'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

door
'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

Club Brugge mag opnieuw feestvieren. Blauw-Zwart won op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-offs op het veld van Antwerp en verzekerde zich zo van een derde landstitel op rij. Financieel legt dat de kampioen allesbehalve windeieren, zo blijkt.


Club mag volgend seizoen namelijk opnieuw de Champions League in. Dat is al voor het zesde jaar op rij. Dat betekent dat er opnieuw talloze miljoenen naar de Brugse kas zullen vloeien. De Bruggelingen mochten zo al een klein fortuin incasseren op het kampioenenbal, berekende Het Nieuwsblad. Blauw-Zwart nam al tien keer deel aan de CL en verdiende daarin 162,31 miljoen euro. Met de editie die er volgend jaar zit aan te komen, zal de Brugse boekhouding afklokken rond de 200 miljoen euro, of meer bij goede prestaties. Daarmee is Club Brugge afgetekend koploper in België. RSC Anderlecht verdiende al 108,38 miljoen (twaalf deelnames). KRC Genk is derde met 42,4 miljoen euro op drie deelnames.

De kersverse landskampioen lijkt zo dé dominante ploeg te zijn in ons land, al hangt die dominatie wel aan een zijden draadje. Financieel boert Club heel goed, maar nu is het misschien wel eens dringend de tijd om een nieuwe ambitie waar te maken: overwinteren in de CL. Dit seizoen begon Club uitstekend aan zijn campagne met winst in Leipzig en een gelijkspel thuis tegen PSG. Club kon echter geen vervolg breien aan die goede start en eindigde alsnog laatste in zijn groep. De teleurstelling was achteraf enorm.

NIEUWE COACH

Club moet ondertussen ook op zoek naar een nieuwe coach. Kampioenenmaker Alfred Schreuder zwaait zoals geweten af en trekt naar Ajax. Het is afwachten welk konijn het Brugse bestuur uit zijn hoed tovert. Het konijn Schreuder was alvast een voltreffer. De Nederlander zorgde voor de nodige stabiliteit en deed waarvoor hij gehaald werd: de titel pakken.

LEES OOK: 'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Zal Club volgend seizoen Europees overwinteren?

Meest recent

Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

11
11
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

13
13
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

21
21
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

30
30
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

53
53
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

122
122
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

90
90
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

131
131
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

118
118
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

26
26
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

223
223
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

293
293
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

95
95
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

402
402
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

314
314
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

129
129
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

210
210
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

434
434
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

113
113
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

290
290
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

217
217
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

286
286
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

471
471
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192

Meer sportnieuws