Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

door
Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

De finale van de FA Cup is bijna een exacte heruitgave geworden van de finale van de League Cup in februari. Opnieuw werkten Chelsea en Liverpool 120 minuten af zonder te scoren, waardoor strafschoppen alweer beslissing moesten brengen. Opnieuw werd het een zenuwslopende reeks, waarin Mané bij penalty nummer tien de zege liet liggen. De Senegalees werd echter gered door Tsimikas, die na een misser van Mount Liverpool alsnog de Cup bezorgde.


Ondanks de scoreloze uitslag trokken beide teams van bij de aftrap volop in het offensief. Liverpool liep daarbij wel snel tegen een opdoffer aan, want het verloor al na een halfuur Mohamed Salah. De sterspeler moest geblesseerd vervangen worden en lijkt hoogst twijfelachtig voor de finale van de Champions League. Na de rust was het dan weer het doelhout dat de nul op het bord hield.

Vroeg in de tweede helft spatte een vrijschop van Alonso op de lat uiteen, terwijl in de slotfase Liverpool twee keer op het kader stuitte. Zowel Diaz als Robertson troffen de paal. We kregen dus verlengingen, waarin we Romelu Lukaku niet meer terug zagen. De Rode Duivel kreeg opnieuw een basisplaats, maar kon zich niet tonen en werd na 85 minuten gewisseld.

MANE GERED
Ook in de verlengingen werd er niet meer gescoord, waardoor strafschoppen opnieuw voor de beslissing moesten zorgen. Een misser van Azpilicueta leek Chelsea zuur op te breken, maar bij de beslissende strafschop redde Mendy de poging van Mané. De Senegalees leek zo de antiheld te worden, maar had het geluk dat ook Mount bij 5-5 miste. Tsimikas schoot Liverpool daarop naar de tweede beker van het seizoen.

LEES OOK: Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Is Liverpool de verdiende winnaar?

Meest recent

Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

32
32
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

6
6
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

85
85
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

63
63
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

112
112
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

58
58
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

67
67
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

43
43
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

95
95
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

170
170
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

50
50
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

379
379
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

68
68
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

233
233
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

85
85
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

111
111
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

96
96
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

68
68
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

369
369
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

323
323
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

301
301
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

65
65
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

75
75

Meer sportnieuws