Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

door
Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

Union SG kende een droomseizoen. Het werd tweede en speelt volgend jaar minstens de groepsfase van de Europa League. Felice Mazzu zal voor eeuwig en altijd een clubicoon zijn.


De coach liet Union SG naar 1A promoveren en zorgde met een werkelijk fantastisch parcours bijna voor het ultieme Belgische voetbalsprookje. Union SG greep zijn momenten niet tegen Club Brugge, waar het twee keer beter was. Daar verloor het de landstitel. Mazzu liet heel wat spelers boven zichzelf uitstijgen. De spelerskern van Union SG heeft echter veel zaken die anderen niet hebben. Er zit veel leepheid in de ploeg, kijk maar hoe ze Anderlecht gisteren konden irriteren. Bovendien heeft het spelers die tactisch zeer sterk zijn, Casper Nielsen en Teddy Teuma om enkele spelers op te sommen, en enkele smaakmakers zoals Kaoru Mitoma, Deniz Undav en Dante Vanzeir.



Velen vrezen voor een grote leegloop, maar dat zou wel eens kunnen meevallen. Het zou ons niet verbazen als jongens als Sieben Van der Heyden en Dante Vanzeir nog tot minstens januari aan boord blijven en de Europese campagne gaan meemaken, terwijl Teddy Teuma - dit seizoen één van de beste middenvelders in de JPL - mogelijk ook aan boord blijft. Undav is al naar Brighton en Nielsen zal de Brusselaars ook zeker gaan verlaten. Mitoma keert dan weer terug naar Engeland.

Union SG zal ongetwijfeld de nodige versterkingen gaan halen en we zien hen komend seizoen zeker nog een rol van betekenis spelen in België. De kans is klein dat ze nog eens een jaar voor de landstitel gaan meestrijden, maar als dit Union een zestal basisspelers aan boord kan houden, plus daar nog wat versterking bij, lijkt het ons zeer aannemelijk dat ze volgend seizoen weer voor de Europese plaatsen zullen meevechten. Met Philippe Bormans hebben ze een uitmuntende CEO die ook bij STVV al indruk maakte. Hij zal samen met TD Chris O'Loughlin Union SG niet al te ver laten terugzakken.

LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Speelt Union volgend jaar mee voor de Europese plaatsen?

Meest recent

‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

7
7
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

23
23
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

67
67
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

176
176
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

39
39
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

161
161
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

61
61
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

73
73
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

906
906
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

249
249
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

305
305
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

131
131
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

106
106
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

441
441
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

150
150
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

195
195
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

555
555
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

35
35
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

61
61
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

248
248
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

197
197
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

101
101
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

212
212
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

444
444
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23

Meer sportnieuws