TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er lijken deze zomer serieuze kansen te liggen voor Vincent Kompany om Anderlecht te verlaten. De ex-Rode Duivel is nog steeds een grote kandidaat om trainer te worden van Burnley, maar dan wel op voorwaarde dat die club het behoud in de Premier League weet te verzekeren. Er duikt nu echter een tweede club op, want Kompany zou ook op het lijstje van VfL Wolfsburg staan. De club van Casteels, Bornauw, Vranckx en Lukebakio is na een tegenvallend seizoen op zoek naar een nieuwe coach.



Wie mogelijk ook het Lotto Park verlaat, is Amir Murillo. De rechtsachter kende niet zijn beste seizoen en sloot dat af door tegen Union een rode kaart te pakken. Anderlecht lijkt bereid te zijn om mee te werken aan een transfer en zou al een vraagprijs van 3 miljoen euro bepaald hebben. Dat is lager dan de 5 miljoen die ze in januari wilden, maar nog genoeg om een mooie winst te maken.

Bij Club Brugge lijkt het na de derde titel op rij een pittige transferzomer te gaan worden. Er lijken heel wat spelers te zullen vertrekken, maar er lijkt ook het nodige vers bloed bij te gaan komen. Er zouden al zeker zes nieuwe namen verwacht mogen worden: een extra centrale verdedigers, een drietal middenvelders en nog twee aanvallers.



Eén van de namen die alvast op het Brugse verlanglijstje zou staan, is die van Quinten Timber. De 20-jarige Nederlander draaide een uitstekend seizoen bij FC Utrecht, waardoor hij wel minstens 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten. De defensieve middenvelder is bovendien gegeerd, want hij zou ook in beeld zijn bij Ajax, PSV en Antwerp.

KRC Genk zal in de zomer afscheid moeten nemen van een aantal sterkhouders, maar niet iedereen zal vertrekken. Zo kondigt Carlos Cuesta aan dat zijn werk in Limburg nog niet af is. De Colombiaanse verdediger genoot de voorbije maanden al belangstelling, maar zal in de zomer nog blijven. Zijn landgenoot Jhon Lucumi vertrekt wel en Genk hoopt nog 8 à 10 miljoen euro te kunnen vangen.



Daarnaast lijkt Genk ook nog één van zijn grootste talenten te gaan verliezen. De 18-jarige Sekou Diawara maakte dit seizoen furore bij de U21 en leek op termijn voorbestemd te zijn voor de A-kern, maar de spits zou aandringen op een transfer. Stade Reims heeft alvast zijn zinnen gezet op de jeugdinternational en zou al vergevorderde onderhandelingen met Genk voeren.

In zijn zoektocht naar versterking denkt Antwerp dus ook aan Timber, maar Marc Overmars speurt ook elders. Zo zou de Great Old ook zijn oog laten vallen hebben op Frederic Ananou, een 24-jarige rechtsachter die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Paderborn. Op de Bosuil zou hij de opvolger van Aurelio Buta kunnen worden, al liggen nog een aantal buitenlandse teams op de loer.



KV Oostende maakt ook werk van een eerste aanwinst. De kustploeg zou concrete belangstelling tonen voor Isaac Nuhu. De 20-jarige aanvaller van AS Eupen werd de voorbije maanden al gelinkt aan Club Brugge en Genk, maar daarvoor lijkt hij nog niet klaar te zijn. De Ghanees kan dus mogelijk eerst een tussenstop in de Diaz Arena maken.

Zulte Waregem heeft de trainersknoop voor volgend seizoen doorgehakt, want overal wordt Mbaye Leye aangekondigd als nieuwe trainer. Dat betekent dat er afscheid genomen wordt van Timmy Simons en Davy De fauw, die club verlaten. Simons wil hoofdtrainer zijn of assistent bij een topclub, terwijl De fauw een aanbod om sportief manager te worden naast zich neer zou leggen.



BUITENLAND

Rode Duivel Dodi Lukebakio moet op zoek naar een nieuwe club. De aanvaller speelde dit seizoen op huurbasis bij VfL Wolfsburg, maar kon daar niet overtuigen. De club besliste dan ook om zijn aankoopoptie niet te lichten. Daardoor keert hij in principe terug naar Hertha BSC, maar dat is nog niet zeker van het behoud en het is nog maar de vraag of hij daar een toekomst heeft.

Intussen is het ook uitkijken of Cyriel Dessers bij Feyenoord zal blijven. De Nederlanders willen hem graag houden, maar de afkoopsom van 4 miljoen euro blijft een moeilijke zaak en er is interesse van buitenlandse clubs. Intussen beweegt er wel veel rond de andere aanvallers in Rotterdam. Concurrent Bryan Linssen lijkt op weg naar het Japanse Urawa Red Diamonds, maar er is al een vervanger op komst. Danilo zou namelijk transfervrij overgenomen worden van aarsrivaal Ajax.



Binnen enkele dagen komt er ook duidelijkheid over de toekomst van Kylian Mbappé. Volgens de laatste berichten wil de aanvaller met zowel Paris Saint-Germain als met Real Madrid tot een akkoord komen vooraleer zijn keuze te maken. Met de Koninklijke zou dat akkoord er zowat zijn, terwijl er de komende dagen nog gesprekken met PSG gepland staan. Mbappé vroeg volgens Joan Laporta een netto jaarloon van maar liefst 50 miljoen euro. Dat cijfer wordt door de entourage van de Fransman wel ontkend en volgens hen waren er nooit gesprekken met FC Barcelona.

LEES OOK: Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

47
47
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

126
126
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

178
178
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

236
236
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

270
270
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

120
120
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

116
116
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

94
94
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

123
123
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

73
73
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

231
231
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

29
29
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

514
514
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

66
66
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

108
108
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

191
191
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

330
330
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

95
95
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

105
105
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

296
296
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

531
531
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

174
174
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

126
126
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

590
590
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

149
149

Meer sportnieuws