Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

189 stemmen
Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

Union SG kende een droomseizoen. Het werd tweede en speelt volgend jaar minstens de groepsfase van de Europa League. Felice Mazzu zal voor eeuwig en altijd een clubicoon zijn.


De coach liet Union SG naar 1A promoveren en zorgde met een werkelijk fantastisch parcours bijna voor het ultieme Belgische voetbalsprookje. Union SG greep zijn momenten niet tegen Club Brugge, waar het twee keer beter was. Daar verloor het de landstitel. Mazzu liet heel wat spelers boven zichzelf uitstijgen. De spelerskern van Union SG heeft echter veel zaken die anderen niet hebben. Er zit veel leepheid in de ploeg, kijk maar hoe ze Anderlecht gisteren konden irriteren. Bovendien heeft het spelers die tactisch zeer sterk zijn, Casper Nielsen en Teddy Teuma om enkele spelers op te sommen, en enkele smaakmakers zoals Kaoru Mitoma, Deniz Undav en Dante Vanzeir.



Velen vrezen voor een grote leegloop, maar dat zou wel eens kunnen meevallen. Het zou ons niet verbazen als jongens als Sieben Van der Heyden en Dante Vanzeir nog tot minstens januari aan boord blijven en de Europese campagne gaan meemaken, terwijl Teddy Teuma - dit seizoen één van de beste middenvelders in de JPL - mogelijk ook aan boord blijft. Undav is al naar Brighton en Nielsen zal de Brusselaars ook zeker gaan verlaten. Mitoma keert dan weer terug naar Engeland.

Union SG zal ongetwijfeld de nodige versterkingen gaan halen en we zien hen komend seizoen zeker nog een rol van betekenis spelen in België. De kans is klein dat ze nog eens een jaar voor de landstitel gaan meestrijden, maar als dit Union een zestal basisspelers aan boord kan houden, plus daar nog wat versterking bij, lijkt het ons zeer aannemelijk dat ze volgend seizoen weer voor de Europese plaatsen zullen meevechten. Met Philippe Bormans hebben ze een uitmuntende CEO die ook bij STVV al indruk maakte. Hij zal samen met TD Chris O'Loughlin Union SG niet al te ver laten terugzakken.

Speelt Union volgend jaar mee voor de Europese plaatsen?

Meest recent

Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

188
188
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

0
0
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

95
95
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

18
18
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

15
15
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

84
84
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

170
170
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

162
162
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

608
608
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

467
467
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

347
347
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

215
215
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

93
93
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

61
61
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

227
227
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

92
92
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

74
74
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

413
413
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

208
208
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

242
242
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

487
487
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

120
120
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

266
266

Meer sportnieuws