Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

101 stemmen
Liverpool wint FA Cup na nieuwe penaltythriller

De finale van de FA Cup is bijna een exacte heruitgave geworden van de finale van de League Cup in februari. Opnieuw werkten Chelsea en Liverpool 120 minuten af zonder te scoren, waardoor strafschoppen alweer beslissing moesten brengen. Opnieuw werd het een zenuwslopende reeks, waarin Mané bij penalty nummer tien de zege liet liggen. De Senegalees werd echter gered door Tsimikas, die na een misser van Mount Liverpool alsnog de Cup bezorgde.


Ondanks de scoreloze uitslag trokken beide teams van bij de aftrap volop in het offensief. Liverpool liep daarbij wel snel tegen een opdoffer aan, want het verloor al na een halfuur Mohamed Salah. De sterspeler moest geblesseerd vervangen worden en lijkt hoogst twijfelachtig voor de finale van de Champions League. Na de rust was het dan weer het doelhout dat de nul op het bord hield.

Vroeg in de tweede helft spatte een vrijschop van Alonso op de lat uiteen, terwijl in de slotfase Liverpool twee keer op het kader stuitte. Zowel Diaz als Robertson troffen de paal. We kregen dus verlengingen, waarin we Romelu Lukaku niet meer terug zagen. De Rode Duivel kreeg opnieuw een basisplaats, maar kon zich niet tonen en werd na 85 minuten gewisseld.

MANE GERED
Ook in de verlengingen werd er niet meer gescoord, waardoor strafschoppen opnieuw voor de beslissing moesten zorgen. Een misser van Azpilicueta leek Chelsea zuur op te breken, maar bij de beslissende strafschop redde Mendy de poging van Mané. De Senegalees leek zo de antiheld te worden, maar had het geluk dat ook Mount bij 5-5 miste. Tsimikas schoot Liverpool daarop naar de tweede beker van het seizoen.

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Is Liverpool de verdiende winnaar?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

128
128
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

87
87
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

152
152
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

210
210
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

218
218
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

341
341
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

79
79
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

640
640
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

699
699
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

368
368
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

463
463
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

222
222
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

566
566
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

739
739
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

237
237
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

180
180
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

449
449
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

201
201
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

644
644

Meer sportnieuws