Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

door
Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

De finale van de FA Cup is bijna een exacte heruitgave geworden van de finale van de League Cup in februari. Opnieuw werkten Chelsea en Liverpool 120 minuten af zonder te scoren, waardoor strafschoppen alweer beslissing moesten brengen. Opnieuw werd het een zenuwslopende reeks, waarin Mané bij penalty nummer tien de zege liet liggen. De Senegalees werd echter gered door Tsimikas, die na een misser van Mount Liverpool alsnog de Cup bezorgde.


Ondanks de scoreloze uitslag trokken beide teams van bij de aftrap volop in het offensief. Liverpool liep daarbij wel snel tegen een opdoffer aan, want het verloor al na een halfuur Mohamed Salah. De sterspeler moest geblesseerd vervangen worden en lijkt hoogst twijfelachtig voor de finale van de Champions League. Na de rust was het dan weer het doelhout dat de nul op het bord hield.

Vroeg in de tweede helft spatte een vrijschop van Alonso op de lat uiteen, terwijl in de slotfase Liverpool twee keer op het kader stuitte. Zowel Diaz als Robertson troffen de paal. We kregen dus verlengingen, waarin we Romelu Lukaku niet meer terug zagen. De Rode Duivel kreeg opnieuw een basisplaats, maar kon zich niet tonen en werd na 85 minuten gewisseld.

MANE GERED
Ook in de verlengingen werd er niet meer gescoord, waardoor strafschoppen opnieuw voor de beslissing moesten zorgen. Een misser van Azpilicueta leek Chelsea zuur op te breken, maar bij de beslissende strafschop redde Mendy de poging van Mané. De Senegalees leek zo de antiheld te worden, maar had het geluk dat ook Mount bij 5-5 miste. Tsimikas schoot Liverpool daarop naar de tweede beker van het seizoen.

LEES OOK: ‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Is Liverpool de verdiende winnaar?

Meest recent

'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

18
18
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

71
71
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

50
50
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

150
150
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

206
206
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

86
86
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

356
356
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

215
215
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

115
115
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

206
206
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

414
414
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

347
347
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

150
150
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

213
213
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

523
523
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

911
911
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

95
95
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

352
352
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

61
61
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

614
614

Meer sportnieuws