Afscheid in schoonheid Haaland, Mangala na thriller naar behoud

door
Afscheid in schoonheid Haaland, Mangala na thriller naar behoud

Zaterdagmiddag is het doek gevallen over het seizoen in de Bundesliga. Erling Haaland nam afscheid in schoonheid bij Borussia Dortmund, want met een doelpunt leidde hij een ommekeer in tegen Hertha BSC. Daarmee speelde hij ook een beslissende rol in de strijd om het behoud, want door de nederlaag van Hertha blijft VfB Stuttgart in de Bundesliga. Orel Mangala en zijn maats verzekerden zich van het behoud dankzij een goal in de 92ste minuut tegen FC Köln.


Erling Haaland nam voor de wedstrijd beklijvend afscheid van de fans in Dortmund, maar lange tijd leek Hertha BSC het feestje te komen verbrodden. De bezoekers, met Dedryck Boyata, kwamen op voorsprong dankzij een penalty van Ishak Belfodil. Het duurde tot minuut 68 voor Dortmund van die klap herstelde. Ook zij kregen een penalty en Haaland bleef vanop de stip koel. In de slotfase bezorgde de pas ingevallen Moukoko Dortmund nog de zege.

Hertha ging zo op enkele minuten tijd van de hemel naar de hel. Met een punt waren ze immers zeker van het behoud, maar door de nederlaag moesten ze hopen dat VfB Stuttgart niet zou winnen van FC Köln. De ploeg van Orel Mangala bleef lange tijd op 1-1 steken, maar in de 92ste minuut zorgde Wataru Endo (ex-STVV) alsnog voor de verlossing. Stuttgart blijft in de Bundesliga, Hertha moet nog een barrage tegen de nummer drie uit de tweede afdeling spelen. Dat wordt Werder Bremen, Hamburger SV of SV Darmstadt.

BIELEFELD VEROORDEELD
Greuther Fürth wordt als degradant dan weer vergezeld door Arminia Bielefeld. Dat leek op de slotspeeldag nog een knappe zege te gaan boeken tegen RB Leipzig, maar slikte in blessuretijd nog de gelijkmaker. Door de overwinning van Stuttgart was hun eigen resultaat echter niet meer van belang. Nathan De Medina en zijn maats komen dus komend seizoen in de Tweede Bundesliga uit.

LEES OOK: 'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

Zal Hertha in de barrages het behoud afdwingen?

Meest recent

Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

1
1
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

52
52
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

76
76
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

395
395
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

85
85
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

29
29
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

270
270
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

84
84
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

508
508
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

474
474
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

369
369
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

987
987
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

268
268
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

436
436
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

79
79
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1165
1165
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

214
214
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

347
347
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

123
123
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

444
444
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

363
363
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43

Meer sportnieuws