Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

door
Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

Door de nasleep van de coronacrisis werd het Belgische competitieformat tijdelijk gewijzigd, maar na volgend seizoen gaan die veranderingen normaal gezien weer op de schop. Al lijkt het nog maar de vraag of het zover wel zal komen. Bovendien liggen er binnen de Pro League blijkbaar nog meer ingrijpende plannen op tafel.


Vanaf 2023-2024 moet 1A opnieuw inkrimpen tot 16 clubs, wat dus betekent dat volgend seizoen in principe maar liefst drie ploegen zullen degraderen. Iets waar de kleinere teams uiteraard niet voor staan te springen. Daarom zal de Pro League, onder leiding van CEO Lorin Parys, woensdag opnieuw samenzitten om het format te bespreken. Volgens Sport/VoetbalMagazine is het de bedoeling om af te kloppen op een "stabiel en breed gedragen formule, zodat er zekerheid is over de komende jaren".

Een terugkeer naar 16 eersteklassers is daarbij een optie, maar kan met het oog op de langere termijn nog aangepast te worden in de hoop dan voor langere tijd verankerd te worden. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en maakt gewag van een soort vijfjarenplan, waarin na verloop van tijd toegewerkt wordt naar een compleet nieuw format. Pas in 2024 zou terug worden geschakeld naar 16 clubs op het hoogste niveau, plus 14 in 1B. Het jaar nadien zouden die waarden worden omgekeerd.

12-12-12
Het verhoopte eindstation in 2026 is dan een 12-12-12 formule met drie afdelingen, waarin na een reguliere competitie telkens play-offs per zes worden gespeeld om te beslissen over de titel, promotie en degradatie. Een ambitieus idee dat aanleunt bij enkele voorstellen waar onder andere AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck en Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe recent nog voor pleitten. Benieuwd of Parys zijn suggestie, al dan niet met een aantal nuances, kan doordrukken. Sowieso hoeven we nog niet meteen witte rook te verwachten.

LEES OOK: Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

Een goed idee?

Meest recent

Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

59
59
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

137
137
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

24
24
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

118
118
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

124
124
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

54
54
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

124
124
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

46
46
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

121
121
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

160
160
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

230
230
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

349
349
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

141
141
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

73
73
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

203
203
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

179
179
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

100
100
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

416
416
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

167
167
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

231
231
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

173
173
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

91
91
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

231
231
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

108
108

Meer sportnieuws