Opmerkelijke statistiek voor 'kleine kampioen' Club Brugge

door
Opmerkelijke statistiek voor 'kleine kampioen' Club Brugge

Bij Club Brugge zullen er maandag ongetwijfeld velen met een kater wakker worden na het titelfeest van zondag. Intussen regent het ook analyses over de kersverse kampioen en hun seizoen, waarbij de algemene teneur is dat Club toch minder kon overtuigen dan bij de titels van de twee voorbije seizoenen, met zowel minder mooi voetbal als minder dominantie.


Er wordt dus vaak een beeld geschetst van Club als een eerder 'kleine kampioen', maar uit de statistieken blijkt dat toch niet helemaal. Het Nieuwsblad becijferde dat Blauw-Zwart dit seizoen 85 punten in 39 competitiewedstrijden wist te sprokkelen, goed voor maar liefst 2,18 punten per wedstrijd. In de laatste twaalf jaar deed geen enkele kampioen ooit beter.

De laatste keer dat een kampioen in een volledig seizoen van 40 wedstrijden een beter puntengemiddelde kon voorleggen, was in het seizoen 2009/10. Toen won Anderlecht de titel met 93 punten, of 2,32 punten per match. Enkel in 2016 kwam Club eens in de buurt van zijn puntenoogst van dit seizoen met 2,15 punten per wedstrijd.

UNION
Het lijkt er dus op dat de ogenschijnlijke moeite van Club eerder te maken heeft met de sterkte van Union. De Brusselaars pakten dit seizoen ook maar liefst 84 punten en moeten dus amper onderdoen voor Club. In elk ander seizoen sinds 2010 zou die puntenoogst voldoende geweest zijn voor de titel.  Zowel Club als Union kunnen dus terugblikken op een seizoen waarin ze boven de concurrentie uitstaken.

LEES OOK: 'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Is Club Brugge de verdiende kampioen?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

1
1
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

124
124
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

74
74
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

369
369
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

274
274
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

211
211
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

134
134
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

228
228
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

389
389
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

56
56
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

121
121
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

55
55
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

241
241
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

183
183
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

61
61
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

62
62
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

93
93
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

193
193
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

138
138
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

404
404
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

819
819
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

254
254

Meer sportnieuws