'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

door
'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

Club Brugge mag opnieuw feestvieren. Blauw-Zwart won op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-offs op het veld van Antwerp en verzekerde zich zo van een derde landstitel op rij. Financieel legt dat de kampioen allesbehalve windeieren, zo blijkt.


Club mag volgend seizoen namelijk opnieuw de Champions League in. Dat is al voor het zesde jaar op rij. Dat betekent dat er opnieuw talloze miljoenen naar de Brugse kas zullen vloeien. De Bruggelingen mochten zo al een klein fortuin incasseren op het kampioenenbal, berekende Het Nieuwsblad. Blauw-Zwart nam al tien keer deel aan de CL en verdiende daarin 162,31 miljoen euro. Met de editie die er volgend jaar zit aan te komen, zal de Brugse boekhouding afklokken rond de 200 miljoen euro, of meer bij goede prestaties. Daarmee is Club Brugge afgetekend koploper in België. RSC Anderlecht verdiende al 108,38 miljoen (twaalf deelnames). KRC Genk is derde met 42,4 miljoen euro op drie deelnames.

De kersverse landskampioen lijkt zo dé dominante ploeg te zijn in ons land, al hangt die dominatie wel aan een zijden draadje. Financieel boert Club heel goed, maar nu is het misschien wel eens dringend de tijd om een nieuwe ambitie waar te maken: overwinteren in de CL. Dit seizoen begon Club uitstekend aan zijn campagne met winst in Leipzig en een gelijkspel thuis tegen PSG. Club kon echter geen vervolg breien aan die goede start en eindigde alsnog laatste in zijn groep. De teleurstelling was achteraf enorm.

NIEUWE COACH

Club moet ondertussen ook op zoek naar een nieuwe coach. Kampioenenmaker Alfred Schreuder zwaait zoals geweten af en trekt naar Ajax. Het is afwachten welk konijn het Brugse bestuur uit zijn hoed tovert. Het konijn Schreuder was alvast een voltreffer. De Nederlander zorgde voor de nodige stabiliteit en deed waarvoor hij gehaald werd: de titel pakken.

LEES OOK: Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Zal Club volgend seizoen Europees overwinteren?

Meest recent

Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

33
33
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

115
115
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

96
96
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

84
84
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

103
103
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

128
128
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

120
120
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

253
253
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

73
73
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

290
290
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

218
218
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

391
391
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

221
221
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

233
233
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

226
226
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

150
150
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

302
302
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

218
218
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

395
395
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

712
712
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

199
199
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

110
110
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1255
1255
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

421
421
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

374
374

Meer sportnieuws