'Charleroi wil eigen Gillet terughalen'

door
'Charleroi wil eigen Gillet terughalen'

Volgend seizoen worden heel wat beloftenteams van profclubs geïntegreerd in 1B en eerste en tweede nationale, waarbij die uiteraard geen mal figuur willen slaan. Vele clubs gaan dan ook op zoek naar één of twee ervaren spelers om hun jongeren te omringen. Anderlecht kondigde vrijdag aan dat het daarom Guillaume Gillet terughaalt, maar ook andere teams hebben gelijkaardige plannen.


Ook bij Charleroi zijn ze op zoek naar ervaren spelers voor hun U23, zo weet La Dernière Heure. De jonge Carolo's eindigden dit seizoen als zevende in de beloftenreeks en mogen daardoor volgend seizoen aan de slag in eerste nationale. Om hen daarin bij te staan, denkt de club aan enkele oude bekenden.

Zo lopen er gesprekken over een terugkeer van Cristophe Diandy. De Senegalees was tussen 2012 en 2021 acht seizoenen lang aan de slag op Mambourg, met enkel een jaartje Bergen tussendoor. Vorige zomer trok Diandy na jaren blessureleed naar Moeskroen, waar hij vijftien keer in actie kwam. De Henegouwers verdwijnen echter uit het profvoetbal en dus komt de 31-jarige in principe weer vrij.

NOG OPTIES
De naam van Diandy is echter niet de enige die genoemd wordt. Ook een terugkeer van Benjamin Boulenger zou tot de mogelijkheden behoren. De 32-jarige verdediger was van 2015 tot 2019 contractspeler van Charleroi, maar kwam in die periode amper elf keer in actie. Hij is einde contract bij Seraing, waar hij afgelopen seizoen toch 27 keer mocht meespelen.

Zou dat een goede zet zijn van Charleroi?

Meest recent

Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

7
7
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

29
29
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

9
9
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

56
56
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

58
58
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

86
86
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

89
89
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

402
402
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

147
147
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

102
102
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

276
276
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

275
275
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

359
359
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

59
59
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

255
255
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

80
80
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

109
109
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

124
124
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

129
129
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

57
57
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

646
646
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

92
92
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

241
241
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

152
152
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

596
596

Meer sportnieuws