TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

204 stemmen
TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zien ze wellicht de nodige spelers vertrekken. Blauw-Zwart zal dus op zoek moeten naar vervangers. Club zou daarbij volgens de Bournemouth Daily Echo denken aan de komst van Nya Kirby. De 22-jarige middenvelder is gratis op te pikken, want bij Crystal Palace krijgt hij geen nieuw contract. Er zijn echter nog andere teams die de komst van Kirby wel zien zitten, zoals Bournemouth en Watford.

Op het middenveld is vers bloed welgekomen bij Club Brugge. Daarvoor zou Blauw-Zwart nu ook naar de Zuid-Afrikaanse markt lonken. Verschillende lokale bronnen, waaronder het medium Libero, melden dat Club nadrukkelijk aan het doordrukken is voor de komst van Jesus Castillo, een 20-jarige Peruviaan van Sporting Cristal. De international heeft volgens Libero wel nog een contract tot medio 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden, maar de onderhandelingen op clubniveau zouden goed opschieten.

Volgens Het Nieuwsblad blijft Sargis Adamyan niet bij de landskampioen. Dat is opvallend, want de balans van de 28-jarige Armeniër is overwegend positief. Adamyan werd sinds januari op voorspraak van Alfred Schreuder gehuurd van Hoffenheim en had toch een serieus aandeel in de landstitel. Bovendien bedraagt zijn aankoopoptie naar verluidt 'slechts' drieënhalf miljoen, geen onoverkomelijke som, en moet Blauw-Zwart op zoek naar vervangers voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere.

Bij RSC Anderlecht zou Hendrik Van Crombrugge volgens Nederlandse media opnieuw interesse genieten van PSV. Volgens HLN zou de doelman voorzichtig op een transfer azen. In het Lotto Park ligt het sluitstuk wel nog vast tot medio 2025, maar nog volgens het medium is Anderlecht eveneens bereid om mee te werken aan een eventueel afscheid door de grote poort. RSCA zal dus mogelijk op zoek moeten gaan naar een extra doelman.

Ook op andere posities moet Paars-Wit allicht op zoek naar vervanging. Op de rechtsback-positie bijvoorbeeld. Michael Murillo flirtte tijdens de voorbije mercato's al met vertrek en na zijn wisselvallig seizoen lijkt Paars-Wit niet van plan hem veel in de weg te leggen. In dat geval moet wel een directe opvolger worden aangetrokken. Volgens Het Laatste Nieuws doet de naam van Thomas Foket daarvoor de ronde. De Rode Duivel van Stade Reims bleek tot dusver echter altijd al onhaalbaar.

Eintracht Frankfurt zal weldra Aurelio Buta voorstellen als nieuwe aanwinst. De Duitse eersteklasser zou nu volgens journalist Loïc Tanzi ook geïnteresseerd zijn in Kristian Thorstvedt van KRC Genk. De Noor tekende enkele weken geleden nog een nieuw contract tot medio 2025, maar een transfer is niet uitgesloten.

Bij Union SG verliezen ze na dit seizoen een aantal sterkhouders. Een nieuwe potentiële vertrekker is Teddy Teuma. Er zou de nodige interesse zijn in hem. Zo weet het Franse Foot Mercato dat verschillende Belgische topclubs Teuma op de radar hebben staan. Het is wel niet bekend over welke clubs het gaat. De Griekse topclub Olympiacos heeft ook een oogje op de 28-jarige middenvelder. Teuma ligt er nog tot medio 2024 onder contract.

Beerschot zag al sterkhouders als Joren Dom en Raphael Holzhauser vertrekken. Daar zal het bovendien niet bij blijven, want Gazet van Antwerpen weet dat ook Tom Pietermaat en Ryan Sanusi wellicht zullen vertrekken op het Kiel. De twee middenvelders wachten al weken tevergeefs op een nieuw contractvoorstel van de club en hebben hun makelaars nu de opdracht gegeven om een nieuwe club te zoeken. Sanusi is einde contract, terwijl Pietermaat zou gebruikmaken van een clausule in zijn contract waardoor hij na de degradatie gratis weg kan.

BUITENLAND

Bij Bayern München lijkt Robert Lewandowski op weg naar de uitgang. Der Rekordmeister is volop op zoek naar een vervanger en zou daarbij uitgekomen zijn bij Sasa Kalajdzic van VfB Stuttgart. Bij die club heeft hij nog maar een jaar contract. Stuttgart wil nog 20 miljoen euro vangen, maar daarmee is Kalajdzic nog steeds een pak goedkoper dan andere opties. Volgens Sport1 is de interesse van Bayern concreet, maar hebben er nog geen gesprekken plaatsgevonden. Daar zou wel snel verandering in kunnen komen, want BILD meldt dat er voor deze week een 'geheime meeting' met het management van Kalajdzic gepland staat.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat FC Barcelona maandag opnieuw aan tafel zat met zaakwaarnemer Ivan de la Peña om te onderhandelen over een contractverlenging van Gavi. De onderhandelingen met het 17-jarige supertalent liepen de voorbije maanden bijzonder moeizaam, maar lijken stilaan op hun ontknoping af te stevenen. Er zouden immers nog maar enkele details geregeld moeten worden om tot een akkoord te komen over een nieuwe verbintenis tot 2027. Dat is niets te vroeg, want Gavi zou zijn laatste contractjaar ingaan.

Barça zou bovendien interesse tonen in Raphinha (Leeds United). De Braziliaanse flankspeler is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé. Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans.

Kylian Mbappé zou volgens The Athletic een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Real Madrid. De doorgaans betrouwbare Engelse krant meldt echter wel dat Paris Saint-Germain de hoop om zijn goudhaantje te houden nog niet heeft opgegeven. De Parijse topclub zou Mbappé nog willen verleiden met een astronomisch voorstel.

Aangezien het huidige contract van de Fransman volgende maand afloopt, hoeft Real Madrid geen transferbedrag te betalen voor de 23-jarige aanvaller. Volgens AS zal Mbappé wel de best betaalde speler ooit in de clubgeschiedenis worden. Bij Marca voegt men daar aan toe dat de aanvaller een tekenbonus opstrijkt van liefst 120 miljoen euro. Ondanks zijn transfervrije status is er van een koopje dus allerminst sprake.

LEES OOK: Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

🚀

Moet Club Castillo halen?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

129
129
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

192
192
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

91
91
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

98
98
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

384
384
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

101
101
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

583
583
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

279
279
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

748
748
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

83
83
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

383
383
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

100
100
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

351
351
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

25
25
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

194
194
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

268
268
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

76
76
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

54
54
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

198
198
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

568
568
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

391
391
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

118
118
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

667
667
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

79
79
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

454
454

Meer sportnieuws