TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er lijken deze zomer serieuze kansen te liggen voor Vincent Kompany om Anderlecht te verlaten. De ex-Rode Duivel is nog steeds een grote kandidaat om trainer te worden van Burnley, maar dan wel op voorwaarde dat die club het behoud in de Premier League weet te verzekeren. Er duikt nu echter een tweede club op, want Kompany zou ook op het lijstje van VfL Wolfsburg staan. De club van Casteels, Bornauw, Vranckx en Lukebakio is na een tegenvallend seizoen op zoek naar een nieuwe coach.



Wie mogelijk ook het Lotto Park verlaat, is Amir Murillo. De rechtsachter kende niet zijn beste seizoen en sloot dat af door tegen Union een rode kaart te pakken. Anderlecht lijkt bereid te zijn om mee te werken aan een transfer en zou al een vraagprijs van 3 miljoen euro bepaald hebben. Dat is lager dan de 5 miljoen die ze in januari wilden, maar nog genoeg om een mooie winst te maken.

Bij Club Brugge lijkt het na de derde titel op rij een pittige transferzomer te gaan worden. Er lijken heel wat spelers te zullen vertrekken, maar er lijkt ook het nodige vers bloed bij te gaan komen. Er zouden al zeker zes nieuwe namen verwacht mogen worden: een extra centrale verdedigers, een drietal middenvelders en nog twee aanvallers.



Eén van de namen die alvast op het Brugse verlanglijstje zou staan, is die van Quinten Timber. De 20-jarige Nederlander draaide een uitstekend seizoen bij FC Utrecht, waardoor hij wel minstens 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten. De defensieve middenvelder is bovendien gegeerd, want hij zou ook in beeld zijn bij Ajax, PSV en Antwerp.

KRC Genk zal in de zomer afscheid moeten nemen van een aantal sterkhouders, maar niet iedereen zal vertrekken. Zo kondigt Carlos Cuesta aan dat zijn werk in Limburg nog niet af is. De Colombiaanse verdediger genoot de voorbije maanden al belangstelling, maar zal in de zomer nog blijven. Zijn landgenoot Jhon Lucumi vertrekt wel en Genk hoopt nog 8 à 10 miljoen euro te kunnen vangen.



Daarnaast lijkt Genk ook nog één van zijn grootste talenten te gaan verliezen. De 18-jarige Sekou Diawara maakte dit seizoen furore bij de U21 en leek op termijn voorbestemd te zijn voor de A-kern, maar de spits zou aandringen op een transfer. Stade Reims heeft alvast zijn zinnen gezet op de jeugdinternational en zou al vergevorderde onderhandelingen met Genk voeren.

In zijn zoektocht naar versterking denkt Antwerp dus ook aan Timber, maar Marc Overmars speurt ook elders. Zo zou de Great Old ook zijn oog laten vallen hebben op Frederic Ananou, een 24-jarige rechtsachter die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Paderborn. Op de Bosuil zou hij de opvolger van Aurelio Buta kunnen worden, al liggen nog een aantal buitenlandse teams op de loer.



KV Oostende maakt ook werk van een eerste aanwinst. De kustploeg zou concrete belangstelling tonen voor Isaac Nuhu. De 20-jarige aanvaller van AS Eupen werd de voorbije maanden al gelinkt aan Club Brugge en Genk, maar daarvoor lijkt hij nog niet klaar te zijn. De Ghanees kan dus mogelijk eerst een tussenstop in de Diaz Arena maken.

Zulte Waregem heeft de trainersknoop voor volgend seizoen doorgehakt, want overal wordt Mbaye Leye aangekondigd als nieuwe trainer. Dat betekent dat er afscheid genomen wordt van Timmy Simons en Davy De fauw, die club verlaten. Simons wil hoofdtrainer zijn of assistent bij een topclub, terwijl De fauw een aanbod om sportief manager te worden naast zich neer zou leggen.



BUITENLAND

Rode Duivel Dodi Lukebakio moet op zoek naar een nieuwe club. De aanvaller speelde dit seizoen op huurbasis bij VfL Wolfsburg, maar kon daar niet overtuigen. De club besliste dan ook om zijn aankoopoptie niet te lichten. Daardoor keert hij in principe terug naar Hertha BSC, maar dat is nog niet zeker van het behoud en het is nog maar de vraag of hij daar een toekomst heeft.

Intussen is het ook uitkijken of Cyriel Dessers bij Feyenoord zal blijven. De Nederlanders willen hem graag houden, maar de afkoopsom van 4 miljoen euro blijft een moeilijke zaak en er is interesse van buitenlandse clubs. Intussen beweegt er wel veel rond de andere aanvallers in Rotterdam. Concurrent Bryan Linssen lijkt op weg naar het Japanse Urawa Red Diamonds, maar er is al een vervanger op komst. Danilo zou namelijk transfervrij overgenomen worden van aarsrivaal Ajax.



Binnen enkele dagen komt er ook duidelijkheid over de toekomst van Kylian Mbappé. Volgens de laatste berichten wil de aanvaller met zowel Paris Saint-Germain als met Real Madrid tot een akkoord komen vooraleer zijn keuze te maken. Met de Koninklijke zou dat akkoord er zowat zijn, terwijl er de komende dagen nog gesprekken met PSG gepland staan. Mbappé vroeg volgens Joan Laporta een netto jaarloon van maar liefst 50 miljoen euro. Dat cijfer wordt door de entourage van de Fransman wel ontkend en volgens hen waren er nooit gesprekken met FC Barcelona.

LEES OOK: Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

24
24
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

12
12
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

129
129
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

236
236
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

68
68
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

186
186
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

69
69
Eerste grote titelclash in JPL: "Dan zijn zíj́ de kampioen"

Zondagavond is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

440
440
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

190
190
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

355
355
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

65
65
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

174
174
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

94
94
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

197
197
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

60
60
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

45
45
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

201
201
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

71
71
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

62
62
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

165
165
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

179
179
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

56
56
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

343
343
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

245
245

Meer sportnieuws