Afscheid in schoonheid Haaland, Mangala na thriller naar behoud

61 stemmen
Afscheid in schoonheid Haaland, Mangala na thriller naar behoud

Zaterdagmiddag is het doek gevallen over het seizoen in de Bundesliga. Erling Haaland nam afscheid in schoonheid bij Borussia Dortmund, want met een doelpunt leidde hij een ommekeer in tegen Hertha BSC. Daarmee speelde hij ook een beslissende rol in de strijd om het behoud, want door de nederlaag van Hertha blijft VfB Stuttgart in de Bundesliga. Orel Mangala en zijn maats verzekerden zich van het behoud dankzij een goal in de 92ste minuut tegen FC Köln.


Erling Haaland nam voor de wedstrijd beklijvend afscheid van de fans in Dortmund, maar lange tijd leek Hertha BSC het feestje te komen verbrodden. De bezoekers, met Dedryck Boyata, kwamen op voorsprong dankzij een penalty van Ishak Belfodil. Het duurde tot minuut 68 voor Dortmund van die klap herstelde. Ook zij kregen een penalty en Haaland bleef vanop de stip koel. In de slotfase bezorgde de pas ingevallen Moukoko Dortmund nog de zege.

Hertha ging zo op enkele minuten tijd van de hemel naar de hel. Met een punt waren ze immers zeker van het behoud, maar door de nederlaag moesten ze hopen dat VfB Stuttgart niet zou winnen van FC Köln. De ploeg van Orel Mangala bleef lange tijd op 1-1 steken, maar in de 92ste minuut zorgde Wataru Endo (ex-STVV) alsnog voor de verlossing. Stuttgart blijft in de Bundesliga, Hertha moet nog een barrage tegen de nummer drie uit de tweede afdeling spelen. Dat wordt Werder Bremen, Hamburger SV of SV Darmstadt.

BIELEFELD VEROORDEELD
Greuther Fürth wordt als degradant dan weer vergezeld door Arminia Bielefeld. Dat leek op de slotspeeldag nog een knappe zege te gaan boeken tegen RB Leipzig, maar slikte in blessuretijd nog de gelijkmaker. Door de overwinning van Stuttgart was hun eigen resultaat echter niet meer van belang. Nathan De Medina en zijn maats komen dus komend seizoen in de Tweede Bundesliga uit.

LEES OOK: ‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

🚀

Zal Hertha in de barrages het behoud afdwingen?

Meest recent

'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

0
0
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

3
3
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

66
66
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

34
34
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

28
28
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

577
577
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

57
57
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

361
361
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

35
35
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

22
22
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

301
301
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

274
274
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

742
742
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

535
535
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

397
397
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

265
265
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

102
102
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

66
66
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

252
252
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

82
82

Meer sportnieuws