'Barcelona en Chelsea strijden om PL-parel'

door
'Barcelona en Chelsea strijden om PL-parel'

Het bestuur van FC Barcelona beloofde onlangs dat het de Blaugrana tijdens de volgende transfermercato van de nodige versterkingen zal voorzien. Om die reden speurt men bij de Catalaanse club heel wat opties af. Eén van die opties is al enige tijd een smaakmaker in de Premier League.


Zo meldde El Mundo Deportivo reeds dat Barcelona interesse toont in Raphinha. De Braziliaanse flankspeler van Leeds United is al twee seizoenen één van de weinige smaakmakers bij de Engelse traditieclub, en zou azen op een stap hogerop. Bij de Blaugrana moet hij een doublure/concurrent vormen voor Ousmane Dembélé.

Naast FC Barcelona is ook het Engelse Chelsea geïnteresseerd in de diensten van de 25-jarige Braziliaan. Zij lijken net iets meer financiële slagkracht te hebben in vergelijking met de Catalanen, maar maken volgens de Spaanse pers toch het minste kans. Zo zou Raphina al uitgesproken hebben dat hij dolgraag wil werken met Barca-trainer Xavi Hernandez, én dat hij droomt van een nieuw avontuur in La Liga.

Van Portugal naar Premier League

Raphinha genoot zijn jeugdopleiding in zijn thuisland bij Avai. Op 20-jarige leeftijd zette hij de stap richting Europa, en tekende hij bij het bescheiden Portugese Vitoria Guimaraes. Daar was het talent van de flankspeler al snel duidelijk, wat hem transfers richting Sporting Lissabon en Stade Rennes opleverde. Twee seizoenen geleden zette de Braziliaan de stap naar Leeds, waar hij dit seizoen met 10 doelpunten en zes assists één van de absolute uitblinkers was bij de degradatie-kandidaat.

LEES OOK: 'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Waar speelt Raphinha volgend seizoen?

Meest recent

"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

0
0
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

92
92
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

35
35
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

64
64
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

33
33
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

166
166
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

23
23
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

131
131
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

196
196
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

40
40
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

114
114
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

210
210
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

94
94
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

63
63
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

145
145
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

317
317
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

303
303
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

200
200
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

537
537
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

42
42
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

244
244
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

260
260
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

370
370

Meer sportnieuws