Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

door
Pro League wil competitieformat volledig overhoop gooien

Door de nasleep van de coronacrisis werd het Belgische competitieformat tijdelijk gewijzigd, maar na volgend seizoen gaan die veranderingen normaal gezien weer op de schop. Al lijkt het nog maar de vraag of het zover wel zal komen. Bovendien liggen er binnen de Pro League blijkbaar nog meer ingrijpende plannen op tafel.


Vanaf 2023-2024 moet 1A opnieuw inkrimpen tot 16 clubs, wat dus betekent dat volgend seizoen in principe maar liefst drie ploegen zullen degraderen. Iets waar de kleinere teams uiteraard niet voor staan te springen. Daarom zal de Pro League, onder leiding van CEO Lorin Parys, woensdag opnieuw samenzitten om het format te bespreken. Volgens Sport/VoetbalMagazine is het de bedoeling om af te kloppen op een "stabiel en breed gedragen formule, zodat er zekerheid is over de komende jaren".

Een terugkeer naar 16 eersteklassers is daarbij een optie, maar kan met het oog op de langere termijn nog aangepast te worden in de hoop dan voor langere tijd verankerd te worden. Het Laatste Nieuws gaat nog een stap verder en maakt gewag van een soort vijfjarenplan, waarin na verloop van tijd toegewerkt wordt naar een compleet nieuw format. Pas in 2024 zou terug worden geschakeld naar 16 clubs op het hoogste niveau, plus 14 in 1B. Het jaar nadien zouden die waarden worden omgekeerd.

12-12-12
Het verhoopte eindstation in 2026 is dan een 12-12-12 formule met drie afdelingen, waarin na een reguliere competitie telkens play-offs per zes worden gespeeld om te beslissen over de titel, promotie en degradatie. Een ambitieus idee dat aanleunt bij enkele voorstellen waar onder andere AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck en Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe recent nog voor pleitten. Benieuwd of Parys zijn suggestie, al dan niet met een aantal nuances, kan doordrukken. Sowieso hoeven we nog niet meteen witte rook te verwachten.

LEES OOK: Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

Trending:

'Plots vertrek: Anderlecht vreest gepeperde factuur'
'Plots vertrek: Anderlecht vreest gepeperde factuur'

Een goed idee?

Meest recent

'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

92
92
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

52
52
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

15
15
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

376
376
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

43
43
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

611
611
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

119
119
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

114
114
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

256
256
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

91
91
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

685
685
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

514
514
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

323
323
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

202
202
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

708
708
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

47
47
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

348
348
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

342
342
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

434
434
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1209
1209
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

71
71
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2057
2057
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

137
137
Gent bedwingt Charleroi, STVV blijft foutloos tegen Westerlo

Binnen een drietal weken start het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De eersteklassers zijn ...

211
211
'Lammens hakt knoop door over Antwerp-vertrek'

Met Jelle Bataille zag Antwerp FC andermaal een sterkhouder vertrekken. En er zitten nog meer ...

1063
1063

Meer sportnieuws