Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

1049
Antwerp bereidt 3 knaltransfers voor

Paul Gheysens houdt wel van een grote naam bij Antwerp FC. Steven Defour, Kevin Mirallas, Jordan Lukaku, Dieumerci Mbokani, Bjorn Engels en Radja Nainggolan werden in het verleden met hoge verwachtingen gehaald naar de Bosuil, maar niet iedere ‘referentietransfer’ was een onverdeeld succes. Desondanks probeert de voorzitter van Antwerp volgens de geruchtenmolen om nog meerdere spraakmakende transfers te realiseren zoals die van Toby Alderweireld (Al-Duhail), Ruud Vormer (Club Brugge) en Christian Eriksen (Brentford FC).


GHEYSENS WIL NAMEN

Toby Alderweireld (33), Ruud Vormer (34) en Christian Eriksen (30) zijn stuk voor stuk gerenommeerde namen, maar anderzijds niet meer van de jongste. Bovendien zijn de financiële eisen van dit trio ongetwijfeld niet al te gering, want Alderweireld, Vormer en Eriksen strijken bij hun huidige werkgevers zonder meer een erg fraai salaris op. En daarnaast bleek het aantrekken van grote namen in het verleden niet altijd een groot succes te zijn.



“Het zal het de komende jaren toch op een meer beredeneerde manier moeten uitgeven, in plaats van een megacontract te geven aan Toby Alderweireld, zoals we nu horen”, waarschuwde Peter Vandenbempt maandag in Sporza. Bij Alderweireld rijst de vraag of hij de overstap van de Qatarese competitie goed zou verteren. Vormer heeft zijn beste jaren reeds achter de rug. En Eriksen is op het financieel en sportief gebied helemaal geen spek voor de Antwerpse bek.

TOBY ALDERWEIRELD

Op zondag 8 mei was Toby Alderweireld een opgemerkte figuur op de Bosuil. De 33-jarige verdediger werd in de loges van het stadion gefotografeerd aan de zijde van Marc Overmars, en dat deed de geruchten aanwakkeren over een mogelijke transfer van de Rode Duivel naar Antwerp FC. De entourage van Alderweireld verklaarde daarna aan Voetbal International dat het louter om een recreatief bezoek ging. “Hij had zin om eens een wedstrijd in de Belgische competitie mee te pikken”, klonk het.

Maar volgens Het Nieuwsblad is er wel degelijk meer aan de hand dan enkel een recreatief bezoek aan de Bosuil. Volgens de krant zouden Marc Overmars en Antwerp hem effectief beschouwen als een interessante piste voor tijdens de komende zomermercato - indien Toby Alderweirelds financiële eisen haalbaar zijn, uiteraard. Ondanks een verleden in de jeugdreeksen van stadsrivaal Beerschot, sluit de speler een overstap naar Antwerp FC alvast niet uit.



“In het voetbal weet je nooit”, stelde de verdediger onlangs in het voetbalpraatprogramma Extra Time. “Ik begrijp het ook wel. Ik kom van Germinal Ekeren, ik zat in de jeugd van Germinal Beerschot. Maar ik ben gewoon fan van het Antwerpse voetbal, dat kan ik niet wegsteken. Iedereen weet dat ik een Antwerpenaar ben en de stad in mijn hart draag”, aldus Toby Alderweireld. Zijn achtergrond bij Beerschot hoeft ook helemaal geen probleem te vormen, want ook Radja Nainggolan kende een soortgelijke historie.

Het is trouwens niet de eerste keer dat Toby Alderweireld in verband wordt gebracht met een transfer naar Antwerp FC. In de zomer van 2021 was The Great Old namelijk ook al een grote kandidaat om de 118-voudige Rode Duivel naar Deurne-Noord te halen. Volgens The Athletic was Antwerp toen zelfs ‘the leading candidate’ om de volgende werkgever van Alderweireld te worden, vóór de Nederlandse topclubs Ajax en PSV. Alderweireld verklaarde meermaals dat hij graag terug in België en hij volgt momenteel de bouw van zijn huis in Kapellen op de voet.

RUUD VORMER

Een andere grote naam die op de lijst van Antwerp FC staat, is naar verluidt die van Ruud Vormer. De aanvoerder van Club Brugge heeft geen grote toekomst meer als speler in het Jan Breydelstadion, waar hij zowel onder Philippe Clement als onder Alfred Schreuder op de bank verzeild raakte. Volgens Olivier Deschacht worden er alvast veel clubs genoemd die Vormer willen overnemen. “AA Gent, Zulte Waregem, zelfs Antwerp wordt genoemd”, zei de ex-speler van RSC Anderlecht op Eleven Sports.

Ruud Vormer heeft nog geen beslissing genomen over zijn toekomst, maar dit seizoen was het nochtans erg duidelijk dat hij zich niet goed voelde in een rol in de schaduw. Op 34-jarige leeftijd zou de middenvelder nog enkele goede jaren voor zich hebben, zo voorspelde zijn goede vriend Davy De fauw alvast in Het Laatste Nieuws. “Iedereen zegt dat het voorbij is, dat Rudy te oud is. ‘Maar ik voel me gewoon perfect fit’, zegt hij dan. En ik ken dat - ik heb het zelf ook meegemaakt.”



Ruud Vormer is er zelf wel nog niet helemaal uit waar hij volgend seizoen zal voetballen. Wellicht zal het uitzicht op speelminuten een doorslaggevende factor zijn. “Ik heb nog een jaar”, zei hij zondag voor de camera's van Eleven Sports. “Ik zit hier nog heel goed, voor volgend jaar weet ik het nog niet. We gaan het wel zien. Ik mag niet klagen. Ik en mijn gezin wonen ook heel gelukkig in Knokke.” De afstand tussen Deurne en Knokke is alvast niet onoverbrugbaar.

CHRISTIAN ERIKSEN

Volgens analist Eddy Snelders staat Christian Eriksen hoog genoteerd op het verlanglijstje van Antwerp FC, maar op de Bosuil moeten ze alvast niet te vroeg victorie kraaien. De Deense middenvelder gooit momenteel héél hoge ogen in de Premier League en daarnaast is hij op het financieel vlak gewoon onhaalbaar voor The Great Old. Sinds zijn hartstilstand in de zomer van 2021 maakt Eriksen een indrukwekkende sportieve evolutie mee bij Brentford FC en op die manier is hij zeker geen spek voor de Antwerpse bek.

Christian Eriksen beschikt bij Brentford FC over een aflopend contract maar de Engelse club wil hem dolgraag langer aan boord houden. Ook Eriksen zelf maakt er geen geheim van dat hij graag wil voetballen in Engeland. Daarnaast wordt de Deense middenvelder, die stilaan zijn beste niveau bereikt bij Brentford, alweer gelinkt aan topclubs zoals Tottenham Hotspur en Manchester United. Dat zijn clubs waarmee Antwerp op het sportief en financieel vlak, maar ook qua prestige en reputatie, nooit kan concurreren.



Bovendien zou de transfer van Christian Eriksen ook niet ‘gratis’ zijn, want Antwerp zal altijd een substantiële bijdrage moeten leveren om de Deen met een aantrekkelijk contract naar de Bosuil te kunnen lokken. Bij Internazionale verdiende hij bijvoorbeeld 11 miljoen euro per jaar, hoewel zijn salaris bij Brentford vandaag weliswaar van een lager niveau is. Eriksen pikt ondertussen wel terug aan met zijn beste voetbalniveau - in de beste competitie ter wereld trouwens -, waardoor zijn marktwaarde als vrije speler vreselijk toeneemt en daarom quasi onhaalbaar wordt voor The Great Old.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

Wie moet Antwerp zeker halen?

Meest recent

Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

25
25
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

132
132
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

31
31
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

156
156
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

46
46
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

24
24
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

31
31
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

336
336
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

226
226
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

23
23
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

568
568
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

259
259
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

735
735
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

230
230
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

893
893
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

782
782
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

463
463
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

316
316
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

157
157
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73
Lemaréchal roept duidelijke boodschap naar Leko én Vanaken

Félix Lemaréchal leek volledig op de achtergrond verdwenen bij Club Brugge, maar dit ...

514
514
Groot nieuws rond Jelle Van Damme beroert iedereen

Sommige namen uit het Belgische voetbal blijven jarenlang nazinderen. Niet alleen door wat ze op het ...

214
214
Romeo Lavia eindelijk los? Rode Duivel slaat terug

Romeo Lavia werd voor een monsterbedrag binnengehaald door Chelsea, maar in twee seizoenen kon de ...

103
103
Beerschot pakt uit met derde shirt: Antwerpse haven centraal

Beerschot heeft nog een derde shirt voorgesteld voor dit seizoen. De Kielse Ratten lieten zich ...

34
34
UEFA bereidt groots strijdplan voor tegen Infantino

Na het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was er veel kritiek op Gianni Infantino. Vooral ...

131
131

Meer sportnieuws