Ceulemans verrast: "Zij verdienen kampioen te worden"

405 stemmen
Ceulemans verrast:

De titelstrijd kan zondag helemaal beslist worden, want bij een zege tegen Antwerp mag Club Brugge al zijn achttiende landstitel vieren. Als het niet kan winnen, mag Blauw-Zwart nog steeds de champagne ontkurken als Union op Anderlecht niet beter doet dan Club. Na de twee titels in coronatijden kan er deze keer dan eindelijk een echt volksfeest losbarsten, waarbij ongetwijfeld heel wat Clublegendes zullen passeren.


Ook Jan Ceulemans zal ongetwijfeld vieren, al zit het ultieme Blauw-Zwarte icoon straks zeker niet in het stadion omdat hij momenteel op vakantie in Mallorca is. De Caje heeft echter geen twijfel over de afloop van de titelstrijd. "Club zal het uiteindelijk halen dankzij z’n ervaring, een tikkeltje geluk en een héle goeie doelman", stelt hij immers tegenover VTM Nieuws.

Al vindt Ceulemans wel dat Union meer verdiend had. "Union heeft iedereen verbaasd, het deed wat niemand van hen had verwacht. Van Club verwacht iedereen goed voetbal met veel overwinningen en titels... Op dat gebied had Union de titel verdiend, maar nogmaals: de play-offs zijn een heel ander gegeven", beseft hij.

ZEVEN MAANDEN
Maar liefst zeven maanden lang stond Union immers onafgebroken aan de leiding. De promovendus veroverde de koppositie midden oktober na een zege tegen Seraing op de elfde speeldag en gaf die pas vorig weekend af. Ze hebben met nog twee speeldagen te gaan drie punten minder dan Club Brugge. Bij een gelijk puntenaantal is het echter Club dat kampioen wordt, omdat Union bij de start van de play-offs een half punt bijgeteld kreeg.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Had Union de titel verdiend?

Meest recent

SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

30
30
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

27
27
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

34
34
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

73
73
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

43
43
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

65
65
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

301
301
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

27
27
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

151
151
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

87
87
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

275
275
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

137
137
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

66
66
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

711
711
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

257
257
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

121
121
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

138
138
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

205
205
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

556
556
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

145
145
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

173
173
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

212
212
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

264
264
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

280
280
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72

Meer sportnieuws