Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

491 stemmen
Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

Door de nasleep van de coronacrisis werd het Belgische competitieformat tijdelijk gewijzigd, maar na volgend seizoen gaan die veranderingen normaal gezien weer op de schop. Al lijkt het nog maar de vraag of het zover wel zal komen. Bovendien liggen er binnen de Pro League blijkbaar nog meer ingrijpende plannen op tafel.


Vanaf 2023-2024 moet 1A opnieuw inkrimpen tot 16 clubs, wat dus betekent dat volgend seizoen in principe maar liefst drie ploegen zullen degraderen. Iets waar de kleinere teams uiteraard niet voor staan te springen. Daarom zal de Pro League, onder leiding van CEO Lorin Parys, woensdag opnieuw samenzitten om het format te bespreken. Volgens Sport/VoetbalMagazine is het de bedoeling om af te kloppen op een "stabiel en breed gedragen formule, zodat er zekerheid is over de komende jaren".

Een terugkeer naar 16 eersteklassers is daarbij een optie, maar kan met het oog op de langere termijn nog aangepast te worden in de hoop dan voor langere tijd verankerd te worden. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en maakt gewag van een soort vijfjarenplan, waarin na verloop van tijd toegewerkt wordt naar een compleet nieuw format. Pas in 2024 zou terug worden geschakeld naar 16 clubs op het hoogste niveau, plus 14 in 1B. Het jaar nadien zouden die waarden worden omgekeerd.

12-12-12
Het verhoopte eindstation in 2026 is dan een 12-12-12 formule met drie afdelingen, waarin na een reguliere competitie telkens play-offs per zes worden gespeeld om te beslissen over de titel, promotie en degradatie. Een ambitieus idee dat aanleunt bij enkele voorstellen waar onder andere AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck en Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe recent nog voor pleitten. Benieuwd of Parys zijn suggestie, al dan niet met een aantal nuances, kan doordrukken. Sowieso hoeven we nog niet meteen witte rook te verwachten.

LEES OOK: Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

🚀

Een goed idee?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

4
4
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

36
36
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

20
20
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

40
40
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

255
255
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

61
61
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

111
111
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

422
422
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

225
225
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

346
346
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1230
1230
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

536
536
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

171
171
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

203
203
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

781
781
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

576
576
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

272
272
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws