Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

door
Zakelijk Club Brugge moet doorpakken in de zomer

Club Brugge is kampioen en dat is altijd verdiend. De Bruggelingen waren dit seizoen niet geweldig, maar in 2022 waren de resultaten top. Toch moeten ze in Brugge een tandje bijsteken, want dit seizoen zette het een stapje achteruit.


In Europa speelde Club twee zeer goede wedstrijden, maar was het vooral kanonnenvlees tegen RB Leipzig (0-5), Manchester City (4-1 en 1-5) en PSG (4-1). Dat was mee het gevolg van een dramatische zomermercato, waar er amper goede transfers werden gedaan. Club Brugge zette in Europa een stapje terug en het valt te hopen dat dit komend seizoen weer beter zal worden. De financiële middelen zijn er alvast.

In de Beker van België volgde er een pijnlijke uitschakeling tegen AA Gent, dus de titel was het enige doel dat overbleef. Daar toonde Club zich sterk in de play-offs, maar dat Simon Mignolet de beste Club-speler is, is veelzeggend. Club Brugge is een verdiende kampioen, maar zonder glans. Dat was in het verleden anders. Wie in België 55 miljoen euro kan investeren in spelers in één seizoen, moet meer spektakel brengen. De lat ligt altijd hoger voor de nummer één, dat is altijd zo geweest. Dat weten ze bij Anderlecht ook nog uit het verleden.



Het bestuur zal zwaar moeten investeren. Jongens als Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren in januari steengoede transfers, maar daar mag het niet stoppen. Club Brugge zal door het uitvallen van Mats Rits en het nakende vertrek van Ruud Vormer een nieuwe centrale middenvelder moeten halen. Denis Odoi en Eder Balanta zijn goede brekers, maar als ze beiden op het veld staan komt Club op het middenveld voetballend toch tekort.

Vooraan verdwijnen Charles De Ketelaere en Noa Lang mogelijk. CDK – zwakke play-offs met 0 goals en 0 assists - zal in het buitenland wellicht een rijtje moeten zakken. Als man net achter een diepe spits zien we een grotere toekomst voor hem, terwijl Noa Lang ook veel beter rendeert in een 4-3-3. De rol van tweede spits ligt hem toch iets minder. Hij scoorde dit seizoen amper 7 keer in de competitie, in de play-offs staat de teller op 0 goals en 2 assists. Club Brugge heeft nood aan een echte spits en daar zoekt het al een tijdje naar. Bas Dost was geen succes en Sargis Adamyan overtuigt niet iedereen binnen de club. Toch kan hij een goede toegevoegde waarde zijn binnen de spelerskern, want met 6 goals in 15 matchen is zijn balans goed sinds hij in januari naar het Jan Breydelstadion kwam.



Achteraan staat er wel iets bij Club en daar komt op links met Bjorn Meijer nog een talentvolle speler bij. Club Brugge zal centraal op het middenveld en vooral in de spits zich grondig moeten gaan versterken en wat zal er met Clinton Mata gebeuren? Hij wil graag een volgende stap zetten. Club Brugge is ook volgend jaar dé titelfavoriet, maar om in Europa terug een stap voorwaarts te zetten, is er een stevige kwaliteitsinjectie nodig op bepaalde posities. Met jongens als Simon Mignolet, mogelijk ook nog Clinton Mata, Brandon Mechele en Hans Vanaken staat er een as die Club sowieso weer bij de hand zal nemen. Daarnaast is het ook uitkijken wie de nieuwe trainer zal worden? Gaat Club voor een grote naam of verrast het weer zoals met Ivan Leko enAlfred Schreuder? 

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Waar heeft Club het meest nood aan versterking?

Meest recent

'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

1
1
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

27
27
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

44
44
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

85
85
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

37
37
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

191
191
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

299
299
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

105
105
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

63
63
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

295
295
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

185
185
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

37
37
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

373
373
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

94
94
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

97
97
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

509
509
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

116
116
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

521
521
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

157
157
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

454
454
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

589
589
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

205
205
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

243
243
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

205
205
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

660
660

Meer sportnieuws