Anderlecht kan hopen op meer dan 20 miljoen euro

471 stemmen
Anderlecht kan hopen op meer dan 20 miljoen euro

Bij RSC Anderlecht hopen ze zich komend seizoen te plaatsen voor de groepsfase van de Conference League. Dat zou RSCA extra geld opleveren. Daarnaast kan Peter Verbeke nog wat extra geld vinden bij de verkoop van enkele spelers.


We beginnen bij de overbodige spelers. Adrien Trebel, Mustapha Bundu en Aristote Nkaka keren terug en Anderlecht moet niet hopen dat ze veel geld gaan opleveren. Trebel (Lausanne-Sports) en Bundu (Aarhus) speelden veel bij hun huurclub, maar indrukwekkend was het niet en Trebel verdient een monsterloon. Een nieuwe uitleenbeurt lijkt voor hen nog maar eens een goede optie te zijn. Nkaka kwam amper aan de bak bij Waasland-Beveren.

Michel Vlap (FC Twente), Timon Wellenreuther (Willem II), Elias Cobbaut (Parma) en Mohammed Dauda (Cartagena) deden het wel goed. Hun totale marktwaarde bedraagt 7 miljoen euro. Vooral Cobbaut (3 miljoen euro) zou nog een aardige duit kunnen opleveren, Twente wil Vlap houden en Dauda is na een goed seizoen in Spanje ook zeer gewild. Voor Wellenreuther zullen er geen topclubs in de rij staan en de kleinere Nederlandse clubs hebben geen grote budgetten.  De overbodige spelers zouden Anderlecht dus mogelijk nog een 5-6 miljoen euro kunnen opleveren, maar ook de spelers in de huidige kern zijn nog wel wat waard.



Michael Murillo zou voor 3-5 miljoen euro mogen vertrekken, Josh Cullen kan mogelijk tussen de 5 en 7,5 miljoen euro (als er een Premier League-club doorduwt) opleveren en Francis Amuzu is een interessant profiel. Bovendien is het Neerpede-label ook altijd goed voor extra geld. Amuzu levert mogelijk ook meer op dan 5 miljoen euro. In het beste geval haalt Anderlecht via deze drie spelers 15 miljoen euro op. Dan is er ook nog het dossier van Hendrik Van Crombrugge, maar die wordt elke mercato aan clubs gelinkt en nooit was er iets concreet. Als hij vertrekt zal dat ook sowieso voor minstens 5 miljoen euro moeten zijn.

RSCA kan dus het nodige geld opstrijken, zonder dat het daarbij zijn topspelers (buiten Van Crombrugge) zou verliezen. Jongens als Murillo, Cullen en Amuzu zijn spelers die wel hun waarde hebben in de kern, maar ze zijn zeker niet onmisbaar.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Zal RSCA genoeg geld vangen voor versterkingen?

Meest recent

'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

1
1
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

68
68
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

45
45
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

39
39
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

445
445
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

51
51
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

89
89
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

130
130
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

717
717
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

55
55
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

482
482
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

344
344
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

705
705
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

684
684
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

120
120
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

408
408
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

701
701
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

346
346
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

190
190
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

204
204
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

895
895
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

137
137
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

514
514

Meer sportnieuws