Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

491 stemmen
Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

Door de nasleep van de coronacrisis werd het Belgische competitieformat tijdelijk gewijzigd, maar na volgend seizoen gaan die veranderingen normaal gezien weer op de schop. Al lijkt het nog maar de vraag of het zover wel zal komen. Bovendien liggen er binnen de Pro League blijkbaar nog meer ingrijpende plannen op tafel.


Vanaf 2023-2024 moet 1A opnieuw inkrimpen tot 16 clubs, wat dus betekent dat volgend seizoen in principe maar liefst drie ploegen zullen degraderen. Iets waar de kleinere teams uiteraard niet voor staan te springen. Daarom zal de Pro League, onder leiding van CEO Lorin Parys, woensdag opnieuw samenzitten om het format te bespreken. Volgens Sport/VoetbalMagazine is het de bedoeling om af te kloppen op een "stabiel en breed gedragen formule, zodat er zekerheid is over de komende jaren".

Een terugkeer naar 16 eersteklassers is daarbij een optie, maar kan met het oog op de langere termijn nog aangepast te worden in de hoop dan voor langere tijd verankerd te worden. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en maakt gewag van een soort vijfjarenplan, waarin na verloop van tijd toegewerkt wordt naar een compleet nieuw format. Pas in 2024 zou terug worden geschakeld naar 16 clubs op het hoogste niveau, plus 14 in 1B. Het jaar nadien zouden die waarden worden omgekeerd.

12-12-12
Het verhoopte eindstation in 2026 is dan een 12-12-12 formule met drie afdelingen, waarin na een reguliere competitie telkens play-offs per zes worden gespeeld om te beslissen over de titel, promotie en degradatie. Een ambitieus idee dat aanleunt bij enkele voorstellen waar onder andere AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck en Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe recent nog voor pleitten. Benieuwd of Parys zijn suggestie, al dan niet met een aantal nuances, kan doordrukken. Sowieso hoeven we nog niet meteen witte rook te verwachten.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

🚀

Een goed idee?

Meest recent

Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

28
28
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

201
201
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

149
149
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

321
321
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

183
183
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

105
105
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

120
120
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

320
320
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

469
469
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

283
283
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

122
122
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

37
37
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

383
383
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

448
448
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

655
655
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

311
311
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

127
127
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

97
97
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

215
215
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

227
227

Meer sportnieuws