TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge veroverde zondag zijn derde landstitel op een rij, maar er ligt de komende maanden heel wat werk op de plank. Er lijken immers heel wat spelers te gaan vertrekken. Sterkhouders Noa Lang, Charles De Ketelaere en Clinton Mata denken aan een stap hogerop, terwijl voor jongens als Matej Mitrovic, Fede Ricca, Owen Otasowie, Faitout Maouassa, José Izquierdo en Bas Dost weg moeten. Daarnaast moet er ook nog beslist worden over een pak terugkerende huurlingen en staat er ook nog een vraagteken achter onder meer Noah Mbamba, Ruud Vormer en Jack Hendry omwille van hun sportieve en contractuele situatie.



Wat al lang in de lucht hing, werd zondag ook officieel bevestigd: Wouter Vrancken verlaat na dit seizoen KV Mechelen. De trainer had de voorbije maanden al meermaals aangegeven klaar te zijn voor een nieuwe uitdaging. Hij geeft wel aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft over waar hij volgend seizoen aan de slag gaat.

Anderlecht zal mogelijk ook enkele sterkhouders verliezen. Zo lijkt een vertrek van Hendrik Van Crombrugge niet uitgesloten. De doelman zou opnieuw op de verlanglijst van PSV staan. In Eindhoven zijn ze nog op zoek naar een doelman voor volgend seizoen omdat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig. Naast Van Crombrugge denken ze bij PSV echter ook aan Jasper Cillessen (Valencia).



Bij AA Gent hebben ze nog steeds geen zekerheid dat Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen nog trainer zal zijn. Hij liet zondag immers weten dat hij nog geen beslissing genomen heeft over zijn aflopende contract. Een verlengd verblijf zal vooral afhangen van de ambities op de transfermarkt, want Vanhaezebrouck wil volgend seizoen met zijn ploeg weer een stap vooruit zetten.

BUITENLAND

Cristiano Ronaldo lijkt de knoop over zijn toekomst doorgehakt te hebben. De Portugees werd naar verluidt het hof gemaakt door Real Madrid om een verrassende terugkeer te maken, maar hij lijkt gewoon bij Manchester United te blijven. Er lekten immers foto's uit waarop hij poseerde in het shirt van volgend seizoen, wat erop wijst dat hij niet zal vertrekken.



Ook over de toekomst van Kylian Mbappé zullen we snel duidelijkheid krijgen. De spits liet na zijn bekroning tot Speler van het Jaar in de Ligue 1 immers weten dat zijn beslissing genomen is en dat hij die snel bekend zal maken. Nog voor hij binnen twee weken bij de Franse nationale selectie aansluit, zal zijn team voor volgend seizoen bekend zijn. In Spanje zijn ze er alvast zeker van dat hij naar Real Madrid zal trekken.

Voor Divock Origi is het intussen zo goed als zeker dat hij naar AC Milan zal trekken. De spits is einde contract bij Liverpool en de laatste details van zijn overgang naar Italië zouden nu afgerond worden. Het contract zou bijna helemaal klaar zijn, al zullen we wellicht nog tot volgende week en de ontknoping in de titelstrijd van beide clubs moeten wachten op witte rook.



Robert Lewandowski gaat dan weer een spannende zomer tegemoet. De Poolse spits bevestigde dat hij in de zomer wil vertrekken bij Bayern München, waar hij niet meer zal bijtekenen. De club wil hem echter aan zijn nog één jaar lopende contract houden. Zijn makelaar Pini Zahavi zou achter de schermen grote druk zetten op het Bayern-bestuur om toch mee te werken aan een transferFC Barcelona wil de doelpuntenmachine graag binnenhalen.

LEES OOK: 'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Club Brugge staat volgend seizoen...

Meest recent

Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

21
21
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

38
38
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

37
37
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

79
79
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

267
267
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

368
368
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

64
64
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

45
45
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

267
267
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

20
20
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

176
176
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

257
257
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

297
297
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

146
146
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

76
76
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

179
179
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

110
110
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

168
168
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

374
374
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

121
121
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

44
44
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

248
248
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

349
349
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

237
237
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

307
307

Meer sportnieuws