TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

204 stemmen
TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zien ze wellicht de nodige spelers vertrekken. Blauw-Zwart zal dus op zoek moeten naar vervangers. Club zou daarbij volgens de Bournemouth Daily Echo denken aan de komst van Nya Kirby. De 22-jarige middenvelder is gratis op te pikken, want bij Crystal Palace krijgt hij geen nieuw contract. Er zijn echter nog andere teams die de komst van Kirby wel zien zitten, zoals Bournemouth en Watford.

Op het middenveld is vers bloed welgekomen bij Club Brugge. Daarvoor zou Blauw-Zwart nu ook naar de Zuid-Afrikaanse markt lonken. Verschillende lokale bronnen, waaronder het medium Libero, melden dat Club nadrukkelijk aan het doordrukken is voor de komst van Jesus Castillo, een 20-jarige Peruviaan van Sporting Cristal. De international heeft volgens Libero wel nog een contract tot medio 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden, maar de onderhandelingen op clubniveau zouden goed opschieten.

Volgens Het Nieuwsblad blijft Sargis Adamyan niet bij de landskampioen. Dat is opvallend, want de balans van de 28-jarige Armeniër is overwegend positief. Adamyan werd sinds januari op voorspraak van Alfred Schreuder gehuurd van Hoffenheim en had toch een serieus aandeel in de landstitel. Bovendien bedraagt zijn aankoopoptie naar verluidt 'slechts' drieënhalf miljoen, geen onoverkomelijke som, en moet Blauw-Zwart op zoek naar vervangers voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere.

Bij RSC Anderlecht zou Hendrik Van Crombrugge volgens Nederlandse media opnieuw interesse genieten van PSV. Volgens HLN zou de doelman voorzichtig op een transfer azen. In het Lotto Park ligt het sluitstuk wel nog vast tot medio 2025, maar nog volgens het medium is Anderlecht eveneens bereid om mee te werken aan een eventueel afscheid door de grote poort. RSCA zal dus mogelijk op zoek moeten gaan naar een extra doelman.

Ook op andere posities moet Paars-Wit allicht op zoek naar vervanging. Op de rechtsback-positie bijvoorbeeld. Michael Murillo flirtte tijdens de voorbije mercato's al met vertrek en na zijn wisselvallig seizoen lijkt Paars-Wit niet van plan hem veel in de weg te leggen. In dat geval moet wel een directe opvolger worden aangetrokken. Volgens Het Laatste Nieuws doet de naam van Thomas Foket daarvoor de ronde. De Rode Duivel van Stade Reims bleek tot dusver echter altijd al onhaalbaar.

Eintracht Frankfurt zal weldra Aurelio Buta voorstellen als nieuwe aanwinst. De Duitse eersteklasser zou nu volgens journalist Loïc Tanzi ook geïnteresseerd zijn in Kristian Thorstvedt van KRC Genk. De Noor tekende enkele weken geleden nog een nieuw contract tot medio 2025, maar een transfer is niet uitgesloten.

Bij Union SG verliezen ze na dit seizoen een aantal sterkhouders. Een nieuwe potentiële vertrekker is Teddy Teuma. Er zou de nodige interesse zijn in hem. Zo weet het Franse Foot Mercato dat verschillende Belgische topclubs Teuma op de radar hebben staan. Het is wel niet bekend over welke clubs het gaat. De Griekse topclub Olympiacos heeft ook een oogje op de 28-jarige middenvelder. Teuma ligt er nog tot medio 2024 onder contract.

Beerschot zag al sterkhouders als Joren Dom en Raphael Holzhauser vertrekken. Daar zal het bovendien niet bij blijven, want Gazet van Antwerpen weet dat ook Tom Pietermaat en Ryan Sanusi wellicht zullen vertrekken op het Kiel. De twee middenvelders wachten al weken tevergeefs op een nieuw contractvoorstel van de club en hebben hun makelaars nu de opdracht gegeven om een nieuwe club te zoeken. Sanusi is einde contract, terwijl Pietermaat zou gebruikmaken van een clausule in zijn contract waardoor hij na de degradatie gratis weg kan.

BUITENLAND

Bij Bayern München lijkt Robert Lewandowski op weg naar de uitgang. Der Rekordmeister is volop op zoek naar een vervanger en zou daarbij uitgekomen zijn bij Sasa Kalajdzic van VfB Stuttgart. Bij die club heeft hij nog maar een jaar contract. Stuttgart wil nog 20 miljoen euro vangen, maar daarmee is Kalajdzic nog steeds een pak goedkoper dan andere opties. Volgens Sport1 is de interesse van Bayern concreet, maar hebben er nog geen gesprekken plaatsgevonden. Daar zou wel snel verandering in kunnen komen, want BILD meldt dat er voor deze week een 'geheime meeting' met het management van Kalajdzic gepland staat.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat FC Barcelona maandag opnieuw aan tafel zat met zaakwaarnemer Ivan de la Peña om te onderhandelen over een contractverlenging van Gavi. De onderhandelingen met het 17-jarige supertalent liepen de voorbije maanden bijzonder moeizaam, maar lijken stilaan op hun ontknoping af te stevenen. Er zouden immers nog maar enkele details geregeld moeten worden om tot een akkoord te komen over een nieuwe verbintenis tot 2027. Dat is niets te vroeg, want Gavi zou zijn laatste contractjaar ingaan.

