Sporting Charleroi heeft zijn eerste ingaande toptransfer weten af te ronden. De club heeft Vakoun Bayo definitief overgenomen van AA Gent. De spits liet de afgelopen maanden een zeer goede indruk achter in het Zwarte Land.
"Sporting Charleroi is verheugd aan te kondigen dat het een akkoord heeft bereikt met Vakoun Bayo. De spits ligt nu tot medio 2026 onder contract nadat de club de aankoopoptie heeft gelicht", deelt Charleroi mee. Bayo werd gehuurd van AA Gent, waar Hein Vanhaezebrouck niet in hem geloofde. Met 11 goals in 17 wedstrijden was Bayo een garantie op goals bij de Zebra's.
Bij Charleroi zijn ze uiteraard bijzonder tevreden met de komst van de aanvaller, die in het verleden uitkwam voor DAC, Celtic en Toulouse. Hij liet de naar Spartak Moskou vertrokken Shamar Nicholson meteen vergeten en met Bayo hoopt Edward Still volgend jaar beter te doen dan dit seizoen. Charleroi bereikte de Europe play-offs, maar daar kon het geen rol van betekenis spelen. Komend weekend sluit Charleroi zijn seizoen af met een uitwedstrijd tegen AA Gent, waar Bayo niet in actie zal komen.
đ„ Message reçu. Option levĂ©e â đ
â Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) May 16, 2022
â¶ïž https://t.co/fpxsT2iQpE#RCSC #Mercato #Bayo2026 pic.twitter.com/m2QAax9kzN
MEER SPORTNIEUWSđ AllĂŽ @MehdiBayat79 ? On fait quoi avec ça ? #RCSC #Mercato #SousPression #Bayo pic.twitter.com/3dgH3gLPn1
â Royal Charleroi Sporting Club (@SportCharleroi) May 16, 2022
- Roglic deelt eerste tikje uit aan Remco Evenepoel
- Pidcock heerst ook op EK MTB, gemiste kans voor Schuermans
- Vuelta-organisatie kondigt groot nieuws aan voor editie van 2023
- Carapaz verbaast vriend en vijand en trekt naar déze verrassende ploeg
- Het stoeltjesdrama van Alpine uitgelegd