Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

door
Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

Tom Lawrence is een voormalig jeugdproduct van Manchester United, de Engelse topclub waar hij het ook schopte tot in de eerste ploeg. De polyvalente aanvaller beschikt over een fenomenale traptechniek en hij werd bewierookt door grote legendes zoals Wayne Rooney en Ryan Giggs. En wie weet zien we hem straks wel aan het werk op de Belgische velden, want Anderlecht hoopt alvast om Lawrence in het komende tussenseizoen onder contract te leggen.


LIEVELING VAN ROONEY

Derby County vertoefde veertien jaar lang in de Championship, maar The Rams konden dit seizoen de degradatie niet vermijden. De ploeg van Wayne Rooney kende dit jaar veel hoogtes en laagtes, en ondanks de degradatie is Derby allerminst een gebroken club. Dat komt vooral door het goede werk van de coach, die een enorme groepsgeest smeedde in de groep. Rooney stelde met Tom Lawrence een ietwat ‘vreemde’ aanvoerder aan, maar die opvallende zet bleek uiteindelijk ook erg succesvol te zijn. In die mate dat de Welshman zelfs de interesse geniet van RSC Anderlecht.

Tom Lawrence arriveerde vijf jaar geleden bij Derby County, maar in het begin liepen de fans niet meteen weg met hem. Dat kwam voornamelijk door zijn wisselvallige prestaties op het veld, maar ook door zijn wangedrag naast het veld. Toen Wayne Rooney net hém de aanvoerdersband gaf in het begin van het huidige seizoen, riep dan ook veel vragen op of Lawrence daarvoor wel de geknipte man was. Maar daar had Rooney lak aan. Niet een natuurlijke leder zoals Curtis Davies of Richard Stearman werd de aanvoerder, maar wel de veelbesproken Lawrence.



Tom Lawrence betaalde dat grote vertrouwen van Wayne Rooney in cash terug met veel goede prestaties en belangrijke doelpunten. Tegen Sheffield United was hij bijvoorbeeld één van de betere spelers van de wedstrijd , waarin de 28-jarige ook twee doelpunten scoorde. De prestatie van Derby County tegen Sheffield United was het favoriete moment van het seizoen van Wayne Rooney en niet toevallig lag een inspirerende prestatie van aanvoerder Lawrence hier aan de basis.

PRODUCT VAN MAN UTD

Tom Lawrence wordt dit seizoen uitgespeeld op verschillende aanvallende posities: spits, valse negen, linkeraanvaller en zelfs als nummer tien. Dankzij zijn tactische veelzijdigheid moest hij kwalitatief nooit inboeten wanneer hij een nieuwe positie moest innemen. Lawrence komt het vaakst vanop links en dit seizoen scoorde hij al 11 doelpunten en bovendien gaf hij 5 assists. Derby vocht dit jaar tegen de degradatie, maar toch kon Lawrence zijn beste statistieken ooit laten noteren.



Tom Lawrence is dan ook niet zomaar een doorsnee-voetballer. Hij genoot namelijk zijn jeugdopleiding bij het grote Manchester United, waar Wayne Rooney destijds het potentieel van Lawrence identificeerde. Vooral diens traptechniek was van een indrukwekkend hoog niveau. Naast Rooney was ook Ryan Giggs een groot bewonderaar van Lawrence’s kwaliteiten. Toen Giggs interim-trainer was bij Manchester United, liet hij Lawrence zelfs starten in de Premier League-wedstrijd tegen Hull City. En het zou uiteindelijk ook bij die éne match blijven.

METAMORFOSE

Los van zijn voetballende kwaliteiten biedt Tom Lawrence nog een andere belangrijke meerwaarde bij Derby County. De 28-jarige speelt namelijk een belangrijke rol in het ontwikkelen en begeleiden van de jeugdspelers van de club. Ook Anderlecht laat jaarlijks veel jonge spelers doorstromen naar de eerste ploeg, waardoor dergelijke ervaring van Lawrence een mooie en belangrijke eigenschap is voor Sporting. Sinds hij de aanvoerder werd bij Derby, zette hij ook veel stappen op het gebied van leiderschap.

Tom Lawrence neemt tijdens de trainingen uitgebreid de tijd om de youngsters bij de hand te nemen. Wayne Rooney loofde die positieve ingesteldheid van zijn nieuwe aanvoerder, die een indrukwekkende karakteriële evolutie onderging. Van wangedrag naast het veld tot een voorbeeldspeler erop. In januari weigerde hij zelfs om Derby te verlaten voor Bournemouth, dat vandaag de tweede plaats bezet in de Championship en nog in de running ligt om de promotie naar de Premier League af te dwingen.



Ondanks dat aantrekkelijk en veilig perspectief bij Bournemouth, besloot Tom Lawrence om Derby County niet te verlaten in volle degradatiestrijd. Zoals het een echte kapitein betaamt. “Hij toonde karakter en een enorme loyaliteit tegenover de club en mezelf”, stelde een trotse Wayne Rooney daarover. “Hij verdient enorm veel lof daarvoor.” Maar volgend seizoen zal Lawrence zeker niet meer te bewonderen zijn in Pride Park. Zijn contract loopt eind juni af en Lawrence wil niet mee zakken naar de Engelse derde klasse. Logisch ook.

VIA ANDERLECHT NAAR DE NATIONALE PLOEG

Er zijn alvast verschillende Championship-teams die interesse tonen in Tom Lawrence, alsook RSC Anderlecht. De Welshman zal misschien ook een verhuis naar het Lotto Park overwegen, want de aanvaller wil graag terug een vaste waarde worden bij de nationale ploeg. Ondanks zijn superseizoen bij Derby County is Lawrence (nog) geen vaste klant bij Wales, hoewel hij dat op basis van zijn prestaties zeker zou verdienen. Een overstap naar een andere Championship-ploeg zou daar wellicht geen verandering in brengen, maar een verhuis naar Anderlecht misschien wel? Daar werd Josh Cullen bijvoorbeeld een vaste waarde bij de Ierse nationale ploeg, nadat hij zich helemaal in de kijker speelde in het Lotto Park.

LEES OOK: Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

24
24
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

17
17
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

124
124
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

87
87
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

68
68
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

419
419
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

150
150
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

229
229
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

342
342
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

170
170
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

175
175
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

307
307
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

37
37
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

17
17
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

579
579
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

596
596
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

365
365
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

123
123
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

90
90
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

377
377
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

81
81
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

284
284
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

312
312
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

463
463

Meer sportnieuws