Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

268 stemmen
Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

Club Brugge is kampioen en dat is altijd verdiend. De Bruggelingen waren dit seizoen niet geweldig, maar in 2022 waren de resultaten top. Toch moeten ze in Brugge een tandje bijsteken, want dit seizoen zette het een stapje achteruit.


In Europa speelde Club twee zeer goede wedstrijden, maar was het vooral kanonnenvlees tegen RB Leipzig (0-5), Manchester City (4-1 en 1-5) en PSG (4-1). Dat was mee het gevolg van een dramatische zomermercato, waar er amper goede transfers werden gedaan. Club Brugge zette in Europa een stapje terug en het valt te hopen dat dit komend seizoen weer beter zal worden. De financiële middelen zijn er alvast.

In de Beker van België volgde er een pijnlijke uitschakeling tegen AA Gent, dus de titel was het enige doel dat overbleef. Daar toonde Club zich sterk in de play-offs, maar dat Simon Mignolet de beste Club-speler is, is veelzeggend. Club Brugge is een verdiende kampioen, maar zonder glans. Dat was in het verleden anders. Wie in België 55 miljoen euro kan investeren in spelers in één seizoen, moet meer spektakel brengen. De lat ligt altijd hoger voor de nummer één, dat is altijd zo geweest. Dat weten ze bij Anderlecht ook nog uit het verleden.



Het bestuur zal zwaar moeten investeren. Jongens als Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren in januari steengoede transfers, maar daar mag het niet stoppen. Club Brugge zal door het uitvallen van Mats Rits en het nakende vertrek van Ruud Vormer een nieuwe centrale middenvelder moeten halen. Denis Odoi en Eder Balanta zijn goede brekers, maar als ze beiden op het veld staan komt Club op het middenveld voetballend toch tekort.

Vooraan verdwijnen Charles De Ketelaere en Noa Lang mogelijk. CDK – zwakke play-offs met 0 goals en 0 assists - zal in het buitenland wellicht een rijtje moeten zakken. Als man net achter een diepe spits zien we een grotere toekomst voor hem, terwijl Noa Lang ook veel beter rendeert in een 4-3-3. De rol van tweede spits ligt hem toch iets minder. Hij scoorde dit seizoen amper 7 keer in de competitie, in de play-offs staat de teller op 0 goals en 2 assists. Club Brugge heeft nood aan een echte spits en daar zoekt het al een tijdje naar. Bas Dost was geen succes en Sargis Adamyan overtuigt niet iedereen binnen de club. Toch kan hij een goede toegevoegde waarde zijn binnen de spelerskern, want met 6 goals in 15 matchen is zijn balans goed sinds hij in januari naar het Jan Breydelstadion kwam.



Achteraan staat er wel iets bij Club en daar komt op links met Bjorn Meijer nog een talentvolle speler bij. Club Brugge zal centraal op het middenveld en vooral in de spits zich grondig moeten gaan versterken en wat zal er met Clinton Mata gebeuren? Hij wil graag een volgende stap zetten. Club Brugge is ook volgend jaar dé titelfavoriet, maar om in Europa terug een stap voorwaarts te zetten, is er een stevige kwaliteitsinjectie nodig op bepaalde posities. Met jongens als Simon Mignolet, mogelijk ook nog Clinton Mata, Brandon Mechele en Hans Vanaken staat er een as die Club sowieso weer bij de hand zal nemen. Daarnaast is het ook uitkijken wie de nieuwe trainer zal worden? Gaat Club voor een grote naam of verrast het weer zoals met Ivan Leko enAlfred Schreuder? 

LEES OOK: Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Waar heeft Club het meest nood aan versterking?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

6
6
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

28
28
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

106
106
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

128
128
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

110
110
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

105
105
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

180
180
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

175
175
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

58
58
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

44
44
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

374
374
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

188
188
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

290
290
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

152
152
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

229
229
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

409
409
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

179
179
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

318
318
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

229
229
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

158
158
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

117
117
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

874
874

Meer sportnieuws