TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

door
TU: 'Club strikt international, Barça haalt opgelucht adem'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zien ze wellicht de nodige spelers vertrekken. Blauw-Zwart zal dus op zoek moeten naar vervangers. Club zou daarbij volgens de Bournemouth Daily Echo denken aan de komst van Nya Kirby. De 22-jarige middenvelder is gratis op te pikken, want bij Crystal Palace krijgt hij geen nieuw contract. Er zijn echter nog andere teams die de komst van Kirby wel zien zitten, zoals Bournemouth en Watford.

Op het middenveld is vers bloed welgekomen bij Club Brugge. Daarvoor zou Blauw-Zwart nu ook naar de Zuid-Afrikaanse markt lonken. Verschillende lokale bronnen, waaronder het medium Libero, melden dat Club nadrukkelijk aan het doordrukken is voor de komst van Jesus Castillo, een 20-jarige Peruviaan van Sporting Cristal. De international heeft volgens Libero wel nog een contract tot medio 2023, er zal dus een bepaalde transfersom betaald moeten worden, maar de onderhandelingen op clubniveau zouden goed opschieten.

Volgens Het Nieuwsblad blijft Sargis Adamyan niet bij de landskampioen. Dat is opvallend, want de balans van de 28-jarige Armeniër is overwegend positief. Adamyan werd sinds januari op voorspraak van Alfred Schreuder gehuurd van Hoffenheim en had toch een serieus aandeel in de landstitel. Bovendien bedraagt zijn aankoopoptie naar verluidt 'slechts' drieënhalf miljoen, geen onoverkomelijke som, en moet Blauw-Zwart op zoek naar vervangers voor Noa Lang en/of Charles De Ketelaere.

Bij RSC Anderlecht zou Hendrik Van Crombrugge volgens Nederlandse media opnieuw interesse genieten van PSV. Volgens HLN zou de doelman voorzichtig op een transfer azen. In het Lotto Park ligt het sluitstuk wel nog vast tot medio 2025, maar nog volgens het medium is Anderlecht eveneens bereid om mee te werken aan een eventueel afscheid door de grote poort. RSCA zal dus mogelijk op zoek moeten gaan naar een extra doelman.

Ook op andere posities moet Paars-Wit allicht op zoek naar vervanging. Op de rechtsback-positie bijvoorbeeld. Michael Murillo flirtte tijdens de voorbije mercato's al met vertrek en na zijn wisselvallig seizoen lijkt Paars-Wit niet van plan hem veel in de weg te leggen. In dat geval moet wel een directe opvolger worden aangetrokken. Volgens Het Laatste Nieuws doet de naam van Thomas Foket daarvoor de ronde. De Rode Duivel van Stade Reims bleek tot dusver echter altijd al onhaalbaar.

Eintracht Frankfurt zal weldra Aurelio Buta voorstellen als nieuwe aanwinst. De Duitse eersteklasser zou nu volgens journalist Loïc Tanzi ook geïnteresseerd zijn in Kristian Thorstvedt van KRC Genk. De Noor tekende enkele weken geleden nog een nieuw contract tot medio 2025, maar een transfer is niet uitgesloten.

Bij Union SG verliezen ze na dit seizoen een aantal sterkhouders. Een nieuwe potentiële vertrekker is Teddy Teuma. Er zou de nodige interesse zijn in hem. Zo weet het Franse Foot Mercato dat verschillende Belgische topclubs Teuma op de radar hebben staan. Het is wel niet bekend over welke clubs het gaat. De Griekse topclub Olympiacos heeft ook een oogje op de 28-jarige middenvelder. Teuma ligt er nog tot medio 2024 onder contract.

Beerschot zag al sterkhouders als Joren Dom en Raphael Holzhauser vertrekken. Daar zal het bovendien niet bij blijven, want Gazet van Antwerpen weet dat ook Tom Pietermaat en Ryan Sanusi wellicht zullen vertrekken op het Kiel. De twee middenvelders wachten al weken tevergeefs op een nieuw contractvoorstel van de club en hebben hun makelaars nu de opdracht gegeven om een nieuwe club te zoeken. Sanusi is einde contract, terwijl Pietermaat zou gebruikmaken van een clausule in zijn contract waardoor hij na de degradatie gratis weg kan.

BUITENLAND

Bij Bayern München lijkt Robert Lewandowski op weg naar de uitgang. Der Rekordmeister is volop op zoek naar een vervanger en zou daarbij uitgekomen zijn bij Sasa Kalajdzic van VfB Stuttgart. Bij die club heeft hij nog maar een jaar contract. Stuttgart wil nog 20 miljoen euro vangen, maar daarmee is Kalajdzic nog steeds een pak goedkoper dan andere opties. Volgens Sport1 is de interesse van Bayern concreet, maar hebben er nog geen gesprekken plaatsgevonden. Daar zou wel snel verandering in kunnen komen, want BILD meldt dat er voor deze week een 'geheime meeting' met het management van Kalajdzic gepland staat.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat FC Barcelona maandag opnieuw aan tafel zat met zaakwaarnemer Ivan de la Peña om te onderhandelen over een contractverlenging van Gavi. De onderhandelingen met het 17-jarige supertalent liepen de voorbije maanden bijzonder moeizaam, maar lijken stilaan op hun ontknoping af te stevenen. Er zouden immers nog maar enkele details geregeld moeten worden om tot een akkoord te komen over een nieuwe verbintenis tot 2027. Dat is niets te vroeg, want Gavi zou zijn laatste contractjaar ingaan.

Barça zou bovendien interesse tonen in Raphinha (Leeds United). De Braziliaanse flankspeler is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé. Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans.

Kylian Mbappé zou volgens The Athletic een persoonlijk akkoord bereikt hebben met Real Madrid. De doorgaans betrouwbare Engelse krant meldt echter wel dat Paris Saint-Germain de hoop om zijn goudhaantje te houden nog niet heeft opgegeven. De Parijse topclub zou Mbappé nog willen verleiden met een astronomisch voorstel.

Aangezien het huidige contract van de Fransman volgende maand afloopt, hoeft Real Madrid geen transferbedrag te betalen voor de 23-jarige aanvaller. Volgens AS zal Mbappé wel de best betaalde speler ooit in de clubgeschiedenis worden. Bij Marca voegt men daar aan toe dat de aanvaller een tekenbonus opstrijkt van liefst 120 miljoen euro. Ondanks zijn transfervrije status is er van een koopje dus allerminst sprake.

LEES OOK: Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

Moet Club Castillo halen?

Meest recent

Ernstige zorgen voor Marc Coucke: Boot dreigt te zinken

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

8
8
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

6
6
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

19
19
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

67
67
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

17
17
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

19
19
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

282
282
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

121
121
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

162
162
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

151
151
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

417
417
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

212
212
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

149
149
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

69
69
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

148
148
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

209
209
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

448
448
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

315
315
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

120
120
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

194
194
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

679
679
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

363
363
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

501
501
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

304
304
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

128
128

Meer sportnieuws