TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge veroverde zondag zijn derde landstitel op een rij, maar er ligt de komende maanden heel wat werk op de plank. Er lijken immers heel wat spelers te gaan vertrekken. Sterkhouders Noa Lang, Charles De Ketelaere en Clinton Mata denken aan een stap hogerop, terwijl voor jongens als Matej Mitrovic, Fede Ricca, Owen Otasowie, Faitout Maouassa, José Izquierdo en Bas Dost weg moeten. Daarnaast moet er ook nog beslist worden over een pak terugkerende huurlingen en staat er ook nog een vraagteken achter onder meer Noah Mbamba, Ruud Vormer en Jack Hendry omwille van hun sportieve en contractuele situatie.



Wat al lang in de lucht hing, werd zondag ook officieel bevestigd: Wouter Vrancken verlaat na dit seizoen KV Mechelen. De trainer had de voorbije maanden al meermaals aangegeven klaar te zijn voor een nieuwe uitdaging. Hij geeft wel aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft over waar hij volgend seizoen aan de slag gaat.

Anderlecht zal mogelijk ook enkele sterkhouders verliezen. Zo lijkt een vertrek van Hendrik Van Crombrugge niet uitgesloten. De doelman zou opnieuw op de verlanglijst van PSV staan. In Eindhoven zijn ze nog op zoek naar een doelman voor volgend seizoen omdat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig. Naast Van Crombrugge denken ze bij PSV echter ook aan Jasper Cillessen (Valencia).



Bij AA Gent hebben ze nog steeds geen zekerheid dat Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen nog trainer zal zijn. Hij liet zondag immers weten dat hij nog geen beslissing genomen heeft over zijn aflopende contract. Een verlengd verblijf zal vooral afhangen van de ambities op de transfermarkt, want Vanhaezebrouck wil volgend seizoen met zijn ploeg weer een stap vooruit zetten.

BUITENLAND

Cristiano Ronaldo lijkt de knoop over zijn toekomst doorgehakt te hebben. De Portugees werd naar verluidt het hof gemaakt door Real Madrid om een verrassende terugkeer te maken, maar hij lijkt gewoon bij Manchester United te blijven. Er lekten immers foto's uit waarop hij poseerde in het shirt van volgend seizoen, wat erop wijst dat hij niet zal vertrekken.



Ook over de toekomst van Kylian Mbappé zullen we snel duidelijkheid krijgen. De spits liet na zijn bekroning tot Speler van het Jaar in de Ligue 1 immers weten dat zijn beslissing genomen is en dat hij die snel bekend zal maken. Nog voor hij binnen twee weken bij de Franse nationale selectie aansluit, zal zijn team voor volgend seizoen bekend zijn. In Spanje zijn ze er alvast zeker van dat hij naar Real Madrid zal trekken.

Voor Divock Origi is het intussen zo goed als zeker dat hij naar AC Milan zal trekken. De spits is einde contract bij Liverpool en de laatste details van zijn overgang naar Italië zouden nu afgerond worden. Het contract zou bijna helemaal klaar zijn, al zullen we wellicht nog tot volgende week en de ontknoping in de titelstrijd van beide clubs moeten wachten op witte rook.



Robert Lewandowski gaat dan weer een spannende zomer tegemoet. De Poolse spits bevestigde dat hij in de zomer wil vertrekken bij Bayern München, waar hij niet meer zal bijtekenen. De club wil hem echter aan zijn nog één jaar lopende contract houden. Zijn makelaar Pini Zahavi zou achter de schermen grote druk zetten op het Bayern-bestuur om toch mee te werken aan een transferFC Barcelona wil de doelpuntenmachine graag binnenhalen.

LEES OOK: 'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge staat volgend seizoen...

Meest recent

Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

10
10
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

54
54
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

5
5
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

12
12
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

152
152
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

56
56
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

163
163
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

249
249
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

95
95
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

69
69
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

182
182
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

148
148
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

128
128
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

117
117
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

156
156
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

540
540
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

191
191
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

403
403
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

97
97
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

143
143
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

159
159
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

416
416

Meer sportnieuws