RWDM en Seraing riskeren loodzware straf voor barrage-incidenten

door
RWDM en Seraing riskeren loodzware straf voor barrage-incidenten

RFC Seraing zal ook volgend jaar in 1A voetballen. De Luikenaars dwongen hun verlengd verblijf af na winst in de barrageduels tegen RWDM. Seraing had genoeg aan één goal van Georges Mikautadze om op het hoogste niveau te blijven.


Dat gebeurde wel niet zonder slag of stoot. En dat mag u letterlijk nemen. Zo braken er na de terugwedstrijd in het Stade du Pairay gevechten uit. Een groep Seraing-fans was het veld opgelopen om te feesten, maar er waren er ook die de bezoekende supporters opzochten om ze te provoceren. Enkele RWDM-fans lieten het daar niet bij en het kwam tot schermutselingen. Ook tijdens de match waren er al ongeregeldheden met voorwerpen en pyrotechnisch materiaal. Die kunnen beide clubs nu duur te staan komen.

Het Laatste Nieuws weet namelijk dat het dossier voor het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal verschenen is. RWDM hangt mogelijk vijf duels zonder publiek - twee voorwaardelijk - boven het hoofd. Seraing kijkt dan weer aan tegen drie partijen zonder fans, waarvan ook al twee voorwaardelijk. Beide clubs moeten mogelijk ook 5000 euro ophoesten voor de incidenten.

TUMULTUEUS JAAR

Het was een tumultueus jaar voor het Belgische voetbal. In 1A waren er om de haverklap incidenten met fans die zich misdroegen. Hét dieptepunt kwam er misschien wel tijdens de Antwerpse derby. Een fan van Beerschot liep toen het veld op om vervolgens een vuurpijl in het vak met Antwerp-supporters te gooien. De fan in kwestie werd toen aangehouden. Hij was bovendien niet aan zijn proefstuk toe. Hij had eerder al eens een Antwerp-supporter zwaar toegetakeld.

LEES OOK: Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Terechte straffen?

Meest recent

Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

12
12
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

30
30
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

55
55
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

98
98
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

49
49
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

355
355
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

99
99
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

193
193
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

183
183
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

305
305
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

336
336
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

73
73
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

34
34
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

752
752
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

382
382
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

556
556
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

149
149
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

550
550
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1236
1236
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

347
347
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

755
755
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

358
358

Meer sportnieuws