Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

285 stemmen
Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

Tom Lawrence is een voormalig jeugdproduct van Manchester United, de Engelse topclub waar hij het ook schopte tot in de eerste ploeg. De polyvalente aanvaller beschikt over een fenomenale traptechniek en hij werd bewierookt door grote legendes zoals Wayne Rooney en Ryan Giggs. En wie weet zien we hem straks wel aan het werk op de Belgische velden, want Anderlecht hoopt alvast om Lawrence in het komende tussenseizoen onder contract te leggen.


LIEVELING VAN ROONEY

Derby County vertoefde veertien jaar lang in de Championship, maar The Rams konden dit seizoen de degradatie niet vermijden. De ploeg van Wayne Rooney kende dit jaar veel hoogtes en laagtes, en ondanks de degradatie is Derby allerminst een gebroken club. Dat komt vooral door het goede werk van de coach, die een enorme groepsgeest smeedde in de groep. Rooney stelde met Tom Lawrence een ietwat ‘vreemde’ aanvoerder aan, maar die opvallende zet bleek uiteindelijk ook erg succesvol te zijn. In die mate dat de Welshman zelfs de interesse geniet van RSC Anderlecht.

Tom Lawrence arriveerde vijf jaar geleden bij Derby County, maar in het begin liepen de fans niet meteen weg met hem. Dat kwam voornamelijk door zijn wisselvallige prestaties op het veld, maar ook door zijn wangedrag naast het veld. Toen Wayne Rooney net hém de aanvoerdersband gaf in het begin van het huidige seizoen, riep dan ook veel vragen op of Lawrence daarvoor wel de geknipte man was. Maar daar had Rooney lak aan. Niet een natuurlijke leder zoals Curtis Davies of Richard Stearman werd de aanvoerder, maar wel de veelbesproken Lawrence.



Tom Lawrence betaalde dat grote vertrouwen van Wayne Rooney in cash terug met veel goede prestaties en belangrijke doelpunten. Tegen Sheffield United was hij bijvoorbeeld één van de betere spelers van de wedstrijd , waarin de 28-jarige ook twee doelpunten scoorde. De prestatie van Derby County tegen Sheffield United was het favoriete moment van het seizoen van Wayne Rooney en niet toevallig lag een inspirerende prestatie van aanvoerder Lawrence hier aan de basis.

PRODUCT VAN MAN UTD

Tom Lawrence wordt dit seizoen uitgespeeld op verschillende aanvallende posities: spits, valse negen, linkeraanvaller en zelfs als nummer tien. Dankzij zijn tactische veelzijdigheid moest hij kwalitatief nooit inboeten wanneer hij een nieuwe positie moest innemen. Lawrence komt het vaakst vanop links en dit seizoen scoorde hij al 11 doelpunten en bovendien gaf hij 5 assists. Derby vocht dit jaar tegen de degradatie, maar toch kon Lawrence zijn beste statistieken ooit laten noteren.



Tom Lawrence is dan ook niet zomaar een doorsnee-voetballer. Hij genoot namelijk zijn jeugdopleiding bij het grote Manchester United, waar Wayne Rooney destijds het potentieel van Lawrence identificeerde. Vooral diens traptechniek was van een indrukwekkend hoog niveau. Naast Rooney was ook Ryan Giggs een groot bewonderaar van Lawrence’s kwaliteiten. Toen Giggs interim-trainer was bij Manchester United, liet hij Lawrence zelfs starten in de Premier League-wedstrijd tegen Hull City. En het zou uiteindelijk ook bij die éne match blijven.

METAMORFOSE

Los van zijn voetballende kwaliteiten biedt Tom Lawrence nog een andere belangrijke meerwaarde bij Derby County. De 28-jarige speelt namelijk een belangrijke rol in het ontwikkelen en begeleiden van de jeugdspelers van de club. Ook Anderlecht laat jaarlijks veel jonge spelers doorstromen naar de eerste ploeg, waardoor dergelijke ervaring van Lawrence een mooie en belangrijke eigenschap is voor Sporting. Sinds hij de aanvoerder werd bij Derby, zette hij ook veel stappen op het gebied van leiderschap.

Tom Lawrence neemt tijdens de trainingen uitgebreid de tijd om de youngsters bij de hand te nemen. Wayne Rooney loofde die positieve ingesteldheid van zijn nieuwe aanvoerder, die een indrukwekkende karakteriële evolutie onderging. Van wangedrag naast het veld tot een voorbeeldspeler erop. In januari weigerde hij zelfs om Derby te verlaten voor Bournemouth, dat vandaag de tweede plaats bezet in de Championship en nog in de running ligt om de promotie naar de Premier League af te dwingen.



Ondanks dat aantrekkelijk en veilig perspectief bij Bournemouth, besloot Tom Lawrence om Derby County niet te verlaten in volle degradatiestrijd. Zoals het een echte kapitein betaamt. “Hij toonde karakter en een enorme loyaliteit tegenover de club en mezelf”, stelde een trotse Wayne Rooney daarover. “Hij verdient enorm veel lof daarvoor.” Maar volgend seizoen zal Lawrence zeker niet meer te bewonderen zijn in Pride Park. Zijn contract loopt eind juni af en Lawrence wil niet mee zakken naar de Engelse derde klasse. Logisch ook.

VIA ANDERLECHT NAAR DE NATIONALE PLOEG

Er zijn alvast verschillende Championship-teams die interesse tonen in Tom Lawrence, alsook RSC Anderlecht. De Welshman zal misschien ook een verhuis naar het Lotto Park overwegen, want de aanvaller wil graag terug een vaste waarde worden bij de nationale ploeg. Ondanks zijn superseizoen bij Derby County is Lawrence (nog) geen vaste klant bij Wales, hoewel hij dat op basis van zijn prestaties zeker zou verdienen. Een overstap naar een andere Championship-ploeg zou daar wellicht geen verandering in brengen, maar een verhuis naar Anderlecht misschien wel? Daar werd Josh Cullen bijvoorbeeld een vaste waarde bij de Ierse nationale ploeg, nadat hij zich helemaal in de kijker speelde in het Lotto Park.

LEES OOK: ‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

55
55
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

16
16
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

61
61
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

142
142
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

26
26
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

128
128
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

266
266
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

389
389
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

349
349
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

134
134
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

78
78
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

373
373
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

102
102
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

197
197
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

475
475
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

132
132
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

326
326
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

552
552
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

301
301
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

978
978
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

462
462
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

354
354
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

324
324
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

91
91

Meer sportnieuws