'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

door
'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

Club Brugge mag opnieuw feestvieren. Blauw-Zwart won op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-offs op het veld van Antwerp en verzekerde zich zo van een derde landstitel op rij. Financieel legt dat de kampioen allesbehalve windeieren, zo blijkt.


Club mag volgend seizoen namelijk opnieuw de Champions League in. Dat is al voor het zesde jaar op rij. Dat betekent dat er opnieuw talloze miljoenen naar de Brugse kas zullen vloeien. De Bruggelingen mochten zo al een klein fortuin incasseren op het kampioenenbal, berekende Het Nieuwsblad. Blauw-Zwart nam al tien keer deel aan de CL en verdiende daarin 162,31 miljoen euro. Met de editie die er volgend jaar zit aan te komen, zal de Brugse boekhouding afklokken rond de 200 miljoen euro, of meer bij goede prestaties. Daarmee is Club Brugge afgetekend koploper in België. RSC Anderlecht verdiende al 108,38 miljoen (twaalf deelnames). KRC Genk is derde met 42,4 miljoen euro op drie deelnames.

De kersverse landskampioen lijkt zo dé dominante ploeg te zijn in ons land, al hangt die dominatie wel aan een zijden draadje. Financieel boert Club heel goed, maar nu is het misschien wel eens dringend de tijd om een nieuwe ambitie waar te maken: overwinteren in de CL. Dit seizoen begon Club uitstekend aan zijn campagne met winst in Leipzig en een gelijkspel thuis tegen PSG. Club kon echter geen vervolg breien aan die goede start en eindigde alsnog laatste in zijn groep. De teleurstelling was achteraf enorm.

NIEUWE COACH

Club moet ondertussen ook op zoek naar een nieuwe coach. Kampioenenmaker Alfred Schreuder zwaait zoals geweten af en trekt naar Ajax. Het is afwachten welk konijn het Brugse bestuur uit zijn hoed tovert. Het konijn Schreuder was alvast een voltreffer. De Nederlander zorgde voor de nodige stabiliteit en deed waarvoor hij gehaald werd: de titel pakken.

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Zal Club volgend seizoen Europees overwinteren?

Meest recent

Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

2
2
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

27
27
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

6
6
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

37
37
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

25
25
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

76
76
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

49
49
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

136
136
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

155
155
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

70
70
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

99
99
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

80
80
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

66
66
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

183
183
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

164
164
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

236
236
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

391
391
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

126
126
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

239
239
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

163
163
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

542
542
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

284
284
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

176
176
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

438
438

Meer sportnieuws