TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge veroverde zondag zijn derde landstitel op een rij, maar er ligt de komende maanden heel wat werk op de plank. Er lijken immers heel wat spelers te gaan vertrekken. Sterkhouders Noa Lang, Charles De Ketelaere en Clinton Mata denken aan een stap hogerop, terwijl voor jongens als Matej Mitrovic, Fede Ricca, Owen Otasowie, Faitout Maouassa, José Izquierdo en Bas Dost weg moeten. Daarnaast moet er ook nog beslist worden over een pak terugkerende huurlingen en staat er ook nog een vraagteken achter onder meer Noah Mbamba, Ruud Vormer en Jack Hendry omwille van hun sportieve en contractuele situatie.



Wat al lang in de lucht hing, werd zondag ook officieel bevestigd: Wouter Vrancken verlaat na dit seizoen KV Mechelen. De trainer had de voorbije maanden al meermaals aangegeven klaar te zijn voor een nieuwe uitdaging. Hij geeft wel aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft over waar hij volgend seizoen aan de slag gaat.

Anderlecht zal mogelijk ook enkele sterkhouders verliezen. Zo lijkt een vertrek van Hendrik Van Crombrugge niet uitgesloten. De doelman zou opnieuw op de verlanglijst van PSV staan. In Eindhoven zijn ze nog op zoek naar een doelman voor volgend seizoen omdat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig. Naast Van Crombrugge denken ze bij PSV echter ook aan Jasper Cillessen (Valencia).



Bij AA Gent hebben ze nog steeds geen zekerheid dat Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen nog trainer zal zijn. Hij liet zondag immers weten dat hij nog geen beslissing genomen heeft over zijn aflopende contract. Een verlengd verblijf zal vooral afhangen van de ambities op de transfermarkt, want Vanhaezebrouck wil volgend seizoen met zijn ploeg weer een stap vooruit zetten.

BUITENLAND

Cristiano Ronaldo lijkt de knoop over zijn toekomst doorgehakt te hebben. De Portugees werd naar verluidt het hof gemaakt door Real Madrid om een verrassende terugkeer te maken, maar hij lijkt gewoon bij Manchester United te blijven. Er lekten immers foto's uit waarop hij poseerde in het shirt van volgend seizoen, wat erop wijst dat hij niet zal vertrekken.



Ook over de toekomst van Kylian Mbappé zullen we snel duidelijkheid krijgen. De spits liet na zijn bekroning tot Speler van het Jaar in de Ligue 1 immers weten dat zijn beslissing genomen is en dat hij die snel bekend zal maken. Nog voor hij binnen twee weken bij de Franse nationale selectie aansluit, zal zijn team voor volgend seizoen bekend zijn. In Spanje zijn ze er alvast zeker van dat hij naar Real Madrid zal trekken.

Voor Divock Origi is het intussen zo goed als zeker dat hij naar AC Milan zal trekken. De spits is einde contract bij Liverpool en de laatste details van zijn overgang naar Italië zouden nu afgerond worden. Het contract zou bijna helemaal klaar zijn, al zullen we wellicht nog tot volgende week en de ontknoping in de titelstrijd van beide clubs moeten wachten op witte rook.



Robert Lewandowski gaat dan weer een spannende zomer tegemoet. De Poolse spits bevestigde dat hij in de zomer wil vertrekken bij Bayern München, waar hij niet meer zal bijtekenen. De club wil hem echter aan zijn nog één jaar lopende contract houden. Zijn makelaar Pini Zahavi zou achter de schermen grote druk zetten op het Bayern-bestuur om toch mee te werken aan een transferFC Barcelona wil de doelpuntenmachine graag binnenhalen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

Club Brugge staat volgend seizoen...

Meest recent

Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

6
6
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

15
15
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

34
34
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

93
93
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

20
20
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

52
52
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

51
51
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

88
88
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

57
57
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

450
450
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

93
93
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

293
293
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

85
85
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

148
148
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

119
119
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

133
133
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

432
432
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

89
89
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

85
85
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

147
147
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

593
593
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

292
292

Meer sportnieuws