Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

189 stemmen
Waarom Union SG ook volgend jaar zal presteren

Union SG kende een droomseizoen. Het werd tweede en speelt volgend jaar minstens de groepsfase van de Europa League. Felice Mazzu zal voor eeuwig en altijd een clubicoon zijn.


De coach liet Union SG naar 1A promoveren en zorgde met een werkelijk fantastisch parcours bijna voor het ultieme Belgische voetbalsprookje. Union SG greep zijn momenten niet tegen Club Brugge, waar het twee keer beter was. Daar verloor het de landstitel. Mazzu liet heel wat spelers boven zichzelf uitstijgen. De spelerskern van Union SG heeft echter veel zaken die anderen niet hebben. Er zit veel leepheid in de ploeg, kijk maar hoe ze Anderlecht gisteren konden irriteren. Bovendien heeft het spelers die tactisch zeer sterk zijn, Casper Nielsen en Teddy Teuma om enkele spelers op te sommen, en enkele smaakmakers zoals Kaoru Mitoma, Deniz Undav en Dante Vanzeir.



Velen vrezen voor een grote leegloop, maar dat zou wel eens kunnen meevallen. Het zou ons niet verbazen als jongens als Sieben Van der Heyden en Dante Vanzeir nog tot minstens januari aan boord blijven en de Europese campagne gaan meemaken, terwijl Teddy Teuma - dit seizoen één van de beste middenvelders in de JPL - mogelijk ook aan boord blijft. Undav is al naar Brighton en Nielsen zal de Brusselaars ook zeker gaan verlaten. Mitoma keert dan weer terug naar Engeland.

Union SG zal ongetwijfeld de nodige versterkingen gaan halen en we zien hen komend seizoen zeker nog een rol van betekenis spelen in België. De kans is klein dat ze nog eens een jaar voor de landstitel gaan meestrijden, maar als dit Union een zestal basisspelers aan boord kan houden, plus daar nog wat versterking bij, lijkt het ons zeer aannemelijk dat ze volgend seizoen weer voor de Europese plaatsen zullen meevechten. Met Philippe Bormans hebben ze een uitmuntende CEO die ook bij STVV al indruk maakte. Hij zal samen met TD Chris O'Loughlin Union SG niet al te ver laten terugzakken.

Speelt Union volgend jaar mee voor de Europese plaatsen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

89
89
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

30
30
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

319
319
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

52
52
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

188
188
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

225
225
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

159
159
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

167
167
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

165
165
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

673
673
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

444
444
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

839
839
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

830
830
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws