Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

285 stemmen
Anderlecht wil 'lieveling van Rooney' onder contract leggen

Tom Lawrence is een voormalig jeugdproduct van Manchester United, de Engelse topclub waar hij het ook schopte tot in de eerste ploeg. De polyvalente aanvaller beschikt over een fenomenale traptechniek en hij werd bewierookt door grote legendes zoals Wayne Rooney en Ryan Giggs. En wie weet zien we hem straks wel aan het werk op de Belgische velden, want Anderlecht hoopt alvast om Lawrence in het komende tussenseizoen onder contract te leggen.


LIEVELING VAN ROONEY

Derby County vertoefde veertien jaar lang in de Championship, maar The Rams konden dit seizoen de degradatie niet vermijden. De ploeg van Wayne Rooney kende dit jaar veel hoogtes en laagtes, en ondanks de degradatie is Derby allerminst een gebroken club. Dat komt vooral door het goede werk van de coach, die een enorme groepsgeest smeedde in de groep. Rooney stelde met Tom Lawrence een ietwat ‘vreemde’ aanvoerder aan, maar die opvallende zet bleek uiteindelijk ook erg succesvol te zijn. In die mate dat de Welshman zelfs de interesse geniet van RSC Anderlecht.

Tom Lawrence arriveerde vijf jaar geleden bij Derby County, maar in het begin liepen de fans niet meteen weg met hem. Dat kwam voornamelijk door zijn wisselvallige prestaties op het veld, maar ook door zijn wangedrag naast het veld. Toen Wayne Rooney net hém de aanvoerdersband gaf in het begin van het huidige seizoen, riep dan ook veel vragen op of Lawrence daarvoor wel de geknipte man was. Maar daar had Rooney lak aan. Niet een natuurlijke leder zoals Curtis Davies of Richard Stearman werd de aanvoerder, maar wel de veelbesproken Lawrence.



Tom Lawrence betaalde dat grote vertrouwen van Wayne Rooney in cash terug met veel goede prestaties en belangrijke doelpunten. Tegen Sheffield United was hij bijvoorbeeld één van de betere spelers van de wedstrijd , waarin de 28-jarige ook twee doelpunten scoorde. De prestatie van Derby County tegen Sheffield United was het favoriete moment van het seizoen van Wayne Rooney en niet toevallig lag een inspirerende prestatie van aanvoerder Lawrence hier aan de basis.

PRODUCT VAN MAN UTD

Tom Lawrence wordt dit seizoen uitgespeeld op verschillende aanvallende posities: spits, valse negen, linkeraanvaller en zelfs als nummer tien. Dankzij zijn tactische veelzijdigheid moest hij kwalitatief nooit inboeten wanneer hij een nieuwe positie moest innemen. Lawrence komt het vaakst vanop links en dit seizoen scoorde hij al 11 doelpunten en bovendien gaf hij 5 assists. Derby vocht dit jaar tegen de degradatie, maar toch kon Lawrence zijn beste statistieken ooit laten noteren.



Tom Lawrence is dan ook niet zomaar een doorsnee-voetballer. Hij genoot namelijk zijn jeugdopleiding bij het grote Manchester United, waar Wayne Rooney destijds het potentieel van Lawrence identificeerde. Vooral diens traptechniek was van een indrukwekkend hoog niveau. Naast Rooney was ook Ryan Giggs een groot bewonderaar van Lawrence’s kwaliteiten. Toen Giggs interim-trainer was bij Manchester United, liet hij Lawrence zelfs starten in de Premier League-wedstrijd tegen Hull City. En het zou uiteindelijk ook bij die éne match blijven.

METAMORFOSE

Los van zijn voetballende kwaliteiten biedt Tom Lawrence nog een andere belangrijke meerwaarde bij Derby County. De 28-jarige speelt namelijk een belangrijke rol in het ontwikkelen en begeleiden van de jeugdspelers van de club. Ook Anderlecht laat jaarlijks veel jonge spelers doorstromen naar de eerste ploeg, waardoor dergelijke ervaring van Lawrence een mooie en belangrijke eigenschap is voor Sporting. Sinds hij de aanvoerder werd bij Derby, zette hij ook veel stappen op het gebied van leiderschap.

Tom Lawrence neemt tijdens de trainingen uitgebreid de tijd om de youngsters bij de hand te nemen. Wayne Rooney loofde die positieve ingesteldheid van zijn nieuwe aanvoerder, die een indrukwekkende karakteriële evolutie onderging. Van wangedrag naast het veld tot een voorbeeldspeler erop. In januari weigerde hij zelfs om Derby te verlaten voor Bournemouth, dat vandaag de tweede plaats bezet in de Championship en nog in de running ligt om de promotie naar de Premier League af te dwingen.



Ondanks dat aantrekkelijk en veilig perspectief bij Bournemouth, besloot Tom Lawrence om Derby County niet te verlaten in volle degradatiestrijd. Zoals het een echte kapitein betaamt. “Hij toonde karakter en een enorme loyaliteit tegenover de club en mezelf”, stelde een trotse Wayne Rooney daarover. “Hij verdient enorm veel lof daarvoor.” Maar volgend seizoen zal Lawrence zeker niet meer te bewonderen zijn in Pride Park. Zijn contract loopt eind juni af en Lawrence wil niet mee zakken naar de Engelse derde klasse. Logisch ook.

VIA ANDERLECHT NAAR DE NATIONALE PLOEG

Er zijn alvast verschillende Championship-teams die interesse tonen in Tom Lawrence, alsook RSC Anderlecht. De Welshman zal misschien ook een verhuis naar het Lotto Park overwegen, want de aanvaller wil graag terug een vaste waarde worden bij de nationale ploeg. Ondanks zijn superseizoen bij Derby County is Lawrence (nog) geen vaste klant bij Wales, hoewel hij dat op basis van zijn prestaties zeker zou verdienen. Een overstap naar een andere Championship-ploeg zou daar wellicht geen verandering in brengen, maar een verhuis naar Anderlecht misschien wel? Daar werd Josh Cullen bijvoorbeeld een vaste waarde bij de Ierse nationale ploeg, nadat hij zich helemaal in de kijker speelde in het Lotto Park.

LEES OOK: ‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Moet Anderlecht hem halen?

Meest recent

'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

64
64
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

52
52
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

293
293
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

443
443
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

351
351
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

159
159
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

215
215
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

107
107
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

159
159
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

641
641
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

120
120
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

470
470
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

326
326
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

708
708
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

166
166
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

407
407
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

319
319
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

296
296
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

283
283
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

118
118
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

451
451
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

667
667
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1362
1362
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws