Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

101 stemmen
Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

De finale van de FA Cup is bijna een exacte heruitgave geworden van de finale van de League Cup in februari. Opnieuw werkten Chelsea en Liverpool 120 minuten af zonder te scoren, waardoor strafschoppen alweer beslissing moesten brengen. Opnieuw werd het een zenuwslopende reeks, waarin Mané bij penalty nummer tien de zege liet liggen. De Senegalees werd echter gered door Tsimikas, die na een misser van Mount Liverpool alsnog de Cup bezorgde.


Ondanks de scoreloze uitslag trokken beide teams van bij de aftrap volop in het offensief. Liverpool liep daarbij wel snel tegen een opdoffer aan, want het verloor al na een halfuur Mohamed Salah. De sterspeler moest geblesseerd vervangen worden en lijkt hoogst twijfelachtig voor de finale van de Champions League. Na de rust was het dan weer het doelhout dat de nul op het bord hield.

Vroeg in de tweede helft spatte een vrijschop van Alonso op de lat uiteen, terwijl in de slotfase Liverpool twee keer op het kader stuitte. Zowel Diaz als Robertson troffen de paal. We kregen dus verlengingen, waarin we Romelu Lukaku niet meer terug zagen. De Rode Duivel kreeg opnieuw een basisplaats, maar kon zich niet tonen en werd na 85 minuten gewisseld.

MANE GERED
Ook in de verlengingen werd er niet meer gescoord, waardoor strafschoppen opnieuw voor de beslissing moesten zorgen. Een misser van Azpilicueta leek Chelsea zuur op te breken, maar bij de beslissende strafschop redde Mendy de poging van Mané. De Senegalees leek zo de antiheld te worden, maar had het geluk dat ook Mount bij 5-5 miste. Tsimikas schoot Liverpool daarop naar de tweede beker van het seizoen.

LEES OOK: Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Is Liverpool de verdiende winnaar?

Meest recent

Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

14
14
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

41
41
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

78
78
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

410
410
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

164
164
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

500
500
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

203
203
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

370
370
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

160
160
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

116
116
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

350
350
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

450
450
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

89
89
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

300
300
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

571
571
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

72
72
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

227
227
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

109
109
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

366
366
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

583
583
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

444
444
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

194
194
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

96
96
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

443
443

Meer sportnieuws