Ceulemans verrast: "Zij verdienen kampioen te worden"

door
Ceulemans verrast:

De titelstrijd kan zondag helemaal beslist worden, want bij een zege tegen Antwerp mag Club Brugge al zijn achttiende landstitel vieren. Als het niet kan winnen, mag Blauw-Zwart nog steeds de champagne ontkurken als Union op Anderlecht niet beter doet dan Club. Na de twee titels in coronatijden kan er deze keer dan eindelijk een echt volksfeest losbarsten, waarbij ongetwijfeld heel wat Clublegendes zullen passeren.


Ook Jan Ceulemans zal ongetwijfeld vieren, al zit het ultieme Blauw-Zwarte icoon straks zeker niet in het stadion omdat hij momenteel op vakantie in Mallorca is. De Caje heeft echter geen twijfel over de afloop van de titelstrijd. "Club zal het uiteindelijk halen dankzij z’n ervaring, een tikkeltje geluk en een héle goeie doelman", stelt hij immers tegenover VTM Nieuws.

Al vindt Ceulemans wel dat Union meer verdiend had. "Union heeft iedereen verbaasd, het deed wat niemand van hen had verwacht. Van Club verwacht iedereen goed voetbal met veel overwinningen en titels... Op dat gebied had Union de titel verdiend, maar nogmaals: de play-offs zijn een heel ander gegeven", beseft hij.

ZEVEN MAANDEN
Maar liefst zeven maanden lang stond Union immers onafgebroken aan de leiding. De promovendus veroverde de koppositie midden oktober na een zege tegen Seraing op de elfde speeldag en gaf die pas vorig weekend af. Ze hebben met nog twee speeldagen te gaan drie punten minder dan Club Brugge. Bij een gelijk puntenaantal is het echter Club dat kampioen wordt, omdat Union bij de start van de play-offs een half punt bijgeteld kreeg.

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Had Union de titel verdiend?

Meest recent

Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

2
2
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

1
1
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

15
15
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

103
103
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

40
40
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

21
21
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

842
842
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

172
172
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

182
182
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

131
131
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

189
189
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

75
75
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

121
121
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

419
419
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

292
292
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

71
71
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

380
380
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

135
135
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

467
467
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

453
453
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

486
486
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

352
352
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

758
758

Meer sportnieuws