'Faes maakt toptransfer'

574
'Faes maakt toptransfer'

De voorbije maanden gaf Roberto Martinez heel wat jongere spelers hun kans bij de Rode Duivels, met het oog op het WK van eind dit jaar en het verjongen van de ploeg daarna. Eén van de nieuwe namen die hij bij de selectie haalde, was Wout Faes. De 24-jarige verdediger mocht zich in november een eerste keer melden en was er ook in maart bij, maar wacht wel nog op zijn eerste cap.


De verdediger moest tijdens de vorige interlandperiode in de tribune plaatsnemen in Ierland en bleef daarna tegen Burkina Faso de hele match op de bank. Nochtans maakte Faes het voorbije jaar een stormachtige ontwikkeling door bij Stade Reims. Hij miste er amper enkele minuten en wist zijn statistieken sterk te verbeteren. Waar hij vorig seizoen nog elf gele en twee rode kaarten pakte, werd hij dit seizoen slechts twee keer geboekt. Hij scoorde bovendien ook vier keer.

Die prestaties blijven niet onopgemerkt, want hij werd dit seizoen twee keer verkozen tot Speler van de Maand bij Reims en bij RTBF onthult zijn makelaar Peter Smeets dat Faes interesse geniet uit Engeland, Spanje en Italië. Hij kan in de zomer dus een mooie transfer gaan maken. De speler zelf is daarover duidelijk. "Ik wil een club en een trainer die echt zeggen: 'We willen jou, omdat we weten wat je ons kan bijbrengen.' En niet voor binnen één of twee jaar, maar snel. Voor mij is het helder: ik wil spelen", aldus Faes.

WK-SELECTIE
Door te blijven spelen hoopt Faes alsnog een selectie voor het WK in Qatar af te kunnen dwingen. De voormalige aanvoerder van de nationale beloften lijkt daarvoor in de weegschaal te liggen met spelers als Arthur Theate, Sebastiaan Bornauw, Zinho Vanheusden en Siebe Van der Heyden. Faes groeide de voorbije jaren geleidelijk door bij Anderlecht, Heerenveen, Excelsior en KV Oostende.

Is Faes klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

12
12
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

20
20
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

31
31
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

78
78
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

107
107
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

105
105
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

119
119
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

91
91
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

179
179
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

222
222
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

82
82
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

111
111
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

86
86
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

83
83
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

226
226
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

128
128
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

111
111
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1036
1036
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

173
173
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43

Meer sportnieuws