'Faes maakt toptransfer'

574
'Faes maakt toptransfer'

De voorbije maanden gaf Roberto Martinez heel wat jongere spelers hun kans bij de Rode Duivels, met het oog op het WK van eind dit jaar en het verjongen van de ploeg daarna. Eén van de nieuwe namen die hij bij de selectie haalde, was Wout Faes. De 24-jarige verdediger mocht zich in november een eerste keer melden en was er ook in maart bij, maar wacht wel nog op zijn eerste cap.


De verdediger moest tijdens de vorige interlandperiode in de tribune plaatsnemen in Ierland en bleef daarna tegen Burkina Faso de hele match op de bank. Nochtans maakte Faes het voorbije jaar een stormachtige ontwikkeling door bij Stade Reims. Hij miste er amper enkele minuten en wist zijn statistieken sterk te verbeteren. Waar hij vorig seizoen nog elf gele en twee rode kaarten pakte, werd hij dit seizoen slechts twee keer geboekt. Hij scoorde bovendien ook vier keer.

Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want hij werd dit seizoen twee keer verkozen tot Speler van de Maand bij Reims en bij RTBF onthult zijn makelaar Peter Smeets dat Faes interesse geniet uit Engeland, Spanje en Italië. Hij kan in de zomer dus een mooie transfer gaan maken. De speler zelf is daarover duidelijk. "Ik wil een club en een trainer die echt zeggen: 'We willen jou, omdat we weten wat je ons kan bijbrengen.' En niet voor binnen één of twee jaar, maar snel. Voor mij is het helder: ik wil spelen", aldus Faes.

WK-SELECTIE
Door te blijven spelen hoopt Faes alsnog een selectie voor het WK in Qatar af te kunnen dwingen. De voormalige aanvoerder van de nationale beloften lijkt daarvoor in de weegschaal te liggen met spelers als Arthur Theate, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden en Siebe Van der Heyden. Faes groeide de voorbije jaren geleidelijk door bij Anderlecht, Heerenveen, Excelsior en KV Oostende.

LEES OOK: Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Is Faes klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

47
47
Noodlot treft Jelle Vossen keihard: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

42
42
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

49
49
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

10
10
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

85
85
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

26
26
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

183
183
Grote frustratie Zulte: Michael Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

166
166
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

169
169
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

427
427
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

80
80
Zulte verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

541
541
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

62
62
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

69
69
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

421
421
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

83
83
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

301
301
Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

353
353
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

1031
1031
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

302
302
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

134
134
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

438
438
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

354
354
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

1071
1071

Meer sportnieuws