Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

1049
Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

Paul Gheysens houdt wel van een grote naam bij Antwerp FC. Steven Defour, Kevin Mirallas, Jordan Lukaku, Dieumerci Mbokani, Bjorn Engels en Radja Nainggolan werden in het verleden met hoge verwachtingen gehaald naar de Bosuil, maar niet iedere ‘referentietransfer’ was een onverdeeld succes. Desondanks probeert de voorzitter van Antwerp volgens de geruchtenmolen om nog meerdere spraakmakende transfers te realiseren zoals die van Toby Alderweireld (Al-Duhail), Ruud Vormer (Club Brugge) en Christian Eriksen (Brentford FC).


GHEYSENS WIL NAMEN

Toby Alderweireld (33), Ruud Vormer (34) en Christian Eriksen (30) zijn stuk voor stuk gerenommeerde namen, maar anderzijds niet meer van de jongste. Bovendien zijn de financiële eisen van dit trio ongetwijfeld niet al te gering, want Alderweireld, Vormer en Eriksen strijken bij hun huidige werkgevers zonder meer een erg fraai salaris op. En daarnaast bleek het aantrekken van grote namen in het verleden niet altijd een groot succes te zijn.



“Het zal het de komende jaren toch op een meer beredeneerde manier moeten uitgeven, in plaats van een megacontract te geven aan Toby Alderweireld, zoals we nu horen”, waarschuwde Peter Vandenbempt maandag in Sporza. Bij Alderweireld rijst de vraag of hij de overstap van de Qatarese competitie goed zou verteren. Vormer heeft zijn beste jaren reeds achter de rug. En Eriksen is op het financieel en sportief gebied helemaal geen spek voor de Antwerpse bek.

TOBY ALDERWEIRELD

Op zondag 8 mei was Toby Alderweireld een opgemerkte figuur op de Bosuil. De 33-jarige verdediger werd in de loges van het stadion gefotografeerd aan de zijde van Marc Overmars, en dat deed de geruchten aanwakkeren over een mogelijke transfer van de Rode Duivel naar Antwerp FC. De entourage van Alderweireld verklaarde daarna aan Voetbal International dat het louter om een recreatief bezoek ging. “Hij had zin om eens een wedstrijd in de Belgische competitie mee te pikken”, klonk het.

Maar volgens Het Nieuwsblad is er wel degelijk meer aan de hand dan enkel een recreatief bezoek aan de Bosuil. Volgens de krant zouden Marc Overmars en Antwerp hem effectief beschouwen als een interessante piste voor tijdens de komende zomermercato - indien Toby Alderweirelds financiële eisen haalbaar zijn, uiteraard. Ondanks een verleden in de jeugdreeksen van stadsrivaal Beerschot, sluit de speler een overstap naar Antwerp FC alvast niet uit.



“In het voetbal weet je nooit”, stelde de verdediger onlangs in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik begrijp het ook wel. Ik kom van Germinal Ekeren, ik zat in de jeugd van Germinal Beerschot. Maar ik ben gewoon fan van het Antwerpse voetbal, dat kan ik niet wegsteken. Iedereen weet dat ik een Antwerpenaar ben en de stad in mijn hart draag”, aldus Toby Alderweireld. Zijn achtergrond bij Beerschot hoeft ook helemaal geen probleem te vormen, want ook Radja Nainggolan kende een soortgelijke historie.

Het is trouwens niet de eerste keer dat Toby Alderweireld in verband wordt gebracht met een transfer naar Antwerp FC. In de zomer van 2021 was The Great Old namelijk ook al een grote kandidaat om de 118-voudige Rode Duivel naar Deurne-Noord te halen. Volgens The Athletic was Antwerp toen zelfs ‘the leading candidate’ om de volgende werkgever van Alderweireld te worden, vóór de Nederlandse topclubs Ajax en PSV. Alderweireld verklaarde meermaals dat hij graag terug in België en hij volgt momenteel de bouw van zijn huis in Kapellen op de voet.

RUUD VORMER

Een andere grote naam die op de lijst van Antwerp FC staat, is naar verluidt die van Ruud Vormer. De aanvoerder van Club Brugge heeft geen grote toekomst meer als speler in het Jan Breydelstadion, waar hij zowel onder Philippe Clement als onder Alfred Schreuder op de bank verzeild raakte. Volgens Olivier Deschacht worden er alvast veel clubs genoemd die Vormer willen overnemen. “AA Gent, Zulte Waregem, zelfs Antwerp wordt genoemd”, zei de ex-speler van RSC Anderlecht op Eleven Sports.

Ruud Vormer heeft nog geen beslissing genomen over zijn toekomst, maar dit seizoen was het nochtans erg duidelijk dat hij zich niet goed voelde in een rol in de schaduw. Op 34-jarige leeftijd zou de middenvelder nog enkele goede jaren voor zich hebben, zo voorspelde zijn goede vriend Davy De fauw alvast in Het Laatste Nieuws. “Iedereen zegt dat het voorbij is, dat Rudy te oud is. ‘Maar ik voel me gewoon perfect fit’, zegt hij dan. En ik ken dat - ik heb het zelf ook meegemaakt.”



