Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

door
Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

Club Brugge is kampioen en dat is altijd verdiend. De Bruggelingen waren dit seizoen niet geweldig, maar in 2022 waren de resultaten top. Toch moeten ze in Brugge een tandje bijsteken, want dit seizoen zette het een stapje achteruit.


In Europa speelde Club twee zeer goede wedstrijden, maar was het vooral kanonnenvlees tegen RB Leipzig (0-5), Manchester City (4-1 en 1-5) en PSG (4-1). Dat was mee het gevolg van een dramatische zomermercato, waar er amper goede transfers werden gedaan. Club Brugge zette in Europa een stapje terug en het valt te hopen dat dit komend seizoen weer beter zal worden. De financiële middelen zijn er alvast.

In de Beker van België volgde er een pijnlijke uitschakeling tegen AA Gent, dus de titel was het enige doel dat overbleef. Daar toonde Club zich sterk in de play-offs, maar dat Simon Mignolet de beste Club-speler is, is veelzeggend. Club Brugge is een verdiende kampioen, maar zonder glans. Dat was in het verleden anders. Wie in België 55 miljoen euro kan investeren in spelers in één seizoen, moet meer spektakel brengen. De lat ligt altijd hoger voor de nummer één, dat is altijd zo geweest. Dat weten ze bij Anderlecht ook nog uit het verleden.



Het bestuur zal zwaar moeten investeren. Jongens als Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren in januari steengoede transfers, maar daar mag het niet stoppen. Club Brugge zal door het uitvallen van Mats Rits en het nakende vertrek van Ruud Vormer een nieuwe centrale middenvelder moeten halen. Denis Odoi en Eder Balanta zijn goede brekers, maar als ze beiden op het veld staan komt Club op het middenveld voetballend toch tekort.

Vooraan verdwijnen Charles De Ketelaere en Noa Lang mogelijk. CDK – zwakke play-offs met 0 goals en 0 assists - zal in het buitenland wellicht een rijtje moeten zakken. Als man net achter een diepe spits zien we een grotere toekomst voor hem, terwijl Noa Lang ook veel beter rendeert in een 4-3-3. De rol van tweede spits ligt hem toch iets minder. Hij scoorde dit seizoen amper 7 keer in de competitie, in de play-offs staat de teller op 0 goals en 2 assists. Club Brugge heeft nood aan een echte spits en daar zoekt het al een tijdje naar. Bas Dost was geen succes en Sargis Adamyan overtuigt niet iedereen binnen de club. Toch kan hij een goede toegevoegde waarde zijn binnen de spelerskern, want met 6 goals in 15 matchen is zijn balans goed sinds hij in januari naar het Jan Breydelstadion kwam.



Achteraan staat er wel iets bij Club en daar komt op links met Bjorn Meijer nog een talentvolle speler bij. Club Brugge zal centraal op het middenveld en vooral in de spits zich grondig moeten gaan versterken en wat zal er met Clinton Mata gebeuren? Hij wil graag een volgende stap zetten. Club Brugge is ook volgend jaar dé titelfavoriet, maar om in Europa terug een stap voorwaarts te zetten, is er een stevige kwaliteitsinjectie nodig op bepaalde posities. Met jongens als Simon Mignolet, mogelijk ook nog Clinton Mata, Brandon Mechele en Hans Vanaken staat er een as die Club sowieso weer bij de hand zal nemen. Daarnaast is het ook uitkijken wie de nieuwe trainer zal worden? Gaat Club voor een grote naam of verrast het weer zoals met Ivan Leko enAlfred Schreuder? 

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Waar heeft Club het meest nood aan versterking?

Meest recent

Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

1
1
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

76
76
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

54
54
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

46
46
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

277
277
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

47
47
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

265
265
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

154
154
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

280
280
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

380
380
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

247
247
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

207
207
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

288
288
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

369
369
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

352
352
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

307
307
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

467
467
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

639
639
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

248
248
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

348
348
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

171
171
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

99
99
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

140
140

Meer sportnieuws