Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

285 stemmen
Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

Tom Lawrence is een voormalig jeugdproduct van Manchester United, de Engelse topclub waar hij het ook schopte tot in de eerste ploeg. De polyvalente aanvaller beschikt over een fenomenale traptechniek en hij werd bewierookt door grote legendes zoals Wayne Rooney en Ryan Giggs. En wie weet zien we hem straks wel aan het werk op de Belgische velden, want Anderlecht hoopt alvast om Lawrence in het komende tussenseizoen onder contract te leggen.


LIEVELING VAN ROONEY

Derby County vertoefde veertien jaar lang in de Championship, maar The Rams konden dit seizoen de degradatie niet vermijden. De ploeg van Wayne Rooney kende dit jaar veel hoogtes en laagtes, en ondanks de degradatie is Derby allerminst een gebroken club. Dat komt vooral door het goede werk van de coach, die een enorme groepsgeest smeedde in de groep. Rooney stelde met Tom Lawrence een ietwat ‘vreemde’ aanvoerder aan, maar die opvallende zet bleek uiteindelijk ook erg succesvol te zijn. In die mate dat de Welshman zelfs de interesse geniet van RSC Anderlecht.

Tom Lawrence arriveerde vijf jaar geleden bij Derby County, maar in het begin liepen de fans niet meteen weg met hem. Dat kwam voornamelijk door zijn wisselvallige prestaties op het veld, maar ook door zijn wangedrag naast het veld. Toen Wayne Rooney net hém de aanvoerdersband gaf in het begin van het huidige seizoen, riep dan ook veel vragen op of Lawrence daarvoor wel de geknipte man was. Maar daar had Rooney lak aan. Niet een natuurlijke leder zoals Curtis Davies of Richard Stearman werd de aanvoerder, maar wel de veelbesproken Lawrence.



Tom Lawrence betaalde dat grote vertrouwen van Wayne Rooney in cash terug met veel goede prestaties en belangrijke doelpunten. Tegen Sheffield United was hij bijvoorbeeld één van de betere spelers van de wedstrijd , waarin de 28-jarige ook twee doelpunten scoorde. De prestatie van Derby County tegen Sheffield United was het favoriete moment van het seizoen van Wayne Rooney en niet toevallig lag een inspirerende prestatie van aanvoerder Lawrence hier aan de basis.

PRODUCT VAN MAN UTD

Tom Lawrence wordt dit seizoen uitgespeeld op verschillende aanvallende posities: spits, valse negen, linkeraanvaller en zelfs als nummer tien. Dankzij zijn tactische veelzijdigheid moest hij kwalitatief nooit inboeten wanneer hij een nieuwe positie moest innemen. Lawrence komt het vaakst vanop links en dit seizoen scoorde hij al 11 doelpunten en bovendien gaf hij 5 assists. Derby vocht dit jaar tegen de degradatie, maar toch kon Lawrence zijn beste statistieken ooit laten noteren.



Tom Lawrence is dan ook niet zomaar een doorsnee-voetballer. Hij genoot namelijk zijn jeugdopleiding bij het grote Manchester United, waar Wayne Rooney destijds het potentieel van Lawrence identificeerde. Vooral diens traptechniek was van een indrukwekkend hoog niveau. Naast Rooney was ook Ryan Giggs een groot bewonderaar van Lawrence’s kwaliteiten. Toen Giggs interim-trainer was bij Manchester United, liet hij Lawrence zelfs starten in de Premier League-wedstrijd tegen Hull City. En het zou uiteindelijk ook bij die éne match blijven.

METAMORFOSE

Los van zijn voetballende kwaliteiten biedt Tom Lawrence nog een andere belangrijke meerwaarde bij Derby County. De 28-jarige speelt namelijk een belangrijke rol in het ontwikkelen en begeleiden van de jeugdspelers van de club. Ook Anderlecht laat jaarlijks veel jonge spelers doorstromen naar de eerste ploeg, waardoor dergelijke ervaring van Lawrence een mooie en belangrijke eigenschap is voor Sporting. Sinds hij de aanvoerder werd bij Derby, zette hij ook veel stappen op het gebied van leiderschap.

Tom Lawrence neemt tijdens de trainingen uitgebreid de tijd om de youngsters bij de hand te nemen. Wayne Rooney loofde die positieve ingesteldheid van zijn nieuwe aanvoerder, die een indrukwekkende karakteriële evolutie onderging. Van wangedrag naast het veld tot een voorbeeldspeler erop. In januari weigerde hij zelfs om Derby te verlaten voor Bournemouth, dat vandaag de tweede plaats bezet in de Championship en nog in de running ligt om de promotie naar de Premier League af te dwingen.



Ondanks dat aantrekkelijk en veilig perspectief bij Bournemouth, besloot Tom Lawrence om Derby County niet te verlaten in volle degradatiestrijd. Zoals het een echte kapitein betaamt. “Hij toonde karakter en een enorme loyaliteit tegenover de club en mezelf”, stelde een trotse Wayne Rooney daarover. “Hij verdient enorm veel lof daarvoor.” Maar volgend seizoen zal Lawrence zeker niet meer te bewonderen zijn in Pride Park. Zijn contract loopt eind juni af en Lawrence wil niet mee zakken naar de Engelse derde klasse. Logisch ook.

VIA ANDERLECHT NAAR DE NATIONALE PLOEG

Er zijn alvast verschillende Championship-teams die interesse tonen in Tom Lawrence, alsook RSC Anderlecht. De Welshman zal misschien ook een verhuis naar het Lotto Park overwegen, want de aanvaller wil graag terug een vaste waarde worden bij de nationale ploeg. Ondanks zijn superseizoen bij Derby County is Lawrence (nog) geen vaste klant bij Wales, hoewel hij dat op basis van zijn prestaties zeker zou verdienen. Een overstap naar een andere Championship-ploeg zou daar wellicht geen verandering in brengen, maar een verhuis naar Anderlecht misschien wel? Daar werd Josh Cullen bijvoorbeeld een vaste waarde bij de Ierse nationale ploeg, nadat hij zich helemaal in de kijker speelde in het Lotto Park.

LEES OOK: WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

1
1
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

27
27
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

52
52
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

45
45
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

424
424
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

243
243
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

84
84
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

766
766
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

317
317
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

385
385
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

429
429
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

126
126
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

474
474
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

107
107
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

36
36
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

256
256
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

257
257
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

244
244
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

629
629
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

169
169
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

191
191
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

216
216
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

296
296
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

393
393
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

217
217

Meer sportnieuws