Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

268 stemmen
Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

Club Brugge is kampioen en dat is altijd verdiend. De Bruggelingen waren dit seizoen niet geweldig, maar in 2022 waren de resultaten top. Toch moeten ze in Brugge een tandje bijsteken, want dit seizoen zette het een stapje achteruit.


In Europa speelde Club twee zeer goede wedstrijden, maar was het vooral kanonnenvlees tegen RB Leipzig (0-5), Manchester City (4-1 en 1-5) en PSG (4-1). Dat was mee het gevolg van een dramatische zomermercato, waar er amper goede transfers werden gedaan. Club Brugge zette in Europa een stapje terug en het valt te hopen dat dit komend seizoen weer beter zal worden. De financiële middelen zijn er alvast.

In de Beker van België volgde er een pijnlijke uitschakeling tegen AA Gent, dus de titel was het enige doel dat overbleef. Daar toonde Club zich sterk in de play-offs, maar dat Simon Mignolet de beste Club-speler is, is veelzeggend. Club Brugge is een verdiende kampioen, maar zonder glans. Dat was in het verleden anders. Wie in België 55 miljoen euro kan investeren in spelers in één seizoen, moet meer spektakel brengen. De lat ligt altijd hoger voor de nummer één, dat is altijd zo geweest. Dat weten ze bij Anderlecht ook nog uit het verleden.



Het bestuur zal zwaar moeten investeren. Jongens als Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren in januari steengoede transfers, maar daar mag het niet stoppen. Club Brugge zal door het uitvallen van Mats Rits en het nakende vertrek van Ruud Vormer een nieuwe centrale middenvelder moeten halen. Denis Odoi en Eder Balanta zijn goede brekers, maar als ze beiden op het veld staan komt Club op het middenveld voetballend toch tekort.

Vooraan verdwijnen Charles De Ketelaere en Noa Lang mogelijk. CDK – zwakke play-offs met 0 goals en 0 assists - zal in het buitenland wellicht een rijtje moeten zakken. Als man net achter een diepe spits zien we een grotere toekomst voor hem, terwijl Noa Lang ook veel beter rendeert in een 4-3-3. De rol van tweede spits ligt hem toch iets minder. Hij scoorde dit seizoen amper 7 keer in de competitie, in de play-offs staat de teller op 0 goals en 2 assists. Club Brugge heeft nood aan een echte spits en daar zoekt het al een tijdje naar. Bas Dost was geen succes en Sargis Adamyan overtuigt niet iedereen binnen de club. Toch kan hij een goede toegevoegde waarde zijn binnen de spelerskern, want met 6 goals in 15 matchen is zijn balans goed sinds hij in januari naar het Jan Breydelstadion kwam.



Achteraan staat er wel iets bij Club en daar komt op links met Bjorn Meijer nog een talentvolle speler bij. Club Brugge zal centraal op het middenveld en vooral in de spits zich grondig moeten gaan versterken en wat zal er met Clinton Mata gebeuren? Hij wil graag een volgende stap zetten. Club Brugge is ook volgend jaar dé titelfavoriet, maar om in Europa terug een stap voorwaarts te zetten, is er een stevige kwaliteitsinjectie nodig op bepaalde posities. Met jongens als Simon Mignolet, mogelijk ook nog Clinton Mata, Brandon Mechele en Hans Vanaken staat er een as die Club sowieso weer bij de hand zal nemen. Daarnaast is het ook uitkijken wie de nieuwe trainer zal worden? Gaat Club voor een grote naam of verrast het weer zoals met Ivan Leko enAlfred Schreuder? 

LEES OOK: Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Waar heeft Club het meest nood aan versterking?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

69
69
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

38
38
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

106
106
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

312
312
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

428
428
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

608
608
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

361
361
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

162
162
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

67
67
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

282
282
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

458
458
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

470
470
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

171
171
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

459
459
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

510
510
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws