'Barcelona en Chelsea strijden om PL-parel'

door
'Barcelona en Chelsea strijden om PL-parel'

Het bestuur van FC Barcelona beloofde onlangs dat het de Blaugrana tijdens de volgende transfermercato van de nodige versterkingen zal voorzien. Om die reden speurt men bij de Catalaanse club heel wat opties af. Eén van die opties is al enige tijd een smaakmaker in de Premier League.


Zo meldde El Mundo Deportivo reeds dat Barcelona interesse toont in Raphinha. De Braziliaanse flankspeler van Leeds United is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé.

Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans. Zo zou Raphina al uitgesproken hebben dat hij dolgraag wil werken met Barca-trainer Xavi Hernandez, én dat hij droomt van een nieuw avontuur in La Liga.

Van Portugal naar Premier League

Raphinha genoot zijn jeugdopleiding in zijn thuisland bij Avai. Op 20-jarige leeftijd zette hij de stap richting Europa, en tekende hij bij het bescheiden Portugese Vitoria Guimaraes. Daar was het talent van de flankspeler al snel duidelijk, wat hem transfers richting Sporting Lissabon en Stade Rennes opleverde. Twee seizoenen geleden zette de Braziliaan de stap naar Leeds, waar hij dit seizoen met 10 doelpunten en zes assists één van de absolute uitblinkers was bij de degradatie-kandidaat.

LEES OOK: 'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Waar speelt Raphinha volgend seizoen?

Meest recent

'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

5
5
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

11
11
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

11
11
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

54
54
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

151
151
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

36
36
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

118
118
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

126
126
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

180
180
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

200
200
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

38
38
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

286
286
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

164
164
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

503
503
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

225
225
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

383
383
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

309
309
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

653
653
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

651
651
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

90
90
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

246
246
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

101
101

Meer sportnieuws