Barça zou bovendien interesse tonen in Raphinha (Leeds United). De Braziliaanse flankspeler is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé. Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans.

Kylian Mbappé zou volgens The Athletic een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Real Madrid. De doorgaans betrouwbare Engelse krant meldt echter wel dat Paris Saint-Germain de hoop om zijn goudhaantje te houden nog niet heeft opgegeven. De Parijse topclub zou Mbappé nog willen verleiden met een astronomisch voorstel.

Aangezien het huidige contract van de Fransman volgende maand afloopt, hoeft Real Madrid geen transferbedrag te betalen voor de 23-jarige aanvaller. Volgens AS zal Mbappé wel de best betaalde speler ooit in de clubgeschiedenis worden. Bij Marca voegt men daar aan toe dat de aanvaller een tekenbonus opstrijkt van liefst 120 miljoen euro. Ondanks zijn transfervrije status is er van een koopje dus allerminst sprake.

LEES OOK: Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

🚀

Moet Club Castillo halen?

Meest recent

Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

28
28
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

54
54
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

35
35
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

30
30
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

94
94
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

74
74
Mbappé komt met blessurenieuws na schrikmoment

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste geplaatst voor de halve finale van het WK. Tegen ...

63
63
Transfergoeroe brengt belangrijke Tzolis-update

De kans lijkt stilaan zeer klein dat Club Brugge nog aan het nieuwe seizoen zal beginnen met ...

263
263
Met of zonder De Bruyne? Analisten zijn verdeeld

De Rode Duivels genieten in Los Angeles van hun nachtrust, want die zullen ze zeer hard nodig ...

82
82
'STVV pakt uit met zeer knappe aanwinst'

STVV mag zich na een geweldig seizoen straks opmaken voor een avontuur in de Europa League. Dat zal ...

83
83
WK-droom slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels herleven weer op het WK. Na de stunt tegen de Verenigde Staten leeft België ...

318
318
Sporting bezorgt Duivels enorme domper over Debast

De Rode Duivels staan om 21u voor hun kwartfinale op het WK. Daarin wacht met Spanje een zeer ...

237
237
Lukaku tegen Spanje titularis en na WK nog Rode Duivel?

Om 21u zijn ook de Rode Duivels aan zet in de kwartfinales van het WK, waarin hen een kraker tegen ...

76
76
Garcia oordeelt over stuntkansen Rode Duivels

Vrijdagavond is het zover: dan maken de Rode Duivels hun intrede op de kwartfinale van het WK. Om ...

113
113
Ondanks saves Bounou: oppermachtig Frankrijk in halve finale

Frankrijk heeft zich donderdagavond als eerste land geplaatst voor de halve finales van het WK 2026. ...

115
115
'Nieuwe details Tzolis-bom: duizelingwekkende transfersom'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

511
511
Straf! L'Equipe zet twéé Duivels bij grootste WK-revelaties

Het wereldkampioenschap 2026 is zijn eindfase ingegaan. De eerste weken van het toernooi leverden ...

253
253
Chaos bij Genk: vlak na Hayen wéér onverwacht vertrek

KRC Genk heeft een woelige week achter de rug. Zo raakte bekend dat hoofdtrainer Nicky Hayen naar ...

391
391
'Standard lacht zich rijk: transfer van 10 miljoen binnen'

Standard wil komend seizoen opnieuw een gooi doen naar een Europees ticket. Dat zal coach Vincent ...

168
168
Concurrentie beeft: grote gevolgen na nieuw stadion Club

Na een lijdensweg van liefst 20 jaar kan Club Brugge eindelijk zijn nieuwe stadion gaan bouwen. ...

934
934
Lamine Yamal zwaait met lof naar 'beste speler bij Duivels'

Als de Rode Duivels voor de derde keer in de geschiedenis de halve finales van het WK willen ...

247
247
Fransen met superaanval, oude bekende vervangt Saibari

Donderdagavond worden de kwartfinales op het WK 2026 op gang getrapt. En er staat meteen een erg ...

40
40
Garcia krijgt 'ideale elf': Vanaken of De Bruyne tegen Spanje?

Vrijdagavond kruisen de Rode Duivels de degens met Spanje. Daarbij staat een rechtstreeks ticket ...

245
245
Martinez amper de deur uit: Portugal heeft nieuwe bondscoach

Vlak na de WK-uitschakeling tegen Spanje maakte Roberto Martinez bekend dat hij stopt als bondscoach ...

251
251
Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

Club Brugge kijkt naar een oude bekende van Antwerp als mogelijke versterking. En dat ligt gevoelig, ...

848
848

Meer sportnieuws