'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

door
'Club Brugge casht 200 miljoen na nieuwe titel'

Club Brugge mag opnieuw feestvieren. Blauw-Zwart won op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-offs op het veld van Antwerp en verzekerde zich zo van een derde landstitel op rij. Financieel legt dat de kampioen allesbehalve windeieren, zo blijkt.


Club mag volgend seizoen namelijk opnieuw de Champions League in. Dat is al voor het zesde jaar op rij. Dat betekent dat er opnieuw talloze miljoenen naar de Brugse kas zullen vloeien. De Bruggelingen mochten zo al een klein fortuin incasseren op het kampioenenbal, berekende Het Nieuwsblad. Blauw-Zwart nam al tien keer deel aan de CL en verdiende daarin 162,31 miljoen euro. Met de editie die er volgend jaar zit aan te komen, zal de Brugse boekhouding afklokken rond de 200 miljoen euro, of meer bij goede prestaties. Daarmee is Club Brugge afgetekend koploper in België. RSC Anderlecht verdiende al 108,38 miljoen (twaalf deelnames). KRC Genk is derde met 42,4 miljoen euro op drie deelnames.

De kersverse landskampioen lijkt zo dé dominante ploeg te zijn in ons land, al hangt die dominatie wel aan een zijden draadje. Financieel boert Club heel goed, maar nu is het misschien wel eens dringend de tijd om een nieuwe ambitie waar te maken: overwinteren in de CL. Dit seizoen begon Club uitstekend aan zijn campagne met winst in Leipzig en een gelijkspel thuis tegen PSG. Club kon echter geen vervolg breien aan die goede start en eindigde alsnog laatste in zijn groep. De teleurstelling was achteraf enorm.

NIEUWE COACH

Club moet ondertussen ook op zoek naar een nieuwe coach. Kampioenenmaker Alfred Schreuder zwaait zoals geweten af en trekt naar Ajax. Het is afwachten welk konijn het Brugse bestuur uit zijn hoed tovert. Het konijn Schreuder was alvast een voltreffer. De Nederlander zorgde voor de nodige stabiliteit en deed waarvoor hij gehaald werd: de titel pakken.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Zal Club volgend seizoen Europees overwinteren?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

15
15
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

132
132
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

197
197
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

81
81
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

54
54
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

33
33
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

626
626
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

277
277
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

496
496
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1168
1168

Meer sportnieuws