'Faes maakt toptransfer'

door
'Faes maakt toptransfer'

De voorbije maanden gaf Roberto Martinez heel wat jongere spelers hun kans bij de Rode Duivels, met het oog op het WK van eind dit jaar en het verjongen van de ploeg daarna. Eén van de nieuwe namen die hij bij de selectie haalde, was Wout Faes. De 24-jarige verdediger mocht zich in november een eerste keer melden en was er ook in maart bij, maar wacht wel nog op zijn eerste cap.


De verdediger moest tijdens de vorige interlandperiode in de tribune plaatsnemen in Ierland en bleef daarna tegen Burkina Faso de hele match op de bank. Nochtans maakte Faes het voorbije jaar een stormachtige ontwikkeling door bij Stade Reims. Hij miste er amper enkele minuten en wist zijn statistieken sterk te verbeteren. Waar hij vorig seizoen nog elf gele en twee rode kaarten pakte, werd hij dit seizoen slechts twee keer geboekt. Hij scoorde bovendien ook vier keer.

Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want hij werd dit seizoen twee keer verkozen tot Speler van de Maand bij Reims en bij RTBF onthult zijn makelaar Peter Smeets dat Faes interesse geniet uit Engeland, Spanje en Italië. Hij kan in de zomer dus een mooie transfer gaan maken. De speler zelf is daarover duidelijk. "Ik wil een club en een trainer die echt zeggen: 'We willen jou, omdat we weten wat je ons kan bijbrengen.' En niet voor binnen één of twee jaar, maar snel. Voor mij is het helder: ik wil spelen", aldus Faes.

WK-SELECTIE
Door te blijven spelen hoopt Faes alsnog een selectie voor het WK in Qatar af te kunnen dwingen. De voormalige aanvoerder van de nationale beloften lijkt daarvoor in de weegschaal te liggen met spelers als Arthur Theate, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden en Siebe Van der Heyden. Faes groeide de voorbije jaren geleidelijk door bij Anderlecht, Heerenveen, Excelsior en KV Oostende.

Is Faes klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

29
29
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

29
29
Paniek in amateur: 'Racisemerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

30
30
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

78
78
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

45
45
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

235
235
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

95
95
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

205
205
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

158
158
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

239
239
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

173
173
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

177
177
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

143
143
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

271
271
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

48
48
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

337
337
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

117
117
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

238
238
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

131
131
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

20
20
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

46
46
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

330
330
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

216
216
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

222
222
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68

Meer sportnieuws