Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

491
Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

Door de nasleep van de coronacrisis werd het Belgische competitieformat tijdelijk gewijzigd, maar na volgend seizoen gaan die veranderingen normaal gezien weer op de schop. Al lijkt het nog maar de vraag of het zover wel zal komen. Bovendien liggen er binnen de Pro League blijkbaar nog meer ingrijpende plannen op tafel.


Vanaf 2023-2024 moet 1A opnieuw inkrimpen tot 16 clubs, wat dus betekent dat volgend seizoen in principe maar liefst drie ploegen zullen degraderen. Iets waar de kleinere teams uiteraard niet voor staan te springen. Daarom zal de Pro League, onder leiding van CEO Lorin Parys, woensdag opnieuw samenzitten om het format te bespreken. Volgens Sport/VoetbalMagazine is het de bedoeling om af te kloppen op een "stabiel en breed gedragen formule, zodat er zekerheid is over de komende jaren".

Een terugkeer naar 16 eersteklassers is daarbij een optie, maar kan met het oog op de langere termijn nog aangepast te worden in de hoop dan voor langere tijd verankerd te worden. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en maakt gewag van een soort vijfjarenplan, waarin na verloop van tijd toegewerkt wordt naar een compleet nieuw format. Pas in 2024 zou terug worden geschakeld naar 16 clubs op het hoogste niveau, plus 14 in 1B. Het jaar nadien zouden die waarden worden omgekeerd.

12-12-12
Het verhoopte eindstation in 2026 is dan een 12-12-12 formule met drie afdelingen, waarin na een reguliere competitie telkens play-offs per zes worden gespeeld om te beslissen over de titel, promotie en degradatie. Een ambitieus idee dat aanleunt bij enkele voorstellen waar onder andere AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck en Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe recent nog voor pleitten. Benieuwd of Parys zijn suggestie, al dan niet met een aantal nuances, kan doordrukken. Sowieso hoeven we nog niet meteen witte rook te verwachten.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Een goed idee?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

29
29
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

134
134
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

118
118
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

141
141
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

35
35
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

194
194
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

75
75
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

28
28
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

24
24
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

78
78
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

28
28
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

121
121
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

43
43
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

249
249
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

107
107
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

211
211
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

82
82
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

75
75

Meer sportnieuws