'FC Barcelona op zucht van cruciale deal'

door
'FC Barcelona op zucht van cruciale deal'

FC Barcelona kreeg zondag zekerheid over zijn tweede plaats in La Liga. Het bleef wel steken op 0-0 op het veld van Getafe, maar achtervolgers Atletico Madrid en FC Sevilla snoepten elkaar punten af en kunnen daardoor op de laatste speeldag Barça niet meer passeren. Op die manier sluiten de Catalanen een moeilijk seizoen alsnog een beetje op een positieve noot af.


De blik kan daardoor stilaan gericht worden op de komende transferzomer,  waarin de club van plan is om zich stevig te gaan versterken. Maar Barça staat ook op het punt om een deal af te ronden die minstens even belangrijk kan blijken als gelijk welke inkomende transfer. Transfergoeroe Fabrizio Romano meldt namelijk dat Barça maandag opnieuw aan tafel zat met zaakwaarnemer Ivan de la Peña om te onderhandelen over een contractverlenging van Gavi.

De onderhandelingen met het 17-jarige supertalent liepen de voorbije maanden bijzonder moeizaam, maar lijken stilaan op hun ontknoping af te stevenen. Er zouden immers nog maar enkele details geregeld moeten worden om tot een akkoord te komen over een nieuwe verbintenis tot 2027. Dat is niets te vroeg, want Gavi zou zijn laatste contractjaar ingaan.

CLAUSULE
Vooral wordt met het naderende akkoord afgewend dat Barça zijn goudhaantje deze zomer al zou kunnen verliezen. In het huidige contract van Gavi staat immers een afkoopsom van 50 miljoen euro, een bedrag dat enkele Europese grootmachten maar wat graag op tafel zouden leggen. In het nieuwe contract van Gavi zal die som een pak hoger liggen. Een bedrag van 1 miljard euro werd al genoemd, zoals Barça eerder ook al deed bij Pedro en Ansu Fati.


LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Zal Barça volgend seizoen opnieuw prijzen winnen?

Meest recent

Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

24
24
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

76
76
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

135
135
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

42
42
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

163
163
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

133
133
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

111
111
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

262
262
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

241
241
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

205
205
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

631
631
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

267
267
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

539
539
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

561
561
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

529
529
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

501
501
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

411
411
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

142
142
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

138
138
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

80
80
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

399
399
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

225
225
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

528
528
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

44
44

Meer sportnieuws