TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge veroverde zondag zijn derde landstitel op een rij, maar er ligt de komende maanden heel wat werk op de plank. Er lijken immers heel wat spelers te gaan vertrekken. Sterkhouders Noa Lang, Charles De Ketelaere en Clinton Mata denken aan een stap hogerop, terwijl voor jongens als Matej Mitrovic, Fede Ricca, Owen Otasowie, Faitout Maouassa, José Izquierdo en Bas Dost weg moeten. Daarnaast moet er ook nog beslist worden over een pak terugkerende huurlingen en staat er ook nog een vraagteken achter onder meer Noah Mbamba, Ruud Vormer en Jack Hendry omwille van hun sportieve en contractuele situatie.



Wat al lang in de lucht hing, werd zondag ook officieel bevestigd: Wouter Vrancken verlaat na dit seizoen KV Mechelen. De trainer had de voorbije maanden al meermaals aangegeven klaar te zijn voor een nieuwe uitdaging. Hij geeft wel aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft over waar hij volgend seizoen aan de slag gaat.

Anderlecht zal mogelijk ook enkele sterkhouders verliezen. Zo lijkt een vertrek van Hendrik Van Crombrugge niet uitgesloten. De doelman zou opnieuw op de verlanglijst van PSV staan. In Eindhoven zijn ze nog op zoek naar een doelman voor volgend seizoen omdat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig. Naast Van Crombrugge denken ze bij PSV echter ook aan Jasper Cillessen (Valencia).



Bij AA Gent hebben ze nog steeds geen zekerheid dat Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen nog trainer zal zijn. Hij liet zondag immers weten dat hij nog geen beslissing genomen heeft over zijn aflopende contract. Een verlengd verblijf zal vooral afhangen van de ambities op de transfermarkt, want Vanhaezebrouck wil volgend seizoen met zijn ploeg weer een stap vooruit zetten.

BUITENLAND

Cristiano Ronaldo lijkt de knoop over zijn toekomst doorgehakt te hebben. De Portugees werd naar verluidt het hof gemaakt door Real Madrid om een verrassende terugkeer te maken, maar hij lijkt gewoon bij Manchester United te blijven. Er lekten immers foto's uit waarop hij poseerde in het shirt van volgend seizoen, wat erop wijst dat hij niet zal vertrekken.



Ook over de toekomst van Kylian Mbappé zullen we snel duidelijkheid krijgen. De spits liet na zijn bekroning tot Speler van het Jaar in de Ligue 1 immers weten dat zijn beslissing genomen is en dat hij die snel bekend zal maken. Nog voor hij binnen twee weken bij de Franse nationale selectie aansluit, zal zijn team voor volgend seizoen bekend zijn. In Spanje zijn ze er alvast zeker van dat hij naar Real Madrid zal trekken.

Voor Divock Origi is het intussen zo goed als zeker dat hij naar AC Milan zal trekken. De spits is einde contract bij Liverpool en de laatste details van zijn overgang naar Italië zouden nu afgerond worden. Het contract zou bijna helemaal klaar zijn, al zullen we wellicht nog tot volgende week en de ontknoping in de titelstrijd van beide clubs moeten wachten op witte rook.



Robert Lewandowski gaat dan weer een spannende zomer tegemoet. De Poolse spits bevestigde dat hij in de zomer wil vertrekken bij Bayern München, waar hij niet meer zal bijtekenen. De club wil hem echter aan zijn nog één jaar lopende contract houden. Zijn makelaar Pini Zahavi zou achter de schermen grote druk zetten op het Bayern-bestuur om toch mee te werken aan een transferFC Barcelona wil de doelpuntenmachine graag binnenhalen.

LEES OOK: De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

Club Brugge staat volgend seizoen...

Meest recent

Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

107
107
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

46
46
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

70
70
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

297
297
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

63
63
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

363
363
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

116
116
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

372
372
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

324
324
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

193
193
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

185
185
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

173
173
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

572
572
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

308
308
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

90
90
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

73
73
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

979
979
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

139
139
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

362
362
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

380
380
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

61
61
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

249
249
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

77
77
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

147
147
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

175
175

Meer sportnieuws