Titelstrijd in Serie A wordt op slotspeeldag beslist

door
Titelstrijd in Serie A wordt op slotspeeldag beslist

De titelstrijd in de Serie A blijft tot het einde razend spannend, want de beslissing zal uiteindelijk pas op de slotspeeldag vallen. Nadat AC Milan eerder op de avond al gewonnen had van Atalanta, moest het hopen op puntenverlies van rivaal Inter om de champagne te mogen ontkurken. De Nerazzurri lieten echter geen steek vallen in Cagliari.


Inter reisde met vertrouwen af naar Sardinië nadat het enkele dagen geleden al de Coppa Italia in de wacht gesleept had. Dat vertaalde zich halfweg de eerste helft ook in een voorsprong. Een voorzet van Perisic bereikte Matteo Darmian en die kopte binnen. Vroeg in de tweede helft leek Lautaro Martinez Inter helemaal op rozen te zetten, maar de aansluitingstreffer van Lykogiannis maakte het nog spannend. De Argentijn nam in het slot met zijn tweede goal echter alle twijfels weg.

Dat was balen voor Milan, dat eerder al Atalanta opzijgezet had. Alexis Saelemaekers was bij Milan in de basis begonnen, maar moest na tien minuten in de tweede helft al plaatsmaken voor Junior Messias. Dat bleek een beslissende wissel, want de invaller schotelde amper een minuut later al Rafael Leão de openingsgoal voor. Een kwartier voor tijd zorgde Theo Hernandez na een fenomenale ren voor zekerheid over de zege.

VOORDEEL MILAN
De beslissing over de titel zal daardoor pas op de slotspeeldag vallen. Milan begint wel met de beste papieren, want het heeft nog steeds twee punten voorsprong op Inter. Door een beter resultaat in de onderlinge duels hebben ze op 22 mei genoeg aan een punt tegen Sassuolo om voor de eerste keer sinds 2011 kampioen te worden. Inter neemt het op tegen Sampdoria en heeft nog een klein mirakel nodig om zijn titel te verlengen.


LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Wie zal kampioen worden in Serie A?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

127
127
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

92
92
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

564
564
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

99
99
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

147
147
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

289
289
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

64
64
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

577
577
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

382
382
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

509
509
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

500
500
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

261
261
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1258
1258
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

364
364
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

386
386
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

152
152
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

322
322
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

197
197
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

856
856
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

545
545
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

585
585

Meer sportnieuws