Albert beoordeelt het seizoen van Kompany

door
Albert beoordeelt het seizoen van Kompany

RSC Anderlecht mag terugblikken op een goed seizoen, zonder kers op de taart. Paars-Wit werd derde en liet dit seizoen bij momenten goed voetbal zien. Het is duidelijk dat de hele club progressie maakt.


Anderlecht wist dit seizoen echter op de nodige belangrijke momenten niet te presteren. Vitesse, AA Gent en Union SG waren matchen waarin Anderlecht op zijn limieten botste. Het is duidelijk dat de ploeg absolute topspelers mist die in die grote momenten opstaan. Het is mede daardoor dat Anderlecht nooit mee kon strijden voor de landstitel. Philippe Albert is van mening dat Vincent Kompany goed werk heeft geleverd.

"Uiteindelijk is het eervol om als derde te eindigen na het spelen van de finale van de Beker van België. We kunnen stellen dat Anderlecht een succesvol seizoen achter de rug heeft, al mochten de supporters enkele jaren geleden op meer hopen. Maar het heeft geen zin om tijdperken met elkaar te vergelijken. Vincent Kompany doet geweldig werk met de middelen die voorhanden zijn, dat moet benadrukt worden", zegt de ex-topverdediger in La Capitale.

TRANSFERS

Anderlecht wil komend seizoen weer beter doen en dan zal het dus moeten proberen mee te spelen voor de landstitel. Al is maar de vraag welke financiële middelen de club heeft. Zonder enkele gerichte topaankopen zal het ook volgend jaar tevreden moeten zijn met een rol net onder de top. Ten opzichte van een jaar geleden zal er een minder groot spelersverloop zijn in het Lotto Park, maar er is toch nog het nodige werk voor het team van Peter Verbeke.

LEES OOK: Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

Speelt RSCA volgend jaar mee voor de titel?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

34
34
'Leko krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

3
3
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

24
24
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

91
91
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

175
175
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

76
76
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

75
75
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

100
100
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

205
205
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

142
142
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

126
126
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

117
117
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

368
368
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

288
288
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

417
417
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

365
365
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

150
150
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

270
270
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

108
108
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

95
95
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

112
112
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

267
267
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

219
219

Meer sportnieuws