Snoeiharde Van Crombrugge duidt pijnpunt Anderlecht aan

door
Snoeiharde Van Crombrugge duidt pijnpunt Anderlecht aan

De laatste speeldag in de Champions' Play-Off wordt volgende week een maat voor niets, want alle kaarten werden zondag al geschud. Club Brugge veroverde de titel door te winnen op Antwerp, terwijl Union met een zege in het Lotto Park de tweede plaats veiligstelde. Daardoor eindigt Anderlecht zeker als derde in de rangschikking.


Paars-Wit schoot zichzelf tegen Union weer in de voet. Het ging met 0-2 de boot in nadat het in elke speelhelft snel een tegendoelpunt slikte. Mitoma zorgde al na twee minuten voor de 0-1 nadat Murillo niet al te attent verdedigde. In de tweede helft had Undav vijf minuten nodig om in twee tijden de bal voorbij Hendrik Van Crombrugge tegen de netten te krijgen.

De aanvoerder weet wat er dit seizoen mankeerde tegen Union. "Als je in 3 van die 4 wedstrijden binnen de 5 minuten achter komt, maak je het jezelf heel moeilijk", stelde hij vast bij Sporza. "Dat tweede doelpunt komt ook veel te gemakkelijk. Iedereen moet doorschuiven. Als dat niet gebeurt, dan vallen er gaten. En als er één ploeg zulke gaten benut, dan is het Union wel. Ik denk dat het vandaag aan de concentratie ligt. Dat is sowieso een werkpunt. Of het het grootste is, dat weet ik niet. Er zijn meer elementen."

VOLGEND SEIZOEN
Vincent Kompany heeft volgend seizoen dus werk aan de winkel om Anderlecht weer in aanmerking voor de prijzen te laten komen. Of dat nog met Van Crombrugge zal zijn, valt nog af te wachten. Bij een goed voorstel lijken zowel de doelman als de club wel open te staan voor een transfer, zeker omdat ze met Bart Verbruggen al een goede opvolger in huis hebben.

LEES OOK: De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Was concentratie een manco bij Anderlecht?

Meest recent

Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

100
100
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

205
205
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

119
119
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

45
45
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

244
244
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

74
74
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

389
389
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

100
100
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

190
190
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

160
160
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

370
370
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

306
306
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

155
155
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

403
403
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

171
171
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1354
1354
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

218
218
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

149
149
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

38
38
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

694
694
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

1002
1002
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

456
456
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

469
469
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

169
169

Meer sportnieuws