Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

101 stemmen
Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

De finale van de FA Cup is bijna een exacte heruitgave geworden van de finale van de League Cup in februari. Opnieuw werkten Chelsea en Liverpool 120 minuten af zonder te scoren, waardoor strafschoppen alweer beslissing moesten brengen. Opnieuw werd het een zenuwslopende reeks, waarin Mané bij penalty nummer tien de zege liet liggen. De Senegalees werd echter gered door Tsimikas, die na een misser van Mount Liverpool alsnog de Cup bezorgde.


Ondanks de scoreloze uitslag trokken beide teams van bij de aftrap volop in het offensief. Liverpool liep daarbij wel snel tegen een opdoffer aan, want het verloor al na een halfuur Mohamed Salah. De sterspeler moest geblesseerd vervangen worden en lijkt hoogst twijfelachtig voor de finale van de Champions League. Na de rust was het dan weer het doelhout dat de nul op het bord hield.

Vroeg in de tweede helft spatte een vrijschop van Alonso op de lat uiteen, terwijl in de slotfase Liverpool twee keer op het kader stuitte. Zowel Diaz als Robertson troffen de paal. We kregen dus verlengingen, waarin we Romelu Lukaku niet meer terug zagen. De Rode Duivel kreeg opnieuw een basisplaats, maar kon zich niet tonen en werd na 85 minuten gewisseld.

MANE GERED
Ook in de verlengingen werd er niet meer gescoord, waardoor strafschoppen opnieuw voor de beslissing moesten zorgen. Een misser van Azpilicueta leek Chelsea zuur op te breken, maar bij de beslissende strafschop redde Mendy de poging van Mané. De Senegalees leek zo de antiheld te worden, maar had het geluk dat ook Mount bij 5-5 miste. Tsimikas schoot Liverpool daarop naar de tweede beker van het seizoen.

LEES OOK: 'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Is Liverpool de verdiende winnaar?

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

15
15
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

38
38
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

133
133
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

54
54
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

47
47
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

117
117
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

246
246
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

26
26
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

177
177
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

32
32
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

349
349
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

477
477
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

382
382
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

690
690
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

253
253
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

362
362
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

176
176
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

593
593
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

654
654
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

452
452
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

693
693
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws