TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er lijken deze zomer serieuze kansen te liggen voor Vincent Kompany om Anderlecht te verlaten. De ex-Rode Duivel is nog steeds een grote kandidaat om trainer te worden van Burnley, maar dan wel op voorwaarde dat die club het behoud in de Premier League weet te verzekeren. Er duikt nu echter een tweede club op, want Kompany zou ook op het lijstje van VfL Wolfsburg staan. De club van Casteels, Bornauw, Vranckx en Lukebakio is na een tegenvallend seizoen op zoek naar een nieuwe coach.



Wie mogelijk ook het Lotto Park verlaat, is Amir Murillo. De rechtsachter kende niet zijn beste seizoen en sloot dat af door tegen Union een rode kaart te pakken. Anderlecht lijkt bereid te zijn om mee te werken aan een transfer en zou al een vraagprijs van 3 miljoen euro bepaald hebben. Dat is lager dan de 5 miljoen die ze in januari wilden, maar nog genoeg om een mooie winst te maken.

Bij Club Brugge lijkt het na de derde titel op rij een pittige transferzomer te gaan worden. Er lijken heel wat spelers te zullen vertrekken, maar er lijkt ook het nodige vers bloed bij te gaan komen. Er zouden al zeker zes nieuwe namen verwacht mogen worden: een extra centrale verdedigers, een drietal middenvelders en nog twee aanvallers.



Eén van de namen die alvast op het Brugse verlanglijstje zou staan, is die van Quinten Timber. De 20-jarige Nederlander draaide een uitstekend seizoen bij FC Utrecht, waardoor hij wel minstens 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten. De defensieve middenvelder is bovendien gegeerd, want hij zou ook in beeld zijn bij Ajax, PSV en Antwerp.

KRC Genk zal in de zomer afscheid moeten nemen van een aantal sterkhouders, maar niet iedereen zal vertrekken. Zo kondigt Carlos Cuesta aan dat zijn werk in Limburg nog niet af is. De Colombiaanse verdediger genoot de voorbije maanden al belangstelling, maar zal in de zomer nog blijven. Zijn landgenoot Jhon Lucumi vertrekt wel en Genk hoopt nog 8 à 10 miljoen euro te kunnen vangen.



Daarnaast lijkt Genk ook nog één van zijn grootste talenten te gaan verliezen. De 18-jarige Sekou Diawara maakte dit seizoen furore bij de U21 en leek op termijn voorbestemd te zijn voor de A-kern, maar de spits zou aandringen op een transfer. Stade Reims heeft alvast zijn zinnen gezet op de jeugdinternational en zou al vergevorderde onderhandelingen met Genk voeren.

In zijn zoektocht naar versterking denkt Antwerp dus ook aan Timber, maar Marc Overmars speurt ook elders. Zo zou de Great Old ook zijn oog laten vallen hebben op Frederic Ananou, een 24-jarige rechtsachter die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Paderborn. Op de Bosuil zou hij de opvolger van Aurelio Buta kunnen worden, al liggen nog een aantal buitenlandse teams op de loer.



KV Oostende maakt ook werk van een eerste aanwinst. De kustploeg zou concrete belangstelling tonen voor Isaac Nuhu. De 20-jarige aanvaller van AS Eupen werd de voorbije maanden al gelinkt aan Club Brugge en Genk, maar daarvoor lijkt hij nog niet klaar te zijn. De Ghanees kan dus mogelijk eerst een tussenstop in de Diaz Arena maken.

Zulte Waregem heeft de trainersknoop voor volgend seizoen doorgehakt, want overal wordt Mbaye Leye aangekondigd als nieuwe trainer. Dat betekent dat er afscheid genomen wordt van Timmy Simons en Davy De fauw, die club verlaten. Simons wil hoofdtrainer zijn of assistent bij een topclub, terwijl De fauw een aanbod om sportief manager te worden naast zich neer zou leggen.



BUITENLAND

Rode Duivel Dodi Lukebakio moet op zoek naar een nieuwe club. De aanvaller speelde dit seizoen op huurbasis bij VfL Wolfsburg, maar kon daar niet overtuigen. De club besliste dan ook om zijn aankoopoptie niet te lichten. Daardoor keert hij in principe terug naar Hertha BSC, maar dat is nog niet zeker van het behoud en het is nog maar de vraag of hij daar een toekomst heeft.

Intussen is het ook uitkijken of Cyriel Dessers bij Feyenoord zal blijven. De Nederlanders willen hem graag houden, maar de afkoopsom van 4 miljoen euro blijft een moeilijke zaak en er is interesse van buitenlandse clubs. Intussen beweegt er wel veel rond de andere aanvallers in Rotterdam. Concurrent Bryan Linssen lijkt op weg naar het Japanse Urawa Red Diamonds, maar er is al een vervanger op komst. Danilo zou namelijk transfervrij overgenomen worden van aarsrivaal Ajax.



Binnen enkele dagen komt er ook duidelijkheid over de toekomst van Kylian Mbappé. Volgens de laatste berichten wil de aanvaller met zowel Paris Saint-Germain als met Real Madrid tot een akkoord komen vooraleer zijn keuze te maken. Met de Koninklijke zou dat akkoord er zowat zijn, terwijl er de komende dagen nog gesprekken met PSG gepland staan. Mbappé vroeg volgens Joan Laporta een netto jaarloon van maar liefst 50 miljoen euro. Dat cijfer wordt door de entourage van de Fransman wel ontkend en volgens hen waren er nooit gesprekken met FC Barcelona.

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

25
25
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

64
64
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

47
47
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

48
48
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

81
81
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

184
184
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

56
56
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

135
135
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

41
41
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

293
293
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

140
140
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

121
121
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

129
129
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

42
42
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

423
423
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

188
188
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

91
91
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

356
356
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

752
752
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

152
152

Meer sportnieuws