Ruud Vormer is er zelf wel nog niet helemaal uit waar hij volgend seizoen zal voetballen. Wellicht zal het uitzicht op speelminuten een doorslaggevende factor zijn. “Ik heb nog een jaar”, zei hij zondag voor de camera's van Eleven Sports. “Ik zit hier nog heel goed, voor volgend jaar weet ik het nog niet. We gaan het wel zien. Ik mag niet klagen. Ik en mijn gezin wonen ook heel gelukkig in Knokke.” De afstand tussen Deurne en Knokke is alvast niet onoverbrugbaar.

CHRISTIAN ERIKSEN

Volgens analist Eddy Snelders staat Christian Eriksen hoog genoteerd op het verlanglijstje van Antwerp FC, maar op de Bosuil moeten ze alvast niet te vroeg victorie kraaien. De Deense middenvelder gooit momenteel héél hoge ogen in de Premier League en daarnaast is hij op het financieel vlak gewoon onhaalbaar voor The Great Old. Sinds zijn hartstilstand in de zomer van 2021 maakt Eriksen een indrukwekkende sportieve evolutie mee bij Brentford FC en op die manier is hij zeker geen spek voor de Antwerpse bek.

Christian Eriksen beschikt bij Brentford FC over een aflopend contract maar de Engelse club wil hem dolgraag langer aan boord houden. Ook Eriksen zelf maakt er geen geheim van dat hij graag wil voetballen in Engeland. Daarnaast wordt de Deense middenvelder, die stilaan zijn beste niveau bereikt bij Brentford, alweer gelinkt aan topclubs zoals Tottenham Hotspur en Manchester United. Dat zijn clubs waarmee Antwerp op het sportief en financieel vlak, maar ook qua prestige en reputatie, nooit kan concurreren.



Bovendien zou de transfer van Christian Eriksen ook niet ‘gratis’ zijn, want Antwerp zal altijd een substantiële bijdrage moeten leveren om de Deen met een aantrekkelijk contract naar de Bosuil te kunnen lokken. Bij Internazionale verdiende hij bijvoorbeeld 11 miljoen euro per jaar, hoewel zijn salaris bij Brentford vandaag weliswaar van een lager niveau is. Eriksen pikt ondertussen wel terug aan met zijn beste voetbalniveau - in de beste competitie ter wereld trouwens -, waardoor zijn marktwaarde als vrije speler vreselijk toeneemt en daarom quasi onhaalbaar wordt voor The Great Old.

LEES OOK: Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

27
27
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

40
40
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

156
156
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

39
39
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

89
89
'Sensatie bij Lommel: Nederland ligt al op de loer'

Lommel heeft dit seizoen een verrassend sterke start genomen. Het pronkt na drie speeldagen met een ...

28
28
Matige prestatie Club: Leko velt zijn oordeel

Na drie speeldagen blijft Club Brugge foutloos in de Jupiler Pro League, al was daar zondag toch wat ...

258
258
Dams verovert met dit gebaar meteen alle Blauw-Zwarte harten

Matteo Dams is nog maar net officieel speler van Club Brugge, maar de nieuwe linksachter heeft zich ...

209
209
'RB Leipzig gaat vol voor komst Rode Duivel'

De voorbije jaren bleek RB Leipzig een veilige haven voor jonge Belgen. Ze beginnen ook dit seizoen ...

42
42
Zes op zes: De Spor zet zijn droomstart in 1B verder

We zouden dit seizoen weleens een verrassing kunnen krijgen in de Challenger Pro League. Na twee ...

157
157
Croky Cup davert: Vannieuwkerke smult, stevige verrassingen

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

315
315
Met hulp van VAR: Club trekt derby tegen Club naar zich toe

Club Brugge pronkt ook na drie speeldagen nog met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. Het ...

401
401
Reünie in de maak voor Club? "Ik hoop het echt"

Club Brugge is zondag tegen Cercle Brugge op zoek naar een negen op negen in de Jupiler Pro League. ...

174
174
Club Brugge stunt: topper offert fortuin op om te tekenen

Club Brugge heeft een opvallende transfer afgerond. De speler kiest voor blauw-zwart, maar moet ...

478
478
Penalty redt Liverpool in 99ste; fluitconcerten bij Atlético

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag maar nipt een zure nederlaag vermeden. Op Newcastle ...

62
62
'Volgende vertrekker Anderlecht: makelaar krijgt opdacht'

RSC Anderlecht wil vlak voor het sluiten van de zomerse mercato nog een aantal spelers van de hand ...

706
706
Talisman doet het voor Club: "Bij beste spitsen van Europa"

Het zwaartepunt van de Jupiler Pro League lag zondagavond in Brugge. Daar streden Club Brugge en ...

147
147
Guiagon kondigt afscheid aan: Charleroi vangt miljoenensom

De Jupiler Pro League is andermaal een smaakmaker kwijt. Parfait Guiagon bevestigde zondagavond via ...

69
69
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

292
292
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

102
102
Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

152
152
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

470
470
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

69
69
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

718
718
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

205
205

Meer sportnieuws