TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

173
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er lijken deze zomer serieuze kansen te liggen voor Vincent Kompany om Anderlecht te verlaten. De ex-Rode Duivel is nog steeds een grote kandidaat om trainer te worden van Burnley, maar dan wel op voorwaarde dat die club het behoud in de Premier League weet te verzekeren. Er duikt nu echter een tweede club op, want Kompany zou ook op het lijstje van VfL Wolfsburg staan. De club van Casteels, Bornauw, Vranckx en Lukebakio is na een tegenvallend seizoen op zoek naar een nieuwe coach.



Wie mogelijk ook het Lotto Park verlaat, is Amir Murillo. De rechtsachter kende niet zijn beste seizoen en sloot dat af door tegen Union een rode kaart te pakken. Anderlecht lijkt bereid te zijn om mee te werken aan een transfer en zou al een vraagprijs van 3 miljoen euro bepaald hebben. Dat is lager dan de 5 miljoen die ze in januari wilden, maar nog genoeg om een mooie winst te maken.

Bij Club Brugge lijkt het na de derde titel op rij een pittige transferzomer te gaan worden. Er lijken heel wat spelers te zullen vertrekken, maar er lijkt ook het nodige vers bloed bij te gaan komen. Er zouden al zeker zes nieuwe namen verwacht mogen worden: een extra centrale verdedigers, een drietal middenvelders en nog twee aanvallers.



Eén van de namen die alvast op het Brugse verlanglijstje zou staan, is die van Quinten Timber. De 20-jarige Nederlander draaide een uitstekend seizoen bij FC Utrecht, waardoor hij wel minstens 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten. De defensieve middenvelder is bovendien gegeerd, want hij zou ook in beeld zijn bij Ajax, PSV en Antwerp.

KRC Genk zal in de zomer afscheid moeten nemen van een aantal sterkhouders, maar niet iedereen zal vertrekken. Zo kondigt Carlos Cuesta aan dat zijn werk in Limburg nog niet af is. De Colombiaanse verdediger genoot de voorbije maanden al belangstelling, maar zal in de zomer nog blijven. Zijn landgenoot Jhon Lucumi vertrekt wel en Genk hoopt nog 8 à 10 miljoen euro te kunnen vangen.



Daarnaast lijkt Genk ook nog één van zijn grootste talenten te gaan verliezen. De 18-jarige Sekou Diawara maakte dit seizoen furore bij de U21 en leek op termijn voorbestemd te zijn voor de A-kern, maar de spits zou aandringen op een transfer. Stade Reims heeft alvast zijn zinnen gezet op de jeugdinternational en zou al vergevorderde onderhandelingen met Genk voeren.

In zijn zoektocht naar versterking denkt Antwerp dus ook aan Timber, maar Marc Overmars speurt ook elders. Zo zou de Great Old ook zijn oog laten vallen hebben op Frederic Ananou, een 24-jarige rechtsachter die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Paderborn. Op de Bosuil zou hij de opvolger van Aurelio Buta kunnen worden, al liggen nog een aantal buitenlandse teams op de loer.



KV Oostende maakt ook werk van een eerste aanwinst. De kustploeg zou concrete belangstelling tonen voor Isaac Nuhu. De 20-jarige aanvaller van AS Eupen werd de voorbije maanden al gelinkt aan Club Brugge en Genk, maar daarvoor lijkt hij nog niet klaar te zijn. De Ghanees kan dus mogelijk eerst een tussenstop in de Diaz Arena maken.

Zulte Waregem heeft de trainersknoop voor volgend seizoen doorgehakt, want overal wordt Mbaye Leye aangekondigd als nieuwe trainer. Dat betekent dat er afscheid genomen wordt van Timmy Simons en Davy De fauw, die club verlaten. Simons wil hoofdtrainer zijn of assistent bij een topclub, terwijl De fauw een aanbod om sportief manager te worden naast zich neer zou leggen.



BUITENLAND

Rode Duivel Dodi Lukebakio moet op zoek naar een nieuwe club. De aanvaller speelde dit seizoen op huurbasis bij VfL Wolfsburg, maar kon daar niet overtuigen. De club besliste dan ook om zijn aankoopoptie niet te lichten. Daardoor keert hij in principe terug naar Hertha BSC, maar dat is nog niet zeker van het behoud en het is nog maar de vraag of hij daar een toekomst heeft.

Intussen is het ook uitkijken of Cyriel Dessers bij Feyenoord zal blijven. De Nederlanders willen hem graag houden, maar de afkoopsom van 4 miljoen euro blijft een moeilijke zaak en er is interesse van buitenlandse clubs. Intussen beweegt er wel veel rond de andere aanvallers in Rotterdam. Concurrent Bryan Linssen lijkt op weg naar het Japanse Urawa Red Diamonds, maar er is al een vervanger op komst. Danilo zou namelijk transfervrij overgenomen worden van aarsrivaal Ajax.



Binnen enkele dagen komt er ook duidelijkheid over de toekomst van Kylian Mbappé. Volgens de laatste berichten wil de aanvaller met zowel Paris Saint-Germain als met Real Madrid tot een akkoord komen vooraleer zijn keuze te maken. Met de Koninklijke zou dat akkoord er zowat zijn, terwijl er de komende dagen nog gesprekken met PSG gepland staan. Mbappé vroeg volgens Joan Laporta een netto jaarloon van maar liefst 50 miljoen euro. Dat cijfer wordt door de entourage van de Fransman wel ontkend en volgens hen waren er nooit gesprekken met FC Barcelona.

LEES OOK: Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

0
0
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

37
37
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

21
21
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

36
36
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

254
254
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

226
226
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

287
287
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

179
179
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

190
190
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

99
99
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

76
76
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

208
208
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

39
39
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

295
295
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

225
225
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

551
551
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

887
887
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

66
66
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

215
215
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

592
592
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

119
119
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

525
525
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

358
358
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

905
905
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

411
411

Meer sportnieuws