TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

door
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Ronaldo beslist'

Zowel in binnen- als buitenland wordt achter de schermen al volop gewerkt aan de komende transferperiode. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities momenteel zelfs al van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge veroverde zondag zijn derde landstitel op een rij, maar er ligt de komende maanden heel wat werk op de plank. Er lijken immers heel wat spelers te gaan vertrekken. Sterkhouders Noa Lang, Charles De Ketelaere en Clinton Mata denken aan een stap hogerop, terwijl voor jongens als Matej Mitrovic, Fede Ricca, Owen Otasowie, Faitout Maouassa, José Izquierdo en Bas Dost weg moeten. Daarnaast moet er ook nog beslist worden over een pak terugkerende huurlingen en staat er ook nog een vraagteken achter onder meer Noah Mbamba, Ruud Vormer en Jack Hendry omwille van hun sportieve en contractuele situatie.



Wat al lang in de lucht hing, werd zondag ook officieel bevestigd: Wouter Vrancken verlaat na dit seizoen KV Mechelen. De trainer had de voorbije maanden al meermaals aangegeven klaar te zijn voor een nieuwe uitdaging. Hij geeft wel aan dat hij nog geen beslissing genomen heeft over waar hij volgend seizoen aan de slag gaat.

Anderlecht zal mogelijk ook enkele sterkhouders verliezen. Zo lijkt een vertrek van Hendrik Van Crombrugge niet uitgesloten. De doelman zou opnieuw op de verlanglijst van PSV staan. In Eindhoven zijn ze nog op zoek naar een doelman voor volgend seizoen omdat Yvon Mvogo terugkeert naar RB Leipzig. Naast Van Crombrugge denken ze bij PSV echter ook aan Jasper Cillessen (Valencia).



Bij AA Gent hebben ze nog steeds geen zekerheid dat Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen nog trainer zal zijn. Hij liet zondag immers weten dat hij nog geen beslissing genomen heeft over zijn aflopende contract. Een verlengd verblijf zal vooral afhangen van de ambities op de transfermarkt, want Vanhaezebrouck wil volgend seizoen met zijn ploeg weer een stap vooruit zetten.

BUITENLAND

Cristiano Ronaldo lijkt de knoop over zijn toekomst doorgehakt te hebben. De Portugees werd naar verluidt het hof gemaakt door Real Madrid om een verrassende terugkeer te maken, maar hij lijkt gewoon bij Manchester United te blijven. Er lekten immers foto's uit waarop hij poseerde in het shirt van volgend seizoen, wat erop wijst dat hij niet zal vertrekken.



Ook over de toekomst van Kylian Mbappé zullen we snel duidelijkheid krijgen. De spits liet na zijn bekroning tot Speler van het Jaar in de Ligue 1 immers weten dat zijn beslissing genomen is en dat hij die snel bekend zal maken. Nog voor hij binnen twee weken bij de Franse nationale selectie aansluit, zal zijn team voor volgend seizoen bekend zijn. In Spanje zijn ze er alvast zeker van dat hij naar Real Madrid zal trekken.

Voor Divock Origi is het intussen zo goed als zeker dat hij naar AC Milan zal trekken. De spits is einde contract bij Liverpool en de laatste details van zijn overgang naar Italië zouden nu afgerond worden. Het contract zou bijna helemaal klaar zijn, al zullen we wellicht nog tot volgende week en de ontknoping in de titelstrijd van beide clubs moeten wachten op witte rook.



Robert Lewandowski gaat dan weer een spannende zomer tegemoet. De Poolse spits bevestigde dat hij in de zomer wil vertrekken bij Bayern München, waar hij niet meer zal bijtekenen. De club wil hem echter aan zijn nog één jaar lopende contract houden. Zijn makelaar Pini Zahavi zou achter de schermen grote druk zetten op het Bayern-bestuur om toch mee te werken aan een transferFC Barcelona wil de doelpuntenmachine graag binnenhalen.

LEES OOK: 'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge staat volgend seizoen...

Meest recent

'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

38
38
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

76
76
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

22
22
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

175
175
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

70
70
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

71
71
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

94
94
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

284
284
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

86
86
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

408
408
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

211
211
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

52
52
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

62
62
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

190
190
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

424
424
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

552
552
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

72
72
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

78
78
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1091
1091
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

282
282
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

937
937
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

242
242
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

478
478
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

49
49

Meer sportnieuws