Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

268 stemmen
Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

Club Brugge is kampioen en dat is altijd verdiend. De Bruggelingen waren dit seizoen niet geweldig, maar in 2022 waren de resultaten top. Toch moeten ze in Brugge een tandje bijsteken, want dit seizoen zette het een stapje achteruit.


In Europa speelde Club twee zeer goede wedstrijden, maar was het vooral kanonnenvlees tegen RB Leipzig (0-5), Manchester City (4-1 en 1-5) en PSG (4-1). Dat was mee het gevolg van een dramatische zomermercato, waar er amper goede transfers werden gedaan. Club Brugge zette in Europa een stapje terug en het valt te hopen dat dit komend seizoen weer beter zal worden. De financiële middelen zijn er alvast.

In de Beker van België volgde er een pijnlijke uitschakeling tegen AA Gent, dus de titel was het enige doel dat overbleef. Daar toonde Club zich sterk in de play-offs, maar dat Simon Mignolet de beste Club-speler is, is veelzeggend. Club Brugge is een verdiende kampioen, maar zonder glans. Dat was in het verleden anders. Wie in België 55 miljoen euro kan investeren in spelers in één seizoen, moet meer spektakel brengen. De lat ligt altijd hoger voor de nummer één, dat is altijd zo geweest. Dat weten ze bij Anderlecht ook nog uit het verleden.



Het bestuur zal zwaar moeten investeren. Jongens als Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren in januari steengoede transfers, maar daar mag het niet stoppen. Club Brugge zal door het uitvallen van Mats Rits en het nakende vertrek van Ruud Vormer een nieuwe centrale middenvelder moeten halen. Denis Odoi en Eder Balanta zijn goede brekers, maar als ze beiden op het veld staan komt Club op het middenveld voetballend toch tekort.

Vooraan verdwijnen Charles De Ketelaere en Noa Lang mogelijk. CDK – zwakke play-offs met 0 goals en 0 assists - zal in het buitenland wellicht een rijtje moeten zakken. Als man net achter een diepe spits zien we een grotere toekomst voor hem, terwijl Noa Lang ook veel beter rendeert in een 4-3-3. De rol van tweede spits ligt hem toch iets minder. Hij scoorde dit seizoen amper 7 keer in de competitie, in de play-offs staat de teller op 0 goals en 2 assists. Club Brugge heeft nood aan een echte spits en daar zoekt het al een tijdje naar. Bas Dost was geen succes en Sargis Adamyan overtuigt niet iedereen binnen de club. Toch kan hij een goede toegevoegde waarde zijn binnen de spelerskern, want met 6 goals in 15 matchen is zijn balans goed sinds hij in januari naar het Jan Breydelstadion kwam.



Achteraan staat er wel iets bij Club en daar komt op links met Bjorn Meijer nog een talentvolle speler bij. Club Brugge zal centraal op het middenveld en vooral in de spits zich grondig moeten gaan versterken en wat zal er met Clinton Mata gebeuren? Hij wil graag een volgende stap zetten. Club Brugge is ook volgend jaar dé titelfavoriet, maar om in Europa terug een stap voorwaarts te zetten, is er een stevige kwaliteitsinjectie nodig op bepaalde posities. Met jongens als Simon Mignolet, mogelijk ook nog Clinton Mata, Brandon Mechele en Hans Vanaken staat er een as die Club sowieso weer bij de hand zal nemen. Daarnaast is het ook uitkijken wie de nieuwe trainer zal worden? Gaat Club voor een grote naam of verrast het weer zoals met Ivan Leko enAlfred Schreuder? 

LEES OOK: Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Waar heeft Club het meest nood aan versterking?

Meest recent

'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

4
4
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

28
28
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

81
81
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

37
37
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

56
56
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

145
145
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

63
63
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

136
136
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

363
363
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

121
121
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

90
90
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

200
200
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

201
201
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

96
96
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

205
205
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

234
234
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

98
98
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

56
56
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

434
434
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

468
468
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

266
266

Meer sportnieuws