TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

door
TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zien ze wellicht de nodige spelers vertrekken. Blauw-Zwart zal dus op zoek moeten naar vervangers. Club zou daarbij volgens de Bournemouth Daily Echo denken aan de komst van Nya Kirby. De 22-jarige middenvelder is gratis op te pikken, want bij Crystal Palace krijgt hij geen nieuw contract. Er zijn echter nog andere teams die de komst van Kirby wel zien zitten, zoals Bournemouth en Watford.

Op het middenveld is vers bloed welgekomen bij Club Brugge. Daarvoor zou Blauw-Zwart nu ook naar de Zuid-Afrikaanse markt lonken. Verschillende lokale bronnen, waaronder het medium Libero, melden dat Club nadrukkelijk aan het doordrukken is voor de komst van Jesus Castillo, een 20-jarige Peruviaan van Sporting Cristal. De international heeft volgens Libero wel nog een contract tot medio 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden, maar de onderhandelingen op clubniveau zouden goed opschieten.

Volgens Het Nieuwsblad blijft Sargis Adamyan niet bij de landskampioen. Dat is opvallend, want de balans van de 28-jarige Armeniër is overwegend positief. Adamyan werd sinds januari op voorspraak van Alfred Schreuder gehuurd van Hoffenheim en had toch een serieus aandeel in de landstitel. Bovendien bedraagt zijn aankoopoptie naar verluidt 'slechts' drieënhalf miljoen, geen onoverkomelijke som, en moet Blauw-Zwart op zoek naar vervangers voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere.

Bij RSC Anderlecht zou Hendrik Van Crombrugge volgens Nederlandse media opnieuw interesse genieten van PSV. Volgens HLN zou de doelman voorzichtig op een transfer azen. In het Lotto Park ligt het sluitstuk wel nog vast tot medio 2025, maar nog volgens het medium is Anderlecht eveneens bereid om mee te werken aan een eventueel afscheid door de grote poort. RSCA zal dus mogelijk op zoek moeten gaan naar een extra doelman.

Ook op andere posities moet Paars-Wit allicht op zoek naar vervanging. Op de rechtsback-positie bijvoorbeeld. Michael Murillo flirtte tijdens de voorbije mercato's al met vertrek en na zijn wisselvallig seizoen lijkt Paars-Wit niet van plan hem veel in de weg te leggen. In dat geval moet wel een directe opvolger worden aangetrokken. Volgens Het Laatste Nieuws doet de naam van Thomas Foket daarvoor de ronde. De Rode Duivel van Stade Reims bleek tot dusver echter altijd al onhaalbaar.

Eintracht Frankfurt zal weldra Aurelio Buta voorstellen als nieuwe aanwinst. De Duitse eersteklasser zou nu volgens journalist Loïc Tanzi ook geïnteresseerd zijn in Kristian Thorstvedt van KRC Genk. De Noor tekende enkele weken geleden nog een nieuw contract tot medio 2025, maar een transfer is niet uitgesloten.

Bij Union SG verliezen ze na dit seizoen een aantal sterkhouders. Een nieuwe potentiële vertrekker is Teddy Teuma. Er zou de nodige interesse zijn in hem. Zo weet het Franse Foot Mercato dat verschillende Belgische topclubs Teuma op de radar hebben staan. Het is wel niet bekend over welke clubs het gaat. De Griekse topclub Olympiacos heeft ook een oogje op de 28-jarige middenvelder. Teuma ligt er nog tot medio 2024 onder contract.

Beerschot zag al sterkhouders als Joren Dom en Raphael Holzhauser vertrekken. Daar zal het bovendien niet bij blijven, want Gazet van Antwerpen weet dat ook Tom Pietermaat en Ryan Sanusi wellicht zullen vertrekken op het Kiel. De twee middenvelders wachten al weken tevergeefs op een nieuw contractvoorstel van de club en hebben hun makelaars nu de opdracht gegeven om een nieuwe club te zoeken. Sanusi is einde contract, terwijl Pietermaat zou gebruikmaken van een clausule in zijn contract waardoor hij na de degradatie gratis weg kan.

BUITENLAND

Bij Bayern München lijkt Robert Lewandowski op weg naar de uitgang. Der Rekordmeister is volop op zoek naar een vervanger en zou daarbij uitgekomen zijn bij Sasa Kalajdzic van VfB Stuttgart. Bij die club heeft hij nog maar een jaar contract. Stuttgart wil nog 20 miljoen euro vangen, maar daarmee is Kalajdzic nog steeds een pak goedkoper dan andere opties. Volgens Sport1 is de interesse van Bayern concreet, maar hebben er nog geen gesprekken plaatsgevonden. Daar zou wel snel verandering in kunnen komen, want BILD meldt dat er voor deze week een 'geheime meeting' met het management van Kalajdzic gepland staat.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat FC Barcelona maandag opnieuw aan tafel zat met zaakwaarnemer Ivan de la Peña om te onderhandelen over een contractverlenging van Gavi. De onderhandelingen met het 17-jarige supertalent liepen de voorbije maanden bijzonder moeizaam, maar lijken stilaan op hun ontknoping af te stevenen. Er zouden immers nog maar enkele details geregeld moeten worden om tot een akkoord te komen over een nieuwe verbintenis tot 2027. Dat is niets te vroeg, want Gavi zou zijn laatste contractjaar ingaan.

Barça zou bovendien interesse tonen in Raphinha (Leeds United). De Braziliaanse flankspeler is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé. Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans.

Kylian Mbappé zou volgens The Athletic een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Real Madrid. De doorgaans betrouwbare Engelse krant meldt echter wel dat Paris Saint-Germain de hoop om zijn goudhaantje te houden nog niet heeft opgegeven. De Parijse topclub zou Mbappé nog willen verleiden met een astronomisch voorstel.

Aangezien het huidige contract van de Fransman volgende maand afloopt, hoeft Real Madrid geen transferbedrag te betalen voor de 23-jarige aanvaller. Volgens AS zal Mbappé wel de best betaalde speler ooit in de clubgeschiedenis worden. Bij Marca voegt men daar aan toe dat de aanvaller een tekenbonus opstrijkt van liefst 120 miljoen euro. Ondanks zijn transfervrije status is er van een koopje dus allerminst sprake.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Moet Club Castillo halen?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

0
0
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

65
65
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

68
68
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

114
114
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

79
79
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

60
60
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

52
52
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

49
49
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

210
210
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

118
118
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

109
109
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

33
33
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

290
290
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

117
117
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

43
43
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

399
399
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

44
44
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

561
561
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

376
376
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

479
479
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

183
183
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

288
288
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

192
192
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

196
196

Meer sportnieuws