RWDM en Seraing riskeren loodzware straf voor barrage-incidenten

door
RWDM en Seraing riskeren loodzware straf voor barrage-incidenten

RFC Seraing zal ook volgend jaar in 1A voetballen. De Luikenaars dwongen hun verlengd verblijf af na winst in de barrageduels tegen RWDM. Seraing had genoeg aan één goal van Georges Mikautadze om op het hoogste niveau te blijven.


Dat gebeurde wel niet zonder slag of stoot. En dat mag u letterlijk nemen. Zo braken er na de terugwedstrijd in het Stade du Pairay gevechten uit. Een groep Seraing-fans was het veld opgelopen om te feesten, maar er waren er ook die de bezoekende supporters opzochten om ze te provoceren. Enkele RWDM-fans lieten het daar niet bij en het kwam tot schermutselingen. Ook tijdens de match waren er al ongeregeldheden met voorwerpen en pyrotechnisch materiaal. Die kunnen beide clubs nu duur te staan komen.

Het Laatste Nieuws weet namelijk dat het dossier voor het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal verschenen is. RWDM hangt mogelijk vijf duels zonder publiek - twee voorwaardelijk - boven het hoofd. Seraing kijkt dan weer aan tegen drie partijen zonder fans, waarvan ook al twee voorwaardelijk. Beide clubs moeten mogelijk ook 5000 euro ophoesten voor de incidenten.

TUMULTUEUS JAAR

Het was een tumultueus jaar voor het Belgische voetbal. In 1A waren er om de haverklap incidenten met fans die zich misdroegen. Hét dieptepunt kwam er misschien wel tijdens de Antwerpse derby. Een fan van Beerschot liep toen het veld op om vervolgens een vuurpijl in het vak met Antwerp-supporters te gooien. De fan in kwestie werd toen aangehouden. Hij was bovendien niet aan zijn proefstuk toe. Hij had eerder al eens een Antwerp-supporter zwaar toegetakeld.

LEES OOK: Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

Terechte straffen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

44
44
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

31
31
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

15
15
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

14
14
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

13
13
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

98
98
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

48
48
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

73
73
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

118
118
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

98
98
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

362
362
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

144
144
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

83
83
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

107
107
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

42
42
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

208
208
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

248
248
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

135
135
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

84
84
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

338
338
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

84
84
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

121
121

Meer sportnieuws