Anderlecht kan hopen op meer dan 20 miljoen euro

471 stemmen
Anderlecht kan hopen op meer dan 20 miljoen euro

Bij RSC Anderlecht hopen ze zich komend seizoen te plaatsen voor de groepsfase van de Conference League. Dat zou RSCA extra geld opleveren. Daarnaast kan Peter Verbeke nog wat extra geld vinden bij de verkoop van enkele spelers.


We beginnen bij de overbodige spelers. Adrien Trebel, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka keren terug en Anderlecht moet niet hopen dat ze veel geld gaan opleveren. Trebel (Lausanne-Sports) en Bundu (Aarhus) speelden veel bij hun huurclub, maar indrukwekkend was het niet en Trebel verdient een monsterloon. Een nieuwe uitleenbeurt lijkt voor hen nog maar eens een goede optie te zijn. Nkaka kwam amper aan de bak bij Waasland-Beveren.

Michel Vlap (FC Twente), Timon Wellenreuther (Willem II), Elias Cobbaut (Parma) en Mohammed Dauda (Cartagena) deden het wel goed. Hun totale marktwaarde bedraagt 7 miljoen euro. Vooral Cobbaut (3 miljoen euro) zou nog een aardige duit kunnen opleveren, Twente wil Vlap houden en Dauda is na een goed seizoen in Spanje ook zeer gewild. Voor Wellenreuther zullen er geen topclubs in de rij staan en de kleinere Nederlandse clubs hebben geen grote budgetten.  De overbodige spelers zouden Anderlecht dus mogelijk nog een 5-6 miljoen euro kunnen opleveren, maar ook de spelers in de huidige kern zijn nog wel wat waard.



Michael Murillo zou voor 3-5 miljoen euro mogen vertrekken, Josh Cullen kan mogelijk tussen de 5 en 7,5 miljoen euro (als er een Premier League-club doorduwt) opleveren en Francis Amuzu is een interessant profiel. Bovendien is het Neerpede-label ook altijd goed voor extra geld. Amuzu levert mogelijk ook meer op dan 5 miljoen euro. In het beste geval haalt Anderlecht via deze drie spelers 15 miljoen euro op. Dan is er ook nog het dossier van Hendrik Van Crombrugge, maar die wordt elke mercato aan clubs gelinkt en nooit was er iets concreet. Als hij vertrekt zal dat ook sowieso voor minstens 5 miljoen euro moeten zijn.

RSCA kan dus het nodige geld opstrijken, zonder dat het daarbij zijn topspelers (buiten Van Crombrugge) zou verliezen. Jongens als Murillo, Cullen en Amuzu zijn spelers die wel hun waarde hebben in de kern, maar ze zijn zeker niet onmisbaar.

LEES OOK: Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Zal RSCA genoeg geld vangen voor versterkingen?

Meest recent

Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

6
6
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

25
25
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

18
18
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

38
38
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

36
36
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

44
44
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

62
62
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

99
99
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

270
270
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

72
72
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

168
168
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

135
135
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

76
76
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

444
444
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

386
386
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

118
118
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

378
378
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

292
292
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

276
276
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

517
517
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

202
202
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

95
95
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

241
241
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

81
81

Meer sportnieuws