TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe optie voor Kompany, Club haalt uit'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Er lijken deze zomer serieuze kansen te liggen voor Vincent Kompany om Anderlecht te verlaten. De ex-Rode Duivel is nog steeds een grote kandidaat om trainer te worden van Burnley, maar dan wel op voorwaarde dat die club het behoud in de Premier League weet te verzekeren. Er duikt nu echter een tweede club op, want Kompany zou ook op het lijstje van VfL Wolfsburg staan. De club van Casteels, Bornauw, Vranckx en Lukebakio is na een tegenvallend seizoen op zoek naar een nieuwe coach.



Wie mogelijk ook het Lotto Park verlaat, is Amir Murillo. De rechtsachter kende niet zijn beste seizoen en sloot dat af door tegen Union een rode kaart te pakken. Anderlecht lijkt bereid te zijn om mee te werken aan een transfer en zou al een vraagprijs van 3 miljoen euro bepaald hebben. Dat is lager dan de 5 miljoen die ze in januari wilden, maar nog genoeg om een mooie winst te maken.

Bij Club Brugge lijkt het na de derde titel op rij een pittige transferzomer te gaan worden. Er lijken heel wat spelers te zullen vertrekken, maar er lijkt ook het nodige vers bloed bij te gaan komen. Er zouden al zeker zes nieuwe namen verwacht mogen worden: een extra centrale verdedigers, een drietal middenvelders en nog twee aanvallers.



Eén van de namen die alvast op het Brugse verlanglijstje zou staan, is die van Quinten Timber. De 20-jarige Nederlander draaide een uitstekend seizoen bij FC Utrecht, waardoor hij wel minstens 5 miljoen euro zou moeten gaan kosten. De defensieve middenvelder is bovendien gegeerd, want hij zou ook in beeld zijn bij Ajax, PSV en Antwerp.

KRC Genk zal in de zomer afscheid moeten nemen van een aantal sterkhouders, maar niet iedereen zal vertrekken. Zo kondigt Carlos Cuesta aan dat zijn werk in Limburg nog niet af is. De Colombiaanse verdediger genoot de voorbije maanden al belangstelling, maar zal in de zomer nog blijven. Zijn landgenoot Jhon Lucumi vertrekt wel en Genk hoopt nog 8 à 10 miljoen euro te kunnen vangen.



Daarnaast lijkt Genk ook nog één van zijn grootste talenten te gaan verliezen. De 18-jarige Sekou Diawara maakte dit seizoen furore bij de U21 en leek op termijn voorbestemd te zijn voor de A-kern, maar de spits zou aandringen op een transfer. Stade Reims heeft alvast zijn zinnen gezet op de jeugdinternational en zou al vergevorderde onderhandelingen met Genk voeren.

In zijn zoektocht naar versterking denkt Antwerp dus ook aan Timber, maar Marc Overmars speurt ook elders. Zo zou de Great Old ook zijn oog laten vallen hebben op Frederic Ananou, een 24-jarige rechtsachter die einde contract is bij de Duitse tweedeklasser Paderborn. Op de Bosuil zou hij de opvolger van Aurelio Buta kunnen worden, al liggen nog een aantal buitenlandse teams op de loer.



KV Oostende maakt ook werk van een eerste aanwinst. De kustploeg zou concrete belangstelling tonen voor Isaac Nuhu. De 20-jarige aanvaller van AS Eupen werd de voorbije maanden al gelinkt aan Club Brugge en Genk, maar daarvoor lijkt hij nog niet klaar te zijn. De Ghanees kan dus mogelijk eerst een tussenstop in de Diaz Arena maken.

Zulte Waregem heeft de trainersknoop voor volgend seizoen doorgehakt, want overal wordt Mbaye Leye aangekondigd als nieuwe trainer. Dat betekent dat er afscheid genomen wordt van Timmy Simons en Davy De fauw, die club verlaten. Simons wil hoofdtrainer zijn of assistent bij een topclub, terwijl De fauw een aanbod om sportief manager te worden naast zich neer zou leggen.



BUITENLAND

Rode Duivel Dodi Lukebakio moet op zoek naar een nieuwe club. De aanvaller speelde dit seizoen op huurbasis bij VfL Wolfsburg, maar kon daar niet overtuigen. De club besliste dan ook om zijn aankoopoptie niet te lichten. Daardoor keert hij in principe terug naar Hertha BSC, maar dat is nog niet zeker van het behoud en het is nog maar de vraag of hij daar een toekomst heeft.

Intussen is het ook uitkijken of Cyriel Dessers bij Feyenoord zal blijven. De Nederlanders willen hem graag houden, maar de afkoopsom van 4 miljoen euro blijft een moeilijke zaak en er is interesse van buitenlandse clubs. Intussen beweegt er wel veel rond de andere aanvallers in Rotterdam. Concurrent Bryan Linssen lijkt op weg naar het Japanse Urawa Red Diamonds, maar er is al een vervanger op komst. Danilo zou namelijk transfervrij overgenomen worden van aarsrivaal Ajax.



Binnen enkele dagen komt er ook duidelijkheid over de toekomst van Kylian Mbappé. Volgens de laatste berichten wil de aanvaller met zowel Paris Saint-Germain als met Real Madrid tot een akkoord komen vooraleer zijn keuze te maken. Met de Koninklijke zou dat akkoord er zowat zijn, terwijl er de komende dagen nog gesprekken met PSG gepland staan. Mbappé vroeg volgens Joan Laporta een netto jaarloon van maar liefst 50 miljoen euro. Dat cijfer wordt door de entourage van de Fransman wel ontkend en volgens hen waren er nooit gesprekken met FC Barcelona.

LEES OOK: 'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Is Kompany al klaar voor het buitenland?

Meest recent

RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

3
3
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

6
6
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

39
39
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

117
117
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

126
126
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

72
72
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

18
18
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

290
290
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

62
62
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

177
177
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

79
79
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

67
67
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

61
61
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

97
97
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

84
84
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

155
155
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

159
159
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

87
87
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

258
258
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

75
75
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

89
89
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

559
559
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

182
182
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

106
106
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

555
555

Meer sportnieuws