrijden afgewerkt. De Belgen spelen eerst thuis tegen Nederland en Polen en werken daarna nog uitwedstrijden tegen Wales en opnieuw Polen af. Roberto Martinez koos daarom voor een zeer ruime selectie van 32 spelers, ondanks dat hij maar 23 spelers op het wedstrijdblad mag zetten.

Volgens Thomas Meunier is dat een goede keuze van de bondscoach, want hij voorziet al zeker met vijf sterkhouders problemen. "Eden, Romelu, Axel, Toby en ik hebben de laatste tijd weinig speelminuten gemaakt. Wij horen in principe allemaal bij de elf, twaalf, dertien basisspelers. Maar dat wil zeggen dat wij geen drie of vier wedstrijden zullen kunnen spelen", geeft de rechtsachter aan bij RTBF.

BLESSURES
Voor Meunier en Hazard waren blessures de spelbreker. Meunier hervatte vorige week wel de groepstrainingen bij Dortmund, maar zijn laatste speelminuten dateren al van februari. Hazard ging in maart dan weer onder het mes en maakte afgelopen weekend zijn rentree. Lukaku zit bij Chelsea dan weer vooral aan de bank gekluisterd, al startte hij wel in de laatste drie wedstrijden. Alderweireld heeft dan weer de afgelopen maand niet meer gespeeld omdat het seizoen in Qatar al in maart eindigde en de groepsfase van de Aziatische Champions League in april afgewerkt werd.

LEES OOK: Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

Denk je dat Martinez veel zal roteren?

Meest recent

'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

56
56
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

22
22
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

186
186
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

57
57
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

24
24
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

81
81
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

268
268
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

247
247
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

83
83
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

483
483
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

244
244
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

113
113
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

535
535
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

217
217
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

197
197
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

70
70
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

898
898
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

552
552
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

242
242
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

292
292
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

90
90
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

35
35
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

97
97

Meer sportnieuws